Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "JiTEM" için arama sonuçları    (Toplam 684 sonuç)          


MİT: Yeşil´i 4 olayda kullandık

Milli İstihbarat Teşkilatı´ndan çok konuşulacak ´Yeşil´ kod adlı Mahmut Yıldırım açıklaması.. Güneydoğu´daki faili meçhulleri soruşturan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´na ?Çok gizli? ibareli bir yazı gönderen MİT, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım´ı Öcalan ile Şemdin Sakık´ın getirilmesi ve konusu belirtilmeyen iki olayda daha kullandığını açıkladı.
Tamamı >   11.4.2012

Sivas dosyası yeniden açıldı

Malatya savcılığı, 1993´te meydana gelen Sivas olaylarıyla ilgili yeni bir soruşturma başlattı. Sivas davası geçtiğimiz günlerde 5 sanık açısından kapanmıştı. Davada sadece kışkırtmalara gelerek olay yerine toplanan kalabalıktan kişiler yargılanmış, olayı kışkırtanlar ve arka planıyla alakalı hiçbir işlem yapılmamıştı. Tanık ve bulgulara göre olay Özel Harp Dairesi´nin işi.
Tamamı >   28.3.2012

Tanık: Temizöz Gül´ü takip etti

Eski Uzman Çavuş Ahmet Büyükşahin Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazarak, faili meçhul cinayetler davasının tutuklu sanığı emekli Albay Cemal Temizöz´ün 2008 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ü takip amacıyla Kayseri İl Jandarma Komutanlığı´na atandığını ileri sürdü. ´Albay Cemal´in çok geniş bir suç örgütü vardır. Onların içine sızdım, suç da işlemiş olabilirim. Bizzat şahsınıza ve AKP´yi suçta takip etmek amacıyla Cemal Temizöz´ün Kayseri´ye geldiğini, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ndeki ifademde verdim. Ben adının Ergenekon olduğunu bilmediğim bu yapılanmayı 20 yıl öncesinden tanır bilirim. Sizden tek talebim çocuklarımın korunmasıdır´ ifadelerini kullandı.
Tamamı >   26.3.2012

Dargeçit cinayetleri aydınlatıldı

Diyarbakır´daki özel yetkili savcılar, 1995´te Mardin Dargeçit´te gözaltına alınan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan 6 kişinin, JİTEM tarafından infaz edildiğini belirledi. İnfazlara şahit olan bir uzman çavuşun da ´ağzı sıkı değil´ gerekçesiyle öldürüldüğü tespit edildi. İki yıldır iğneyle kuyu kazan savcılar, mağdur yakınları ve görgü şahitlerini dinledi, birçok belgeye ve ayrıntıya ulaştı.
Tamamı >   17.3.2012

Temizöz´e fotoğraflı tekzip

Faili meçhuller davasında yargılanan eski Kayseri Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz´ün ´Cinayet tarihinde yurtdışındaydım´ açıklamasını Genelkurmay Başkanlığı ikinci kez tekzip etti. Genelkurmay, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´ne, yurtdışına ´görev başı´ eğitime giden 4 personelin harcama belgelerinin yanı sıra fotoğraflarını da gönderdi. Temizöz´ün adına harcama beyanı olmadığı gibi yurtdışına çıkan askeri personelin başka biri olduğu fotoğraflarla anlaşıldı.
Tamamı >   16.3.2012

İkinci Ergenekon´da 1 tahliye

İkinci Ergenekon davasına 168. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada sanıklar ile avukatların talepleri alınıyor. İlerleyen saatlerde ara kararlar alan mahkeme, tutuklu sanık Mehmet Dalagan´ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme tutuksuz sanıklardan Şener Eruygur´un sağlık kontrolleri için Adli Tıp´a sevkedilmesine, Yalçın Küçük´ün PKK´nın tv kanallarındaki programlarının incelenmesine karar verdi. Tutuksuz sanıklar da duruşmalardan vareste tutuldu.
Tamamı >   16.3.2012

