Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "stkduyuru-ap" için arama sonuçları    (Toplam 89 sonuç)          


İran´a uyarı mektubu verildi

Adalet Platformu, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad´a, halkına karşı katliam yapan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed´e destek verdiği gerekçesiyle uyarı mektubu gönderdi.
Tamamı >   3.9.2012

Amirallere soruşturma

Adalet Platformu´nun suç duyurusu üzerine harekete geçen İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı, bir süre önce internete düşen ve ´hapisten çıkınca çoluk çocuk demeden intikam alacağız´ diyen Balyoz davasının tutuklu generalleri Fatih İlğar ile Cem Aziz Çakmak´ın ses kayıtları hakkında soruşturma başlattı.
Tamamı >   30.6.2012

Amirallere suç duyurusu

Adalet Platformu, geçtiğimiz günlerde ses kayıtları yayınlanan Balyoz tutukluları Tuğamiraller Cem Aziz Çakmak ile Fatih İlğar hakkında, insanlığa karşı suç işledikleri gerekçesiyle savcılığa suç duyurusu yaptı. Ses kayıtlarındaki amiraller, yakında dışarı çıkacaklarını ve çoluk çocuk demeden intikam alacaklarını belirtiyorlardı.
Tamamı >   31.5.2012

27 Nisan soruşturması sürüyor

27 Nisan e-muhtırasına yönelik 3 ay önce başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. Türk Silahlı Kuvvetleri´nin internet sitesinde 27 Nisan 2007´de yayımlanan ve tartışmalara konu olan açıklamayla ilgili 2 Şubat 2012 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmayı 12 Eylül soruşturmasını yürütmüş olan ve halen 28 Şubat soruşturmasında da görevli olan Savcı Kemal Çetin yürütüyor.
Tamamı >   4.5.2012

Yarsav hakiminden Yarsav kararı

Yaptığı başvurularla 28 Şubat darbe süreci ile 27 Nisan muhtıralarına soruşturma açılmasını sağlayan Adalet Platformu´na karşı hamle Yarsav´dan geldi. Yarsav üyesi hakim, davayı açan Yarsav eski başkanı Ömerfaruk Eminağaoğlu´nun talebi doğrultusunda Adalet Platformu´na tazminat cezası verdi. Karar sonrası Eminağaoğlu hemen icra işlemi başlattı.
Tamamı >   10.2.2012

Flaş!!! 27 Nisan'a soruşturma

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik´in suç duyurusu üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) internet sitesinde 27 Nisan 2007´de yayımlanan ve tartışmalara konu olan açıklamayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturmayı 12 Eylül soruşturmasına bakan Savcı Kemal Çetin yürütecek. Platformun daha önceki suç duyurusu üzerine 28 Şubat darbe süreci için de soruşturma başlatılmıştı.
Tamamı >   2.2.2012

Adalet Platformu Başbuğ´u şok etti

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un özel yetkili mahkeme tarafından tutuklanma kararının dayandığı hukuki gerekçe belli oldu. Yargılamanın özel yetkili mahkemelerde değil Yüce Divan´da yapılması gerektiği görüşlerini de geçersiz kılan bu gerekçe, sivil toplum kuruluşu Adalet Platformu´nun, generallerin Balyoz sanıklarını Hasdal cezaevinde ziyaret etmesi üzerine yaptığı bir suç duyurusuna dayanıyor.
Tamamı >   6.1.2012

Paşaların Hasdal ziyaretine soruşturma

Hasdal Cezaevi´nde yatan muvazzaf askerleri ziyaret eden 4 komutan hakkında soruşturma açıldı. Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in de aralarında bulunduğu komutanların ziyaretini özel yetkili savcılık, ´terör örgütüne yardım yataklık ve görevini kötüye kullanma´ suçu kapsamında soruşturuyor.
Tamamı >   28.12.2011

