Tam
EskidenYeniye
 

11 nolu CD´yi sivil memur tanıdı

Balyoz davasına 78. duruşma ile devam ediliyor. Balyoz davasında, bir dönem 1. Ordu Komutanlığı Harekat Daire Başkanlığı Plan Harekat Şube Müdürlüğü´nde sivil memur olarak çalışan Sevilay Erkani Bulut tanık olarak dinlendi. Dava konusu CD´lerden bazılarını hatırlamadığını söyleyen Bulut, sanıkların kabul etmediği 11 nolu CD´nin ise arşive kaldırdıkları CD´lere benzediğini ifade etti. Bulut diğer bir CD üzerindeki yazının da kendisine ait olduğunu kabul etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.02.2012 13:30 2003 yılında Birinci Ordu Komutanlığı´nda ´Balyoz´ kod adıyla darbe planlandığı iddiasına ilişkin, Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu´nun da aralarında bulunduğu 249´u tutuklu 365 sanıklı davanın 78. duruşması görülüyor. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek ile MHP´den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan´ın aralarında bulunduğu tutuklu 206 sanık katıldı. Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´un aralarında bulunduğu tutuklu 43 sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun´un katılmadığı duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Mehmet Seyfettin Alevcan da hazır bulundu. İkinci ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu 114 tutuksuz sanık ise duruşmada gelmedi. Duruşmada, tanık olarak çağrılan Sevilay Erkani Bulut, Melek Üçtepe, Bayram Tanrısevdi, Muhammet Tanju Poshor, Ahsen Süren ve Hakan Gökden de hazır bulundu.

-Büyükanıt´ı duruşmaya polis getirecek-

Mahkeme heyetine başkanlık yapan üye hakim Ali Efendi Peksak, dosyaya gelen evrakları okudu. Peksak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü´nden gönderilen yazıda, yakalamalı sanık Ergin Saygun´un GATA´da yatarak tedavisinin sürdüğünün bildirildiğini kaydetti.Peksak, eski Genelkurmay Başkanlarından emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt´ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin tanık olarak çağrılmaları için askeri kolluk kuvvetlerine yazılan yazıya cevap verildiği, bu kişiler hakkında emekli olmaları nedeniyle işlem yapılamadığının bildirildiğini, bunun üzerine mahkemece emniyet müdürlüğüne yazı yazıldığını kaydetti. Yine tanık olarak çağrılan kişilerle ilgili Genelkurmay Başkanlığına yazılan yazıya da cevap verildiğini dile getiren Peksak, tanık olarak dinlenilmelerine karar verilen kişilerin açık kimlik ve adreslerinin gönderilmesinin istendiğini dile getirdi.

Mahkemenin tanık olarak hazır edilmesini istediği isimler arasında Bekir Kalyoncu´nun da aralarında olduğu bazı muvazzaf subaylar da bulunuyordu. Gelen cevabi yazıda muvazzaf subaylara ilişkin herhangi bir bilgi ise verilmedi. Ayrıca internet andıcı davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un tanık olarak duruşmada hazır edilmesi için de Silivri Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü´ne yazı yazılmıştı. Büyükanıt ve Başbuğ´un 2 Mart´taki duruşmada hazır edilmesi istenmişti.

Bu arada, söz alan avukat Celal Ülgen, davanın askeri mahkemede görülmesi konusundaki taleplerine ilişkin olumlu görev uyuşmazlığı çıkarılması konusunda Askeri Yargıtay Başsavcılığından cevabi bir yazının gelmiş olması gerektiğini söyledi. Peksak ise bu konuda kendisinin de basında yer alan bazı haberler gördüğünü, ancak mahkemeye bu konuda cevabi bir yazı gelmediğini açıkladı. ( Cihan)

SEVİLAY ERKANİ BULUT TANIK OLARAK İFADE VERDİ

Duruşmada daha sonra tanık olan çağrılan sivil memur Sevilay Erkani Bulut´un dinlenilmesine geçildi. Mahkemeye başkanlık yapan Peksak tanık dinleneceği için, diğer 5 tanığı duruşma salonundan çıkarttıktan sonra Bulut´a, haklarını hatırlatarak, tanıklık yeminini yaptırdı. Peksak´ın ´Sanıklardan kimseyi tanıyor musunuz?´ şeklindeki sorusuna Bulut, bir dönem birlikte çalıştığı için emekli tuğgeneraller Süha Tanyeri ve İzzet Ocak ile Albay Bülent Tunçay´ı tanıdığını söyledi. Dava konusu plan seminerinin düzenlendiği 1. Ordu Komutanlığı Harekat Başkanlığı Plan Harekat Şube Müdürlüğünde sivil memur olarak çalışan Bulut, Peksak´ın soruları üzerine, 1998 yılında bu şubeye girdiğini, 2002-2003 yıllarında aynı yerde çalıştığını kaydetti. Bulut, veri hazırlama kontrol işletmeni olduğunu ifade ederek, hakim Ali Efendi Peksak´ın, ´Bilgisayarlarda şifre nasıl verilirdi, nasıl değiştirilirdi?´ sorusuna ´Şifreyi biz belirlemiyorduk. Bize verilen elimizdeki şifrelerle çalışıyorduk´ diye yanıt verdi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde tanık sıfatıyla dinlenen Sevilay Erkani Bulut, 2002 ile 2003 yıllarında 1. Ordu Komutanlığı Harekat Daire Başkanlığı Plan Harekat Şube Müdürlüğü´nde veri hazırlama kontrol işletmeni olarak görev yaptığını söyledi. Bulut, Hakim Peksak´ın soruları üzerine, Plan odasında benden başka bir sivil memur arkadaş daha vardı. İki adet bilgisayar vardı. Kullandığım bilgisayarda CD yazıcı vardı. Şifremizi biz belirlemiyorduk. Bize verilen şifrelerle çalışıyorduk. şeklinde konuştu. Önce bilgisayar şifresini hatırlamadığını belirten Bulut, daha sonra İsim soyadı ve doğum tarihi yani serkanibulut1979 ile başlayan bir şifreydi. diye konuştu. Plan odasında plan subaylarının da olduğunu dile getiren Bulut, bu odada 2 adet bilgisayar bulunduğunu anlattı.

