Tam
EskidenYeniye
 

Bu kez 4 Nisan Muhtırası!

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik yeni bir darbe girişimi yaşandı. Girişim bu kez Fetöcülerden değil Kuzey Kore'ye özenen laik kemalistlerden geldi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın 'takke ve cübbe' giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak 104 emekli amiralin imzasıyla bir bildiri yayınlandı. Bildirideki skandal ifadeler geçmişteki tüm darbelerde olduğu gibi yine Atatürkçülük perdesi ile gizlenmeye çalışıldı. Seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanına tehdit yöneltildi. Bildiride geçen 'Kanal İstanbul' ifadesi ve gündemde olan yeni anayasa hazırlığına karşı olunduğu intibaı veren 'değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek' vurgusu da dikkati çekti.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.04.2021 12:15 Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik yeni bir darbe girişimi yaşandı. Girişim bu kez Fetöcülerden değil Kuzey Kore'ye özenen laik kemalistlerden geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın “takke ve cübbe” giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak 104 emekli amiralin imzasıyla bir bildiri yayınlandı. Atilla Kıyat, Mehmet Otuzbiroğlu, Türker Ertürk, Kadir Sağdıç ve Cem Gürdeniz gibi isimlerin de yer aldığı bildirideki skandal talepler geçmişteki tüm darbelerde olduğu gibi yine Atatürkçülük perdesi ile gizlenmeye çalışıldı.

Bildiride geçen 'Kanal İstanbul' ifadesi ve gündemde olan yeni anayasa hazırlığına karşı olunduğu intibaı veren 'değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek' vurgusu da dikkati çekti.

4 Nisanın ilk saatlerinde, gece yarısı internet siteleri aracılığıyla kamuoyuna yapılan 104 imzalı açıklamada şöyle denildi:

"Yüce Türk Milletine,

Son zamanlarda gerek Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi’nin tartışmaya açılması endişe ile karşılanmaktadır.

Türk Boğazları, dünyanın en önemli suyollarından biri olup, tarih boyunca çok uluslu antlaşmalara göre yönetilmiştir. Bu antlaşmaların sonuncusu ve Türkiye’nin haklarını en iyi şekilde koruyan Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye’ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşması'nı tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir. Montrö, Karadeniz’e kıyıdaş ülkelerin güvenliğinin temel belgesi olup Karadeniz’i barış denizi yapan sözleşmedir.

Montrö, Türkiye’nin herhangi bir savaşta, savaşan taraflardan birinin yanında istemeden savaşa girmesini önleyen bir sözleşmedir. Montrö, Türkiye’nin II. Dünya Savaşı'nda tarafsızlığını korumasına imkân yaratmıştır. Bu ve benzeri nedenlerle, Türkiye’nin bekasında önemli bir yer tutan Montrö Sözleşmesi'nin tartışma konusu yapılmasına/masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz.

Diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur. TSK ve özellikle Deniz Kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir FETÖ saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir.

Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk'ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.

Türk Milletinin bağrından çıkan şanlı bir geçmişe sahip, Ana ve Mavi Vatan’ın koruyucusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelinin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirilmesi elzemdir. Ülkemizin her köşesinde denizde, karada, havada, iç güvenlik bölgesinde ve sınır ötesinde fedakârca görev yapan, Mavi Vatandaki hak ve menfaatlerimizin korunması için Atatürk’ün gösterdiği yolda canla başla çalışan cefakâr Türk Denizcilerimizin yanındayız.

04 Nisan 2021

Deniz Şehitlerimizi anarak Saygıyla duyururuz."


