Tam
EskidenYeniye
 

444 itirafçı 950 mahremi yakalattı

Ankara'da, FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik "mahrem imamlar" ve "ankesörlü telefon" soruşturmalarında gözaltına alınan örgüt mensubu subaylar ve mahrem imamların yanı sıra soruşturmalar kapsamında henüz deşifre olmamalarına rağmen kendi istekleriyle emniyete gelerek itiraflarda bulunanların sayısı her geçen gün artıyor. Operasyonlar kapsamında bugüne kadar 444 örgüt mensubu etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu, bu kişilerin itirafları doğrultusunda deşifre edilen 950 mahrem imam yakalandı. Diğer gelişmede, örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturmada kapsamında gözaltına alınan 50 kişiden 23'ü, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu. Gülen Terör Örgütü'ne dair somut bilgiler veren bu kişiler mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Trabzon'da Fetö'den tutuklanan albay 'Askeri Okul Soruları Sınavdan Bir Gün Önce Verildi' dedi itiraflarda bulundu. Trabzon'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında iki albay ve bir emekli yarbayın itirafları, örgütün 33 yıl önce askeri liselere giriş sınavlarında, sınav sorularının çalınması ve "renk körlüğü" bulunan örgüt üyelerinin sahte sağlık raporlarıyla askeri okullara sızması, örgütün kirli emellerini gerçekleştirmek için her yolu denediğini ortaya koydu. Fetullah Gülen aylar önce verdiği bir videosunda itiraflarda bulunanlara beddua etmiş, ahiretlerini kaybettiklerini dahi iddia etmişti. Ancak bedduaya rağmen itiraflar giderek artıyor ve örgütün özellikle kripto isimleri bir bir ortaya çıkıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.11.2018 17:04 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik "mahrem imamlar" ve "ankesörlü telefon" soruşturmalarında gözaltına alınan örgüt mensubu subaylar ve mahrem imamların yanı sıra, bu ve diğer soruşturmalar kapsamında henüz deşifre olmamalarına rağmen kendi istekleriyle emniyete gelerek itiraflarda bulunanların sayısı her geçen gün artıyor.

444 itirafçı

11 Kasım'da AA muhabirin edindiği bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik operasyonlar sürüyor.

Operasyonlar kapsamında bugüne kadar 444 örgüt mensubu etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu, bu kişilerin itirafları doğrultusunda deşifre edilen 950 mahrem imam yakalandı.

Gözaltına alınan örgüt mensubu subaylar ve mahrem imamların yanı sıra henüz deşifre olmamalarına rağmen kendi istekleriyle emniyete gelerek itiraflarda bulunan örgüt mensuplarının sayısı gün geçtikçe artıyor.

Örgüt mensuplarının itiraflarında, askeri okulların sınav sorularının kendilerine nasıl verildiği, "mahrem abi"lerin emirlerine uymayan öğrenci ve subayların okuldan ve çalıştıkları birimlerden nasıl kovulduklarına yönelik anlatımlar, örgütün gerçek yüzü ve TSK'nın en önemli noktalarına kadar nasıl sızıldığını gözler önüne seriyor.

Sorular sınavdan önce gösterilip yemin ettirilmiş

Soruşturma kapsamında itirafçı olan örgüt mensubu askerlerin ifadelerinde, jandarma astsubay ve sözleşmeli subay sınavları öncesi kendilerine dizüstü bilgisayardan sınavda çıkacak soruların ezberletildiği, ayrıca bu soruları kimseyle paylaşmayacaklarına dair kendilerine yemin metininin okutulduğu gibi bilgiler yer aldı.

Kara Harp Okulu 2011- 2013 sınavlarında öğrencilere "mahrem imam"lık yapan bir şüphelinin ise daha sonra sözleşmeli subay olarak örgütsel faaliyetlerini TSK içinde sürdürdüğü bilgisi de itiraflar arasına eklendi.

Talimatlara uymayanları okuldan ve kurslardan atmışlar

Soruşturma kapsamında itirafçı olan Jandarma Kara Havacılık Komutanlığında görevli pilot, emniyetteki ifadesinde, okul döneminde örgütsel toplantılara ilişkin çağrılara uymadığı için kendisine baskı ve tehdit uygulandığını, "Hafta sonları abin ile görüşeceksin" diye okulda bulunan bazı komutanlarca tehdit edildiğini belirtti.

