Tam
EskidenYeniye
 

Poyrazköy davası: Levent Bektaş´tan ağlatan savunma

İstanbul Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmatla ilgili davanın ikinci duruşmasında emekli Binbaşı Levent Bektaş savunma yaptı. Evinde ele geçirilen CD´de azınlıklara yönelik saldırıların yeraldığı Kafes Eylem Planı´nın bulunduğu iddia edilen Bektaş hakkındaki tüm iddiaları reddetti. 43 yaşında ilk kez hakim karşısına çıktığı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Bektaş, ´Suçsuz olduğumu açıklamak için ilk kez fırsat buldum. 12 ay boyunca linç edildim. Tutukluluk sürecim esir alma harekatıydı´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Poyrazköy davası: Levent Bektaş´tan ağlatan savunma

İstanbul Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmatla ilgili davanın ikinci duruşmasında emekli Binbaşı Levent Bektaş savunma yaptı. Evinde ele geçirilen CD´de azınlıklara yönelik saldırıların yeraldığı Kafes Eylem Planı´nın bulunduğu iddia edilen Bektaş hakkındaki tüm iddiaları reddetti. 43 yaşında ilk kez hakim karşısına çıktığı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Bektaş, ´Suçsuz olduğumu açıklamak için ilk kez fırsat buldum. 12 ay boyunca linç edildim. Tutukluluk sürecim esir alma harekatıydı´ dedi.

Barkovizyon desteğiyle yaptığı savunmasında, SAT komandosu olduğunu vurgulayan, yurt içi ve yurt dışında gördüğü kurslara ilişkin belgeleri gösteren Bektaş kendisiyle ilgili iddialara tek tek yanıt verdi. Bektaş, kaçma şüphesi bulunmadığını, tüm delillerin toplandığını belirterek tahliyesini istedi. Bektaş, 6 saat süren savunmasını Mehmet Akif´in ?Cani geziyor dipdiri. Can vermede masum! Suç başkasınındır da niçin başkası mahkum?? dizeleriyle bitirdi. İşte Bektaş´ın 153 sayfalık savunmasından satırbaşları:

Bektaş savunmasında sık sık savcıları ve polisi aşağıladı: Mühimmatları yazanlar cahil

Koç Müzesi´ndeki denizaltıda bulunan patlayıcılarla öğrencilere suikast yapılacağı iddia ediliyor. Böyle bir eylemi yapmak isteyenler niye eyleme ilişkin belge ve bilgileri saklasın ki... Beykoz´da gömülen mühimmat, gömülüş şekli ile ?adeta bulunsun? diye gömülmüş. Gömülme işleminin yapıldığı yerde baz istasyonu çalışmaları yapılmış. Orada bulunmadığımın en büyük delili baz istasyonudur. Benim lehime olabilecek deliller ne iddianamede ne de ek klasörlerde var. Benim vasıflarımdaki SAT´çı bir adamın bir karış suya hem de dere kenarının yanına bu mühimmatı gömdüğümün söylenmesi hakarettir. Gömülen mühimmatın elektrikli sistemi varsa böyle gömülmez. Bu malzemeyi daha sonra kullanmak isteyen kişiler böyle gömmez. Bunu sadece suç yaratmak isteyen kişiler yapar. Ayrıcabir mühimmat toprağın 15 cm altına gömülmez. Eğer böyle gömüyorsanız bulunmasını istiyorsunuz demektir. (Bölgenin resmini barkovizyondan göstererek) İhbar mektubunda mühimmatın yeri oldukça genel gösterilmiş. Polisler direkt ´lastik ev nerede?´ diye sormuşlardır. Doğrudan mühimmatın bulunduğu bölge gidilip kazılmış. Kısa sürede bulunmuştur. Mühimmat buraya gömülerek Bedrettin Dalan´da bu soruşturmaya dahil edildi. Bir taşla iki kuş vuruldu yani. Ben Bedrettin Dalan´ı hiç görmedim ve tanımam. Bu mühimmatları yazanlar cahildir. 50 kalibre tüfekler insani hedefler için kullanılmaz. Ayrıca planda KF-03 ibaresi vardır. Askeriyede hazırlanan bütün planlarda hazırlayan komutanların adı ve soyadının baş harfleri bulunur. KF diye biri yok. Tarih yazımı da yanlış. Bölgede 4 ayrı parça toprak parçası inceleme için emniyete götürülmüş. Ancak ´incelemeye neden gönderildiği yazılmadığı için´ gerekli çalışma yapılmamış. Bu düşündürücüdür. Kafes Operasyonu Planı deniyor. Bunu ben hazırlamadım. Ben hazırlamış olsaydım asker kişiliğim ile ´Kafes Harekat Planı´ derdim. Çünkü bizde operasyon ve eylem kelimeleri kullanılmaz. ´Kafes´ belgesi fotokopidir, delil niteliği yoktur.

