Tam
EskidenYeniye
 

Kırklareli 31 öğretmen davası

Kırklareli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 'terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla dava açılan 31 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2017 17:50 Kırklareli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 'terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla dava açılan 31 sanığın yargılanmasına devam edildi.

28.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesince Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan duruşmada, aralarında örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı olduğu öne sürülenlerin de bulunduğu 19'u tutuklu, 31 eski öğretmen hakim karşısına çıktı.

Tutuklu sanıklardan Zeynep Saygılı, yaptığı savunmada suçlamaları reddetti.

Saygılı, FETÖ ile bağlantısı olduğunu ve daha sonra kapatılan Aktif Sen'e başörtüsünün kamuda daha etkili olacağını söyledikleri için üye olduğunu savundu.

FETÖ'ye para yardımında bulunmadığını iddia eden Saygılı, Zaman gazetesine ise babasının abone olduğunu ancak aboneliği darbe girişiminden önce iptal ettirdiğini belirtti.

FETÖ ile ilgili hiç kimseden bir talimat almadığını anlatan Saygılı, 'Ben 'ByLock' kullanmadım, bir dergiye veya gazeteye de aboneliğim olmadı. Ben 28 Şubat darbecilerine karşı başörtüsü mücadelesi nedeniyle sendikaya üye oldum, daha sonra kendi isteğim ile ayrıldım. Şimdi ise darbecilerle aynı kefeye konuldum. Bir daha aktif gördüğüm hiçbir mekanın önünden geçmem.' diye konuştu.

Saygılı, savunmasının ardından mahkeme heyetinin sorularını yanıtladı.

Tutuklu sanıklardan İbrahim Gökler de Bank Asya hesabını, faturalarını yatırmak ve maaşından kalan parayla yatırım yapmak amacıyla açtığını ileri sürdü.

FETÖ ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını iddia eden Gökler, 2005 yılından bu yana Bank Asya hesabının bulunduğunu dile getirdi.

'ByLock' kullanmadığını iddia eden Gökler, 'Geç gelen adalet, adalet değildir. Benim bakıma muhtaç annem, babam ile çocuklarım var. Tutuklandığımdan bu yana ailem mağdur olmuştur. Bugün de verilecek kararın adaletli olacağını düşünüyorum.' dedi.

Duruşmada sırasında rahatsızlanan bir kadın sanık ise mahkeme salonunun dışına çıkarılarak, şekerli su verildi. Bir süre salon dışında dinlenen sanık, yeniden salona alındı.

Sanıklardan 6'sının savunma yaptığı duruşmaya, yarın devam edilecek.

29.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırklareli'de FETÖ/PDY'nin eğitim yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 'terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla haklarında dava açılan 19'u tutuklu, 31 sanığın yargılanmasına Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan mahkeme salonunda bugün devam edildi. Aralarında örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullananların da olduğu belirtilen sanıklar, savunmalarını bugün sürdürdü.

Duruşma, tutuklu sanıklardan Bünyamin Çetin'in savunmasıyla başladı. Hakkındaki suçlamaları reddeden Çetin, Aktif Eğitim-Sen'in başkanlığını yaptığını, kendisi ve örgüt üyelerin FETÖ ile ilgili hiçbir bağı bulunmadığını öne sürüp, 'Sendikalarımız cemaat sendikası değil ve her kesimden insan vardı. Sendikanın tüzüğünü beğendim ve bu nedenle üye oldum. Daha sonra yöneticilik görevine getirildim' dedi.

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer'in, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede yer alan, evde bulunan bir notta, 'Bazı öğrencileri nasıl kazanalım, Emre Belözoğlu ve Hakan Şükür ile tanıştıracağım' yazılı ifadelerin ne anlam taşıdığını sorması üzerine Çetin, şöyle dedi:

'Emre Belözoğlu başka bir ilde öğrencilerle buluşmuş. Öğrencileri teşvik etmek onları yetiştirmek, vatana millete kazandırmak şeklindeki ifade ettim. Hakan Şükür o dönemde FETÖ'cü değil, milletvekili, meşhur kişilerdendi. Bu nedenle öğrencileri teşvik etmek onları yetiştirmek, vatana millete kazandıralım, şeklindeki düşüncelerimdi. Amacım öğrencileri FETÖ'ye kazandırmak değil.'

Tutuklu sanıklardan Beyhan Türkmen, 2002 yılında 138 bin 500 lira kredi çektiğini belirterek, 2014 yılı eylül ayında da otomobilini satarak 42 bin lirasını Bank Asya'ya yatırdığı anlattı.

Sanık Cahide Toker de otomobilini satarak 22 bin lirasını Bank Asya'ya yatırdığını ifade ederek, Fetullah Gülen'in çağrısından haberinin olmadığını söyledi. Tutuklu sanık Cengiz Akın, şöyle dedi: 'Dönemin Vali Yardımcısı ve Milli Eğitim Müdürü'nün başkanlığını yaptığı Sevgi Dünyamız Derneği'ne üye oldum. Bu derneğin FETÖ/PDY'ye ait olduğu yönünde hiçbir düşüncem olmadı. Böyle bir bağlantıya şahit olmadım. Ben 15 Temmuz gecesi Vilayet Meydanı'na çıkan ilk kişilerdenim. Ben çıktığımda sokakta 100 kişi bile yoktu. 55'inci Mekanize Piyade Tugayı'nda hareketlilik olduğunu duyduğum anda da kendi aracımla oraya gittim. Hükümetin ve Cumhurbaşkanı'nın çağrısına uydum.'