Sivas dosyası yeniden açılsın

Sivas davasının zamanaşımı ile sonuçlanması, başta, bu faciada canlarını kaybedenlerin yakınları olmak üzere, birçok kesimde infial uyandırdı. İnsanları yakarak öldürmek gibi bir vahşet hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Bir grubun bir anlık galeyana gelerek yaptığı bir olay ise yine kötüdür, aydınlatılmalıdır. Ama eğer iddia edildiği ve bulguların da gösterdiği gibi olayın arkasında alevi-sünni çatışması çıkarma amaçlı bir komplo, bir tezgah varsa, Özel Harp bu işin içindeyse daha da kötüdür. Arkasında kim varsa, işin ucu nereye kadar giderse gitsin ortaya çıkarılmalı. Oysa zaman aşımıyla olay tam aydınlatılamadan kapatılmış oldu. Vicdanlar bunu asla kabul etmez. Gelin işi uzatmayın dosyayı hemen yeniden açın.
Tamamı >   15.3.2012

Dink için Yargıtaya 18 delil sunuldu

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´nin örgüt bağlantısı görmediği Dink cinayeti davasının savcısı Hikmet Usta Yargıtay´a verdiği itiraz dilekçesine ´Dink´i Ergenekon´un öldürdüğünün 18 kanıtını´ da ekledi.
Tamamı >   12.3.2012

Veli Küçük´ten süre kısıtlamaya tepki

Birinci Ergenekon davasına 218. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada sanık ve avukatların talepleri alınıyor. Duruşmada söz alan Veli Küçük JİTEM´in var olmadığını iddia etti: ´Arif Doğan benim sevdiğim bir arkadaşımdır. Çıktı ´JİTEM´i ben kurdum´ dedi. Neden işlem yapmadınız? Çünkü yok böyle birşey.´ Birkaç gündür ifade veren gizli tanıkların kendisi aleyhindeki iddialarına da cevap vermeye çalışan Küçük, sözlerinin süre bitimi nedeniyle kesilmek istenmesine ise tepki gösterdi: ´Gizli tanıkları bütün gün dinliyor ama bana süre kısıtlaması yapıyorsunuz.´
Tamamı >   9.3.2012

Sabancı ve Hablemitoğlu Ergenekon işi

Birinci Ergenekon davasına 215. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada Doğu Perinçek´in avukatları reddi hakim talebinde bulundu, talep mahkemece reddedildi. Ardından Gizli Tanık ´Kıskaç´ın ifadesinin alınmasına geçildi. Kıskaç, sanıklar; Veli Küçük, Mehmet Fikri Karadağ, Osman Gürbüz ve Oktay Yıldırım hakkında ciddi iddialarda bulundu. ´Sabancı ve Hablemitoğlu´nu Ergenekon öldürdü´ diyen tanık bazı ayrıntılar verdi.
Tamamı >   5.3.2012

Bahtiyar Paşa´dan derin görev

1993 yılında şehit düşen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın´ın Silahlı Kuvvetler içindeki cunta yapılanmasını çözebilmek için özel görevlendirdiği Uzman Jandarma Çavuş Ahmet Büyükşahin, Aksiyon dergisine konuştu. Bahtiyar Aydın´ın jandarma içindeki derin yapılanmayı çözmek için kendisini Tokat´a gönderdiğini anlatan Büyükşahin, bu görevin kendisine bizzat Paşa tarafından verildiğini anlattı. Büyükşahin, Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şubesi´nde de ifade verdi.
Tamamı >   5.3.2012

Özden´i Küçük ve Uğur infaz etti

18 yıl koruculuk yapan Bedran Akdağ, ´Dağın Ardındaki Gerçekler´ kitabında çarpıcı iddialarda bulundu. Akdağ, Ergenekon sanıkları Albay Atilla Uğur ve Tuğgeneral Veli Küçük´ün, bir gün önce tartıştıkları Albay Rıdvan Özden´i ertesi gün teröristlerin yoğun olduğu bölgeye çekerek öldürdüklerini iddia etti.
Tamamı >   5.3.2012

Ergenekon Partisi Başkanı gözaltında

İzmir polisi tarafından düzenlenen bir operasyonda Ergenekon Partisi Genel Başkanı Tarcan Ülük´ün de aralarında bulunduğu altı kişi gözaltına alındı. Zanlıların kendilerini ´derin devletin adamı´ olarak tanıtarak, kamuoyunca tanınmış ünlü işadamlarından şantaj yoluyla para sızdırdığı ve onları çeşitli bahanelerle tehdit ettiği öne sürüldü.
Tamamı >   29.2.2012

