Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "erge-tanik-karalama" için arama sonuçları    (Toplam 77 sonuç)          


Gizli tanığa böyle baskı yapılmış

Ergenekon davasının gizli tanığı Poyraz ile yine aynı davanın tutuklu sanığı Bedirhan Şinal´e ifadelerini değiştirmeleri için baskı yapılmasıyla ilgili iki ayrı soruşturmada gözaltına alınan 9 zanlıdan 1´i tutuklandı. Gizli tanık ´Poyraz´ın, Ergenekon sanığı Sedat Peker´in adamları tarafından ifadesini değiştirmesi için tehdit edildiği, kendisine para teklifi yapıldığı tespit edildi.
Tamamı >   27.3.2012

Tanıkları tehdide 9 gözaltı

Ergenekon davasının gizli tanığı Poyraz ile Cumhuriyet Gazetesi´ne molotof kokteyli atmak suçlamasıyla Ergenekon davasında tutuklu sanık olarak yargılanan Bedirhan Şinal´i ifadelerini değiştirmeleri için tehdit ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alınan 11 şüpheliden 9´u Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ndeki sorguları tamamlanan ve aralarında 3 gardiyan ile bir avukatın da bulunduğu 9 kişi, Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne güvenlik önlemleri altında alındı.
Tamamı >   26.3.2012

Gizli tanıklar Balbay´ın insafına kaldı

Ergenekon Terör Örgütü´nün birçok eylemini delilleriyle ortaya koyan ´Gizli Tanık Kıskaç´, kendisini deşifre eden Mustafa Balbay´a açtığı davanın milletvekili seçilmesi nedeniyle durdurulmasına tepki gösterdi: ´Gizli tanıklık lağv edildi.´ Kamuoyu da duruma tepki gösteriyor ve soruyor: ´Milletvekilliği gizli tanıkların kimliğini açıklama suçuna dokunulmazlık getiriyorsa, gizli tanıklığın ´gizli´ olmasının ne anlamı kalıyor ve kritik davalardaki gizli tanıkların kimliği nasıl korunacak?´
Tamamı >   2.10.2011

CHP´nin tanık operasyonu doğrulandı

Kamuoyunda ´hükümete ve millete yönelik kirli plan´ olarak bilinen davada önemli gelişmeler yaşanıyor. İnternet andıcı dosyasının birleştirilmesinin istendiği davanın dünkü duruşmasına gizli tanık ´Munzur´un ifadeleri damgasını vurdu. Planda ıslak imzası bulunan Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a gitmediğine yönelik iddiasını yalanlayan Munzur, emekli Org. Ergin Saygun ve Çiçek´in sivil helikopterle geldiğini, karşılayanların arasında kendisinin de bulunduğunu vurguladı. Daha önceki ifadesini değiştirmesi karşılığında kendisine 80 bin lira verilmek istendiğini belirten Munzur, teklifi yapan kişinin yanında dönemin CHP İzmir milletvekili Ahmet Ersin´in olduğunu söyledi.
Tamamı >   2.8.2011

Danıştay saldırısının 2 tanığı kayıp

Ergenekon davasına bakan mahkeme, Danıştay saldırısından 2 gün önce emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ve Alparslan Arslan´ın Semih Tufan Gülaltay´ın şirketinde toplantı yaptıklarına şahit olan Muzaffer Gökçimen´e 28 Ocak 2011 tarihinden bugüne ulaşamıyor. Gökçimen 150 gündür kayıp. Muzaffer Gökçimen´in eşi Esra Feride Gökçimen ise, davada tanıklık yapmış ve söz konusu toplantıyı doğrulamıştı. Kritik ifadeler vermesi ve tehditler alması üzerine Esra Gökçimen mahkeme tarafından tanık koruma programına alındı. Mahkeme, Danıştay saldırısı sonrası gözaltına alınan ancak serbest bırakılan Sinan Berberoğlu´na da 200 gündür ulaşamıyor. Muzaffer Gökçimen´in susturulmak istendiği, Sinan Berberoğlu´nun ise sanıklarla bağlantıları deşifre olduğu gerekçesiyle kaçtığı iddia ediliyor.
Tamamı >   27.7.2011

Jandarmadan gizli tanığa tehdit

Malatya´da Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın yürüttüğü ´rektör Fatih Hilmioğlu´na suikast girişimi´ soruşturmasında ifade veren gizli tanık Adıyaman, Battalgazi Jandarma Komutanlığı´na bağlı görevliler tarafından ölümle tehdit edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Tamamı >   15.6.2011