Kendisiyle aynı dönemde sınavı kazanan ve örgütsel toplantılara katılmayıp "mahrem abi"lerle görüşmeyi reddeden örgüt mensubunun okuldan atıldığıyla ilgili ifadelerine yer verilen pilot, mahrem imamdan izin almadan komando kursuna katılan bir örgüt mensubu subayın ise eğitiminin bitmesine 1-2 hafta kala kurstan atıldığını anlattı.

Bu subayın kendisine, komando okulundan dönüşte otogarda "mahrem abi"lerince karşılandığını ve "izinsiz yapılan hareketlerin sonunun bu şekilde olacağı" yönünde tehdit edildiğini anlattığı bilgisini veren itirafçı pilot, örgütün emir ve talimatlarına uymayan çok sayıda arkadaşının harp okullarından ve çalıştıkları birimlerden atıldıklarını ve üzerinde bu şekilde baskı kurulduğunu kaydetti.

Soruşturma kapsamında itiraflarda bulunan bir başka örgüt mensubu subay da örgütsel buluşma ve toplantıları aksattığı dönemde, görevlerde kullandığı hücum yeleğinin cebine "Dikkat et, sen ve ailen şefkat tokadı yemesin" şeklinde tehdit içerikli not bırakıldığını söyledi.

"Darbe olsa nasıl olur?" diye sormuşlar

Örgüt mensubu olan ve hakkında herhangi bir soruşturma yürütülmeden önce teslim olan bazı subayların itirafları ise örgütün sapkın yüzünü ortaya koydu.

Lise ve üniversite döneminden itibaren örgüt içerinde yer aldığını anlatan bir itirafçı ise ifadesinde, katıldığı örgütsel toplantıda kendilerine, "Şimdi kapından içeri Peygamber Efendimiz girse dahi hükümsüzdür, şimdi Fetullah Gülen Hocaefendi'nin zamanıdır." şeklinde sapkın söylemlerde bulunulduğunu söyledi.

Soruşturma kapsamında ifade veren bazı itirafçıların anlatımları ise 15 Temmuz darbe girişimin örgüt tarafından nasıl planlandığı ve hayata geçirildiğini ortaya koydu.

Örgütün mahrem imamlarının darbe girişimi öncesi bazı subay ve astsubayları topladığı ve "Sizce darbe olsa nasıl olur?" şeklinde sorular yönelterek aldıkları görüş ve düşünceleri, örgütün üst kademesine aktardıkları ifadelerde yer buldu.

Jandarma'da operasyon: 50 şüpheliden 23'ü itirafçı oldu serbest bırakıldı

16 Kasım'da bir başka benzer gelişme yine Ankara'da yaşandı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 50 kişiden 23'ü, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün "mahrem imamları" ile irtibatlı oldukları iddiasıyla Jandarma Genel Komutanlığından 35'i muvazzaf 50 asker hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Aralarında bir yüzbaşının da bulunduğu şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Göksel Ünüvar'a ifade veren şüphelilerden 23'ü, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu ve örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

Şüphelilerin, örgütle bağlantısını bildikleri askerlerin isimlerini verdiği, "mahrem imamları" da teşhis ettiği öğrenildi.

İfade işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 26'sı tutuklanırken, aralarında itirafçıların da bulunduğu 24 kişi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fetö'den Tutuklanan Albay 'Askeri Okul Soruları Sınavdan Bir Gün Önce Verildi'

Trabzon’da, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığında görevli Albay Ali Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

14 Kasım'da Trabzon'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığında görevli Albay Ali Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Albay Şahin, askeri okula girdiği süreçte yaşadıklarını itiraf ederek FETÖ'nün yaptığı haksızlığı anlattı.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Fetulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik gerçekleştirdiği operasyonla "Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs, terör örgütü üyesi olmak" suçlamalarından gözaltına alınan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığında görevli Albay Ali Şahin, emniyetteki işlemlerin ardından Kaşüstü'nde bulunan Trabzon Adliyesi'ne sevk edildi.

