Tam
EskidenYeniye
 

Tübitak raporu tartışması

Ergenekon davasıyla bağlantılı Poyrazköy kazısında bulunan askeri mühimmata ilişkin davaya devam ediliyor. Gölcük Donanma Komutanlığı'ndan elde edilen 5 No'lu hard diske ilişkin son TÜBİTAK inceleme raporunun 4 klasör halinde mahkemeye ulaştığı açıklandı. Ancak bilirkişinin nasıl bir sonuca vardığı henüz netleşmiş değil. Sanık çevrelerinde bu raporun sanıkların lehine olduğu söyleniyor bir kaç gündür. Hatta buna dayanarak Poyrazköy davasının sanıkları tahliye talep etti. Aynı harddiskin delil olarak dikkat alındığı Balyoz davasının bazı sanıkları da davanın yeniden görülmesi için dilekçe verdi. Ancak şu var ki; Kasım ayında görülen bir önceki duruşmada TÜBİTAK'tan ön rapor gelmişti. O raporda sanıkları üzen değerlendirmeler yer alıyordu. İleri sürülen bu çelişkili iddialar nedeniyle bugün mahkemeye ulaşan raporun nasıl bir sonuca vardığı merak ediliyor. Bu arada duruşma sonunda 5 tutuklu sanık tahliye edildi. Davada tutuklu sanık kalmadı.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.01.2014 16:25 Poyrazköy cephaneliği, Kafes eylem planı, Amirallere suikast 1 ve 2, Gölcük belgeleri ile ÇYDD/ÇEV konulu 6 dava dosyasının birleştiği 5´i tutuklu 85 sanıklı ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat´ davasına devam ediliyor.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 4 yıldır görülen davanın bugünkü duruşmasına sanık yakınları yoğun ilgi gösterdi.

TÜBİTAK RAPORU GELDİ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndan elde edilen 5 No'lu hard diske ilişkin son TÜBİTAK inceleme raporunun 4 klasör halinde mahkemeye ulaştığını söyledi.

Başkan Yılmazabdurrahmanoğlu ayrıca Balyoz davasıyla ilgili Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin gerekçeli kararının da mahkemeye ulaştığını belirtti.

TSK'YA KUMPAS KURANLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Başkan Yılmazabdurrahmanoğlu, bugünkü duruşmada taleplerin alınacağının açıkladı.

İlk olarak söz alan Balyoz davasında aldığı hapis cezası onanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğamiral Fatih Ilgar, gelinen noktada haklarında yapılan asılsız suçlamalara ilişkin herşeyin ortaya çıkmaya başladığını söyledi. Ilgar, "TSK'ya kumpas kuranlar ortaya çıkmaya başladı. Ancak bu sırada yaşadıklarımız çok ağır. Bir tanesi de benim en yakınımda cereyan etti. Can dostum Cem Aziz Çakmak Yedikule'de tedavi görüyor. Düşmüş olabilir, tökezlemiş olabilir. Ama kendisine bunu yaşatmış olanları sevindirmemesi için düştüğü yerden kalkmasını diliyorum, dualarımız onunla" dedi.

BAŞBAKAN TANIK OLARAK DİNLENSİN TALEBİ

Ardından söz alan tutuklu sanık emekli Binbaşı Levent Bektaş, "TUBİTAK raporu daha önce alınmış raporların bir benzeridir. Başbakan yargı içindeki çeteyi bulmalıyız demesi savcıları harekete geçirmeli. Bu saatten sonra yapılacak hiçbir yasal değişiklik mahkemenin omuzlarındaki vebali kaldırmayacaktır" diye konuştu. Tutuklu sanık Ercan Kireçtepe de, köşe yazısında "Kendi ülkesinin milli ordusuna kumpas kuranlar" ifadelerini kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ile yargıda ve poliste çete olduğunu söylediğini iddia ettiği Başbakan Erdoğan'ın tanık olarak dinlenmesini istedi.

GÖRÜNTÜ ALANLAR DIŞARI ÇIKARTILDI

Bu sırada duruşmada görüntü kaydı aldığı tespit edilen biri kadın iki kişi duruşma savcısının talebiyle mahkeme başkanı tarafından duruşma salonundan çıkartıldı. Avukat Celal Ülgen ise savcıya dönerek "Duruşmayı geriyorsunuz. Bu şekilde müdahale edemezsiniz. Sizinle bizim aramızda bir farklılık yok" şeklinde konuştu. Mahkeme Başkanı ise tüm salonu duruşmalarda görüntü kaydı almanın yasak olduğu konusunda uyardı.