Tahliye için ´tehdid-i hakim´ başvurusu

Genelkurmay´ın Balyoz için muhtıralı ´reddi hakim´ başvurusu kabul edilmeyince ´tehdidi hakim´ devreye sokuldu.. Balyoz davasında tutuklama kararı veren İstanbul 10. ve 11. Ağır Ceza mahkemelerinin hakimleri ölümle tehdit edildi. İki mahkemede görev yapan hakimlere ayrı ayrı gönderilen tek sayfalık mektupta, Balyoz sanıklarının tahliye edilmesi isteniyor. Aksi durumda eşlerinin, çocuklarının, anne ve babalarının öldürüleceği aktarılıyor. Camileri bombalama planıyla da suçlanan balyoz planı sanıklarının tahliyesi için yazılan mektuba islami bir hava verilmeye, dikkat dağıtılmaya çalışılmış.
Tamamı >   11.5.2011

Gülaltay´dan mahkemeye tehdit

Ergenekon davasında söz alan tutuklu sanık Semih Tufan Gülaltay, Danıştay saldırısı ile Ergenekon´un bağını gösterecek şekilde kendisi aleyhinde şok ifade veren tanık Esra Gökçimen´in yalan söylediğini iddia etti ve mahkemenin bu yalanlara müsade etmemesini istedi. ´İzin vermeniz durumunda Türkiye´nin zarar görmesine neden olursunuz. Mahkemenin vereceği karardan kimse memnun olmazsa Türkiye kaosa sürüklenir.´ diyen Gülaltay, tanık Gökçimen´in tanık koruma programından faydalanması konusunda mahkemenin aldığı kararı da eleştirdi. Bugünkü duruşmada sanıklar ile hakimler arasında daha önceki duruşmalarda yaşanmadığı kadar sert ve yoğun tartışmalar yaşandı.
Tamamı >   22.4.2011

Ergenekon davasında tanıklar ifade veriyor

Ergenekon davasında çok kritik ifade veren tanık Gökçimen´in çapraz sorgusuna devam ediliyor. Danıştay saldırısının Ergenekon örgütüyle bağlantısını gösteren ifade ile ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıkıyor. Oldukça somut yer ve kişi isimleri veren tanık Gökçimen´in ifadesi Danıştay saldırısıyla ve tetikçi Arslan ile bağlantılarını sürekli inkar eden Muzaffer Tekin ve diğer sanıkları zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Mahkemenin verilen ifadenin önemine binaen tanığa ´tanık koruma yasası´ndan faydalanma hakkı verdiği bildiriliyor.
Tamamı >   14.4.2011

İşte Danıştay saldırısına dair o kritik ifade

Akit, Danıştay tanığı Esra Feride Gökçimen´in ölüm tehdidi almasına neden olan ifadelerine ulaştı. İşte yakın korumayla dolaşan Danıştay tanığı Esra Feride Gökçimen´in ölüm tehdidi aldığı o ifadeler: ´Muzaffer Tekin Danıştay´a yapılan silahlı saldırıdan iki gün önce 4-5 kişilik kalabalık grup ile gelmiş ve Semih Tufan Gülaltay ile saatlerce toplantı yapmıştı... Ayrıca yine Danıştay´da yapılan silahlı saldırı eylemini gerçekleştiren Avukat Alparslan Arslan´ın da bu binaya kalabalık bir grup ile geldiğini görmüştüm. O zaman adını bilmiyordum ama eylemden sonra bu şahsın fotoğraflarını gazetelerde görünce Semih Tufan Gülaltay´ın yanına gelen şahıslardan biri olduğunu kesinlikle hatırladım...´
Tamamı >   14.4.2011

Flaş!!! Danıştay tanığı gizli oturumda

Ergenekon davasında kritik gelişme.. Danıştay saldırısına dair ifade veren Tanık Gökçimen, daha önce verdiği ifadesini mahkeme huzurunda kabul etti. Gökçimen başka bir dava kapsamında verdiği ifadede, ´sanık Gülaltay´ın yanında kaldıkları dönemde, Muzaffer Tekin´in sık sık bu binaya geldiğini, Danıştay saldırısından 2 gün önce de Tekin´in yanında 4-5 kişilik grupla Gülaltay´ın ofisine geldiğini ve saatlerce toplantı yaptıklarını, Alparslan Arslan´ın da olaydan önce bu binaya kalabalık bir grupla geldiğini gördüğünü´ belirtmişti. Aldığı tehditler nedeniyle bu ifadesini daha sonra değiştiren tanık için mahkemenin ´tanık koruma yasası´ güvencesi vermesi üzerine ilk ifadesini kabul eden Gökçimen´in ifadesi, Danıştay saldırısında Ergenekon bağlantısını gösterdiği için davayı temelden etkileyecek önemli bir gelişme.
Tamamı >   12.4.2011

