Tam
EskidenYeniye
 

YAŞ krizi bitti HSYK başladı: Terör sanığına terfi baskısı

HSYK´daki Kontrgerillacı 5 üyenin, Erzincan´daki terör örgütü davasında 2 numaralı sanık olan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i Ankara´ya, o olmazsa Bursa´ya başsavcı olarak atama çabaları dün de sürdü. Üyelerin, İstanbul´daki Ergenekon soruşturmasını yürüten Zekeriya Öz´ün terfi ettirerek bypass etme planı ise Adalet Bakanı Ergin´e takıldı. Krizin giderek büyüyeceği tahmin edilirken kritik atama ve terfilerin referandum sonrasına ertelenebileceği konuşuluyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

YAŞ krizi bitti HSYK başladı: Terör sanığına terfi baskısı

HSYK´daki Kontrgerillacı 5 üyenin, Erzincan´daki terör örgütü davasında 2 numaralı sanık olan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i Ankara´ya, o olmazsa Bursa´ya başsavcı olarak atama çabaları dün de sürdü. Üyelerin, İstanbul´daki Ergenekon soruşturmasını yürüten Zekeriya Öz´ün terfi ettirerek bypass etme planı ise Adalet Bakanı Ergin´e takıldı. Krizin giderek büyüyeceği tahmin edilirken kritik atama ve terfilerin referandum sonrasına ertelenebileceği konuşuluyor.

HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, ?Ağır Ceza mahkemesi başkanlarıyla, başsavcıları kapsayan ve ´unvanlılar´ denilen bölüme geçemedik. Kararnameyi bir bütün olarak görüşüyoruz? dedi. Özbek, ?Kararname bu hafta çıkarılabilecek mi?? sorusuna, ?Bir şey söyleyemem. Çalışıyoruz? yanıtını verdi. Tartışılan isimler Kurul´la bakanlık kanadının anlaşma sağlaması halinde aylardır boş bulunan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na da atama yapılacak. Kurul´da ataması görüşülecek isimler arasında, Sincan 1´inci Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Osman Kaçmaz ve Ergenekon´un Erzincan ayağı davasından yargılanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ile Ergenekon davasına bakan ve dinlemeye takılan Köksal Şengün´ün de bulunduğu iddia ediliyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Müsteşar Ahmet Kahraman´ın katıldığı dünkü toplantıda HSYK´nın iki kanadı uzlaşmaya varamadı. Kararnameyi etap etap görüşen HSYK dün de ünvanlılar bölümüne geçemedi. HSYK´nın, toplantısına bugün de devam etmesi bekleniyor.

Yüksek Askeri Şûra krizinin çözülmesinin ardından gözlerin çevrildiği Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 1325 adli yargı hâkim ve savcısının atanmasına ilişkin kararnameyi büyük ölçüde görüştü. Ancak Adalet Bakanlığı ile Kurul´un seçilmiş üyeleri arasındaki, ?Kararnameyi bütün olarak çıkarma ve Ergenekon hâkim ile savcılarının yer değişikliği? konusunda uzlaşma sağlanamadığı için kararname tamamlanamadı. Geçen yılki gibi bu yıl da HSYK´nın seçilmiş üyeleri, Ergenekon hâkim ve savcılarının yerlerini değiştirmek istiyor. Ancak bakanlığın Kurul´a sunduğu kararname taslağında, Ergenekon hâkim ve savcılarının ismi bulunmuyor. HSYK´nın seçilmiş üyeleri, Ergenekon başta olmak üzere başka unvanlı hâkim ve savcıları da kararnameye dahil etmek taleplerini sözlü olarak gündeme getirdiler. Bakanlık ve HSYK arasında uzlaşma olmadığı için kriz sürüyor. Kararnamenin parçalı çıkartılması konusunda uzlaşma sağlanırsa iktidar kanadı, kararnamenin rutin bölümünü yayınlayıp, anlaşmazlık bulunan unvanlılar kararnamesini 12 Eylül´deki referandum sonrası oluşturulacak yeni HSYK´ya bırakmayı istiyor. Ancak iki kanat arasında hiçbir uzlaşma sağlanamazsa 1325 kişilik adli, 138 kişilik unvanlı, 135 kişilik idari hâkimler kararnamesi tümüyle referandum sonrasına kalacak.

