Tam
EskidenYeniye
 

Albay´ın intiharında Ergenekon şüphesi

Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in önceki gün kaldığı lojmanda ölü bulunması yeni soruları da beraberinde getirdi. Albayın, özel hayatındaki bazı sorunlar sebebiyle kafasına sıktığı belirtiliyordu. İlerleyen saatlerde eşiyle yaşadığı sorunların intiharda etkili olduğu ileri sürüldü. Bir video paylaşım sitesinde yer alan görüntüler de iddiayı doğrular nitelikteydi. Zira görüntülerde albayın eşinin, kendisini bir başka albayla aldattığı ileri sürülüyor ve bu iddia görüntülerle destekleniyordu. Ancak videoda albayın ´Ergenekon´la bağlantısı olduğunun ima edilmesi, kafaları iyice karıştırdı. İnternetteki bir paylaşım sitesinde yer alan videoda Erden´in ´Ergenekon´ bağlantıları olduğu iddia ediliyor. Albay´ın çete arkadaşlarının İzmit´te olduğu belirtilen videoda, Erden´in sakladığı ileri sürülen silahlardan bahsediliyor. Söz konusu silahların yerinin açıklanabileceğine ilişkin tehdit ifadeleri bulunuyor. Bu video siteye 21 Ocak´ta yani intihardan 3 hafta kadar önce yüklenmiş. Erden´in ölümüyle Deniz Kuvvetleri´nde son iki yılda şüpheli şekilde hayatını kaybeden yüksek rütbeli subayların sayısı 7´yi buldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.02.2010 10:13 Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in önceki gün kaldığı lojmanda ölü bulunması yeni soruları da beraberinde getirdi. Albayın, özel hayatındaki bazı sorunlar sebebiyle kafasına sıktığı belirtiliyordu. İlerleyen saatlerde eşiyle yaşadığı sorunların intiharda etkili olduğu ileri sürüldü. Bir video paylaşım sitesinde yer alan görüntüler de iddiayı doğrular nitelikteydi. Zira görüntülerde albayın eşinin, kendisini bir başka albayla aldattığı ileri sürülüyor ve bu iddia görüntülerle destekleniyordu. Ancak videoda albayın ´Ergenekon´la bağlantısı olduğunun ima edilmesi, kafaları iyice karıştırdı. İnternetteki bir paylaşım sitesinde yer alan videoda Erden´in ´Ergenekon´ bağlantıları olduğu iddia ediliyor. Albay´ın çete arkadaşlarının İzmit´te olduğu belirtilen videoda, Erden´in sakladığı ileri sürülen silahlardan bahsediliyor. Söz konusu silahların yerinin açıklanabileceğine ilişkin tehdit ifadeleri bulunuyor. Bu video siteye 21 Ocak´ta yani intihardan 3 hafta kadar önce yüklenmiş. Erden´in ölümüyle Deniz Kuvvetleri´nde son iki yılda şüpheli şekilde hayatını kaybeden yüksek rütbeli subayların sayısı 7´yi buldu.

Deniz Kuvvetleri, önceki gün yeni bir intiharla sarsıldı. Olay İzmir´de, Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda yaşandı. Deniz Kurmay Albay Berk Erden, kaldığı lojmanda başına dayadığı beylik tabancasıyla intihar etti. Saatler 15.30´u gösteriyordu. Silah sesini duyan askerler hemen odaya girdi. Albay kanlar içinde yatıyordu. Ölmüştü. Askeri savcıya haber verildi. Savcı, evde yaklaşık 5 saat incelemelerde bulundu. Cenaze ise saat 21.00 sularında otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu´na götürüldü. Erden´in otopsisi dün tamamlandı ve cenaze, arkadaşları tarafından Adli Tıp Kurumu´ndan alındı. Cenazeyi teslim almaya ailesinden kimsenin gelmediği albayın, bir subay ve iki asker tarafından teslim alınması dikkat çekti. Askeri ambulansla alınan Erden´in cenazesi, İzmir Askeri Mevki Hastanesi´ne götürüldü. Adli Tıp yetkilileri, olayın intihar olduğu üzerinde duruyor. Edinilen bilgiye göre kurşun, kafanın sağ tarafından girip sol taraftan çıkmış.

Ergenekon iddiası

İntihar haberi aynı gün akşam saatlerinde haber sitelerine düşmeye başladı. Albayın, özel hayatındaki bazı sorunlar sebebiyle kafasına sıktığı belirtiliyordu. İlerleyen saatlerde eşiyle yaşadığı sorunların intiharda etkili olduğu ileri sürüldü. Bir video paylaşım sitesinde yer alan görüntüler de iddiayı doğrular nitelikteydi. Zira görüntülerde albayın eşinin, kendisini bir başka albayla aldattığı ileri sürülüyor ve bu iddia görüntülerle destekleniyordu. Görüntülerde albayın ´Ergenekon´la bağlantısı olduğunun ima edilmesi, kafaları iyice karıştırdı. Deniz Kuvvetleri´nde bundan önce de birçok intihar yaşandı. Özellikle son iki yılda 7 üst düzey subay şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Kimine intihar dendi, kimine kaza. Şüpheli ölümler zincirinin ilk halkası emekli Deniz Albay Birol Atakan, 28 Şubat sürecinde Oramiral Güven Erkaya ile birlikte çalıştı. Atakan´ın Ergenekon´la irtibatlı subayların tayin terfi işlerinde etkili olduğu iddia ediliyordu. 2 Mayıs 2007´de geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybetti.

İddialar araştırılıyor

Bu arada, olay öncesi birliğinde bir komutanıyla özel hayatı nedeniyle tartıştığı ileri sürülen Albay Berk Erden´in, eşiyle ilgili, internet sitesindeki iddialar üzerine de soruşturma başlatıldı. Bir internet sitesinde, Berk Erden´in eşi Ö.Erden´in, Deniz Kuvvetleri´nde görevli olan evli Albay A.Ö. ile yasak aşk yaşadığı ileri sürülerek fotoğraflar yayınlanmıştı. Donanmada bir yasak aşk başlığıyla bir 21 Ocak´ta yayınlanmaya başlayan görüntülerin içeriğindeki fotoğraflarda Erden´in eşinin, sevgilisi olduğu iddia edilen albayın Ankara´da garsoniyer olarak kullandığı bir eve girip çıktığı belirtiliyor. Görüntülerde Ö.B için, Kocam öğrenirse Ergenekon ilişkilerini ortaya çıkarmakla tehdit ederim. Hatta sakladığı silahların yerini, İzmit´teki çete arkadaşlarını bile söylerim´ diye düşündü´ şeklindeki bir cümleye de yer veriliyor. Albay Erden´in, bu görüntüler nedeniyle bunalıma girdiği ve komutanıyla da tartışınca intihar etmiş olabileceği iddia edildi. Bu arada Erden´in, daha önce Turgut Reis Firkateyni´nin komutanı olduğu da öğrenildi. Video 43 yaşında bir erkek tarafından 21 Ocak´ta internet ortamına aktarılmış.

Deniz Kuvvetleri´nde 7. ölüm: İntiharlar peşpeşe geliyor

Kuzey Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Tabip Yarbay Nursal Gedik´in ölümü de resmi kayıtlara intihar olarak geçti. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların, komutanlıktaki yapılanmayı deşifre eden listeyi ele geçirmesinden sorumlu tutulan kişi olarak gösterilen Yüzbaşı Olgun Vural da şüpheli bir şekilde öldü. Deniz Kuvvetleri´ndeki 4. şüpheli ölüm olayı 25 Haziran 2009´da İzmir´de meydana geldi. Kamuoyuna tabancayla intihar ettiği açıklanan Yarbay Tanju Ünal, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil´i yargılayarak rütbelerini söktüren askeri hakimdi. Emekli Albay Belgütay Varımlı´nın ise evinin balkonundan düşerek öldüğü öne sürüldü. Varımlı´nın Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarını deşifre eden subay olduğu ortaya çıkmıştı. Son olarak amirallere suikast soruşturması kapsamında hakkında tutuklama emri çıkarılan Deniz Yarbay Ali Tatar, 20 Aralık 2009´da Beylerbeyi´nde kaldığı askeri lojmanda ölü bulunmuştu. Tatar´ın, beylik tabancasıyla intihar ettiği öne sürülmüştü. Amirallere yönelik suikast iddialarına ilişkin hazırlanan iddianamede, Tatar´ın, Ergenekon´la bağlantılı olarak Deniz Kuvvetleri´nde kurulan organizasyonu ´koruduğu´ aktarılıyor. ( Zaman)

Erden´in intiharını onur intiharı gören Oramiral Yiğit, ´Masumiyet karinesine riayet edilmiyor´

11 Şubat 2010: İzmir´de askeri lojmanda intihar ettiği açıklanan Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden dün toprağa verildi. Levent Camii´ndeki cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, cenazeyi takip eden medya mensuplarına amirallere suikast soruşturması, Deniz Kuvvetleri´ndeki cunta yapılanması hakkında açıklamalarda bulundu. Albay Berk Erden´in intiharını ´onur intiharı´ olarak gören Yiğit, albay hakkında daha önce başka kadınlarla ilişkisi olduğu yönünde iddiaların ortaya atıldığını, tutmayınca bu kez eşi ile ilgili iddiaların internete konulduğunu kaydetti. Deniz Kuvvetleri´nin sabırla, hukuka ve demokrasiye saygı içerisinde adaletin tecelli etmesini beklediğini ifade eden Yiğit, ancak iddialarla ilgili masumiyet karinesine riayet edilmediğini öne sürdü. ( Zaman)

İntihar eden albayın eşiyle ilgili bilgiler Poyrazköy sanığında çıktı

18 Şubat 2010: Poyrazköy iddianamesi tutuklu sanığı Levent Bektaş´ta, İzmir´de askeri lojmanda intihar eden Kurmay Albay Berk Erden´e ait kişisel bilgiler çıktı. Poyrazköy iddianamesinin ek klasörleri avukatlara dağıtıldı. Bektaş´taki bu fişleme belgesi, iddianamenin 6 No´lu ek klasörünün 69. sayfasında yer aldı. Eşiyle ilgili iddiaların bir internet sitesinde yayınlanması sebebiyle intihar ettiği ileri sürülen Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´le ilgili çok konuşulacak bir gelişme yaşandı. Erden´in kişisel bilgileri Poyrazköy iddianamesi tutuklu sanığı Levent Bektaş´ta çıktı. Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Erden´in eşiyle ilgili paylaşım sitesi Dailymotion´da yayınlanan bilgilerle Bektaş´ta ele geçen belgelerdeki bilginin örtüşmesi dikkat çekti. 6 No´lu ek klasörde yer alan SAT komandosu emekli Binbaşı Levent Bektaş´a ait bir CD´de yer alan tespit tutanağı geçtiğimiz günlerde intihar eden Albay Erden ile ilgili ilginç bir detayı ortaya çıkardı. Erden´e ait kişisel bilgiler, Bektaş´a ait PRINCO marka ´Mezuniyet Töreni´ ibareli 1 No´lu CD´de ele geçti. Polis, Data Stash isimli program vasıtasıyla söz konusu dosyanın içine gizlenen ac.rar isimli arşivleme/sıkıştırma dosyasını görünür/okunabilir hale getirdi. ac.rar isimli arşivleme/sıkıştırma dosyası incelendiğinde dosya içerisindeki aa isimli klasör içeriğindeki dosyaların yapılan incelemesinde Erden´e ait şu bilgilerin yer aldığı görüldü: Kur. Kd. Albay Berk Erden, sivil memur Dilek Bozkaya ile ilişkisi olmuştur. Erden´in, eşi Özgül Erden ile araları bozuktur. Özgül Erden eşini Dz. Kur. Kd. Albay Aytekin Özekin ile aldatmaktadır. Berk Erden´in kız kardeşi Altuğ Erden, Başbakanlık çalışanıdır. Berk Erden´in en samimi olduğu kişi Mehmet Fatih İlgar´dır. Berk Erden, olan biten her şeyi Mehmet Fatih İlgar´a anlatmaktadır. Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in intiharından yaklaşık 18 gün önce, www.dailymotion.com adresli internet sitesine bir görüntü yüklenmişti. Donanmada bir yasak aşk hikayesi başlığıyla yayınlanan görüntüde Albay Erden´in eşinin, başka bir albayla yasak aşk yaşadığına yönelik iddialar yer alıyordu. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Erden´in 10 Şubat´ta Levent Camii´nde kılınan cenaze namazından sonra medyaya şu açıklamayı yapmıştı: Bazı ihbarlarla önce kendisinin bir bayanla ilişkisi gündeme getirildi. Baktı ki bundan bir ses çıkmadı, bu sefer ailesi ile ilgili asılsız ve maalesef hepimizi yaralayan, onun da onurunun dayanamadığı çünkü yapacak bir şey yok bunlar internette yayınlanıyor. ( Zaman)

(10 Şubat 2010, 10:13), son güncel.: (18 Şubat 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1471    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.614.862