Temizöz davasında vali yardımcısına tehdit

Eski Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz´ün yargılandığı faili meçhuller davasının dün görülen duruşmasında tanık olarak çağrılan dönemin Cizre Kaymakamı, Antalya Vali Yardımcısı Osman Bulgurlu´nun isimsiz bir mektupla tehdit edildiği ortaya çıktı. Davanın görüldüğü Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´nin son duruşmasına katılan Bulgurlu, o dönemdeki olaylar hakkında herhangi bir bilgisi olmadığını, görmediğini söylemişti. Bulgurlu´nun neden konuşmadığı duruşma sonunda mahkeme başkanı Menderes Yılmaz´ın dosyaya eklenen belgeleri okumasıyla ortaya çıktı. Yılmaz, tanık Bulgurlu´nun kendisine gönderilen 3 sayfalık isimsiz mektubu mahkemeye ibraz ettiğini ve bu yüzden konuşmadığını söylediğini dile getirdi. Dünkü duruşmada ayrıca tanıklardan biri daha ifadesini geri çekmişti. Davada çok ilginç gelişmeler oluyor. Tanıklar birer birer ifadelerini geri çekmekte. Ancak tanıklara uygulanan baskılardan bazıları tespit edildi ve savcılıkça delillendirilip dosyaya konuldu.
Tamamı >   19.2.2011

Temizöz´de bir tanık daha ifadesini çekti

Temizöz davasında 30 Nisan 2009´da savcıya ifade veren dönemin Cizre merkez karakol komutanı Mehmet Aksoy, ´Cizre´de rürtbelilerden oluşan bir sorgu ekibinin olduğunu, bunların Temizöz´e karşı sorumlu olduğunu ve beyaz toros arabayla dolaştıkları´ şeklindeki ifadelerini reddetti. Aksoy, ´Bunları bana savcı anlattı. Benim de acelem vardı, onun için ifade tutanağını okumadan imzaladım.´ dedi. Avukatların üst üste sorduğu sorular üzerine, Tuna, Selim Hoca ve Yavuz gibi kod adlarının kullanıldığını kabul eden Aksoy, ancak hangi kodu kimin kullandığını bilmediğini savundu. Aksoy ifadelerini geri çekti ancak 22 Ocak 2011´de mahkemede ifade veren dönemin Jandarma Komando Bölük Komutanı Hasan Başkök´ün anlattıkları aynı ayrıntıları içeriyordu.
Tamamı >   18.2.2011

Detaylı ifadelerini titreyerek inkar ettiler

Güneydoğu´da 1993-95 yılları arasında işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olayları ile ilgili davada ilginç gelişmeler yaşandı. Davanın bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlenen Asker-Rabia Pökön çifti, daha önce Cizre´de savcıya verdikleri ifadelerinin kendilerine ait olmadığını savundu. Tanık karı-kocanın titremesi dikkat çekti. Avukatların ´neden korktukları´ şeklindeki sorusuna Temizöz´ün avukatları karşı çıktı. Temizöz davası sürecinde çok sayıdaki tanığın birer ikişer ifadelerini geri çekmesi dikkat çekti. Ancak tanıklardan birine yapılan baskı ve tehditler tespit edildi ve mahkeme dosyasına konuldu. Hukukçulara göre bu çok önemli. Bu baskılar diğer tanıklara da yapılmış olmalı ki başlangıçta verdikleri ifadeleri geri çektiler. Tanıkların ifadelerini geri çekmelerini izah etmek için yaptıkları açıklamalardaki tutarsızlık ve suçlamalar ile ifadelerin geri alınma dilekçelerinin tek elden çıkmış izlenimi vermesi de dikkat çekmişti. Ayrıca tanıkların anlattıklarının ancak o olayda yeralan kişilerce bilinebilecek ayrıntıları içerdiğine de dikkat çeken hukukçular, bu davada ifade veren tanıkların ifadelerini geri çekmelerinin çok önemli olmadığını, çünkü anlattıklarının başka bulgularla doğrulandığını ve bunların o olaylarda yeralmayan kişilerce bilinemeyecek ayrıntılar olduğunu vurguluyorlar. Tanıkların verdiği ifadeler birbirini ve diğer bir çok tanık ve mağdur yakınlarının ifadelerini doğruluyor. Hukukçular, savcının buna da dikkat çektiği iddianameyi çok sağlam görüyor, hatta tanıkların ifadelerini çekmiş olmasının iddianameyi daha da güçlendirdiğini ileri sürüyorlar.
Tamamı >   24.12.2010

