Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "erge-ses-kayit" için arama sonuçları    (Toplam 122 sonuç)          


Özel Kuvvetler yarbayından itiraflar

Dailymotion.com´da yayınlanan bir ses kaydında, Özel Kuvvetler Yarbayı NSD´nin şok açıklamaları yer alıyor. Yarbay ses kaydında, Ergenekon yapılanmasının ve PKK terör örgütünün kontrgerilla ya da Gladyo olarak da bilinen Özel Kuvvetlerle ilişkisini anlatıyor: ´Özel Kuvvetler´de maalesef Ergenekon diye bir şey var. Ergenekon´dan tutuklu olan herkesin nerde görev yaptıklarını, nerde ne şekilde kullanıldıklarını biliyorum. Abdullah Öcalan da Murat Karayılan da devletten gayri nizami harp eğitimi almış kişilerdir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı´dan farkları 10 yıl görev yaptıktan sonra öldürülememiş olmalarıdır.´
Tamamı >   31.1.2012

ŞOK: Paşadan AKP´ye sert sözler

AK Parti´yi sarsacak şok ses kaydı.. İnternete düşen ve Tuğgeneral Muhittin Yenikeçeci´ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında Türkiye gündemini sarsacak içerikte ifadeler yer alıyor. Hedefte AK Parti var: ´Türkiye´deki mücadele doğucu, islamcı olanlarla biz ulusalcılar arasında.. Maalesef doğucu, islamcı damar 50 yılda bir çok etkin oluyor. Yabancıların desteği ile iktidar oluyorlar.. Son 8-10 senede AKP´nin yapısal değişikliklerine rağmen hala biz diz çökmüyoruz. Bakın komutanlarımızı koruyoruz.. Hükümetin 2.adamı Bülent Arınç ´önümüzde kimse duramaz´ diyor. Hadi yap bakalım.´
Tamamı >   27.1.2012

Başbakanın telefonunu dinletmişler

Ergenekon soruşturması kapsamında açılan ´Adil Yargılamaya Etki´ davası delil klasörlerinde, Başbakan Erdoğan´ın da yasadışı dinlendiği ortaya çıktı. C.D. isimli şahıs, davanın tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz´le yaptığı görüşmede, Başbakanın ses kaydını kendisine vereceğini ve ortalığın karışacağını belirtiyor.
Tamamı >   17.1.2012

TSK Hasdal´dan mı idare ediliyor?

Balyoz davasının tutuklu sanığı Koramiral Sağdıç´a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı ortaya çıktı. Sağdıç olduğu iddia edilen kişi, Balyoz sanıklarının içeriden faaliyetlerine nasıl devam ettiklerine dair ifadeler kullanıyor: ´Bizim buralarda da enteresan değişiklikler var. Askeri camiada da.. Can Dündar biraz yanlışlık yapmıştı, kuş uçurduk.. Hakkımızı söke söke alacağız.. Bırakır mıyız lan oraları boş. Hayatta! Herşeyi buradan idare ediyoruz. Sizin torunlara kadar garanti ederiz. Ondan sonrasını bilmem yani.. Burada daha iyi mücadele ediyoruz. Anlatıyoruz derdimizi. Sağolsun komutanlar dinliyorlar..´
Tamamı >   16.1.2012

Tümgeneral Bakıcı´nın ses kaydı

Geçtiğimiz günlerde Rusya´ya kaçan İnternet Andıcı sanığı Tümg. Mustafa Bakıcı´ya ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı ortaya çıktı. Mustafa Bakıcı ile İstanbul Garnizon Komutanı Tuğg. Muhittin Yenikeçeci arasında geçen telefon görüşmesinde Yenikeçeci, firari sanığa akşam yemeği ısmarlamış. Bakıcı, telefonda hem yemek için Yenikeçeci´ye teşekkür ediyor hem de teslim olmak için mahkemeye yapılan itirazı beklediğini bununda bir sıkıntı olup olmayacağını soruyor. Yenikeçeci de sıkıntı olmayacağını belirtiyor.
Tamamı >   19.12.2011

