Tam
EskidenYeniye
 

Şok: Baykal suikastine paralel örtbas

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yapılacak suikastı ihbar ederek 'Paralel Yapı'nın Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden dizayn edilmesine yönelik bir girişimini deşifre ettiğini iddia eden genç iş adamı Kahraman Şeref Kasap, 09/12/2014 tarihinde yoğun güvenlik önlemleri altında getirildiği Çağlayandaki İstanbul Adliyesinde 'Paralel Yapı' ile bağlantılı olduğu şüphesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri ve dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Önder Sav hakkında suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili davada karar duruşması 3 gün sonra.. CHP'nin yeniden dizaynı ve Baykal kasetinde paralel yapı parmağı.. İlginç bulgular.. İlginç zamanlama..

Önceki haber title=Sonraki haber

27.12.2014 10:33 Abdullah Harun (kontrgerilla.com) - (Eski) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılacak suikastı ihbar ederek “Paralel Yapı”nın Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden dizayn edilmesine yönelik bir girişimini deşifre ettiğini iddia eden genç iş adamı Kahraman Şeref Kasap, 09/12/2014 tarihinde yoğun güvenlik önlemleri altında getirildiği Çağlayandaki İstanbul Adliyesinde “Paralel Yapı” ile bağlantılı olduğu şüphesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri ve dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Önder Sav hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAYKAL’IN SUİKAST İHBARCISINDAN “PARALEL YAPI’YA” SUÇ DUYURUSU

Kasap, suç duyurusunda;

15.04.2010 günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gönderdiği; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, Başkan yardımcısı Osman Şevket Aslan aracılığı ile organize suç örgütü lideri Mithat Yılmaz’a CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı her iki dizinden vurması (yaralaması) talimatı verdiğine ilişkin elektronik posta (e-mail) ihbarının yirmi bir (21) günlük gecikmeden sonra Cumhuriyet Başsavcılığına bildirildiğini ve 06.05.2010 tarihinde Şişli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını (Soruşturma No: 2010/21902),

İhbarı ile ilgili soruşturma izni verilen 06.05.2010 tarihini 07.05.2010 tarihine bağlayan gece Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen ve halen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturması (Soruşturma No: 2011/1544615) devam eden özel hayatın gizliliğini ihlal eden videonun yayınlandığını,

Soruşturmanın ikinci (2.) günü 08.05.2010 tarihinde ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ÖNDER SAV’ın partisinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği canlı yayınlanan basın açıklamasıyla bir şekilde ulaştığı/ele geçirdiği soruşturma dosyasının en önemli ve tek bilgi kaynağı olan elektronik posta (e-mail) ihbarının içeriğinin tamamını kamuoyuna ve dolayısıyla ihbarda isimleri geçen kişilere ve bu kişilerin yakınlarına ihbarın içeriğiyle ilgili soruşturma başlatıldığını haber vermek suretiyle soruşturmanın gizliliğini ihlal ederek ihbarda isimleri geçen şüphelilerin ihbar konusu olayla ilgili suç delillerini karartmalarına imkân sağladığını,

Suikast yapılacağına dair delillerin ortadan kaldırılmasının akabinde ihbarda isimleri geçen şüphelilerin müşteki konumuna geçtiğini,

Canını tehlikeye atan kendisinin ise sanık olarak İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada iftira, suç uydurma, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, hürriyeti tahdit, ve bilişim sistemlerine hukuka aykırı olarak girme ve orada kalma suçlarını işlediği iddiasıyla; hukuki dayanaktan yoksun, hukuki bir metin olmaktan ziyade, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içindeki paralel yapıyla bağlantılı olması muhtemel derin devlete hizmet ederek hukuka aykırı davranışlar sergileyen kimliği belirli/belirsiz şüphelileri görmezlikten gelerek, korku ve vehimlerden hareketle geleceğe yönelik spekülatif öngörülere yer veren kurgusal bir metin niteliğindeki iddianame ile hali hazırda yargılandığından bahsederek;

Dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Önder Sav ile olayda sorumluluğu bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin tespit edilerek haklarında kamu davası açılmasını talep etmiştir.

Edinilen son bilgiye göre; Baykal’a Suikast İhbarı davasının karar duruşması, 30 Aralık 2014 günü saat : 10.00’ da İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek!