Karakollar için generallere suç duyurusu

Güneydoğu´daki karakolların modernizasyonu için Genelkurmay´a ayrılan 4,5 milyon TL´lik kaynağın, halı saha, lüks salon ve yol yapımı gibi farklı yerlere harcanarak o karakolların zayıf ve savunmasız bırakıldığı ortaya çıkmıştı. Bu skandal üzerine harekete geçen Adalet Platformu, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adalet Platformu´nun daha önceki suç duyuruları üzerine 28 Şubat darbe süreci ile Işık Koşaner´e soruşturma başlatılmıştı.
Tamamı >   23.12.2011

TSK´daki kamyon skandalına suç duyurusu

28 Şubat 1997´deki darbe sürecinde Rusya´dan alınan ve komedi dizilerine konu olacak şekilde kısa süre sonra hurdaya ayrılan ´kamyon skandalı´ büyüyor. Tank çekicisi 40 adet Volat tipi kamyonun, NATO´da ve BM´de de krize yol açtığı ortaya çıkmıştı. Dönemin komutanlarının ise kamyon krizini aşmak için, kamyonların motor, şanzuman ve kupasının Bursa´da değiştirdiği, bunun üzerine de kamyonların hiç çalışmadığı belirlendi. Bu skandal üzerine harekete geçen Adalet Platformu, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Adalet Platformu´nun daha önceki suç duyuruları üzerine 28 Şubat darbe süreci ile Işık Koşaner´e soruşturma başlatılmıştı.
Tamamı >   15.12.2011

Flaş!!! Koşaner´e soruşturma

Ankara Özel Yetkili Savcılığı, eski Genelkurmay Başkanı Koşaner´in internete düşen ses kaydıyla ilgili soruşturma başlattı. Koşaner, medyaya yansıyan şok ses kaydında, Dağlıca, Hantepe ve diğer baskınlardaki ihmaller ile TSK´daki diğer bir çok hatayı gündeme getirerek halimiz tam bir kepazelik diyordu. Koşaner´in, ses kaydında Balyoz belgelerinin 1. ordudan çıkarıldığını itiraf etmesi Balyoz davasına bakan mahkemeyi de harekete geçirmiş, ses kaydı deliller arasında yerini almıştı. Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik´in şikayet dilekçesi üzerine harekete geçen savcılık dilekçeyi işleme koydu.
Tamamı >   8.12.2011

Flaş!!! 28 Şubat´a soruşturma

Ankara Özel Yetkili Başsavcılığı suç duyuruları üzerine 28 Şubat sürecine ilişkin soruşturma başlattı. Gerek duyulması halinde dönemin komutanları da ifadeye çağırılacak. Adalet Platformu, 28 Şubat 2011 tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.
Tamamı >   22.11.2011

Genelkurmay başkanlarına takipsizlik

Adalet Platformu´nun suç duyurusu üzerine, eski Genelkurmay Başkanları emekli Orgeneraller Işık Koşaner, İlker Başbuğ ve Yaşar Büyükanıt´ın da aralarında bulunduğu 8 emekli general hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Soruşturmayı yürüten Balyoz savcısı Hüseyin Ayar karara gerekçe olarak, yeterli delil elde edilememesini gösterdi. Suç duyurularına takipsizlik kararı verilmesine tepki gösteren Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik karara itiraz edeceklerini belirtti.
Tamamı >   16.11.2011

Yargıtay´ın Tekin skandalı büyüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´i cezaevine göndereceği ve ömür boyu siyaset yasağı getireceği öne sürülen belgelerin Yargıtay´dan çalındığı ortaya çıkmıştı. Soruşturmayı yürüten savcılık kamera kayıtlarının da tutulmadığını ortaya çıkardı. Danıştay saldırısındaki kamera skandalını hatırlatan bu durum, CHP´li Tekin´in göstere göstere beraate götürüldüğü iddialarını da doğruluyor. Çalınan belgeler 2 yıldır davanın durmasına neden oldu. Bu durumdan yararlanan Tekin 2011 seçimlerinde CHP´den milletvekili seçildi. Ergenekon sanığı Cihaner´i kurtarmak için kurye ile Erzurum´dan belge getirtecek kadar hızlanabilen Yargıtay´ın, Tekin´in hapis cezasını onamamak için 2 yıldır oyalanması ve milletvekili seçilmesine göz yumması yüksek yargıdaki CHP etkinliğini açık şekilde ispatlıyor.
Tamamı >   11.11.2011

CHP´nin rahibe hakareti yargılanıyor

CHP´nin çok tartışılan ´Rahibe afişi´yle ilgili dava başladı. İlk duruşmada sanıklar, afişi Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci´nin talimatıyla hazırladıklarını açıkladılar.
Tamamı >   25.10.2011

Yüzde 58 hakareti mahkeme önünde

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan´ın, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği referandumunun ardından ´Evet´ oyu veren % 58´lik vatandaş kesimine yönelttiği ´hainlik, gaflet ve dalalet içindeler´ hakaretine açılan davaya bugün devam ediliyor. Çölaşan´ın hakareti üzerine harekete geçen Adalet Platformu´nun suç duyurusuyla dava açılmıştı. Bu arada yine Adalet Platformu´nun suç duyurusuyla, CHP Avcılar Belediyesi´nin rahibe afişiyle müslümanlara hakaretine açılan dava da yarın görülecek.
Tamamı >   24.10.2011

Işık Koşaner´e suç duyurusu

Adalet Platformu, internette yer alan ses kayıtlarında, TSK´da yönetim zafiyeti, Balyoz ve benzer davalarla ilgili skandal açıklamalar yapan eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na dün yapılan suç duyurusunda, askerlerimizin göz göre göre katledilmesine göz yuman, halkı askerlikten soğutan, devlet malını zarara uğratan, görevini ihmal eden ve vatanına ihanet eden Koşaner ile diğer tüm şüphelilerin yargılanması ve cezalandırılması isteniyor. Koşaner hakkında bir suç duyurusu da bugün geldi. Genç Siviller üyesi bir grup, eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in ses kayıtları hakkında inceleme başlatılarak sorumluların cezalandırılması için suç duyurusunda bulundu.
Tamamı >   26.8.2011

Çölaşan´ın yüzde 58 hakaretine dava açıldı

Hatay´da bir konferansta 12 Eylül 2010 referandumunda ´Evet´ oyu veren 22 milyon seçmene hakaret eden ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan´a bir dava daha açıldı. Kamuoyunda büyük tepki çeken hakaretleri yargıya taşıyan Adalet Platformu´nun Çölaşan hakkındaki suç duyurusu davaya dönüştü. Çölaşan hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle açılan dava Hatay´da görülecek. Çölaşan hakkında benzer bir dava daha önce Ankara´da açıldı ve halen yürütülmekte.
Tamamı >   14.7.2011

Yargıya yönelik baskılara suç duyurusu

Adalet Platformu, Ergenekon, Balyoz ve KCK sanıklarının tahliyesi için mahkemelere alenen baskı ve talimat veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, BDP lideri Demirtaş ile Genelkurmay başkanı Koşaner hakkında suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na dilekçe ile başvuran Platform, yargıya son günlerde inanılmaz ölçülerde yoğunlaştırılan baskıları yapan ya da yapılmasını isteyen kişiler hakkında derhal soruşturma başlatılmasını ve yargılanarak cezalandırılmalarını talep etti.
Tamamı >   1.7.2011

27 Nisan için suç duyurusu

Adalet Platformu, Genelkurmay´ın 2007´deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğrudan müdahale ettiğini gösteren bir belgenin ortaya çıkması üzerine dönemin Genelkurmay yetkililerine suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir dilekçe veren Platform, sorumluların yargılanmasını istiyor.
Tamamı >   7.6.2011

Görüntülenen: 41 - 60 (Toplam 89)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.905