Tam
EskidenYeniye
 

Kılıçdaroğlu'na 20 Fetö Sorusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevaplaması talebiyle ilginç sorular yöneltildi. 'Fetogercekleri.com' sitesinde yayımlanan sorular aslında Fetö'nün siyasi ayağı'nın kim olduğu gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.02.2020 12:09 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevaplaması talebiyle ilginç sorular yöneltildi. 'Fetogercekleri.com' sitesinde yayımlanan sorular aslında Fetö'nün siyasi ayağının kim olduğu gösteriyor.

14 Şubat'ta 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun cevaplaması gereken FETÖ soruları' başlığıyla yayımlanan haberde şu satırlar yer aldı:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kamuoyunun merak ettiği FETÖ sorularını soruyoruz:

Not: Kemal Kılıçdaroğlu ve okuyucularımızı sıkmamak adına 20 soru ile sınırladık. Kılıçdaroğlu arzu ederse bu soruları arttırabiliriz.

1- Deniz Baykal'a kumpası hazırlayarak sizi genel başkanlığa taşıyanları tanıyor musunuz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yönelik kaset kumpası sonrası, bu görüntülerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından izlendiğini, kendisinin bu görüntüleri izlediğini açıklamıştı. Daha sonra yaptığı açıklamalarda, kendisine bu görüntüleri getirenleri tanımadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yönelik kaset kumpasını hazırlayarak kendisine genel başkanlık yolunu açan FETÖ üyeleriyle tanışıp tanışmadığı sorusu havada kaldı.2- FETÖ'nün MİT'i ele geçirmek için hazırladığı 7 Şubat kumpası sırasında avukatınız Celal Çelik'in, Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı ve diğer MİT görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla bir ilginiz var mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik hakkında Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım”, “Kamu görevlisine alenen hakaret”, “Terör örgütü propagandası yapma” suçlamalarıyla 11 yıl 11 ay dan 40 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Celal Çelik'in örgüte destek suçlamasına sebep olan faaliyetlerinin Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dâhilinde olup olmadığı merak ediliyor.3- CHP heyeti FETÖ yöneticileriyle ne görüştü?

2013 yılında FETÖ yöneticileriyle görüşmesi için, bir CHP heyeti ABD'ye gitti. ABD'ye giden heyette CHP'li yöneticiler, Engin Özkoç, Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan'ı neden yer aldı. Kemal Kılıçdaroğlu bu heyeti neden görevlendirdi ve heyet ABD'de tam olarak hangi görüşmeleri yaptı henüz cevaplanmadı.

4- 17/25 Aralık kalkışmasından hemen önce ABD'de FETÖ yöneticileriyle ne görüştünüz?

17/25 Aralık kalkışmasından hemen önce başkanlık ettiğiniz CHP heyetiyle FETÖ'nün ABD'deki merkezini ziyaret etmişti. Bu görüşmede ABD'deki FETÖ yöneticileri Mahmut Yeter, Faruk Taban, Kemal Öksüz ve Talha Saraç ile görüşen Kılıçdaroğlu, döndüğünde 17 Aralık kalkışmasının siyasi sözcülüğünü üstlenmişti. Kılıçdaroğlu bu görüşmeyle ilgili de henüz net bir açıklama yapmadı.

5- Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'cü savcıları neden devletin vicdanı ilan etti?

Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinden kısa bir süre sonra başlayan 17/25 Aralık kalkışmasına en büyük desteği vermişti. Terör örgütünün yayın organlarına çıkan Kılıçdaroğlu FETÖ'cü savcı ve polisleri “devletin vicdanı” ilan etmişti.

6- Kemal Kılıçdaroğlu eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir'e Halkbank kumpası belgelerini ABD'ye taşıma görevi verdi mi?

CHP'den bir dönem milletvekili seçilen Aykan Erdemir, FETÖ'nün yerleştirdiği isimlerden biri olarak biliniyor. Türkiye'de hakkında yakalama kararı çıkartılan Erdemir, ABD'de Türkiye karşıyı Siyonist lobi kuruluşu Demokrasileri Koruma Vakfı'nda uzman olarak çalışıyor. Milletvekilliği döneminde FETÖ'cü savcı ve polislerin hazırladığı kumpas dosyalarını ABD'ye ulaştıran kuryelerden biri olduğu ortaya çıkan Erdemir'in bu işi Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde yapıp yapmadığı cevaplanmadı.