İŞTE O SUÇ DUYURUSU

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ : KAHRAMAN ŞEREF KASAP (T.C.Kimlik No.:)
MÜŞTEKİ Tel: ... E-Posta: kahramanserefkasap@hotmail.com

ŞÜPHELİLER : 1..İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİ
ŞÜPHELİLER : 1..(Savcılık makamınca re ’sen tespit edilecek olan şüpheliler)
ŞÜPHELİLER : 2. ÖNDER SAV (Eski CHP Genel Sekreteri)
ŞÜPHELİLER : 1..Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
ŞÜPHELİLER : 3. RE’SEN TESPİT EDİLECEK ŞÜPHELLER
ŞÜPHELİLER : 1..( Savcılık makamınca re ‘sen tespit edilecek olan şüpheliler)

SUÇ TARİHİ : Fiile ıttıla tarihi 15/04/2010.

KONU : 2010 Yılı Mayıs ayında dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik Suikast İhbarımın sumen altı edilmesi, delillerin karartılmasına imkân sağlanarak soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi ve akabinde soruşturmanın seyrinin değiştirilerek yargılanmama neden olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içindeki paralel yapıyla bağlantılı olması muhtemel derin devlete hizmet ederek hukuka aykırı davranışlar sergileyen şüphelilerin tespit edilerek gerekli cezai soruşturmanın yapılması talebimden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Edindiğim bilgiler doğrultusunda tarafımdan, 15.04.2010 günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, Başkan yardımcısı Osman Şevket Aslan aracılığı ile organize suç örgütü lideri Mithat Yılmaz’a CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı her iki dizinden vurması (yaralaması) talimatı verdiğine ilişkin elektronik posta (e-mail) ihbarı gönderilmiştir. (EK-1: 5301 Nolu İhbar)

Türkiye Cumhuriyeti Devleti içindeki paralel yapıyla bağlantılı olması kuvvetle muhtemel derin devlete hizmet edenler tarafından, Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden dizayn edilmesinin amaçlandığından habersizce, edindiğim ve yanılma paylarının çok düşük olduğu bazı eklemeler yaparak sadece Deniz Baykal’a yapılması muhtemel suikastın önlenmesine yardımcı olmak amacıyla ilgili emniyet birimini haberdar etmekten ibaret olan ihbarım maalesef ki benim hayatımı altüst etmiştir. İşlerine çomak soktuğum bu yapı tarafından haksız suçlamalara maruz bırakılarak yargılanmam sağlanmıştır. Belki de hiç suçum olmadığı halde ceza almam da sağlanacaktır. Nitekim yargılandığım İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesinde 30 Aralık 2014 günü görülecek duruşma muhtemelen karar duruşması olacaktır.

İlgili davanın soruşturma safhasındaki usul ve esasa ilişkin hukuka aykırılıkların irdelenmesi amacıyla tarafımdan 15.06.2012 tarihinde Kovuşturmanın Genişletilmesi (Tevsii Tahkikat) talebinde bulunulmuş lakin on üç (13) ay sonra 19.07.2013 tarihli celsede “sanığın 15/06/2012 tarihli dilekçesinde kovuşturmanın genişletilmesi ile ilgili talepleri yargılamaya bir katkısı olmayacağı anlaşıldığından reddine” şeklinde karar verilmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisini yeniden dizayn edenlerin; isimlerinin ve konumlarının deşifre olmaması için kendi suç ve suç delillerini benim suikast ihbarımı asılsızmış gibi göstermek üzere sarf ettikleri çabalarının ortaya çıkarılmasını sağlamak amacıyla sayın makamınıza başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

1-) Şüpheli, İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLİLERİ; 'CMK.MD.158/4, 161/1-2, KY.MD. 6, PVSK MD.EK-6' hükümlerine aykırı hareket ederek, “Delillerin Karartılması” na imkân sağlayacak şekilde “Görevi Kötüye Kullanma/İhmal” suçlarını işlemişlerdir.

Şöyle ki, şikâyetime konu, elektronik posta (e-mail) ihbarı (EK-1: 5301 NOLU İHBAR); 15.04.2010 tarihinde İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’ ne gönderilmesine rağmen, cumhuriyet savcılığı bu gelişmeden ancak yirmi bir (21) gün sonra 05.05.2010 tarihinde haberdar edilmiştir.! (EK-2: İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN 05.05.2010 TARİH VE B.05.1.EGM.4.34.00.16.15.ORG.ŞUÇ.ÖR.BR.A-3.10/2870 SAYILI E-POSTA İHBARI KONULU YAZISI.)