BİLDİRİYE İMZA ATAN EMEKLİ AMİRALLER
1. Ergun Mengi
2. Alaettin Sevim
3. Nazif Özdağdeviren
4. Işık Biren
5. Ahmet Şenol
6. Hasan Hoşgit
7. Vedat Ersin
8. Metin Açımuz
9. Atilla Kezek
10. Nurhan Kahyaoğlu
11. Önder Çelebi
12. Metin Poyrazlar
13. Mücahit Şişlioğlu
14. Engin Baykal
15. Hüseyin Çiftçi
16. Atilla Kıyat
17. Vehbi Alpman
18. Celal Parlakoğlu
19. Mustafa Ekmel Özdengil
20. Serdar Dülger
21. Abdullah Mete
22. Ertan Demirtaş
23. Orhun Özdemir
24. Ersin Güler
25. Nadir Kınay
26. Hüseyin Hoşgit
27. İlker Güven
28. Baha Eren
29. Abdullah Gavremoğlu
30. Şükrü Bozoğlu
31. Hakan Ercan
32. Mesut Özel
33. Taner Ezgü
34. İbrahim Akın
35. Ömer Akdağlı
36. Mehmet Otuzbiroğlu
37. Taner Balkış
38. İzzet Artunç
39. Hakan Eraydın
40. Mehmet Ali Çınar
41. Deniz Dağlılar
42. Yalçın Ertuna
43. Türker Ertürk
44. Aydın Canel
45. Sami Örgüç
46. Yalçın Kavukçuoğlu
47. Nazım Çubukçu
48. Ahmet Aksoy
49. Can Erenoğlu
50. Doğan Hacipoğlu
51. Abdullah Akgül
52. Aziz Öztürk
53. A. Serdar Akınsel
54. İlker Güven
55. Mustafa İpteş
56. Caner Bener
57. Nejat Berksun
58. Kadir Sağdıç
59. Tayfun Tansan
60. İskender Yıldırım
61. Ali Yüksel Önel
62. Uğur Yiğit
63. Mustafa Özbey
64. Cem Gürdeniz
65. Bülent Bostanoğlu
66. Murat Bilgel
67. Cengiz Alpözü
68. Serdar Okan Kırçiçek
69. Tufan Mimir
70. Turgut Tufan
71. Turhan Özer
72. Alper Tezeren
73. Mustafa Ültanur
74. Ruhsar Sümer
75. Cemal Üren
76. Gündüz Alp Demirus
77. Deniz Cora
78. Gürkan İnan
79. Atilla Tonguç
80. Mustafa Karasabun
81. Erol Yüksel
82. Özbek Gürgün
83. Bülent Olcay
84. Nejat Güldiken
85. Turgay Erdağ
86. İsmail Taylan
87. Aydın Gürül
88. Raif Naldemir
80. Numan Alansal
90. Tanzar Dinçer
91. Erol Adayener
92. Haluk Sayın
93. Ferhat Ferhanoğlu
94. Mehmet Ali Özgüven
95. Ali Sadi Ünsal
96. Doğan Denizmen
97. Taner Akkaya
98. Necati Kurt
99. Tayfun Uraz
100. Engin Heper
101. Hayati Bilgiç
102. Hasan Nihat Doğan
104. Ömer Bayram Çetin
104. Mithat Kemal Algül

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘104 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlanan bildiriyle ilgili resen soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, “04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘104 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır.” açıklaması yapıldı.

28 Şubat'ta Aczmendiler ön plana çıkarılmıştı

Bildiride bir amiralin görüntülerinin bahane edilerek tüm TSK'nın sanki bu tiplerce işgal edildiğinin ima edilmesi 28 Şubat sürecindeki Aczmendi kumpasını akıllara getiriyor. Ellerinde uzun bastonları ve cüppeleriyle Aczmendilerin o günlerde toplu halde gezinmeye başlaması, dönemin hükümetine yönelik kaleme alınan darbe bildirisini getirmişti.

Yıllardır TSK'da Kuẓey Kore türü laik-kemalist söylemle hüküm süren bu kesim, Fetö'nün kılcallara sızmasını engelleyememiştir. Hatta 28 Şubat sürecinde görüldüğü gibi onlarla işbirliği dahi yapmıştır. Boğanın kırmızıya dayanamaması gibi başörtülü ve namaz kılan insanlara dayanamayan bu yobaz kesim, Fetö'nün yollarını adeta bizzat elleriyle açmıştır. 60'lı yıllarda başlayan Fetö yuvalanması AK Partinin ortaya çıktığı 2002'ye kadar 40 yıl boyunca devletin tüm kademelerinde yaşanmış, örgüt hırkasını örmüştür.

En büyük yuvalanmalarının TSK'da gerçekleştiği ise 15 Temmuz kalkışması ile buna dair görülen ve müebbet hapis cezalarıyla sonuçlanan çok sayıda davada tartışma götürmeyecek şekilde açığa çıkmış bulunuyor. Bu 40 yıllık süreçte eşi başörtülü TSK mensupları ısrarla takip edilmiş, evlerine girilip eşyalara, duvara asılan tablolara, parmaklara takılan yüzüklere bakılmıştır. İçki içilmemesi ve benzeri çağdışı (!) davranışların araştırıldığı bu müthiş (!) istihbarat çalışması ile izlenen subayların irticacı olup olmadığı tespit edilmeye çalışılmıştır. Atatürkçülük adına yapılan bu iğrenç sürek avı inançlı subayları TSK'dan uzaklaştırırken meydan tamamen Fetö'ye bırakılmıştır.

Fetöye sessiz inançlı halka cazgır.. Darbe gecesi direnmeyen, direnenlere ve salalara saldıranlar..