Flaş!!! Koşaner´e soruşturma

Ankara Özel Yetkili Savcılığı, eski Genelkurmay Başkanı Koşaner´in internete düşen ses kaydıyla ilgili soruşturma başlattı. Koşaner, medyaya yansıyan şok ses kaydında, Dağlıca, Hantepe ve diğer baskınlardaki ihmaller ile TSK´daki diğer bir çok hatayı gündeme getirerek halimiz tam bir kepazelik diyordu. Koşaner´in, ses kaydında Balyoz belgelerinin 1. ordudan çıkarıldığını itiraf etmesi Balyoz davasına bakan mahkemeyi de harekete geçirmiş, ses kaydı deliller arasında yerini almıştı. Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik´in şikayet dilekçesi üzerine harekete geçen savcılık dilekçeyi işleme koydu.
Tamamı >   8.12.2011

Aydınlık´tan karanlık mail tuzağı

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında dün düzenlenen operasyonlarda Aydınlık Gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu ile birlikte iki emekli askerî personel gözaltına alındı. Sabuncu´nun dairesinde yapılan aramalarda Başbakan Erdoğan, soruşturma savcısı Cihan Kansız ve Taraf Gazetesi yazarı Yasemin Çongar adına alınmış sahte mail adresleri bulunduğu ileri sürüldü. Şüpheliler, söz konusu adreslerden attıkları maillerle Ergenekon sürecini manipüle etmekle suçlanıyor. Aydınlık gazetesi, Ulusal Kanal ve İşçi Partisi Ankara bürosuna yönelik 19 Ağustos 2011 tarihinde de operasyonlar yapılmış, gözaltı ve tutuklamaların yaşandığı operasyonlarda çok önemli belgelerin ele geçirildiği ileri sürülmüştü. Dünkü operasyonlara bu belgelerin neden olduğu belirtiliyor.
Tamamı >   7.12.2011

Binbaşıya suikast soruşturması

6 Nisan 2010 tarihinde internete düşen ses kaydında bir lav silahı ve kanas tüfek verilmesi durumunda cuma namazı çıkışında ´Başbakanı o gün öldürürüm´ diyen Binbaşı Uğur Cevizoğlu´na soruşturma açıldığı, Balyoz davasında ortaya çıktı.
Tamamı >   12.10.2011

Ergenekon Aydınlık´ta: Yeni belgeler

İşçi Partisi, Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal ve gözaltına alınanların evlerinde yapılan aramalarda çok önemli belgelerin bulunduğu ortaya çıktı. Ele geçen dokümanlar ve dijital verilerde, ülkeyi kaosa sürükleyecek örgüt yönlendirmeli bilgiler, Ergenekon´un medya yapılanmasına dair notlar yer alıyor. Ergenekon Terör Örgütü´nün şu ana kadar sadece bir kısmının ortaya çıkarılabildiği, bir çok hücresinin ise deşifre edilemediği savcılarca iddianamelerde belirtiliyordu. Son olarak İnternet andıcı iddianamesinde de bu tespit yer almıştı.
Tamamı >   28.8.2011

ŞOK ses kaydı: Koşaner´den itiraflar

Önceki gün internete düşen, terörle mücadelede hata, ihmal ve zafiyetlerin itiraf edildiği Eski Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner´e ait olduğu iddia edilen ses kaydının ikinci bölümü bugün ortaya çıktı. Bugünkü bölümde Balyoz ve benzer davalarla ilgili çarpıcı itiraflar da yer alıyor. Koşaner, darbe içerikli, suç unsuru taşıyan belgeleri değil de o belgelerin dışarıya sızdırılmış olmasını eleştiriyor. Koşaner´in konuşması, cuntacı zihniyetin TSK´yı ne hale getirdiğini adeta çürütüp bitirdiğini çok çarpıcı şekilde gösteriyor. Koşaner, hükümete tepki için emekliliğine iki yıl kala diğer kuvvet komutanlarıyla birlikte istifa etmiş, istifa gerekçesinde Balyoz ve benzer davalarda subayların tutuklu yargılanmasını eleştirmişti.
Tamamı >   25.8.2011