Bektaş´ın savunması mahkemedekileri ağlattı

Bektaş, aynı örgütten olmakla suçlandığı kişilerden bazıları ile askeri liseden beri arkadaş olduklarını belirterek, ?Tayfun Duman ile konuşmuşum. Hatırlamıyorum ama konuşmuşumdur. Kayıtlar olsa da dinlesek ne konuşmuşuz. Buradaki arkadaşları bir araya getiren bir motivasyon varsa o da vatan sevgisidir? dedi. Bektaş´ın bu sözleri söylediği sırada davanın tutuksuz sanıklarından Tayfun Duman´ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Yanındaki arkadaşının teselli etmeye çalıştığı Duman verilen peçeteyle gözyaşlarını sildi. Bu arada sanıkların yakınlarının da bazılarının ağladığı görüldü.

´Bu soruşturma, 28 Şubat´ın rövanşı olarak görülüyor´

´Ergenekon´ soruşturması kapsamında Poyrazköy´de yapılan kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin savunmasını tamamlayan tutuklu sanık Levent Bektaş, ´Bu soruşturma 28 Şubat´ın rövanşı olarak görülüyor´ dedi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunmasını yapan Bektaş, 2007´de otomotiv sektöründe işe başladığını, ticarete başlayan bir kişinin ülkede siyasi ve ekonomik istikrarın bulunmasını isteyeceğini kaydetti. Bektaş, şöyle devam etti: ´Bunlar düşünülürse, ben nasıl bir darbeye zemin hazırlayabilirim? TBMM´yi ortadan kaldırmayı düşündüğümle ilgili hiçbir somut bulgu ve delil yoktur. Biz bu devlet için defalarca ölümü göze aldık. Yıllarca ülkesi için çalışan biri, bir anda nasıl devlet düşmanı oluyor? Emekli olduktan sonra yaptığım işler de ortada. Kader birliği yaptığım arkadaşlarla görüştüğüm için örgüt bağlantım olduğu iddia ediliyor. Onlar benim arkadaşlarım. Yıllardır bu ülke ve millet için çalıştık. Onlarla görüşmem kadar doğal bir durum yoktur. Bana isnat edilen suçlar havada kalmaktadır. Adli sicili temiz olan, bu ülkeye yıllarca gönülden hizmet eden bir insanım.´

DVD´deki belge 27 Nisan 2009´da oluşturulmuş Ben o tarihte cezaevindeydim

Ofisindeki CD ve DVD´lerin bulunduğu yerlerin ortada olduğunu, iddia edildiği yönde düşünse bu malzemeleri ortada bırakmayacağını kaydeden Bektaş, DVD´lerden birinde olduğu belirtilen şifreleme programının kurulumunun da yanında olduğunu anlattı. DVD 3´te bulunan ´Gündemim´ adlı belgeyi barkovizyondan mahkeme heyetine gösteren Bektaş, burada belgenin oluşturma tarihi olarak 27 Nisan 2009 yazdığını, oysa o tarihte Metris Cezaevinde olduğunu kaydetti. ´Bu belge, tutuklu bir insanın DVD´sinden nasıl çıkar, bunları söylemek için bir yıl bekledim´ diyen Bektaş, belgenin ek delil klasöründe de yer aldığını ve değiştirilmesinin unutulduğunu savundu. Bu arada Bektaş´ın avukatı Celal Ülgen, mahkeme başkanından duruşmaya ara verilmesini talep etti. Duruşmaya ara verilmesi üzerine tutuklu sanıklardan Ergin Geldikaya, duruşma salonuna okul giysisiyle gelen oğluyla görüşmek için izin istedi. Geldikaya, mahkeme başkanının izniyle oğlu ve eşiyle bir süre görüştü. Aranın ardından savunmasına devam eden Bektaş, iddianamede yer alan tapelerin suç delili olarak yansıtıldığını belirterek, ´Telefon konuşmaları aynı zamanda bizim örgütlü bir yapı olarak bir araya gelmediğimizin en önemli delillerindendir. Normal konuşmalardır´ dedi.