İçkale´deki kemikler 100 yıllık

Diyarbakır´da bulunan kemiklerle ilgili rapor açıklandı. Diyarbakır İçkale´de sürdürülen kazı çalışmalarında bulunan 38 kişiye ait kafatası ve kemiklerin Adli Tıp Kurumu´nda yapılan incelemelerde en az 100 yıllık olduğu açıklandı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, kemik parçaları içinde farklı hayvanlara ait çok sayıda kemik ve diş örneği de bulunduğunu söyledi. Bu sonuçla bulunan kemiklerin JİTEM tarafından infaz edilen kişilere ait olamayacağı ortaya çıkmış oldu.
Tamamı >   29.2.2012

Üç faili meçhule yeni soruşturma

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, 1992 ve 1993 yıllarında Elazığ ve Tunceli´de işlenen 3 ayrı cinayetle ilgili yeni bir soruşturma başlattı. Ayten Öztürk, Metin Can ve Hasan Kaya´nın ölümleri yeniden mercek altına alındı. Her üç cinayetten de Yeşil kod adlı JİTEM tetikçisi Mahmut Yıldırım sorumlu tutuluyor.
Tamamı >   24.2.2012

JİTEM davası Ergenekon´a uzandı

Diyarbakır´da görülen JİTEM davasının bugünkü duruşmasında öldürülen kumarhaneciler kralı Ömer Lütfi Topal´ın şoförünün oğlu, tanık olarak dinlendi. Askeri personel olduğunu belirten Emrah Özdemir, Türkiye´nin önemli faili meçhul cinayetlerinden eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden ile eski Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Musa Anter´in nasıl öldürüldüğünü anlattı. Özdemir, bu kişilerin JİTEM bünyesinde kurulan timlere komutanlık yapan ve halen Ergenekon´dan tutuklu bulunan bazı isimler tarafından öldürüldüğünü söyledi.
Tamamı >   21.2.2012

ŞOK: Özden alnından vurulmamış

Faili meçhul cinayetlerle ilgili Diyarbakır´da yürütülen soruşturma kapsamında otopsi yapılmasına karar verilen eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden´in Edirnekapı Şehitliği´ndeki mezarı açıldı. İlk bulgulara göre kafatasının alın kısmında herhangi bir kurşun deliği bulunmadı. Özden´in 1995 yılında iki korumasıyla birlikte bir çatışmada suikast silahı kanas ile uzaktan ateş edilmek suretiyle alnından vurularak öldüğü iddia edilmişti. Ancak Özden´in, şu an Ergenekon sanığı olarak yargılanan o dönemin JİTEM bölge sorumluları Albay Atilla Uğur ve Veli Küçük´le tartıştığı ve ardından ensesinden vurularak ´infaz edildiği´ iddia ediliyor. Otopsi işte bu şüpheyi aydınlatabilecek.
Tamamı >   21.2.2012

Şile Kazısı Ergenekon´la birleşti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Ergenekon´ soruşturması kapsamında Şile´deki ormanlık alanda yapılan cephane kazısına ilişkin davanın ´Ergenekon´ davasıyla birleştirilmesi talebini kabul etti. Birinci Ergenekon davasında sanık sayısı 112´ye, tutuklu sanık sayısı da 34´e yükseldi. Şile kazıları davasının, Ergenekon sanıklarının bağlantılarına yeni deliller sunması nedeniyle Ergenekon davasını büyük oranda etkileyebileceği ileri sürülüyor.
Tamamı >   21.2.2012

Yeşil, 33 er pususunu gözlemledi

Emekli Jandarma İstihbarat Astsubayı Hüseyin Oğuz, yine çarpıcı açıklamalar yaptı. Oğuz, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım´ın, 1993 yılında 33 erin katledildiği esnada olay yerinde olduğunu iddia etti.
Tamamı >   13.2.2012

Cem Ersever imzalı Jitem belgesi

Gizli bir görevle Tekirdağ´a giden ve polisin gözaltına aldığı 3 JİTEM elemanının serbest bırakılması için Binbaşı Cem Ersever´in gönderdiği imzalı belge ortaya çıktı.
Tamamı >   9.2.2012

Görüntülenen: 181 - 200 (Toplam 684)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.636.343