Cumhuriyet savcısına verdiği ifadede, FETÖ'ye ait yurtta askeri okul sınavlarına hazırlanırken örgüt abilerinin kendileriyle ilgilendiğini ve Fetullah Gülen'i anlattıklarını söyleyen Şahin, önceki gün FETÖ/PDY'den hakkında başlatılan soruşturma kapsamında çıkarıldığı mahkemece yurt dışı yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Trabzon İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Duran Ç.'nin de kendisiyle aynı yurtta kaldığını ve askeri okul sınavlarına birlikte hazırlandıklarını, soruların kendilerine sınavdan bir gün önce verildiğini itiraf etti. Şahin, savcılıktaki beyanında, soruları veren mahrem imamın "Bu sorular sınavda çıkacak. Bunları çözün. Sınavda tamamını yapmasanız da olur." dediğini ifade etti.

Kendilerinden sorumlu 'mahrem imam'ın askeri okul sınavlarına girmek üzere kendilerini İzmir'e götürdüğünü anlatan Şahin, sınavdan 1 gün önce kolunun kırıldığını ve sağlık raporu için gittikleri hastanede kolunun kırık olduğunu gören mahrem imamın, "Kendi başına iş açtın. Söyleseydin yerine adam sokardık" dediğini aktardı.

Şahin, ortopedi doktorunun verdiği rapor doğrultusunda elendiğini, bunun üzerine mahrem imamın ertesi gün başka bir doktor ayarlayarak sağlık raporu çıkarttığını, sınavın ardından Maltepe Askeri Lisesini kazandığını söyledi.

Şahin, kendisine yöneltilen ardışık arama yöntemiyle örgüt üyeleriyle görüştüğü iddialarını ise kabul etmedi.

Şahin, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı 1. Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak Bahçecik E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentte FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 8 Kasım'da, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Duran Ç. ile Kara Kuvvetleri

Komutanlığı Lojistik Komutanlığında görevli albay Ali Şahin, "Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs ve terör örgütü üyesi olmak" suçlarından gözaltına alınmıştı.

Diğer detaylar

Trabzon'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 8 Kasım 2018'de Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla Trabzon İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Duran Ç. ile birlikte gözaltına alınan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığında görevli Albay Ali Şahin, Trabzon Adliyesi'nde çıkarıldığı 1. Sulh Ceza Hakimliğince 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklandı.

Tutuklanan Şahin, TEM Şube ekiplerince Bahçecik'te bulunan Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na getirildi. Cezaevi jandarma ekipleri, Şahin'e girişte üst araması yaptı. Yapılan üst aramasında, Şahin'in üzerinden, örgüt içinde parola ya da kimlik anlamı taşıdığı, elektronik bir sisteme giriş anahtarı ya da haberleşme aracı olarak kullanıldığı değerlendirilen, 1 Amerikan Doları bulundu.

Trabzon Ortahisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, cumhuriyet savcını bilgilendirmesinin ardından, banknot halindeki 1 doların tahkikat dosyasına eklenmesi talimatı verildi. Savcının talimatıyla el konulan '1 Dolar', soruşturma dosyasına eklenmek üzere Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Tutuklanan Albay Ali Şahin, Cumhuriyet savcısına verdiği ifadede; FETÖ'ye ait yurtta askeri okul sınavlarına hazırlanırken örgüt abilerinin kendileriyle ilgilendiğini ve Fetullah Gülen'i anlattıklarını, askeri okul sınav sorularının kendisine sınavdan bir gün önce verildiğini itiraf etmiş, kendilerinden sorumlu 'mahrem imam'ın askeri okul sınavlarına girmek üzere kendilerini İzmir'e götürdüğünü, sınavdan 1 gün önce kolunun kırıldığını ve sağlık raporu için gittikleri hastanede kolunun kırık olduğunu gören mahrem imamın, "Kendi başına iş açtın. Söyleseydin yerine adam sokardık" beyanında bulunmuştu.

Şahin, ortopedi doktorunun verdiği rapor doğrultusunda elendiğini, bunun üzerine mahrem imamın ertesi gün başka bir doktor ayarlayarak sağlık raporu çıkarttığını, sınavın ardından Maltepe Askeri Lisesi'ni kazandığını söylemişti.

Genelkurmay'da görevli FETÖ'cü yüzbaşıdan 'ankesör' itirafı

FETÖ mensubu askerlere yönelik "ankesörlü telefon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve hakkında dava açılan Genelkurmay'da görevli yüzbaşı, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak üzere verdiği ifadede, örgütün ankesörlü telefon taktiğini anlattı.

31 Ekim'deki gelişmeye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından örgütün ordudaki kripto yapılanmasının deşifre edilmesi için yürütülen "ankesörlü telefon" soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Genelkurmay'da görevli yüzbaşı S.K. hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanarak dava açıldı.

