Tam
EskidenYeniye
 

Korg. İyidil: Darbede taraf değiliz

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK Okullar Komutanı olan eski korgeneral Abdullah Barutcu'nun yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada tanık olarak ifade veren emekli Tuğgeneral İrfan Can, darbe gelişmeleri üzerine İyidil'in kendisine 'Bu olaya taraf değiliz, müdahil olmayın' dediğini iddia etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.01.2021 10:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK Okullar Komutanı olan eski korgeneral Abdullah Barutcu'nun yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

05.01.2021 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtayın bozma kararının ardından Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, olay tarihinde İstanbul'daki Tuzla Piyade Okul Komutanı olarak görev yapan emekli Tuğgeneral İrfan Can, tanık sıfatıyla dinlendi. Can, 16 Temmuz 2016'da Samsun'da bulunduğunu, gece saat 02.00-03.00 sularında sanık İyidil'in kendisini arayarak mevcut durumu bildirdiğini ve izinlerin iptal edildiğini belirterek okula dönmesi emrini verdiğini aktardı. Emir üzerine yola çıktığını, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alınarak tutuklandığını ifade eden Can, ilerleyen süreçte hakkında takipsizlik kararı verildiğini ve emekliye sevk edildiğini söyledi.

İYİDİL: BU OLAYA TARAF DEĞİLİZ, KARIŞMAYIN!

Tanık Can, olay günü İyidil'in kendisine darbe girişimi sırasında hangi emirleri verdiğinin sorulması üzerine, 'Birliklerden hiçbir personel ve silahın çıkmamasını, bu olaya taraf olmadığımızı açık ve net bir şekilde söyledi. 'Bu olaya taraf değiliz, müdahil olmayın.' dedi.' ifadelerini kullandı.

'Utanç duyuyorum'

Tanık beyanlarının ardından dönemin EDOK Kurmay Başkanı eski tümgeneral Koçyiğit, esasa ilişkin savunma yaptı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbe karşıtı emirler verdiğini savunan Koçyiğit, 'Ben FETÖ'cü, darbeci, hain değilim. O canilerle aynı kefeye konarak yargılanmaktan utanç duyuyorum.' diyerek kendisini savundu.

'Kalkışmada yer almayı aklımın ucundan dahi geçirmedim'

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde ise 15 Temmuz'da EDOK Okullar Komutanı olan eski korgeneral Abdullah Barutcu, esasa ilişkin savunma yaptı.

Hakkındaki beraat hükmünün Yargıtay tarafından bozularak 'Anayasal düzeni ihlal suçuna yardım'dan cezalandırılmasının talep edildiğini hatırlatan Barutcu, üzerine atılı olan suçları işlemediğini savundu. Darbecilerin sözde atama listesinde terfi ettirilmediğini ifade eden Barutcu, 16 Temmuz sabah saatlerinde kendisine bağlı olan Kuleli Askeri Lisesi'ndeki darbecilerin teslim alınması için gerekli irtibatı sağladığını ileri sürdü.

Barutcu, görevine başladığı günden sonra kendisine bağlı personel ile askeri öğrencilerin FETÖ bağlarını araştırdığını ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağladığını iddia etti. Suçsuz olduğunu savunan Barutcu, 'Komutanlarına, milletine silah doğrultmayı şerefsizlik olarak addediyorum. Görev sürem boyunca şerefimle vazifemi yaptım. Bu hain kalkışmada yer almayı aklımın ucundan dahi geçirmedim. Beraatimi talep ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Davanın görülmesine yarın İyidil'in savunmasının alınmasıyla devam edilecek.

06.01.2021 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay'ın bozma kararından sonra yeniden görülen EDOK Davasının ikinci gününde,

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü celsesinde, 1 numaralı sanık eski korgeneral Metin İyidil esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını yaptı.

15-16 Temmuz'da saat saat ne yaptığını ve kimlere ne emirler verdiğini anlatan Metin İyidil, şunları söyledi:

'Mehmet Partigöç imzalı sıkıyönetim emrine sokaktan geçen vatandaş, bakkal Ahmet efendi bile inanmaz. Sıkıyönetim kararının nasıl alınacağı bellidir. Peki darbeciler nasıl bir planlama yapmış? Genelkurmay başta tüm karargahları ele geçirip, komutanların çoğunu derdest etmiş. Bu yüzden Ümit Dündar sabaha kadar sivil bir ticari müessesede emir komutayı yürüttü. En güzelini de Deniz Kuvvetleri Komutanı yaptı. Derdest edilmemek için Bakırköy'de sahil kenarında birliklerine komuta etti. Çok akıllı. Adım atsın da derdest mi olsun.'

O gece saat 00.03'te İstihbarat Başkanıyken Suriye koordinasyonu için İncirlik'te görevlendirilen, halen MSB'de Genel Müdür olan Korgeneral İrfan Özsert'i aradığını belirten İyidil, Özsert'in, 'Kendinize güvenli bir yer bulun, gitmeyin. Siz bu adamların hedefisiniz' dediğini kaydetti.