7- MİT tırları kumpasının görüntülerini Can Dündar'a ulaştıran Enis Berberoğlu'na bu görevi Kemal Kılıçdaroğlu mu verdi?

Halen yurt dışında firari olarak yaşayan Can Dündar, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde, FETÖ'nün MİT tırları kumpasına destek olmak için yalan haberler yaymıştı. Mahkemede bu görüntüleri CHP'li Enis Berberoğlu'ndan aldığını açıklayan Can Dündar daha sonra bunu inkâr etse de telefon kayıtları görüştüklerini ispatlamıştı. Enis Berberoğlu'nun Can Dündar ile görüşmeden kısa bir süre önce Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Zaman gazetesini ziyaret etmesi okları Kılıçdaroğlu'na çevirmişti. FETÖ üyelerinin yaptığı operasyonun görüntüleri Zaman gazetesinde Ekrem Dumanlı tarafından Kılıçdaroğlu'na mı teslim edildiği iddiası henüz cevaplanmayan sorulardan.8- CHP Milletvekilleri FETÖ kuruluşlarına neden destek vermeye gönderildi?

Eren Erdem, Oktay Ekşi, Şafak Pavey, Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal ve diğer CHP'li milletvekilleri 15 Temmuz öncesi FETÖ'nün gazetelerine, bankalarına destek ziyareti yapmak için adeta yarış içindeydi. Eren Erdem'in itirafıyla bu ziyaretler Kılıçdaroğlu tarafından yapılan görevlendirmelerle gerçekleştirilmişti.9- Kemal Kılıçdaroğlu Akın İpek'in şirketlerine neden destek olmaya gitti?

FETÖ elebaşı Gülen'in “Melek oğlu Melek” sözüyle övdüğü Akın İpek'e ait medya şirketlerine kayyum atanınca Kemal Kılıçaroğlu destek vermek için bizzat ziyaret etmişti. Ziyarette, FETÖ'nün harb okulu imamı olduğu daha sonra ortaya çıkan Tarık Toros ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, söz konusu şirketlere destek olmanın bir görev olduğunu söylemişti.

10- Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanından elini kollunu sallaya sallaya nasıl geçti?

15 Temmuz'da Atatürk Havalimanını işgal eden FETÖ'cü hainler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun rahatça geçmesine müsaade etmişti. Bakırköy'de CHP'li Belediye Başkanı'nın evinde rahat koltuğundan darbeyi izleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı açıklamada “darbeye hep birlikte karşı çıktık” demişti.

11- Kılıçdaroğlu neden FETÖ'cülerle ağız birliği yaparak “15 Temmuz kontrollü darbedir” dedi?

Firari FETÖ'cüler Ekrem Dumanlı, Mustafa Yeşil, Said Sefa, Tarık Toros, Ekrem Tufan Aydemir ve Adem Yavuz Arslan ile Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz için “kontrollü darbe” diyerek FETÖ'yü aklamaya çalıştı.

12- Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğu iddiasının kaynağı neydi?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'da FETÖ'nün rolünü aklamak için ortaya attığı iddialardan en büyüklerinden biri de “FETÖ'nün TSK İmamı Adil Öksüz'ün aslında MİT ajanı olduğu” iddiasıydı. Kılıçdaroğlu bu iddiasının kaynağını açıklamadı ama bu iddiayı ilk ortaya atanların FETÖ'nün mahrem imamları olduğu ve bu yalanı yaymak için sahte belgeler hazırladıkları ortaya çıktı.13- AK Parti'de olduğu söylenen 120-150 arası FETÖ bağlantılı vekil neden açıklanmadı?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbesi sonrası ortalığı karıştıran açıklamalarından biri de “AK Parti'de 120-150 arası FETÖ ile bağlantılı ya da ByLock kullanıcısı milletvekili olduğuydu. AK Parti'den ve şehit ailelerinden gelen “bu isimleri açıkla” çağrısına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu gizlendiğini iddia ettiği bu listeyi açıklamadı.14- Kılıçdaroğlu darbeye direnen aziz halkımıza neden militan dedi?