Bu durum; 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun "İhbar ve Şikâyet" kenar başlıklı 158 inci maddesinde; "(4) Bir kamu görevinin yürütülmesiyle bağlantılı olarak işlendiği iddia edilen bir suç nedeniyle, ilgili kurum ve kuruluş idaresine yapılan ihbar veya şikâyet, gecikmeksizin ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilir." , “Cumhuriyet savcısının görev ve yetkileri” kenar başlıklı 161 inci maddesinde; “(1) Cumhuriyet savcısı, doğrudan doğruya veya emrindeki adlî kolluk görevlileri aracılığı ile her türlü araştırmayı yapabilir.” (2) Adlî kolluk görevlileri, el koydukları olayları, yakalanan kişiler ile uygulanan tedbirleri emrinde çalıştıkları Cumhuriyet savcısına derhâl bildirmek ve bu Cumhuriyet savcısının adliyeye ilişkin bütün emirlerini gecikmeksizin yerine getirmekle yükümlüdür.” , Adli Kolluk Yönetmeliğinin "Görev ve Yetkiler" kenar başlıklı 6 ncı maddesinde; "Adlî kolluk görevlileri, kendilerine yapılan bir suça ilişkin ihbar veya şikâyetleri; el koydukları olayları, yakalanan kişiler ile uygulanan tedbirleri derhâl Cumhuriyet savcısına bildirir ve Cumhuriyet savcısının emri doğrultusunda işin aydınlatılması için gerekli soruşturma işlemlerine başlar." ve 2559 Sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanununun "Adli Görev ve Yetkiler" kenar başlıklı EK-6 ncı maddesinde; "Polis, suçun delillerini tespit etmek amacıyla, Cumhuriyet savcısının emriyle olay yerinde gerekli inceleme ve teknik araştırmaları yapar, delilleri tespit eder, muhafaza altına alır ve incelenmek üzere ilgili yerlere gönderir. Şeklindeki hükümlerine aykırıdır.!

2-) Şüpheli, ÖNDER SAV, 'CMK.MD.157/1' hükmüne aykırı hareket ederek, “Delillerin Karartılması” na imkân sağlayacak şekilde “Soruşturmanın Gizliliğini İhlal” suçlarını işlemişlerdir.

Şöyle ki, şikâyetime konu, elektronik posta (e-mail) ihbarı ile ilgili 06.05.2010 tarihinde Şişli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma, (Soruşturma No:2010/21902 08.05.2010 tarihinde dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ÖNDER SAV’ın partisinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği canlı yayınlanan basın açıklamasıyla bir şekilde ulaştığı/ele geçirdiği soruşturma dosyasının en önemli ve tek bilgi kaynağı olan elektronik posta (e-mail) ihbarının içeriğinin tamamını kamuoyuna ve dolayısıyla ihbarda isimleri geçen kişilere ve bu kişilerin yakınlarına ihbarın içeriğiyle ilgili soruşturma başlatıldığını haber vermek suretiyle soruşturmanın gizliliğini ihlal ederek ihbarda isimleri geçen şüphelilerin ihbar konusu olayla ilgili suç delillerini karartmalarına imkân sağlamıştır. (EK: 3 Basın Toplantısına ait videoyu içerir DVD)

Bu durum; 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun "Soruşturmanın Gizliliği" kenar başlıklı 157 inci maddesinde; " (1) Kanunun başka hüküm koyduğu hâller saklı kalmak ve savunma haklarına zarar vermemek koşuluyla soruşturma evresindeki usul işlemleri gizlidir.” şeklindeki hükmüne aykırıdır!