Referandumda ´evet´ çıkarsa yeni HSYK nasıl oluşacak

Referandumda Anayasa değişikliğinin onaylanması durumunda HSYK´nın yapısı değişecek. 3 Yargıtay, 2 Danıştay´dan seçilen 5 üye ile bakan ve müsteşardan oluşan 7 kişilik mevcut HSYK´nın üye sayısı 22´ye çıkacak. Adalet Bakanı kurulun başkanı, Müsteşarı kurulun doğal üyesi olarak kalacak. 4 üyeyi Cumhurbaşkanı hukukçular ve avukatlar arasından atayacak. Yargıtay´dan 3 üye, Danıştay´dan 2 üye, Türkiye Adalet Akademisi´nden 1 üye seçilecek. 10 üyeyi ise hâkim ve savcılar kendi aralarında seçecekler. Adalet Bakanlığı´nın üst düzey yetkilisi, ?Bakanlığın kararname taslağında Ergenekon hâkim ve savcıları yok. Kurul üyeleri, Ergenekon hâkim ve savcıları ve bazı isimlere ilişkin (İlhan Cihaner, Osman Kaçmaz vb) vazgeçerlerse, kararname bu hafta çıkabilir? dedi.

Ergenekon savcılarından kurtulmada terfi yolu

HSYK üyelerinin dünkü toplantıda Erzincan´daki Ergenekon davasının 2 numaralı sanığı İlhan Cihaner´in Bursa´ya başsavcı olarak atanması için çabalarını sürdürdükleri öğrenildi. Üyelerin, İstanbul´daki Ergenekon soruşturmasını yürüten Zekeriya Öz´ün terfi ettirerek bypass etme planı ise Adalet Bakanı Ergin´e takıldı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), üyelerinin Erzincan´daki terör örgütü davasında 2 numaralı sanık olan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in Bursa´ya başsavcı olarak atanması çabaları dün de sürdü. Ankara Dikmen´deki Hakimevi´ne sabah ilk olarak Adalet Bakanı Sadullah Ergin geldi. Toplantıya Başkan olarak katılan Ergin, Bakanlık tarafından Kurul´a gönderilen atama kararnamesi üzerindeki görüşmelere katıldı. Görüşmelerde Erzincan Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasının 2 numaralı sanığı Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in de durumu ele alındı. Cihaner´in 18 Ocak´tan beri boş olan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na getirilmesi için yapılan planın tutmadığı, Cihaner´in Bursa´ya atanmak istediği öğrenildi. Cihaner´in resmi Evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarından yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi, fotokopiler üzerinden verdiği kararla önce terör örgütü davasını almış, ardından da Başsavcıyı, davayı birleştirdiği gün tahliye etmişti. Ergenekon davasına müdahale planını adım adım uygulamaya koyan HSYK üyeleri Ergenekon davası ile ilgili soruşturma ve kovuşturma yürüten hakim ve savcıların bypass edilmesi için çeşitli senaryolar üzerinde çalıştı. Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile ilgili formüller üzerinde duran Kurul, daha önce hakkındaki soruşturmaları bahane ederek 1. sınıfa ayırmadığı Öz´ü bu kez terfi ettirerek, başka bir ile başsavcı olarak atamasını yapmayı planladığı öne sürüldü. İstanbul, 1. bölgede olduğu için Zekeriya Öz, 1. bölgeye veya bir şehre başsavcı olarak atanabiliyor. Öz ile ilgili yapılan bir başka plan da Öz´ün bir ilçeye başsavcı olarak atanması.

Adalet Bakanı´ndan rest

Adalet Bakanı Sadullah Ergin´in, Ergenekon davasını yürüten mahkemelere yeni üye atanması girişimlerini toplantının başında kabul etmediği belirtildi.

Yargıtay tahliyesi için seferber olmuştu

İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulamaya koyanlar arasında yer aldığı gerekçesiyle Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında da dava açıldı. Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları tarafından yürütülen Erzincan Ergenekon Terör Örgütü davasında 1 numaralı sanık YAŞ toplantısında Kara Kuvvetleri Komutanlığı EDOK Komutanlığına atanan 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, 2 numaralı sanık ise Cihaner´di. Cihaner, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ancak hakkında, Görevi kötüye kullanmak ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla ayrıca yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi, terör örgütü davasıyla bu davayı birleştirmiş ve aynı gün Cihaner´i tahliye etmişti. Cihaner´in kurtarılması için çeşitli senaryoların, planların yapıldığı ses kayıtlarıyla internete düşmüştü. Bu kayıtların birinde Cihaner´in kurtarılması karşılığında Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker´e Yargıtay Başkanlığı bile teklif edildiği kamuoyuna yansımıştı.