AKDOĞAN TANIK OLARAK DİNLENSİN

Tutuklu sanık Albay Hüseyin Hançer, Başbakan'ın Meclis'te yaptığını belirttiği bazı konuşmaları okuyarak sözlerine başladı. Mahkemeye ulaşan TUBİTAK raporuna ilişkin ise "Rapor nihayet geldi. Türkiye'nin gözbebeği bilim insanlarının sorduğumuz çok basit sorulara aynı basitlikle yanıt vermek yerine yüzlerce sayfa yazıp da cevap vermekten kaçınmaları takdir konusudur.

Raporda dijital delillerin ancak yardımcı delil olarak kullanılabildiği belirtiliyor. Ancak benimle ilgli suçlamaların hiçbirinde evrensel hukuk normlarına göre delil kabul edilen parmak izi, ıslak imza, el yazısı örneği ve ses kaydı gibi bir husus var mı? Hiçbiri yok bulamazsınız. Çünkü gerçekte yoklar" dedi. Hançer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın, köşe yazısında "Kendi ülkesinin milli ordusuna kumpas kuranlar" ifadelerini kullanmasıyla ilgili olarak mahkemede tanık olarak dinlenmesini talep etti.

BUYRUN GELİN HASDAL'DA BİR GECE MİSAFİRİMİZ OLUN NE YAŞADIĞIMIZI ANLAYIN

Balyoz davasında aldığı hapis cezası onanan bu davanın tutuksuz sanık Albay Ali Türkşen ise, "Bir daha talepte bulunmayacağımı söylemiştim o nedenle arka sıralardan kafama odunla falan vurulmasın. Ancak kürsüye gelmemin nedeni 17 Aralık'tır. Başbakan size çete dedi. Suç duyurusunda bulunun. Ama yapmıyorsunuz. Ancak biz tek cümle iddiamızdan şaşmadık. Size gram saygım kalmadı. Renginize uygun olsun diye kırmızı giydim. Şimdi bazı yazarlar kandırıldıklarını söylüyorlar. Allah belalarını versin. Tek duruşma dinlemeden yazılar yazdılar. Ne diyorlar kumpas varmış. Savcı kalp krizi geçirmiş. Geçirmeseymiş efendim. 3 yıldır tutukluyum ben de 5 ilaç kullanıyorum. Buyrun gelin Hasdal'da bir gece misafirimiz olun ne yaşadığımızı anlayın. Söyleyecek lafımız kalmadı. Bugün burada 5 tutuklu arkadaşımız için tahliye istiyoruz. Kendi adıma da beraat istiyorum. Yerim burası değil halk gördü siz de görün. Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da burada tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Duruşma sanıkların beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

SANIKLARDAN BASIN AÇIKLAMASI: TÜBİTAK RAPORU MASUMİYETİMİZİ TEYİT ETTİ

Duruşmada sanıkların taleplerinin alınmasıyla devam edilirken duruşmanın başlamasından hemen önce bazı sanık yakınları tarafından, altında tutuklu sanıklardan emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Binbaşı Erme Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay ve Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe'nin imzasının bulunduğu üç sayfalık 'TÜBİTAK raporu, masumiyetimizi teyit etti" başlıklı yazılı bir açıklama dağıtıldı.

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden elde edilen 5 No'lu harddiskin, Poyrazköy, Kafes ve Balyoz davalarının sanıkları hakkında suçlamalara esas teşkil ettiği hatırlatılan açıklamada TÜBİTAK tarafından mahkemeye gönderilen son raporda 'Sabit diske sistem tarihi daha eski olan bir bilgisayardan dosya aktarımı yapıldığı' ifadesinin öne çıktığı vurgulandı.