Sonuç itibariyle; 15.04.2010 günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gönderdiğim; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, Başkan yardımcısı Osman Şevket Aslan aracılığı ile organize suç örgütü lideri Mithat Yılmaz’a CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı her iki dizinden vurması (yaralaması) talimatı verdiğine ilişkin elektronik posta (e-mail) ihbarı(EK-1: 5301 Nolu İhbar) yirmi bir (21) günlük gecikmeden sonra Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş ve 06.05.2010 tarihinde Şişli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. (Soruşturma No: 2010/21902) İhbarım ile ilgili soruşturma izni verilen 06.05.2010 tarihini 07.05.2010 tarihine bağlayan gece Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen ve halen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturması (Soruşturma No: 2011/1544615) devam eden özel hayatın gizliliğini ihlal eden video yayınlanmıştır! Soruşturmanın ikinci (2.) günü 08.05.2010 tarihinde ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ÖNDER SAV’ın partisinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği canlı yayınlanan basın açıklamasıyla bir şekilde ulaştığı/ele geçirdiği soruşturma dosyasının en önemli ve tek bilgi kaynağı olan elektronik posta (e-mail) ihbarının içeriğinin tamamını kamuoyuna ve dolayısıyla ihbarda isimleri geçen kişilere ve bu kişilerin yakınlarına ihbarın içeriğiyle ilgili soruşturma başlatıldığını haber vermek suretiyle soruşturmanın gizliliğini ihlal ederek ihbarda isimleri geçen şüphelilerin ihbar konusu olayla ilgili suç delillerini karartmalarına imkân sağlamıştır. Suikast yapılacağına dair delillerin ortadan kaldırılmasının akabinde ihbarda isimleri geçen şüpheliler müşteki, canını tehlikeye atarak ihbarı yapan ben ise sanık olarak İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada iftira, suç uydurma, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, hürriyeti tahdit, ve bilişim sistemlerine hukuka aykırı olarak girme ve orada kalma suçlarını işlediğim iddiasıyla; hukuki dayanaktan yoksun, hukuki bir metin olmaktan ziyade, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içindeki paralel yapıyla bağlantılı olması muhtemel derin devlete hizmet ederek hukuka aykırı davranışlar sergileyen kimliği belirli/belirsiz şüphelileri görmezlikten gelerek, korku ve vehimlerden hareketle geleceğe yönelik spekülatif öngörülere yer veren kurgusal bir metin niteliğinde ki iddianame ile hali hazırda yargılanmaktayım.

Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden dizayn edilmesi için istifa ettirilmesi gereken Genel Başkan Deniz Baykal’a yönelik silahlı suikast, ihbarım ile deşifre olmuş ise de ne yazık ki videolu suikast girişimi engellenemeyerek özel hayatın gizliliğini ihlal eden videolu suikast ile Deniz Baykal’ın 10.05.2010 günü istifa etmesi sağlanarak Cumhuriyet Halk Partisi yeniden dizayn edilmiştir.

Hal böyleyken, Ergenekon soruşturması başta olmak üzere kimliği belirsiz kişilerce yapılan ihbarlarla şok baskınlar yapan emniyet güçlerinin ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanına yapılması muhtemel belki de telafisi mümkün olmayacak bir suikast ihbarını kanunlara aykırı hareket ederek yirmi bir (21) gün boyunca cumhuriyet savcılığına bildirmemesi üzeri örtülebilecek ve sorumluları cezasız bırakılabilecek bir konu değildir. Takdir sayın Cumhuriyet Başsavcılığınızındır.

HUKUKİ DELİLLER : Suça konu ihbar örneği (EK-1), İstanbul Emniyet Müdürlüğünün soruşturma izni yazısı (EK-2), Önder SAV’ın 08.05.2010 tarihli Basın Açıklaması’na ait video içerir DVD (EK-3), soruşturma safhasında başkaca delil sunma ve tanık dinletme haklarım saklı kalmak kaydı ile her türlü yasal delil.

İSTEM VE SONUÇ : Yukarıda açıkça arz ile izah ettiğim ve sayın savcılığınızca re ’sen tespit edilecek nedenlerle, şikâyetime konu elektronik posta (e-mail) ihbarımı yirmi bir (21) gün boyunca Cumhuriyet Başsavcılığına bildirmeyen olayda sorumluluğu bulunan İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ görevlileri ile soruşturmanın ikinci (2.) günü ihbarda isimleri geçen şüphelilerin suç delillerini karartmalarına imkân sağlayacak şekilde soruşturmanın gizliliğini ihlal eden suç tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri olan ÖNDER SAV hakkında eylemlerine uyan TCK.’ nın ilgili maddelerince kamu davası açılmasına ve cezalandırılmalarının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. 09/12/2014 Kahraman Şeref KASAP.