CHP, Haberal´ın tahliye edilmesini istiyor

CHP, potansiyel ölüm riski bulunduğu gerekçesiyle yattığı hastaneden Adli Tıp Kurumu´na gönderilmesine izin verilmeyen Mehmet Haberal için tahliye istedi. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Mahkeme Başkanı Şengün tarafından reddi hakim talebinin reddini eleştirdi. Ersin, hakimlerin tarafsızlıklarını yitirdiğini iddia ederek, Haberal´ın tahliye edilmesi gerektiğini iddia etti.
Tamamı >   22.12.2010

Erzincan tanığı, ´belgeleri savcıya verme´ diye kurşunlanmış

Ergenekon´un Erzincan ayağına ilişkin davanın kilit ismi İlyas Meral, önceki gün evinin kurşunlanmasının tesadüf olmadığını söyledi. Davayı soruşturan savcıyla telefonda konuştuklarını ve elindeki bazı belgeleri bir gün sonra vermek üzere anlaştıklarını aktaran Meral, görüşmenin yapıldığı günün gecesinde evinin kurşunlandığına dikkat çekti. Telefonlarını dinleyen birilerinin kendisine gözdağı vermeye çalıştığını ifade eden Meral, ´Ancak, bu tür eylemlerden bıkmayacağım. Tehditler nedeniyle çocuğum okula, ben ise evime gidemiyorum. Ama korkmuyorum. Ben kaza ve kadere inanmış bir insanım. Elimde ne kadar bilgi ve belge varsa kolluk kuvvetlerine teslim edeceğim´ dedi.
Tamamı >   27.11.2010

Ergenekon yaşıyor: Erzincan´da kilit ismin evi kurşunlandı

Erzincan´da yürütülen Ergenekon soruşturmasının kilit ismi İ.M´nin ailesiyle birlikte yaşadığı ev kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Emrindeki 90 sokak çocuğuyla silah ve uyuşturucu taşıma işinde Ergenekon´a hizmet etmekle suçlanan İ.M. iddianamede ismi geçtikten sonra kendisini baskı altında hissettiğini belirterek, ´Zor durumdayım. Tehdit ediliyorum´ dedi. Bu olay, Ergenekon kadrolarının tamamıyla deşifre edilemediği, saldırı gücünü koruduğu iddialarını doğrular nitelikte.
Tamamı >   25.11.2010

Cihaner´den tanığa: Kalemini kırdık

Erzurum´da devam eden Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan daha sonra Yargıtay 11. Ceza Kurulu´nun tartışmalı kararıyla serbest bırakılan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in aynı davanın tanıklarından İlyas Meral´i tehdit ettiği iddiasının soruşturma dosyalarına eklendiği öğrenildi.
Tamamı >   17.8.2010

Gizli Tanık Kıskaç´ı tehdit eden Şahin´e Habur gözaltısı

Ergenekon davasının gizli tanıklarından Kıskaç´ı tehdit eden JİTEM´le bağlantılı Mesut Şahin adlı kişi gözaltına alındı. Polis tarafından uzun süredir takip edilen ve 45 kez Kuzey Irak´a giriş çıkış yaptığı ortaya çıkan Şahin´in, 46. kez Kuzey Irak´tan Türkiye´ye giriş yaparken polis ekiplerince gözaltına alınıp sorgulanmak üzere İstanbul Emniyeti´ne getirildiği öğrenildi. Şahin´in Habur´dan giriş yaparken Jandarma kontrolünde olmayan ara bir bölgede gözaltına alındığı, Kuzey Irak´taki takip ve yakalanma sırasında da polisin Mesut Şahin´i Jandarmadan kaçırmaya çalıştığı ileri sürüldü. Şahin´in tehdit ettiği Gizli Tanık Kıskaç, Ergenekon savcılarına JİTEM, Veli Küçük ve PKK ile ilgili ifadeler vermiş, daha sonra gizli tanığın eski bir JİTEM çalışanı olduğu ortaya çıkmıştı. 22 Haziran 2010 tarihinde de medyada Şahin´in yakalandığına dair haberler çıkmıştı.
Tamamı >   3.7.2010

Gizli Tanık ´Kıskaç´ı tehdit eden şahıs yakalandı

Ergenekon davasının gizli tanıklarından Kıskaç´ı, işyerini basarak tehdit eden M.Ş. İstanbul´da yakalandı. Gözaltına alınan M.Ş.´nin Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Osman Gürbüz´le bağlantısı araştırılıyor.
Tamamı >   22.6.2010

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 77)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.750.094