Açıklamada son günlerde yapılan atamalara da değinilerek Gölcük Donanma Komutanlığı'nda arama yapıp 5 No'lu harddiske el koyan Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen ile Balyoz davasını gören İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken'in de bu atamalarda görev yerlerinin değiştiği hatırlatıldı. Söz konusu atamaların, Kafes, Poyrazköy ve Balyoz davaları başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine komplo kurulduğunu ortaya serdiği ve yargılanan sanıkların beraat belgesi anlamına geldiği anlatıldı.

BALYOZ SANIKLARI YENİDEN YARGILAMA İSTEDİ

Poyrazköy davasında 5 nolu harddiske ilişkin TÜBITAK’ın mahkemeye gönderdiği raporun ardından bazı Balyoz hükümlüleri de bir kez daha yeniden yargılanma talebinde bulundu. Yeniden yergılama talebi daha önce de gündeme gelmiş, ancak davayı görmüş olan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti bu talebi geçtiğimiz günlerde reddetmişti.

Balyoz davasının da delilleri arasında bulunan ve Gölcük Donanma Komutanlığı’nda bulunan 5 nolu harddisk ile ilgili raporun mahkemeye ulaşmasının ardından, Balyoz davası hükümlülerinden Ali Demir, Erdinç Atik, Yusuf Kelleli ve Hüseyin Özçaban’ın da aralarında bulunduğu 12 asker bir kez daha İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.

Avukat Mahir Işıkay tarafından sunulan dilekçede, davaya konu dijital dosyaların suç isnat etmek üzere devlet içinde yuvalanmış bir çete tarafından oluşturulduğu iddia edildi.

Halen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan Poyrazköy davasında hazırlanan TÜBİTAK raporuna atıf yapılan dilekçede, “Savunmalarımızda ısrarla ifade ettiğimiz sahtekarlıkları ortaya koyan, diğer bir ifade ile kumpasın izlerini gösteren tespitler yapılmıştır. Bu rapor 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dikkate alınmayan başta Donanma K.lığı Bilirkişi Raporu olmak üzere, savunma tarafından sunulan uzman raporlarındaki bulguları doğrulamaktadır.” denildi.

Yargılanmanın yenilenmesini talep eden hükümlüler, mağduriyete sebebiyet verilmemesi için infazın da durdurulmasını talep etti.

TÜBİTAK RAPORU TARTIŞMASI

Sanık çevreelrinde bu gelişmeler yaşanırken, duruşmaya ulaştığı bugün açıklanan TÜBİTAK asıl raporunun içeriği ise henüz bilinmiyor. Yukarıda da gösterildiği gibi, sanık çevrelerinde bu raporun sanıkların lehine olduğu söyleniyor bir kaç gündür. Buna dayanarak Poyrazköy davasının sanıkları tahliye talep etti. Raporda incelenen 5 nolu harddiskin delil olarak dikkat alındığı Balyoz davasının bazı sanıkları da davaların yeniden görülmesi için dilekçe verdi. Bazı Balyoz sanıkları da bu konuda açıklama yaptı.

ARINÇ: TÜBİTAK RAPORUNUN İÇERİĞİ HENÜZ BİLİNMİYOR

Ancak bugün bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise raporun içeriğinin tam olarak henüz bilinmediğini açıkladı. "Basında yazılıp çizilen bir rapordan bahsediliyor siz bu raporun orijinalini gördünüz mü?" sorusunu cevaplayan Arınç, "Böyle bir rapor içeriği itibarıyla yayınlandı mı? Bu konuda TÜBİTAK bir açıklama yapmadı bildiğim kadarıyla." dedi.