Tutuklu sanık Hasan Sarıcı, dernek üyelikleri ile ilgili savunma yaptığı sırada, 'Bundan sonra Kızılay'a kan bile vermem. Yarın öbür gün yıllar sonra karşıma suç işlemiş olarak çıkabilir. Resmi hiç bir kayıt yaptırmam. Bu dernekler de zamanında resmi ve sıradan derneklerdi' dedi.

Tutuklu sanıklardan Zeynep Saygılı, yaptığı savunmada suçlamaları reddetti. Saygılı, FETÖ ile bağlantısı olduğunu ve daha sonra kapatılan Aktif Sen'e başörtüsünün kamuda daha etkili olacağını söyledikleri için üye olduğunu savundu. FETÖ'ye para yardımında bulunmadığını iddia eden Saygılı, Zaman gazetesine ise babasının abone olduğunu ancak aboneliği darbe girişiminden önce iptal ettirdiğini belirtti. FETÖ ile ilgili hiç kimseden bir talimat almadığını anlatan Saygılı, 'Ben 'ByLock' kullanmadım, bir dergiye veya gazeteye de aboneliğim olmadı. Ben 28 Şubat darbecilerine karşı başörtüsü mücadelesi nedeniyle sendikaya üye oldum, daha sonra kendi isteğim ile ayrıldım. Şimdi ise darbecilerle aynı kefeye konuldum. Bir daha aktif gördüğüm hiçbir mekanın önünden geçmem.' diye konuştu. Saygılı, savunmasının ardından mahkeme heyetinin sorularını yanıtladı.

Tutuklu sanıklardan İbrahim Gökler de Bank Asya hesabını, faturalarını yatırmak ve maaşından kalan parayla yatırım yapmak amacıyla açtığını ileri sürdü. FETÖ ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını iddia eden Gökler, 2005 yılından bu yana Bank Asya hesabının bulunduğunu dile getirdi. 'ByLock' kullanmadığını iddia eden Gökler, 'Geç gelen adalet, adalet değildir. Benim bakıma muhtaç annem, babam ile çocuklarım var. Tutuklandığımdan bu yana ailem mağdur olmuştur. Bugün de verilecek kararın adaletli olacağını düşünüyorum.' dedi.

Duruşmada sırasında rahatsızlanan bir kadın sanık ise mahkeme salonunun dışına çıkarılarak, şekerli su verildi. Bir süre salon dışında dinlenen sanık, yeniden salona alındı.

Sanıklardan 6'sının savunma yaptığı duruşmaya, yarın devam edilecek

31.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırklareli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 'Terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla dava açılan 31 eski öğretmenin yargılanmasına üçüncü gününde devam edildi.

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi salonunda oluşturulan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, aralarında örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandıkları iddia edilenlerin de bulunduğu 19'u tutuklu 31 eski öğretmen, hakim karşısına çıktı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, salon çevresinde geniş güvenlik önemi aldı. Tutuklu sanıklar, duruşma salonuna ceza infaz kurumu ring araçlarıyla getirildi.

Sanık yakınları, duruşma salonunun önünde kurulan kontrol noktasında üst araması yapıldıktan sonra salona alındı.

Duruşma, tutuklu sanıklardan Murat Eren'in savunmasıyla başladı.

Hakkındaki suçlamaları reddeden Eren, 2010 yılında Eğitim- Bir- Sen'in 4+4+4 uygulamasını savunduğu gerekçesiyle istifa ettiğini söyledi.

Aktif Eğitim Sen'e 2015 yılında üye olduğunu belirten Eren, sendikanın FETÖ ile bağının olduğunu öğrenmesi ile sendikadan 2016 yılında ayrıldığını savundu.

Bank Asya hesabının ise 2007 yılında dershanede çalıştığı dönemde maaş alabilmek için açtırıldığını öne süren Eren, 'Ben birikimlerimi Bank Asya'da yapmadım. Benim FETÖ ile bir bağım olmuş olsa birikimlerimi Bank Asya'da yapardım. 2010 yılından sonra bu hesabımı hiç kullanmadım. Bu yapıyla ilgili olan bağımı 17-25 Aralık'tan sonra koparmaya çalıştım. Zaman gazetesi aboneliğim ise yeğenimin eğitimi içindir ama aboneliği kendi üzerime yaptırmadım. O dönemde gazete sınav hazırlık için testler veriyordu.' şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer'in ' Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Şube müdürlüğünde görevli bir polis memuru ile görüşmeleriniz ne içindi?' sorusuna Eren, bu görüşmelerin polis memurunun kızının üniversite başvuruları için olduğunu söyledi.