FETÖ'nün kuruluşu, ideolojisi ve faaliyetlerine değinilen iddianamede, orduya sızan örgüt üyelerince 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında Silahlı Kuvvetlerdeki kripto FETÖ'cülerin ortaya çıkarılması için başlatılan ankesörlü telefon soruşturmalarının halen sürdürüldüğü ifade edildi.

Örgütün sözde mahrem imamları ile 2011-2015 arasında 55 sefer sabit hatlarla iletişim kurduğu belirlenen S.K, FETÖ'nün gizliliğe önem verdiğini, bu nedenle mahrem imamlarla ankesörlü telefonla irtibat kurduklarını ifade etti.

S.K, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak üzere örgüte dair bildiklerini anlatırken örgütle ortaokul son sınıfta tanıştığını, askeri lise ve Kara Harp Okulunda eğitim gördüğü sürede "Alaattin" kod adlı FETÖ'cünün kendisi ile ilgilendiğini belirtti.

Belirli aralıklarla örgüt üyeleri ile sohbetlere katıldığını ancak hiç himmet vermediğini savunan yüzbaşı S.K, Harp Okulunun ardından İstanbul'daki eğitim süresince de FETÖ mensupları ile görüşmelerinin sürdüğünü bildirdi. S.K, şunları anlattı:

"6 aylık İstanbul eğitimim süresince benden sorumlu olan ismini bilmediğim abi ile 2 veya 3 sefer yüz yüze bir kafede görüştük. Bu görüşmede okulda mesai saatleri içerisinde oruç tutmamamız, namazı kimsenin görmediği yerlerde kılmamız, deşifre olmamamız konusunda telkinlerde bulunuyordu. Yüz yüze görüşmelerimiz dışında büfe, ankesör gibi sabit hatlardan ve öğrencilik yıllarımda kullandığım, numarasını hatırlamadığım GSM hattımı aradığında da görüşüyorduk."

3 subaydan sohbet grubu

Sanık S.K, Tunceli'de görev yaptığı 2008-2010 yılları arasında FETÖ mensuplarınca aranmasına rağmen sohbet adı altındaki örgüt toplantılarına katılmadığını, yıllık izinli olduğu süreçte sadece bir sefer görüşme yaptığını ifade etti.

Tanıştığı eşi ile örgüt dışı evlilik yaptığını açıklayan S.K, 2010 Temmuz'dan sonra Ankara Mamak'taki 28. Mekanize Piyade Tugayı'na atandığını, Ankara'ya gelişinden sonra "Enes" kod isimli FETÖ mensubu ile toplantılara devam ettiğini bildirdi.

Askeri lojmana çıktıktan sonra sohbetlere katılmamaya başladığını savunan S.K, "Enes" kod adlı örgüt üyesinin kendisini sabit hatlardan arayarak sohbetlere çağırmaya devam ettiğini, gitmemeye devam etmesi üzerine de aynı birlikte görev yaptığı M.A. isimli subay ile kendisine haber yolladığını açıkladı. Sanık S.K, şu ifadeleri kullandı:

"Lojmana taşınana kadar değişik tarihlerde 'Enes' isimli abi ile görüşmelerimiz sürdü. 2-3 ay kadar yüz yüze hiç görüşmedim, beni her ne kadar büfe-ankesör gibi sabit hatlardan arasa da telefonumu açmadım. Açtığımda da görevi bahane ederek geçiştirdim. Aynı birlikte çalıştığım M.A. isimli üsteğmen beni aradı, sohbet etmeye başladık. Birkaç dakika sonra, 'Enes ile birlikte bir gün buluşalım, oturup sohbet edelim.' dedi. Telefon görüşmesinden yaklaşık 1 hafta sonra Enes'in Öveçler'deki evinde M.A. ile buluştuk. Bu buluşmada namaz kıldık, Fetullah Gülen'in kitaplarından okuduk, videolarını izledik. 2011 yılı içerisinde bizden sorumlu Enes, M.A ile birlikte üsteğmen A.T'yi kendi evinde bizle tanıştırdı."

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istedi

FETÖ'nün 17-25 Aralık'taki kumpaslarından sonra "dini bir cemaat" olarak gördüğü örgütten soğumaya başladığını, 2014 Mayıs ayından sonra hiçbir irtibatının bulunmadığını iddia eden sanık S.K, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara dışında görevli olduğunu, örgüt üyelerinden darbeye yönelik bir emir ya da talimat almadığını savundu.