-Avukatlar ön raporu beğenmemişti-

Dolayısıyla 4 klasörlük raporun ne anlama geldiği henüz bilinmiyor. Ancak şu var ki; Kasım ayında görülen bir önceki duruşmada TÜBİTAK'tan ön rapor gelmişti. O raporda sanıkları üzen değerlendirmeler yer alıyordu. TÜBİTAK uzmanları Osman Pamuk, Burak Akoğuz ve Erdem Alparslan tarafından hazırlanan ön raporun ‘Sonuç’ bölümünde, “Şu ana kadar gerçekleştirilen inceleme ve laboratuvar testleri sonucunda normal kullanıcı veya sistem davranışları ile açıklanamayacak bir bulguya rastlanmamıştır.” deniliyordu. Bu değerlendirmeye tepki gösteren sanık avukatlarından Hüseyin Ersöz, söz konusu rapora itiraz etmişti. Raporu hazırlayan bilirkişi heyetindeki iki üyeyi reddettiklerini ifade eden Ersöz, Osman Pamuk ve Erdem Alparslan’ın Kafes Eylem Planı ve Balyoz davaları kapsamında da raporlar hazırladığını söylemişti. Bu kişiler tarafından diğer davalarda hazırlanmış olan bilirkişi raporlarında yer alan tespitlerin tartışmalı olduğunu ileri süren Ersöz, “Erdem Alparslan, Balyoz davasındaki iddiaların dayanağını oluşturan 11, 16 ve 17 nolu CD'ler üzerinde inceleme yapan bilirkişidir. 5 nolu hard disk içinde kayıtlı olan dokümanların tamamına yakınının 11 nolu cd içinde kayıtlı olduğu da gözönüne alındığında bilirkişi Alparslan’ın kanaatini önceden açıklamış olduğu ve bilirkişilik yapamayacağının kabulü gerekmektedir.” diye konuşmuştu.

-Avukatlar: Bizim hazırlattığımız raporlarla uyuşmuyor demişti-

Pamuk ve Alparslan hakkında daha önce hazırlamış oldukları raporlar nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ersöz, bu nedenle aralarında husumet bulunduğunu kaydetmişti. Ersöz, söz konusu ön raporun kendilerinin hazırlattığı bilimsel mütalaalarla uyuşmadığını söylemişti.

Ön rapor ve yankıları bu şekildeydi. Ancak bugünkü duruşmada mahkemeye ulaştığı açıklanan 5 No'lu hard diske ilişkin son TÜBİTAK inceleme raporunun 4 klasör olduğu belirtildi. Bilirkişilerin nasıl bir değerlendirme yaptıkları da henüz netleşmiş değil.

Duruşmayla ilgili ayrıntılar geldikçe bu habere eklenecektir. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

5 SANIK TAHLİYE EDİLDİ

"Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davası kapsamında tutuklu yargılanan Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay ve Hüseyin Hançer'in tutuklu kaldıkları süre ile Anayasa Mahkemesinin tutukluluk sürelerine ilişkin emsal kararları göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık ve avukatların taleplerinin alınmasının ardından ara verildi. Aranın ardından taleplere ilişkin kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu yargılanan Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay ve Hüseyin Hançer'in, tutuklu kaldıkları süre ile Anayasa Mahkemesinin tutukluluk sürelerine ilişkin emsal kararlarını göz önüne alarak, tahliyelerine hükmetti. Heyet, tahliye olan sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığının, “orduya kumpas kuruldu" iddiasıyla ilgili olarak yapmış olduğu suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavclığınca yürütülen soruşturmanın akıbetinin sorulmasını kararlaştırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın tanık olarak dinlenilmesine bu aşamada yer olmadığına karar veren mahkeme heyeti, ancak sanık veya avukatların tanığı hazır etmeleri halinde bir sonra ki celse, mahkemede dinlenilmesine hükmetti.

DURUŞMA 8 NİSAN'A ERTELENDİ

Sanıklar ve avukatlarına TÜBİTAK'tan gelen rapora karşı beyanda bulunmak üzere süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı 8 Nisan'a erteledi.

Bu arada, mahkemenin tahliye kararını açıklamasının ardından, salonda bulunan sanıkların aileleri ve yakınları gözyaşlarını tutamadı. Tahliye kararıyla, davada tutuklu sanık kalmadı.

(27 Ocak 2013, 16:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Poyrazköy: 6 davada ceza istemleri

Poyrazköy İddianamesinde ara

Poyrazköy manşetlerimiz

Amirallere suikast iddianamesinde ara

Amirallere suikast manşetlerimiz

Kafes iddianamesinde ara

afes Eylem Planı manşetlerimiz

Gölcük iddianamesinde ara

Gölcük Donanma´da ele geçen belgeler manşetlerimiz

ÇYDD iddianamesinde ara

ÇYDD davası duruşmaları

ÇYDD ve ÇEV konulu manşetlerimiz

Balyoz ve diğer davalardaki delil tartışmaları

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5821    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

27.09.2020 12:40 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci'nin yargılanmasına devam edild..
Tamamı 27.9.2020

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanma..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.756.041