15 Temmuz akşamı yaşanan alçak Fetö darbe girişimi ancak inançlı Türk halkının okunan salalar ve tekbirler eşliğinde darbeye direnmesi ve polisin destek vermesiyle başarısızlığa uğratılmıştır. Halk yaylım ateşlerine, atılan bombalara, gelen tanklara göğsünü germiştir. Laik kemalist bu darbeci kesim ise olan biteni seyretmiş, hatta sala okunan camilere "gece yarısı ne salası ya, uykumuzu kaçırmayın, darbe sizi yoketsin, çok da iyi olur" gibi gerekçelerle saldırılar dahi gerçekleştirebilmiştir. Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslarda harcandıklarını düşünen bu laik subaylar o akşam nedense ortalarda gözükmemiştir. Bu üzerinde çok durulması gereken şaşırtıcı bir detaydır. Cumhurbaşkanı Erdoğan suikastçilerin elinden kılpayı kurtulmuş, koruma polislerinden şehit düşenler olmuştur. Atatürk'ün Samsun'a gizlice ve tehlikeler altında gemiyle gitmesi gibi gizlice ve tehlikeler altında uçakla İstanbul'a ulaşmışken, halka seslenip darbeye karşı direnilmesini istemesi gereken CHP lideri ise darbecilerle konuşup tankların arasından geçmiş, gelişmeleri otel odasında izlemeyi tercih etmiştir. Tıpkı Kurtuluş savaşındaki gibi çarşaflı Nene Hatunlar kamyonlarıyla Taksim meydanına darbecilerle çatışacak halkı taşımış, darbecilere füze taşıyan askeri kamyonların lastikleri patlatılmış, uçaklar havalanamasın darbeciler dışarı çıkamasın diye pistlere ve askeri kışlaların önlerine iş makineleri yığılmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki havuzda abdest alarak darbecilerin üzerine yürüyen bir çok vatandaşın şehit düşmesindeki gibi yurt çapındaki çatışmalarda 251 şehit ve binlerce yaralı verilerek darbe girişimi ilerleyen saatlerde bastırılabilmiştir.

Yargıtay Genel Kurulu mu bu cüreti veriyor?

15 Temmuz'dan 4 yıl gibi kısa süre sonra bile bu kez laiklerin darbeye cüret edilebilmesi o kesime ait darbe girişimlerinin hak ettiği karşılığı almamış olması nedeniyledir. Her zaman dedik "Darbenin fetöcüsüne de laik kemalistine de lanet olsun!" Balyoz darbe davasının bir kumpas olduğu doğrudur. Ama tamamen değil. Girişimi TSK ve emniyetteki istihbaratıyla haber alan fetöcüler bunu kadrolaşmaları için bulunmaz bir fırsat görmüş gerçek delillerin yanına sahtelerini katarak masum çok sayıda subayı darbe ile bağlantılı göstermeye kalkışmıştır. Bunu açık şekilde defalarca dile getirdik. Balyoz davası yeniden görülüp tüm sanıklar açısından beraatle sonuçlandığında bunun skandal olduğunu belirttik, gerekçelerini dile getirdik. Dava savcılığı ile Yargıtay Başsavcılığı'nın da bu görüşte olduğu yapılan temyiz başvurusuyla ortaya çıktı. Çetin Doğan'ın liderleri olduğu dava sanığı 7 emekli generalin darbe girişiminde bulunduklarının açık olduğu dile getirilen temyiz başvurusu 4 yıldır Yargıtay Genel Kurulu'nda sonuçlanmayı bekliyor. Niye bekliyor acaba?.. Hem sanıklar hem davaya müdahil kamuoyu açısından davanın bir an önce sonuçlanması doğrusu olmaz mı? Sanıklar masum ise bir an önce aklansınlar. Değilse de bu durum bir an önce tescillensin. Gecikmiş adalet adalet değildir. İlerlemiş yaşlardaki bu sanıkların vefat etmeleriyle davanın düşürülmesi amaçlanıyor olabilir mi? Tıpkı 27 Nisan Muhtırası ve 12 Eylül darbecilerinde olduğu gibi. Ya da Erdoğan ve AK Partinin gelecekteki bir seçimde değişebileceği ve bu davanın o zaman konjonktüre uyularak düşürüleceği umuluyor olabilir mi? 12 Eylül darbecileri hakettikleri cezaları aldılar mı, hayır. Cezaevlerinde yatırılmaları gerekiyordu. Yunanistan'da bile darbecilere bu muamele yapılabildi ama bizde değil. 27 Nisan darbe girişimine hakettiği ceza verilebildi mi, hayır. Muhtırayı kaleme alan orgeneral vefat edince soruşturma kapatıldı. Yazıklar olsun. Millete meydan okunmayla kalındı. Laik kesimin darbe girişimlerine fetöcülerinkine olduğu gibi sert ve kesin tavır alınmaz ve hakettikleri muamele yapılmazsa bu bağnaz kesimler daha çok bildiri okuma cesareti bulacaktır.

