Tam
EskidenYeniye
 

Okmeydanı'na operasyon

Türkiye'yi birkaç gündür rahatsız eden teröristlere karşı İstanbul Okmeydanı'na sabah saatlerinde polis operasyonu yapıldı. Aralarında kadınların da olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Bu kişilerin, Okmeydanı'nda 2 kişinin öldüğü, aralarında polislerin de bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığı olayları organize ettiği, izinsiz gösterilere katıldığı, kamu malına ve iş yerlerine zarar verdiği belirtiliyor. Belirlenen adreslere yönelik operasyonda kullanıma hazır molotofkokteylleri, havai fişekler ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Okmeydanı olaylarını çıkaran gruplara bir tepki de Alevilerden geldi. Başbakan Erdoğan da Almanya dönüşü olaylarla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.05.2014 12:01 Türkiye'yi birkaç gündür rahatsız eden teröristlere karşı harekete geçildi. İstanbul Okmeydanı'na düzenlenen operasyonda aralarında kadınların da olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar, Okmeydanı ile eş zamanlı olarak Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'nde de düzenlendi.

Okmeydanı Cemevi'nin de bulunduğu Piyale Paşa Mahallesi'ne gelen polis helikopteri ile desteklenen özel harekat, terörle mücadele ve çevik kuvvet polisleri belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Çelik yelekleri ve başlıkları ile operasyona katılan polis ekipleri daha önce de operasyon düzenlenen 4 katlı bir binanın girişindeki çelik kapıyı kıramayınca itfaiye merdiveniyle ulaştıkları üst katlardaki demir parmaklıkları keserek eve girdi. Ekipler çatıya çıkarken, binada şüphelilerden bazıları tarafından, bir odada bilgisayar ve bazı belgelerin yakıldığı öne sürüldü.

Operasyonlarda, aralarında terör örgütü üyesi oldukları öne sürülen kişilerin de yer aldığı 15 şüpheli yakalandı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Gözaltına alınanların, Okmeydanı'nda 2 kişinin öldüğü, aralarında polislerin de bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığı olayları organize ettiği, izinsiz gösterilere katıldığı, kamu malına ve iş yerlerine zarar verdiği iddia edildi.

Operasyon düzenlen adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda kullanıma hazır molotofkokteyli ve havai fişek ile örgütsel doküman ele geçirildi. Bomba imha ekipleri molotofkokteylleri etkisiz hale getirirken, olay yeri inceleme ekipleri operasyon düzenlenen adreslerdeki çalışmaları sürdürüyor.

Polis ekiplerinin Okmeydanı civardaki geniş güvenlik önlemi devam ediyor. Operasyonların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildiriliyor. Okmeydanı ve diğer operasyon yapılan bölgeler, terör örgütü DHKP-C'nin yoğun şekilde örgütlendiği bölgeler olarak biliniyor.

ŞAHİN: YENİ GEZİ İSTİYORLAR

Bu arada Okmeydanı olaylarını çıkaran gruplara bir tepki de Alevilerden geldi. Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, Okmeydanı'nda 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve devam etmekte olan gerginliği yorumladı. Okmeydanı'ndan yeni Gezi ve Gazi olayları çıkarılmaya çalışıldığını anlatan Şahin, "Alevi örgütleri dur diyeceğine bazıları 'Devam edin' mesajı veriyor. Devletin memurunun ölümlere imza atması isteniyor. Dedelerle görüştüm. Onları Okmeydanı'na sokmuyorlar. Dedelerin toplum içine girmesine, sükunete davet etmesine maskeli molotofçular izin vermiyor" dedi.

BAŞBAKAN: ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA BİRLİK YOK

Önceki gün Almanya'da onbinlerce gurbetçiyle buluşan Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye dönüşü sırasında uçakta beraberindeki basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan konuşmasında Okmeydanı olaylarıyla ilgili mesajlar da verdi.

Soru: Gezi olaylarından bu yana bir takım eylemler yapıldı ve buralarda Alevi vatandaşların öne çıkartıldığının görüyoruz. Size göre neler oluyor, Almanya'daki gelişmeleri de dikkate alırsak, Türkiye'de Alevilerle ilgili bir plan mı var?