Perinçek´in oğlu da tutuklandı

Ergenekon soruşturması kapsamında geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alınan İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesi çalışanlarından 5´i sabah saatlerinde adliyeye getirildi. Öğleden sonra 4 şüpheli daha adliyeye getirildi. Savcı Cihan Kansız tarafından sorgulanan 9 kişiden, İşçi Partisi Genel Başkanı ve 1. Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek´in oğlu Mehmet Perinçek, İP´li yetkililer Mehmet Bedri Gültekin ile Erkan Önsel ve Ulusal Kanal yetkilisi Turhan Özlü olmak üzere 4´ü tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Gözaltındaki diğer 5 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı. Mahkemede sorguları yapılan 4 şüpheli tutuklandı
Tamamı >   22.8.2011

Gölcük: AKP telefonlarını sızdıralım

Gölcük´te Başbakan Erdoğan dahil AK Partililerin telefonlarının dinlenmesi ve yandaş medyaya sızdırılmasını içeren belgelerin de ortaya çıktığı, İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesine yönelik operasyonların bu belgeler üzerine başlatıldığı iddia edildi.
Tamamı >   22.8.2011

Ulusal Kanal ve İP´de arama: 9 gözaltı

Ulusal Kanal´ın Beyoğlu´ndaki binasında polisin arama yaptığı öğrenildi. İkinci arama haberi ise Ankara´dan, İşçi Partisi´nde yapıldığı yönünde geldi. Aramanın gerekçesiyle ilgili bilgi verilmedi. Polislerin binaya girişlere izin vermediği belirtildi. 20 Ekim 2009´da da Ulusal Kanal ile Aydınlık dergisinde Ergenekon kapsamında arama yapılmış, iki yönetici gözaltına alınmıştı. O zamanki operasyonun nedeninin, bu yayın organlarının Başbakan Erdoğan´ın KKTC Cumhurbaşkanı Talat ile yaptığı ve yasadışı şekilde gizlice kaydedilmiş telefon görüşmesini yayınlamaları olduğu ortaya çıkmıştı. Bu iki yayın organının adı, Odatv soruşturmasında da geçiyor. Bugünkü aramaların nedeni henüz bilinmiyor. İlerleyen saatlerde 9 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Aramaların nedeninin de tahmin edildiği gibi devlet büyüklerinin gizlice kaydedilmiş konuşmalarının bulunması olduğu öğrenildi.
Tamamı >   19.8.2011

SES Kaydı: Genelkurmaydan itiraflar 2

Youtube.com´da Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma Başkanı Tümg. M. Mutlu Arıkan´a ait olduğu iddia edilen Ergenekon itiraflarının yer aldığı ses kaydının ikinci bölümü yayınlandı.
Tamamı >   14.7.2011

Savcının Başbakana hakareti montaj değil

İnternete düşen ses kaydında Başbakan Erdoğan´a hakaret ve küfürler eden Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci´nin ´ses kaydı montaj´ iddiası çöktü. Adlî Tıp Kurumu ve Emniyet Kriminal´in raporlarına göre, ses kaydı Demirci´ye ait ve montaj değil. Başbakan, Demirci´nin yargılandığı davaya müdahil oldu.
Tamamı >   6.7.2011

SES kaydı: Genelkurmay´dan şok itiraflar

İnternete yeni bir ses kaydı düştü. Dailymotion.com´a konulan ve Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma Başkanı Mutlu Arıkan´a ait olduğu iddia edilen ses kaydında, Ergenekon´la ilgili çarpıcı itiraflar var: ´Bu kadar belge neden Eruygur´da, Tolon´da var da bende yok.. O belgeleri başkaları koymuş diyorsunuz e kardeşim telefon görüşmelerini de mi başkaları yaptı.. Yaşar Büyükanıt´ın belgelerini bilgisayarında saklamış, salak!!!.. 2. Başkan hiç bir şeyden anlamayan birisi, beş para etmez.. Denizciler Poyrazköy´de mühimmatı yazıma rağmen kaldırmadı, eksiğimiz yok diye bize yazı bile gönderdiler, sonra da beni suçlamaya kalktılar..´
Tamamı >   30.6.2011