DOĞAN VE PARALEL MEDYALAR KÖR SAĞIR

KARAR DURUŞMASI 3 GÜN SONRA

Suç duyurusu bu şekilde.. Deniz Baykal’a Suikast İhbarı Davası’nda karar duruşması 30 Aralık sabahı İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Şu ana kadar 16 duruşma yapıldı. Şişli Belediyesi'ndeki son gelişmelerin odağında yer alan eski belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Baykal'a suikast olayında da odakta yer aldığı görülüyor. Ancak bu olay niçin kamuoyunda pek duyulmadı acaba?.. Malum Doğan medyası ve paralel medya bu olayı kasıtlı olarak mı görmezden geliyor?.. Abuk subuk iddiaları haber diye manşetten günlerce duyuran DP medyası (Doğan-Paralel medya) bu şok iddiaya karşı niçin böyle kör-sağır kesilmekte?..

Olayın başlangıcını teşkil eden mail ihbarı nasıl o dönem paralel poliste günlerce örtbas edildiyse, ardından soruşturma dosyasını ele geçirip ihbarcıya müfteri diye baskı kurulduysa herhalde Doğan ve Paralel medyaların olaya kör-sağır kesilmesi de aynı kapsamda olmalı.. Düşünün ya olay tersi olsaydı. Yani odakta CHP değil AK Parti yer almış olsaydı kör-sağır kesilme mi söz konusu olurdu yoksa fırtına durumu mu?..

BAYKAL VİDEOSU İLE BAĞLANTI: ZAMANI KULLANMA SANATI

“Deniz Baykal’la ilgili suikast” ihbarı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne 15 Nisan 2010 tarihinde yapıldı. Kahraman Şeref Kasap’ın ihbarı Emniyet görevlilerince savsaklandı. Cumhuriyet Savcılığı’na 21 gün sonra bildirildi. Ve 6 Mayıs 2010’da Şişli Cumhuriyet Savcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Tesadüfe(!)bakın, Deniz Baykal’ın kaseti ise 6 Mayıs’ı 7 Mayıs’a (2010) bağlayan gece yarısı internet üzerinden yayınlandı.

Hanefi Avcı'nın 4 yıl önce Türkiye'yi sarsan "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabında dile getirdikleri uçuk bulunmuş, paranoyakça ve savunma psikolojisiyle söylenmiş saçmalıklar diye geçiştirilmişti. Ancak 4 yıl sonra ne kadar haklı olduğu görüldü. Avcı'nın Yargıtay tarafından cezasının onanmasının ardından birkaç gün önce bir kez daha dile getirdiği "Deniz Baykal ve MHP'ye yapılan kaset olayları cemaatin işi. Bundan adım kadar eminim" sözlerini de (1) bu bağlamda hatırlamalı. Dolayısıyla CHP'nin "Baykal out-Kılıçdaroğlu in" dizaynında Paralel Yapının işbirliği yaptığı şüphesini ve somut bulguları da yukarıdaki suç duyurusuna ek delil diye eklemeli..

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=6498

(27 Aralık 2014, 10:33)

Haberle doğrudan ilgili diğer haberlerimiz:
BAYKAL´A KASET KOMPLOSU MANŞETLERİMİZ
Paralel yapı-Polis uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-CHP bağlantısı manşetlerimiz
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar manşetlerimiz
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları manşetlerimiz
Paralel yapıya dair deliller manşetlerimiz
Paralel yapı-Suç duyuruları manşetlerimiz
PARALEL YAPI İLE İLGİLİ TÜM HABERLERİMİZ

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)
BAYKAL´A KASET KOMPLOSU MANŞETLERİMİZ
Baykal kasetinde 23 gözaltı
Baykal kaseti özel yetkili savcılarda
Baykal´ın kasetini Batum nasıl bildi?
Öymen´den şok Kılıçdaroğlu iddiası
HalkTV´yi satmayan Baykal´a Oda komplosu
Baykal Odatv´den çıkan notlara şaşırdı
Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu
Taciz CHP´yi karıştırdı
Savcıları göreve çağırdı, ifade vermiyor
Taciz için Baykal´dan bir rest bir talep
Odatv ile ilgili manşetlerimiz
Odatv iddianamesinde arama yap
´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz
Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları
Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6502    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.605.494