S.K, örgüte dair bildiklerini anlattığını ileri sürerek etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini belirtti.

Emekli yarbayın itirafları, örgütün 33 yıl önce askeri liselere giriş sınavlarında yaptıklarını ortaya çıkardı

Trabzon'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında iki albay ve bir emekli yarbayın itirafları, örgütün 33 yıl önce askeri liselere giriş sınavlarında, sınav sorularının çalınması ve "renk körlüğü" bulunan örgüt üyelerinin sahte sağlık raporlarıyla askeri okullara sızması, örgütün kirli emellerini gerçekleştirmek için her yolu denediğini ortaya koydu.

16 Kasım'daki gelişmeye göre, sanıkların itiraflarından FETÖ'nün 1985 yılında çalınan askeri liseye giriş sınavı sorularının örgüt yurdunda kalan birçok öğrenciye önceden çözdürülerek orduya nasıl sızdıkları gözler önüne serildi.

FETÖ, askeri okullara hazırlanan öğrencileri yurtta kampa almış

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan iki albay ve bir emekli yarbayın ifadelerinden, 33 yıl önce Çorum'da FETÖ'ye ait yurtta birlikte kaldıkları ve doktor olan "mahrem imam" tarafından bu yurtta askeri okullara hazırlandıkları ortaya çıktı.

Çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Kara Kuvvetleri'nde albay olarak görev yapan U.D. savcılık ifadesinde 1985 yılında ortaokul yıllarında Çorum'da FETÖ'ye ait yurtta, doktor olan mahrem imamın kendileriyle özel olarak ilgilendiğini ve askeri okullara hazırlandıklarını anlattı.

U.D. ifadesinde, o yıllarda yurtta askeri sınavlara birlikte hazırlandığı kişiler arasında en son Trabzon İl Jandarma Komutan Yardımcısı olan albay D.Ç. ve emekli yarbay R.A'nın da isimlerini verdi.

Doktor olan FETÖ imamıyla birlikte İzmir'e gittiklerini aktaran U.D. burada renk körlüğü dolayısıyla sağlık raporundan geçememesi üzerine Ankara'da düzenlenen sağlık raporuyla askeri lise sınavına girdiğini söyledi.

FETÖ 33 yıl önce askeri lise sorularını çalmış

Emekli yarbay R.A. ise ifadesinde, 1985 yılında Çorum'da FETÖ'ye ait yurtta kaldığını ve örgüt abileri tarafından askeri okullara hazırlandıklarını belirtti.

Sınavdan önce Türkçe sorularının kendilerine gösterildiğini anlatan R.A, bu soruların hepsinin sınavda çıktığını belirterek, soruların yurtta kalan tüm arkadaşlarına çözdürüldüğünü kaydetti.

R.A, doktor olan FETÖ imamının kendileriyle ilgilendiğini ve yurtta FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitapların okunduğunu belirterek, bir gün yurda doktorların geldiğini ve askeri okullara hazırlanan öğrencilerle görüşerek kontrol ettiklerini aktardı.

Doktorların yurtta yaptığı kontrol sonucu kendisi ile yurtta birlikte kaldıkları eski albaylar D.Ç. ve U.D'nin de renk körü çıktığını anlatan R.A, kendileri yerine başkalarının muayeneye girerek sağlık raporu aldıklarını ve 1985 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ne yerleştirildiğini itiraf etti.

Trabzon Jandarma Komutan Yardımcısı albay D.Ç. de askeri lise sınavı sorularının önceden kendilerine verildiğini ve sağlık kontrolüne götürüldüğünde yapılan sağlık kontrollerinde renk körlüğünün ortaya çıkması üzerine mahrem imam tarafından kendisi yerine başka birinin doktor muayenesinden geçirilerek adına düzenlenmiş geçerli sağlık raporu çıkartıldığını anlatmıştı.

Gülen'in bedduaları yalama oldu: İtiraf patlaması yaşanıyor
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Gülen: İtirafçılar kafir, ahiretleri gitti!
Beddua tutmadı, tanıklar artıyor
Bir beddua da itirafçılara
Beddua sanıkları vuracak
Gülen'in bedduasından utanıyorlar
'Beddualarınız tutmuyor' fırçası

(18 Kasım 2018, 17:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13717    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.336.740