Yargıtay'ın en muharip birliklerden olan 4. Kolordu Komutanlığı, 28 ve 58'inci tugaylar kendisine bağlıymış gibi değerlendirme yaptığını vurgulayan İyidil, bunların kendisine değil, Kara Kuvvetleri'ne bağlı olduğunu, bunun 2017'de Mahkemeye gelen resmi yazıyla da doğrulandığını hatırlattı.

Kendisine bağlı Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanı Osman Ünlü'nün 4. Kolordu Komutanlığı'na atandığını öğrenince saat 00.35'te Ünlü'yü aradığını belirten İyidil, şöyle devam etti:

'Kendisi 3 yıl MSB'de Müsteşar Yardımcılığı yapmış biri. Telefonla arayıp, 'Kolordu Komutanı oldun' demişler, o da gitmiş. 'Böyle bir şey yok. Kaç yıllık subaysın, derhal Polatlı'ya dön' diye bağırdım, çağırdım. Sonra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı arayıp, 'ben darbeci değilim' demiş, onun yönlendirmesiyle TRT'ye bağlanmış. Peki bu nasıl oldu? Adamın boğazını sıktım da ondan. Birileri gibi, kimseye emir verip de sırtüstü yatmadım.'

Metin İyidil, neden EDOK Karargahına gitmediği suçlamasını cevaplandırırken, davanın diğer bazı sanıkları hakkında şu ilginç ifadeleri kullandı:

'Darbeye katılan karacı birliklere özel telsiz verilmiş. Buna ilişkin listenin on üçüncü sırasında devlet mahallesindeki generalleri tutuklama görevlisi İhsan Yanıkoğlu yazıyor. Emri kabul etmiş etmemiş demiyorum, evrakları yorumluyorum. İhsan Yanıkoğlu kim? Hamza Koçyiğit'in daire başkanı. Kimseye darbeci demiyorum, kararı verecek sizsiniz. Gece 3'e kadar karargahta duruyor. Sonra kolunun ağrıdığını söyleyip, kaldığı misafirhaneye gidiyor. Orada donanımlı sağlık birimi var, kolu ağrıyorsa ilaç alabilir. Ama gidiyor. Bir başka konu, saat 01.00'den 03.00'e kadar ceridede bir şey var mı? Yok. Ne yaptınız o saate kadar? Metin İyidil'i niye aramıyorsunuz? Emre alındı, ondan mı? Yani o saatlerde EDOK Karargahı normal değil. EDOK'a gitmeyerek yapmadığım bir şey var mı? Ulaşmadığım hiçbir birlik yok. Gitsek ne olurdu? Belki bir şey olmaz, çay içerek görevimize devam ederdik veya derdest edilir, buraya kemersiz pantolonla ifade vermeye değil, takım elbiseyle tanık olarak gelir giderdim. Veya şehit olurdum. O da Allah'ın yazgısı, ama görevimi yapamazdım. Benden beklenen, ölmem mi görev yapmam mı? Fırıncıdan beklenen ölmesi mi ekmek çıkarması mıdır?'

Saat 17.00 olduğunda Mahkeme Başkanı Hikmet Erdoğan, İyidil'in savunmasının bitmesine daha 100 sayfa olduğunu belirterek 8 Ocak Cuma günü devam etmek üzere celseyi sonlandırdı.

08.01.2021 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Önceki celse başladığı esasa ilişkin savunmasına devam eden İyidil, 16 Temmuz 2016 sabah saatlerinde 'Genelkurmay Başkan Vekili' olarak atanan Orgeneral Ümit Dündar'ın yetkilendirdiği eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in kendisine, darbenin bastırılması için Isparta'dan asker getirmesi yönünde talimat verdiğini ifade etti.

Kendisine verilen emrin ceride defterine de kaydedildiğini belirten İyidil, Güvenç'in aynı maksatla şehit tümgeneral Aydoğan Aydın'a da talimat verdiğini söyledi.

İyidil, emir doğrultusunda gerektiğinde darbecilere karşı operasyon için Isparta'dan asker getirme adına gerekli girişimleri yaptığını, bu kapsamda il valisiyle de görüştüğünü dile getirdi.

İlerleyen saatlerde Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'na gittiğini anlatan İyidil, burada etkisiz hale getirilen darbecilerin merkez komutanlığına teslim edilmesi için gerekli adımları attığını söyledi.

Darbe girişiminden kısa süre sonra merkez komutanlığına çağırıldığını, akabinde tutuklanarak yargılanmaya başladığını ifade eden İyidil, 'Ben devletime, milletime, bayrağıma, aileme ihanet etmedim. İftira ve zanla tutuklandığım çok açık.' dedi.

Sanık avukatlarının da dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti, duruşmayı 2 Şubat'a erteledi.

Müebbetlik Darbeciye Beraat!
Edok'taki Darbecilere 3 müebbet
Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-13 Haziran (2017) 'Ankara 6 sanık (ilk 7) Darbe/EDOK Komutanları' davası (bitti)
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(11 Ocak 2021, 10:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14927    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
61.772.670