ŞOK ses kaydı: Gölcük belgeleri

Gölcük Donanma Komutanlığı´nda zemin döşemesinin altına gizlenmiş olarak ele geçirilen ´Balyoz Darbe Planı´ ile ilgili belgelerin itiraf edildiği şok ses kaydı. Kaydın Deniz Astsubay Başçavuş Erdinç Yıldız ve Ertunç Yıldız´a ait olduğu iddia ediliyor.
Tamamı >   21.2.2011

Rezaleti çıkaran kılıfını hazırlar: Laikliği savunuyoruz

Yargıtay 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan´a ait olduğu iddia edilen ses kaydı hukukçuları ayağa kaldırdı. Önceki gün internete düşen kayıtta, dosya takipçisiyle konuşan Yargıtay üyesinin ´Onama kararı mı istiyorsunuz?´ sorusu dikkat çekmişti. Konuşmaları skandal olarak tanımlayan hukukçular, yaşananların yüksek yargıya leke sürdüğünü vurguladı. ´Ses kaydı içimizi sızlattı´ diyen baro başkanları, yargı tarafsızlığına gölge düşüren Aktan´ın istifa etmesini istedi. Dün yaptığı açıklamada ses kaydını reddetmeyen Aktan ise laikliği savunmaya devam edeceğini söyledi. Aktan, bir avukat arkadaşının yargı bağımsızlığıyla ilgili makale istediğini, işlerinin yoğunluğu nedeniyle hazırlayamadığını, buna ilişkin konuşmaların farklı anlamlara çekildiğini savundu. Aktan´ın bu savunması hayretle karşılandı. Gündemde laiklik olmadığı ve ses kaydında açık bir rezalet belgelendiği halde Aktan´ın laikliği öne sürerek kendisini savunması tepki çekti. Rezalete Yargıtay´ın sessiz kalması, Aktan hakkında işlem yapmak yerine ses kaydını yapanların bulunmasını istemesi de tepki çekti. Ortaya çıkan tüm bu gelişmeler Ergenekon terör örgütlenmesinin Yargıtay´da uzantıları olduğu iddialarını bir kez daha gündeme getirdi.
Tamamı >   13.1.2011

Haber yayından kaldırılmıştır

Haber yayından kaldırılmıştır
Tamamı >   11.1.2011

Gelin-Damat:Doğan,demokrasi kahramanı

Sevgili kızı Pınar Doğan ve damadı Rodrik inanmak istemese de ´asıl´ Çetin Doğan şu cümlelerde gizli: ´Toplumsal olaylarda artık acıma, bilmem ne yapma filan yok... Tepeleme var, başka bir şey yok.´ Doğan´ın yalanlayamadığı ´Balyoz´ kayıtlarında daha neler, neler var... O tarihlerde iktidara tavrı ise şöyle: ´Başbakan ile özel görüşmelerde hakaret etmek lazımdır. Bunlarla bir yere varamayız. Basının içinde iyi olanları kullanmamız lazımdır. Basından kuvvet komutanları ile beraber bu hükümete ültimatom vermek lazımdır.´ 2003 Ağustos şûrasında ise Erdoğan´a hitaben şunları söylüyor: ´TSK´nın etkinliğini ortadan kaldırmayı amaçlıyorsunuz. Bunun hesabını soracak güçler mutlaka çıkacaktır. Eğer niyet, 28 Şubat´ın intikamını almaksa pişman olursunuz, bunun hesabını sorarız.´ Pınar ve Dani Rodrik´in, veteran medya kanallarında ortalığı ayağa kaldırarak aklamaya ve demokratlığını ispatlamaya çalıştıkları Çetin Doğan bu.
Tamamı >   7.1.2011

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 122)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.736.660