Tanığa, daha önceki ´plan çalışmaları yapıldığında çok yoğun çalışıyorduk´ şeklinde olan ifadesini hatırlatan Peksak, ´Plan semineri çalışmalarının hazırlığı nasıldır?´ diye sordu. Bulut da, kendisinin sürekli yazı yazdığını dile getirdi. Odaya kart okutularak girildiğini belirten Bulut, ´Komutanlarımızın verdiği emirleri iki arkadaşımız yerine getirirdi´ dedi. Bulut, Ben sürekli yazı yazardım. Bununla görevliydim. Normal çalışma temposunda çalışıyordum. Görevli olmayan Harekat Plan Odası´na giremezdi. Odaya girme yetkisi olan kişiler giriş kartını okuturdu. Komutanımızın verdiği emri yerine getirerek, görevimiz neyse onu icra ederdik dedi. Kart Okuma arşivi var mıydı? şeklindeki soruya Tanık Bulut, Bilgim yok dedi. Tanık Bulut, kullanılan bilgisayarların herhangi bir ağa bağlantılı olmadığını ifade etti.

-Balyoz sanıklarının reddettiği 11 nolu Balyoz CD´sini tanık memur tanıdı-

Bu arada, sanık avukatlarından Avukat Celal Ülgen, soracağı bazı sorular nedeniyle tanık Bulut´a dava konusu suçlamalarla ilgili delil kapsamında dosyada yer alan bazı CD´lerin fotoğraflarının gösterilmesini talep etti. Dava dosyasında bulunan 19 CD tek tek gösterilerek tanık tanık Bulut´tan bu CD´leri tanıyıp tanımadığı ve hazırlayıp hazırlamadığı soruldu. Bulut, bu CD´lerin, arşiv için hazırladıkları CD´lere benzediğini, ancak hepsini tam olarak hatırlayamayacağını söyledi. Bulut, daha sonra da kendisine gösterilen CD´lerin, arşive kaldırdıkları CD´lerden olduğunu söyledi. Sanıkların kabul etmediği 11 nolu CD´nin de arşive kaldırdıkları CD´lere benzediğini belirten Bulut, 16 ve 17 nolu CD´yi ise hatırlamadığını söyledi. Başkan Peksak, gösterdikleri CD´lerden tanık Bulut´a kendisinin hazırladığı CD olup olmadığını sordu. Tanık Bulut ise bu CD´lerden 15 numaralı CD´yi kendisinin oluşturduğunu, konuyu hatırladığını ve CD üzerindeki yazının kendisine ait olduğunu belirtti.

Avukat Celal Ülgen´in, Çetin Doğan´ın döneminde 1. Ordu Komutanlığı´nda görevliydiniz, o dönemde Balyoz Harekat Planı´nı diye birşey yazdınız mı? şeklindeki sorusuna tanık Bulut, Öyle birşey hatırlamıyorum. Balyoz Harekat Planı´nı görsel ve yazılı basından duydum. ´Oraj´, ´Suga´, ´Çarşaf´ isimli planların ismini de hatırlamıyorum. ifadelerini kullandı.

Duruşmaya, öğle arası verildi. ( Cihan, AA)

Sanık avukatı Nevzat Güleşen ise Savcılık, ifadenizle ilgili olarak kozmik odaya girmeye yetkisine sahip olan kişiler arasında sizin isminizin de bulunduğunu belirten bir yorum yapmış. Ancak siz burada mahkeme ifadenizde kozmik oda değil, plan odasına girme yetkinizin olduğunu söylediniz. Hangisi doğrudur? diye sordu. Üçtepe ise, plan odasına girme yetkisine sahip olduğunu söyledi. Avukat Güleşen´in aynı mahiyette soru sorması üzerine bazı sanıklar, Kardeşim, cevapladığı soruları tekrar tekrar soruyorsunuz. Yeter ama! gereksiz sorularla vakit kaybettirmeyin bize. şeklinde tepkilerini dile getirdi.

BAYRAM TANRISEVDİ TANIK OLARAK İFADE VERDİ

Tanık Melek Üçtepe´nin ardından diğer tanık Albay Bayram Tanrısevdi´nin ifadesine başvuruldu. