Tam
EskidenYeniye
 

Akyürek, Dink notunu gizledi

2007 yılında öldürülen Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink soruşturmasında peşpeşe sürpriz bilgiler ortaya çıkıyor. Cinayette paralel yapı parmağı şüphesi giderek güçleniyor. Cinayetin işlendiği dönemde İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapan Ahmet İlhan Güler'in savcılık ifadesinde çok çarpıcı detaylar yer alıyor. Güler, dönemin Trabzon İl Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek'in 'Hrant Dink ne olursa olsun öldürülecek' şeklindeki istihbarat notunu gizlediğini iddia etti. Akyürek ise ifadesinde diğer bir paralel emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer'i ihmalle suçlamıştı. Ortaya çıkan bulgular ,paralel yapının Dink cinayetinde doğrudan olmasa bile an azından dolaylı bir rol aldığını, siyasi hedeflerine ulaşmak için Dink'in öldürülmesine göz yumduğunu düşündürüyor. Güler'e yöneltilen bir soru bu şüphenin soruşturmayı yürüten savcıda da oluştuğunu gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.12.2014 18:13 2007 yılında gerçekleşen Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink cinayetinin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturmasında peşpeşe yeni ve önemli bilgiler ortaya çıkıyor. Cinayette paralel yapı bağlantısı şüphesi giderek güçleniyor. Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, "Dink'in ölümünde ihmali olduğu" iddia edilen dönemin İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler, şüpheli sıfatıyla verdiği ifadesinde çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Yusuf Doğan tarafından yürütülen soruşturmada, o dönem görev yapan bazı kişilerin ifadesine başvuruluyor.

Şüpheli sıfatıyla 8 Aralık'ta ifadesi alınan Güler, 2003 yılı Mart ayında İstanbul İstihbarat Şube Müdürü olarak atandığını belirtti. Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak Güler, Hrant Dink hakkında Trabzon'dan gelen yazıyı parafladığını ve yardımcısından itibaren birimlere gönderdiğini söyledi. Güler, Hrant Dink'e yönelik eylemle ilgili olarak İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan kendisini kimsenin aramadığın ifade ederek, gönderilen yazının da esas itibarıyla Osman Hayal'e ilişkin bir araştırmayı kapsadığını belirtti.

Güler, ''17 Şubat 2006 tarihinde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğüne gönderilen Yasin Hayal'in Hrant Dink'e yönelik eylem yapacağına ilişkin istihbaratı, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın bilgisine sundunuz mu? sorusuna ise ''Bu yazının içerdiği bilgi ve talep ve aynı zamanda geldiği makam yani şube müdürlüğünden geldiği için İl Emniyet Müdürü Cerrah'a sunulacak nitelikte olmadığını düşündüm dolayısıyla bilgisine sunmadım. Eğer Trabzon İl Emniyet Müdürü bu yazıyı gönderseydi ben o zaman mutlaka bizim müdürümüzün de bilgisine sunardım'' yanıtını verdi.

''Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İl Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığına gönderilen 17 Şubat 2006 tarihli yazı ve F4 raporundan haberiniz var mı? İstanbul Şube Müdürlüğüne gereği için gönderilen yazının içeriğinde Hrant Dink'e karşı 'ses getirecek bir eylem yapılacağı' yazılı iken, İstihbarat Şube Müdürlüğüne gönderilen yazının ekinde yer alan F4 raporunda 'Hrant Dink'in ne pahasına olursa olsun, öldürüleceği yönünde bir bilgi paylaşımı yapıldığı' hususları hatırlatılarak iki yazı arasında büyük farklılıklar olduğu, İstanbul'a neden Hrant Dink'in öldürüleceği yönünde bilgi sunulmadı'' sorularına Güler, şu yanıtı verdi:

''Bize gelen yazıda iki kişi hakkında bilgi var biri Yasin Hayal, diğeri de Osman Hayal, Yasin Hayal'i nitelendirmek için bir eylemini yazıyor. Yazı da Yasin Hayal'in daha önce Trabzon da bir işyerini bombalayan kişi olduğunu belirtiliyor, Osman Hayal hakkında bilgi talep ediyor ve bunun için de bize telefon numarası veriyor."

Adliyede bir kişinin soyunmasını da ses getirecek bir eylem olarak nitelendiren Güler, şunları kaydetti:

"Eğer bize Dink'in öldürüleceği bilgisi verilse idi biz çok daha üst düzeyde ele alırdık. Mutlaka Emniyet Müdürümüz ile paylaşırdık, mutlaka Trabzon ile birebir temas kurardık ve bu işin İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde bir operasyon çalışması yapıldığını düşünürdük, burada kastettiğim istihbari operasyondur. İstihbarat Daire Başkanlığına gönderilen yazıda öldürme eyleminin nasıl yapılacağı, yine eyleme giderken baz istasyonundan kurtulmak için telefon götürmeyecekleri, silahı köyden temin edecekleri yönündeki bilgiler bize bildirilmemişti, yani bize eksik bilgi verilmiştir ve bize bildirimde tespit edilenler arasında büyük nitelik farkı vardır.''

Güler, soruşturmada İstanbul emniyetinin Trabzon'dan gelen yazı üzerine hiçbir teknik çalışma yapmadığını, "bilgisayara el konulsun ve bir bilirkişiye gönderilsin, gerçek ortaya çıkacak" dedikten sonra Celalettin Cerrah'ın bilgisayarı muhafaza altına aldığını, sonrasında da yazıda yer alan telefon numarası üzerinde gerekli teknik çalışma yaptıklarının görüldüğünü belirtti.