'Benim telefonum akılsızdı'

Tutuklu sanıklardan Ayhan Temizkan da 'ByLock' programını hiçbir zaman kullanmadığını belirterek hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Kendisinin aptal tabir edilen tuşsuz telefon kullandığını ifade eden Temizkan, savunmasını şöyle sürdürdü:

'Hakkımda örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandığım iddiası var. Benim telefonum akılsızdı. Bu programı kullanmam imkansızdır. Sendikaya üye oldum ama hiçbir etkinliğine katılmadım. Sendikaya üye olmamın nedeni ise sendikanın üyelerinden para almamasıydı.'

Duruşmaya 4 sanığın savunmalarının alınmasının ardından ara verildi.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk, mütalaasını verdi. Öztürk, tutuklu sanıklardan Zeynep Saygılı'nın, tutuklulukta geçirdiği süre göz önünde bulundurularak adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliye edilmesini talep etti.

Murat Eren, Cengiz Akın, Asim Altaş, Ayhan temizkan, Beyhan Türkmen, Bünyamin Çetin, İbrahim Gökler, Lütfi Aktaş, Tuncer Çil, Yaşar Kutun, Yıldıray Tolun, Hasan Sarıcı, Hasan Hüseyin Koşar, Mustafa Tarcan, Recep Çayır, Cahide Toker, Erhan Demirbaş ve Ertan Çetin'in tanık ve sanık ifadeleri, itirafçı şüpheli beyanları, Bank Asya hesap hareketleri, sendika ve dernek üyelikleri, güncel Bylock tespitleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü liderinin çağrısı üzerine yapılan protestolara katıldıkları, yargılamadaki tutanaklar göz önüne alındığında suç işledikleri yönünde kuvvetli suç şüphesi oluştuğunu belirten Öztürk, bu sanıkların adli kontrol hükümlerinin uygulanması suretiyle serbest bırakılmaları durumunda kaçacakları veya yargılamayı sonuçsuz bırakmak amacıyla saklanacakları yönünde şüphenin var olduğunu, tutuklulukta geçirdikleri süreyle mahkum olacakları cezanın infazında hürriyeti kısıtlama yönünde bir ihlalin oluşmadığının anlaşıldığını söyledi.

Öztürk, söz konusu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Ayrıca Öztürk, tutuksuz yargılanan Selami Menek hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma nedeniyle dosyadan tefrikine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya bir süre ara verdi.

ARA KARAR

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer, tutuklu sanıklardan Zeynep Saygılı, Murat Eren ile Cengiz Akın tutuklulukta geçirdikleri süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmesine, ayrıca Eren ile Akın hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verildiğini bildirdi.

Mahkeme Başkanı Koçer, Asim Altaş, Ayhan Temizkan, Beyhan Türkmen, Bünyamin Çetin, İbrahim Gökler, Lütfi Aktaş, Tuncer Çil, Yaşar Kutun, Yıldıray Tolun, Hasan Sarıcı, Hasan Hüseyin Koşar, Mustafa Tarcan, Recep Çayır, Cahide Toker, Erhan Demirbaş ve Ertan Çetin'in adli kontrol hükümlerinin uygulanması suretiyle serbest bırakılmaları durumunda kaçacakları veya yargılamayı sonuçsuz bırakmak amacıyla saklanacakları yönünde şüphenin var olduğunu, tutuklulukta geçirdikleri süreyle mahkum olacakları cezanın infazında hürriyeti kısıtlama yönünde bir ihlalin oluşmadığının anlaşıldığını, tutukluluk hallerinin devamına hükmedildiğini belirtti.

Duruşma, 25 Mayıs'a ertelendi.

İDDİANAME

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Bünyamin Çetin'in FETÖ'ye ait sendika ve derneklere ait bazı evrak ve dokümanları bulundurduğuna yer verildi.

İddianamede, Çetin'in evinde yapılan aramada Fatih Koleji ibareleri bulunan not kağıdına yazılmış, 'Şeref bey eğer 100 alırsanız sizi Emre Belözoğlu ve Hakan Şükür ile tanıştıracağım. Ömer ne yapabiliriz?. Projedeki öğrenciler ile çocukları nasıl kazanalım? Aileler ile nasıl buluşalım? Arkadaşlarla bir yemeğe veya kahvaltıya gidelim. Lütfi, Fikret, Mehmet, Ufuk, Şeref, Ömer, biz neler yapıyoruz. Git gel olur mu? Altıncı sınıflarla özellikle ilgilenelim. Özel ismen dua edelim.' şeklinde devamı okunmayan yazıların olduğu belirtildi.

Anne ve babası ayrılmış bir öğrencisi için dua yazısının da yer aldığı bir iddianamede, 'Cuma günü alternatif dua, cüz gibi programlar yapalım' yazısı de iddianameye yansıdı.

İddianamede, 'Sendikalarda kalma konusunda ısrar edilmesin diye bir karar alınmış. 10 bin kayıp kesin bilgi gelecek. Sendika zırhtır.' ibarelerinin yazıldığı not kağıdının bulunduğuna yer verildi.

Çetin ve diğer sanıklar hakkında, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçundan, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

(31 Mart 2017, 17:50), son güncel.: (01 Nisan 2017, 13:00)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9964    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.249.857