Erdoğan: Biliyorsunuz, Alevi vatandaşlarımızın arasında aslında Türkiye'de bir yeknesaklık yok. Çok farklı gruplar var. Almanya'dakilerin durumu ise Türkiye'deki Alevi vatandaşlarımızdan çok daha farklı... İsim vermeyeceğim ama bir ara CHP'den aday olmak istemişti, sonra başarılı olamadı, bir kişi var. Almanya'da bu işi kurcalayan, karıştıran o. Tabii Türkiye ile bunların kopuk olması oradan geliyor. Alevi vatandaşlardan oy noktasında çok ciddi bir destek aldığımızı söyleyemeyiz ama CHP'den sonra yine en fazla desteği biz alıyoruz. Biz yüzde 9 civarında bir destek alıyoruz. Okmeydanı'ndaki son hadiselerde hayatını kaybeden iki kişiden biri Alevi. Ben her iki gencimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Fakat o bölge ne yazık ki DHKP-C terör örgütü başta olmak üzere bazı örgütlerin bir kuluçka yuvası haline geldi. Şu anda tabii gereği yapılacak, o ayrı bir konu.

BAŞBAKAN: PENSİLVANYA İŞİN GÖBEĞİNDE

Soru: Gezi'den itibaren bir gerginlik yaratılmaya çalışıldı. Bu gerginliğin Pensilvanya neresinde?

Erdoğan: Pensilvanya, bu işin tam göbeğinde. Hangi taşı kaldırsan altından o çıkıyor. Bu denli işin içinde. Ve maalesef farklı dini gruplarla dinler arası diyaloğu kurabilen Pensilvanya, kendi ülkesinde Müslüman kardeşleri ile diyaloğu kuramamış, onları çok farklı bir şekilde itham etmeye başlamıştır. Bu, üzerinde çok düşünülmesi gereken bir şey. Bunun cevabının birinci derece onlarla bulunması lazım.

Soru: Paralel yapıyla alakalı soruşturma süreci ne durumda?

Erdoğan: Türkiye'dekilerden, Pensilvanya'daki zatın arkasında, izinde olanlardan bazılarının yavaş yavaş Türkiye'den kaçmaya başladıklarını görüyoruz. Şu anda bir de o başladı. Malumunuz, bu işin en güçlü iki ayağı var. Birisi yargıdır, birisi güvenliktir. Yargıda ve güvenlikte bunların mevcut yapılanmaları, onların kendilerini güçlü olduklarını iddia ettikleri bir alan. Ama çözeceğiz o işi. Bu işin böyle yürümesi mümkün değil. Şu anda bu süreç içerisinde ne gerekiyorsa arkadaşlarımız bunu yapıyor. Soruşturma sürecine ilişkin bir takvim var ancak ilan edilecek bir takvim değil. Anlayış olarak bu, yerleşmiştir. Çünkü bu, bizim ulusal birliğimizi tehdit eden bir yapılanmadır. Böyle bir yapılanmayı eğer biz çökertmezsek ülkemizin geleceği için çok ciddi sıkıntı verecektir.

------------------------------------------------------------------------------

38 KİŞİ GÖZALTINDA

26.05.2014 16:23 Günün ilerleyen saatlerinde operasyonla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Okmeydanı merkezli Sancaktepe, Gazi Mahallesi ve Alibeyköy'de düzenlenen operasyonlarda, 38 kişi yakalandı. Aramalarda, 2'si kurusıkı 3 tabanca, av tüfeği, 46 molotofkokteyli, 500 gram türü belli olmayan patlayıcı madde ile dijital dokümanlar ele geçirildi.

Okmeydanı'nda 22 Mayıs'ta 2 kişinin hayatını kaybettiği yasa dışı gösterilere katıldığı ve DHKP-C terör örgütünün Okmeydanı semt yapılanmasında faaliyet gösterdiği belirlenen kişilere yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Aralarında bazı derneklerin de yer aldığı 18 adreste yapılan aramada, 2'si kurusıkı 3 tabanca, av tüfeği, 46 molotofkokteyli, 500 gram türü belli olmayan patlayıcı madde ile molotofkokteyli yapımında kullanılan malzemeler, gaz maskeleri ve dijital dokümanlar ele geçirildi.

Operasyonlarda, yasa dışı gösterilere katıldığı gerekçesiyle terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi 26, DHKP-C üyesi 12 kişi yakalandı. Gözaltına alınanlardan 5'inin, 18 yaşından küçük olduğu bildirildi.