-Log kayıtları-

Mülkiye başmüfettişlerinin talebine istinaden Ramazan Akyürek'in hazırlattığı yazıda, Osman Hayal'in kullandığı 0538...nolu telefona ilişkin log kayıtlarında araştırma yapılmamış gibi gösterdiğini iddia eden Güler, şunları söyledi:

"Ramazan Akyürek, başlangıçtan beri hem bilgi gizlemek hem de bizi zor duruma düşürmek için hem de kendilerinin sorumluluğunu ortadan kaldırmak amacıyla kasıtlı olarak bu bilgiyi (log kayıtları) müfettişlerden gizlemiştir. Biz olayın üzerine gidince İstanbul'daki bilgisayarı il müdürü aracılığıyla muhafaza altına alıp yine müfettiş aracılığıyla bu konuda yeniden araştırma yapılıp müfettişlerden teknik rapor alınınca gerçek ortaya çıktı. Akyürek'in, daha sonra İstihbarat Daire Başkanlığından ayrılmadan önce de buna ilişkin log kayıtlarını sildirdiği yönünde iddialar vardır.''

-''Trabzon ve EGM İstihbarat Dairesi sorumludur''-

''Birlikte çalışmamışlarsa ve ölüm meydana gelmiş ise kim sorumludur?'' sorusuna ise Güler, ''Yazıyı paylaşmayan Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü yetkilileri ve EGM İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü yetkilileri sorumludur. İstihbarat Daire Başkanı ve yardımcılarının da bilgisi var ise onlar da sorumludur, her ne kadar İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü bizimle bilgi paylaştığını söylüyorsa da kesinlikle doğru değildir'' yanıtını verdi.

Güler ifadesinde, Hrant Dink cinayeti işlendiği sırada emniyet müdürü Celalettin Cerrah ile birlikte yurt dışında olduklarını, olayı haber alır almaz Türkiye'ye döndüklerini belirtti.

-''Bu nasıl istihbarat daire başkanı (Akyürek)?''-

Ramazan Akyürek'in Hrant Dink'in öldürüleceğine ilişkin bilgiyi gizlediğini iddia eden Güler, "Hayır bahsetmedi bilgi vermedi ve hatta emniyet müdürümüz Celalettin Cerrah, ısrarla ve defaatle Ramazan bu konuda senin herhangi bir bilgin var mı? Yok mu? diye sormasına rağmen Ramazan Müdür 'yok' dedi ve hiçbir bilgi vermedi. Hatta iki gün boyunca hiç konuşmadı, daha doğrusu konuşmamayı tercih etti. Hatta vali o zaman şaşkınlıkla bu nasıl istihbarat daire başkanı hiçbir şeyden haberi yok şeklinde sitemi olduğunu biliyorum'' ifadelerini kullandı.

-''Yılmazer ve Akyürek bilgi paylaşmadı''-

Akyürek'in, Ali Fuat Yılmazer ile paylaştığı bilgileri kendileriyle paylaşmadığını söyleyen Güler, cinayetten sonra Ali Fuat Yılmazer'in soruşturma savcıları ile görüştüğünü ve birtakım belgeleri verdiğini ifade etti.

-"İstanbul'u terket"-

Güler, cinayet öncesinde Ankara'da personel müdürü Coşkun Çakar'ın, 'İstanbul'u derhal terket' dediğini, valinin haberi olmadan ve bir gerekçe gösterilmeden gitmek istemediği için Akyürek'i aradığını anlattı.

Ramazan Akyürek'in, 'Arkadaşlar bana ne derlerse onu yaparım' dediğini söyleyen Güler, 'sebep ne' diye sorduğunda ise 'öyle icap ediyor' yanıtını aldığını iddia etti.

Güler, kendisine "yapılan baskılardan" İl Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah'ı haberdar ettiğini, 5-6 gün sonra da cinayetin işlendiğini ve yerine Ali Fuat Yılmazer'in atandığını kaydetti.

AKYÜREK YILMAZER'İ SUÇLAMIŞTI

"Dink öldürülecek" bilgisini gizlediği ileri sürülen Ramazan Akyürek ise ifadesinde diğer bir paralel emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer'i ihmalle suçlamıştı. İşte bu şekilde somut şekilde ortaya çıkan bulgular, paralel yapının Dink cinayetinde doğrudan olmasa bile an azından dolaylı bir rol aldığını, siyasi hedeflerine ulaşmak için Dink'in öldürülmesine göz yumduğunu düşündürüyor.

-''Emniyette yapılanma için mi baskı yapıldı?''-

Bu şüphe soruşturmayı yürüten savcıda da oluşmuş. Savcının 'İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'nü bırakmanız için size yapılan baskı emniyet içerisinde bir yapılanmanın gerçekleştirilmesi amacıyla mı yapıldı? Bu kapsamda Dink cinayeti ile ilgili birtakım hayati öneme haiz bilgilerin (Dink'in öldürüleceğine ilişkin bilgi) İstanbul'dan saklanmasının amacı bu muydu?' sorusuna Güler, cinayet öncesinde ve sonrasında yaşadıklarının bu 'atmosferi çağrıştırdığı' cevabını verdi. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Dink'te paralel şüphe güçlendi
Paralelin Yılmazer-Samast tedirginliği
Akyürek'in Dink ifadesi cemaati karıştırdı
Akyürek'e Dink sorgusu
Paralel yapıdan Dink tehdidi
Paralel yapı-Hrant Dink cinayeti manşetlerimiz
HRANT DİNK CİNAYETİ VE DAVASIYLA İLGİLİ TÜM MANŞETLERİMİZ

(19 Aralık 2014, 18:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6474    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.040.818