Şimdi de Balyoz darbecileri mi kollanıyor? Balyoz davası tamamen kumpas değil. Çetin Doğan ve diğer darbecilerin saatler süren konuşmaları sahte ve montaj değil. Dönemin genelkurmay başkanı Hilmi Özkök ile kara kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman'ın "Balyoz darbesini ben önledim, hadi ya asıl ben önledim, senin kaç tane tankın vardı ki önleyebilesin" şeklinde basında yaptıkları tartışma unutulmaz. Ama birileri bunun unutulmasını umuyor olabilir. Birileri konjonktür değişsin de dava düşürülsün hesabı yapıyor olabilir. Darbe fetöcülerden gelince kötü, ama laik kemalistlerden gelince iyi bunlara göre. O güya kutsal bir darbe, vatani görev bunlara göre. Güya vatan korunuyor kollanıyor. Yazıklar olsun bu kafaya. Bu kafa Kuzey Kore kafası. Lanet olsun "darbenin laiki, Atatürkçüsü kutsal diyen" kafalara.

15 Temmuz unutulmasın. Halk darbeyi bastırmaya bir daha kalkarsa sonu çok farklı olabilir. Darbeciler bu kez sağ yakalanmayabilir.

Hükümete bir teklif. Tıpkı yangın ve deprem tatbikatları gibi olası bir darbe girişimine karşı hazırlık amacıyla halkın katılacağı geniş katılımlı tatbikatlar hazırlamak düşünülebilir. Nasıl deprem tehlikesi yüksek bir ülke isek darbe açısından da tehlikenin yüksek olduğu söylenebilir. Jeopolitik konumu nedeniyle Türkiye'de darbe tehlikelerinin, hatta Fetö'nünkinde olduğu gibi Amerika ve diğer dış güçlere ait uzantıların düzenleyeceği darbe görünümlü işgal girişimi tehlikesi de bu ülkeden hiç eksik olmayacak denilebilir. Su uyur düşman uyumaz. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

14 İSME GÖZALTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin soruşturması kapsamında 10 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan emekli amirallerin Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal olduğu belirlendi. Atilla Kıyat, Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu ve Mustafa Özbey'in ise 3 gün içinde emniyete müracaat etmeleri için tebligat yapıldı.

5 Nisan sabahı yaşanan gelişmeyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bir açıklama yapıldı:

"04/04/2021 tarihinde bazı internet sitelerinde ve sosyal medya mecralarında paylaşılan "104 amiralden montrö bildirisi" başlığı altında yayımlandığı belirtilen bildiri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 316/1 maddesinde yazılı "Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma" suçundan re'sen soruşturma başlatılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca 04.04.2021 tarih ve 2021/74463 soruşturma sayılı dosya üzerinden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazılan talimata istinaden, bildiriyi hazırlayan ve yayımlanma sürecinde aktif olarak faaliyet göstererek imza listesinde yer alan diğer kişiler tarafından imzalanmasını sağlayan kişilerin açık kimlik ve adres bilgilerinin tespit edilerek bildirilmesi üzerine 10 şüphelinin, üzerilerine atılı suçun niteliği ile delillerin yok edilmesinin önüne geçmek ve varsa başka şüphelilerin de ivedilikle tespit edilmesini sağlamak amacıyla gecikmesinde sakınca bulunması nedeniyle, 05.04.2021 tarihinde eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına / gözaltına alınmalarına yönelik talimat yazılmasına, arama / el koyma işlemi yapılmasına, 4 şüphelinin ise belirlenen adreslerindeki arama / el koyma işlemlerinin icrasından sonra yaş durumları göz önüne alınarak gözaltına alınmaksızın 3 gün içerisinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmelerinin kendilerine tebliğine karar verilmiştir.

Gözaltına alınmasına karar verilen şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alınmış, tüm şüphelilere ilişkin arama ve el koyma işlemleri usulünce icra edilmiştir."Balyoz'da 7 sanıklı dava sürüyor
Balyoz: Kumpasa dava, gerçeğe örtbas
7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?
Balyoz örtbasında skandal detaylar
Skandal: Balyoz davası örtbasla bitti

(04 Nisan 2021, 12:15), son güncel.: (05 Nisan 2021, 09:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15017    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.453.158