´Bize atfedilen örgüt Dünya ahmak örgütler listesine girer´

İddia edilen böyle bir örgütün ´dünya ahmak örgütler listesi´ne gireceğini savunan Bektaş, tanıdığı ve eski görev arkadaşları olduğu için diğer sanıklarla görüştüğünü anlattı. Bektaş, iddianamede adı geçen Doğu Perinçek´i tanımadığını ve hiçbir irtibatı olmadığını söyledi. Levent Bektaş, şöyle devam etti: ´Kafes Operasyonu´ diye bir tabirimiz yoktur. Böyle bir tabir kullanmam mümkün değildir. Kullansam, ´Kafes Harekat Planı´ ismini kullanırdım. Çünkü biz öyle yazarız. Bizde operasyon ve eylem diye bir kelime yoktur. ´Kafes´ denilen belge suikast planı değildir. Dikkatli okunacak olursa bu anlaşılır. Benim cuntacılık gibi şeylerle hiçbir ilgim yoktur. Hayatım boyunca herhangi bir siyasi düşünceye sahip olmadım. İddianameyle saldırılan benim ve arkadaşlarımın şahsından ziyade SAT Grup Komutanlığıdır. Yıllardır hizmet yaptığım devletim tarafından 12 aydır esir alındım.´ Bektaş, burada bulunmasının tek nedeninin, sahte dijital veriler ve ihbar mektupları olduğunu öne sürdü. Yakın arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerin iddianamede delil olarak yer aldığını savunan Bektaş, Mustafa Levent Göktaş´la bağlantısından dolayı ´Ergenekon´ soruşturmasıyla bağlantı kurulmak için kendisine bu suçlamaların yöneltilmiş olabileceğini kaydetti. Bektaş, askeri, sivil ve adli geçmişinin ortada olduğunu vurgulayarak, ´Darbeci, cuntacı olduğuma dair bir emare var mı? Sadece maddi olarak düşünseniz dahi bu suçlamaların benimle bir alakası olmadığı ortaya çıkar´ dedi. Kimliği belirlenemeyen kişilerce gönderilen elektronik postalara çok fazla güvenildiğini kaydeden Bektaş, ´Bunun nedeni sorgulanmalıdır. Özellikle emniyet teşkilatı içinde. Maalesef suçlu olduğumuz ön yargısıyla bütün iddialara yaklaşılmıştır´ diye konuştu.

´Komşu bir ülkeden gelmiş olsaydık...´

´Ülkemizdeki adalet farklı platformlarda farklı şekilde tecelli oluyor´ ifadesini kullanan Bektaş, komşu bir ülkeden gelmeleri halinde ışık hızıyla hakim karşısına çıkacaklarını ve tutuksuz yargılanacaklarını öne sürdü. Bu sırada salondakilerden birinin ´Çadırda olacaktın´ diye bağırdığı duyuldu. Bektaş, ´bazı subayların atılan iftiralar nedeniyle intihar ettiğini´ ve bunun tarihe geçtiğini kaydederek, ´Bu soruşturma 28 Şubat´ın rövanşı olarak görülüyor. Bu benim değerlendirmem değil. Ben şu anda geçmişimle yargılanıyorum. Kötü niyetli kişiler bu oyunları oturdukları karanlık odalarda bilgisayar başında yapmıştır´ şeklinde konuştu. Levent Bektaş, Mehmet Akif Ersoy´un ´Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı?´ adlı şiirinden ´Cani geziyor dipdiri... Can vermede masum. Suç başkasınındır da niçin başkası mahkum?´ dizelerini okuyarak, 153 sayfalık savunmasını tamamladı.

Tuğamiral Görgeç de duruşmaya katıldı

12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Emekli Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Erme Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay ve emekli SAT komandosu Ergin Geldikkaya ile Tuğamiral Levent Görgeç´in de aralarında bulunduğu 12 tutuksuz sanık katıldı.

Bektaş´ın evindeki CD´de gizlenmiş katliam planı

Poyrazköy kazıları sonrası Bektaş´ın ofisinde ele geçirilen film CD´ye gizlenmiş bir dosya tespit edildi. Dosya uzman ekiplerin uzun süren çalışmaları sonucu açılınca ?Kafes Operasyon Eylem Planı? ortaya çıktı. İşte bu dosya Bektaş´ı Ergenekon kapsamındaki Poyrazköy davasının kilit ismi haline getirdi. Plana göre AK Parti üzerinde baskıyı artırmak için gayrimüslimlere suikast düzenlenecek, azınlıkların yaşadığı mahallelerde bomba patlatılacak, Koç Müzesi´ndeki denizaltıda öğrenciler havaya uçurulacaktı. Bektaş terör örgütüne üye olmak, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi suçlarından 25 Nisan 2009´da tutuklanmıştı. ( Vatan, Yenişafak)

(16 Nisan 2010, 09:21)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Poyrazköy İddianamesinde arama yapmak için tıklayın

Poyrazköy soruşturmasıyla ilgili tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1730    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.819.600