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'da sokağa çıkıp darbeye direnen halkımıza “militan” diyerek hakaret etti. Darbecilere karşı oldukça nazik ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu'nun canını hiçe sayarak darbecilere geçit vermeyen halkımıza hakaret etmesi, kafalarda soru işareti oluşturdu.

15- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan neden partiden ihraç edilmedi?

15 Temmuz gecesi “Biz bu geceyi 12 Eylül'de de yaşamıştık. O zaman haberimiz yoktu ama şimdi var. Haydi içelim!” sözleriyle darbeye kadeh kaldıran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a partisinden hiç tepki gelmedi.

16- CHP ABD temsilcisi neden FETÖ'ye itaat edilmesini istedi?

CHP'nin ABD temsilcisi Yurter Özcan, 15 Temmuz darbesi sırasında halkın sokaklardan çekilmesini açıklamasına rağmen halen makamını koruyor.17- FETÖ ile bağlantıları mahkeme kayıtlarına giren danışmanları Kemal Kılıçdaroğlu nereden buldu?

Bu danışmanlar vasıtasıyla CHP'ye kimler dâhil edildi? Fatih Gürsul, Rasim Bölücek, Alper Keten, Koray Çalışkan ve Murat Aksoy. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile bağlantıları nedeniyle iddianamelere giren ya da mahkum edilen danışmanları. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ByLock'ta FETÖ'nün mahrem imamlarıyla aynı grupta yer alan Fatih Gürsul, bu isimler arasında en dikkat çeken kişi. Binlerce kez ByLock'a giriş yaptığı ispat edilen Gürsul, 10 yıl 6 hapis cezası almıştı. Gürsul ve diğer danışmanlar vasıtasıyla CHP'ye hangi FETÖ'cülerin sızdığı henüz ortaya çıkmadı.

18- Canan Kaftancıoğlu neden Fatih Gürsul'u savundu?

Fatih Gürsul hakkında mahkûmiyet kararı verilmesine rağmen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun televizyon programında açıkça neden Fatih Gürsul'u savunduğu anlaşılamadı. Canan Kaftancıoğlu'nun bu açıklaması sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun sessizliğe bürünmesi de dikkatlerden kaçmadı.

19- Kılıçdaroğlu'nun Ahmet Altan sevgisi nereden geliyor?

Her fırsatta FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör örgütünün kumpaslarında en önemli rolü üstlenen Taraf gazetesinin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan'ı cansiperane bir şekilde koruma sebebi de cevaplanmayan sorular arasında yer alıyor.

20- Kılıçdaroğlu , FETÖ'cü olduğu bilinen İbrahim Burak Oğuz'u neden aday gösterdi?

Urla Belediye Başkanı iken hakkında yürütülen FETÖ soruşturması nedeniyle tutuklanan ve cezaevine konulan İbrahim Burak Oğuz'un ilçesinde FETÖ'cü olduğu bilindiği halde aday gösterildiği iddia edildi. Hatta Oğuz'un babasının bizzat Kılıçdaroğlu'nu arayarak “benim oğlum FETÖ'cü aday gösterme” dediği iddia edildi. Buna rağmen Oğuz'un neden aday gösterildiği Kılıçdaroğlu'nun cevaplamadığı sorular arasında yer aldı."CHP'li Tunus: Siyasi ayak içimizde
CHP-Fetö ilişkisi: Kim kimi sardı?
Paralel yapı-30 Ocak (2020) 'İstanbul 1 sanık CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik' davası
Paralel yapı-16 Aralık (2019) 'İzmir 1 sanık CHP Urla Bel.Bşk. İbrahim Burak Oğuz' davası
CHP'ye iki şok: Başkan tutuklandı
Paralel yapı-CHP bağlantısı
Darbe kötüye gidince ortaya çıktı: Sosyal Medyada Binler Sordu: Asıl Sen Neredeydin?

(23 Şubat 2020, 12:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14647    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.832