Polis ekiplerinin Okmeydanı'ndaki bir derneğe operasyon düzenlediği sırada, içeride bulunan ve DHKP-C üyesi olduğu iddia edilen bazı kişilerin, bilgisayar ve örgütsel dokümanları yaktıkları, yangının polisler tarafından söndürüldüğü bildirildi.

Gözaltındaki 38 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor. (Yenişafak)

------------------------------------------------------------------------------

POLİS ÖRGÜTE ÇATIDAN GİRDİ

27.05.2014 09:54 İstanbul'da 2 kişinin hayatını kaybettiği terör eylemlerinin ardından, Okmeydanı, Gazi Mahallesi, Alibeyköy ve Sancaktepe'de 1500 polisle şafak operasyonu düzenlendi. 43 kişinin gözaltına alındığı operasyonda polis bazı evlere çatıdan girdi.

İstanbul'da son aylarda sokakta yaşanan terör eylemlerinin artması üzerine İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

KAMERADAN TESPİT EDİLDİ

Okmeydanı, Gazi Mahallesi, Alibeyköy ve Sancaktepe'de, polise molotoflu saldırı düzenleyen, bomba atan ve polis memurlarını yaralayan zanlılar binlerce saatlik kamera görüntülerinden tek tek tespit edildi ve operasyon emri verildi.

ÖRGÜTÜN KARARGAHINA ŞAFAK BASKINI

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda sabah erken saatlerde başlayan operasyonda, polis helikopteri de havadan destek verdi. Yapılan operasyonda, Uğur Kurt'un ölümünden hemen önce polise molotof kokteyli ile saldırarak polisin silah kullanmasına neden olan bir molotofçunun da aralarında bulunduğu 5'i çocuk 43 kişi gözaltına alındı.

Polis, örgütün karargah evi olarak kullandığı çelik kapılı bir eve de itfaiye aracının yardımıyla çatıdan girdi. Bazı örgüt yandaşları, karargah evin bir odasında bulunan çok gizli kayıtların bulunduğu bilgisayar harddisklerini ve bazı dokümanları yakarak imha etmeye çalıştı.

O KADIN GÖZALTINA ALINDI

Operasyonlar sırasında, Cinayet Bürosu'nda görevli başkomiser Cihat Kaya Er'i linç ettirmek istediği ileri sürülen bir kadın da gözaltına alındı. Polise bomba atarken görüntülenen bir bombacı da gözaltına alınan zanlılar arasında bulunuyor.

BOMBA VE SİLAH BULUNDU

Yapılan operasyonlar sırasında örgütün Okmeydanı'nda karargah evi olarak kullandıkları yerde çok sayıda örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların gizlendikleri ev ve işyerlerinde ise 3 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 2 adet kuru sıkı tabanca, 2 adet parça tesirli bomba, demir sapan, maske ve baretler ile çok sayıda molotof kokteyli ve malzemeleri ele geçirildi.

Sorumlular gözaltında

Şafak operasyonunda gözaltına alınan zanlıların 28'inin DHKPC ve Dev-Genç mahalli alan sorumlusu olduğu, 12'sinin PKK'ya yakınlığıyla bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) üyesi, 5'inin de çocuk olduğu belirlendi. Gözaltına alınan YDGH üyelerinin, Sancaktepe Kaymakamlığı'nın bombalanması, polis araçlarının Molotoflu kokteyli saldırı düzenlenmesi gibi çok sayıda eyleme karıştıkları belirlendi.

43 KİŞİDEN 5'İ ÇOCUK

Operasyonda yakalanan ve olaylara karıştığı tespit edilen 5'i çocuk 43 zanlı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan doktor kontrollerinin ardından gözaltına alındı. (Yenişafak)

(26 Mayıs 2014, 12:01), son güncel.: (27 Mayıs 2014, 09:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Okmeydanı (Mayıs 2014) olaylarıyla ilgili manşetlerimiz

Okmeydanı'ndan Almanya mesajı

Hürriyet sadece gazete değil

İşte Okmeydanı provokatörleri

Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler

DHKP-C´nin Ergenekon bağlantısı

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar

Çarkın: Karataş, istihbaratla geziyordu

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Paralel yapılanmayla ilgili tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5987    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.214