´HSYK keyfi uygulama yapıyor´

HSYK´daki atama krizini Taraf´a değerlendiren Demokrat Yargı Derneği Genel Sekreteri Kemal Şahin, şunları söyledi: ?HSYK´nın yapısı 13 Mayıs 1981´de yani 82 Anayasası´ndan önce çıkarılan bir kanunla oluşturuldu. Bu yapıyı oluşturan beş general hukuka ve hukukçulara inançlarının zayıflığından dolayı kendi atadıkları müsteşara altın oy hakkı vermişlerdir. Kurulda hâkim ve savcıların atanması için herhangi bir puanlama sistemi veya objektif bir kriter yok. Kim daha çok kulis yaparsa, kim daha çok itaat eder saygılarını sunarsa onların ataması yapılır. Kurul üyeleri, atamaların belirli ilkelerle yapıldığını öne sürüyorlar ancak ilke dedikleri keyfi uygulamalardan başka bir şey değil. Arşiv kayıtları kamuoyu ile paylaşılsa atamaların nasıl yapıldığı konusunda birçok skandal da gün yüzüne çıkmış olur.? ( Yenişafak)

HSYK´dan ´kriz yok´ açıklaması

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanı Kadir Özbek, bugün bazı gazetelerde yer alan kurul toplantısında kriz yaşandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, ´Kurul toplantılarında herhangi bir kriz söz konusu değil. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır´ dedi. HSYK, Dikmen Hakimevi´nde çalışmalarına devam ediyor. Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, atamalara ilişkin incelemelerin sürdüğünü ve ataması yapılacak kişilerin dosyalarının tek tek incelendiğini söyledi. Bugün bir gazetede yer alan ´Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in Bursa Başsavcılığına atandığı´ iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Özbek, ´İsimler üzerindeki atamalar kesinleşmedi. Çalışmalarımız devam ediyor´ dedi. Unvanlı hakim ve cumhuriyet savcılarının atamalarına ilişkin kararnamelerin de görüşülmeye başlanmadığını bildiren Özbek, ´Kurul toplantılarında herhangi bir kriz söz konusu değil. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Unvanlı hakim ve savcıların atamalarına ilişkin kararnameyi yakında görüşmeye başlayacağız´ diye konuştu. Özbek, kurul çalışmalarına Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Kahraman´ın da katıldığını, çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. ( AA)

(11 Ağustos 2010, 12:11)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

HSYK üzerinden Ergenekon davasını akamete uğratma çabaları

Ergenekon soruşturmasını/davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2100    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

Düzce: Mahrem Askerlere 12 Hapis

02.08.2019 17:50 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'mahrem askeri yapılanması'nda yer aldıkları iddiasıyla 2'si tutuklu 14 sanığın yargılandığı davada karar verildi. 16 Temmuz'da Düzce 2. Ağır..
Tamamı 2.8.2019

Kozan İmamına 12 Yıl Hapis

03.08.2019 13:01 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada örgütün sözde 'Kozan imamı' olduğu gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanığa 12 yıl hapis cezası verildi. 16 Temmuz'da Adana 2. Ağ..
Tamamı 3.8.2019

İsmail'in Yeri Davası: 5 Yıl Hapis

03.08.2019 12:32 Düzce'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Çolak'ın yargılanmasına devam edildi. İsmail Çolak etkin pişmanlık yasası göz önünde bulundurularak cezası düşürüldü..
Tamamı 3.8.2019

Telekulak Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:09 Antalya'da, 2009-2013 yılları arasında, aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıklı 'telekulak' davasında yargılanan ve hakkında verilen beraat kar..
Tamamı 2.8.2019

Nazilli Fetö Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:29 Aydın'daki 108 sanıktan 63'üne 2 yıl 1 ay ile 12 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırdığı dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi verilen hükümleri bozdu. Daire, dosyayı yeniden incelenmek üzere yerel mah..
Tamamı 2.8.2019

Savcılık: Darbe Tehlikesi Sürüyor

14.07.2019 13:33 Türkiye genelinde son 10 günde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) TSK içindeki örgütlenmesine yönelik çok sayıda operasyonda 388 şüpheli gözaltına alındı. Kripto eleman olarak tanımlanan ..
Tamamı 14.7.2019

Zırhlı Birlikler: Darbeye 33 Müebbet

13.07.2019 13:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 45'i tutuklu, 53 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 10 Temm..
Tamamı 13.7.2019

Mahrem Sat'lara 44 Müebbet

13.07.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 13.7.2019

Polatlı'daki 47 Müebbet Onandı

14.07.2019 12:46 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 27'si 'ağırlaştırılmış müebbet', 20'si 'müebbet', 64'ü de beraat..
Tamamı 14.7.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
37.790.924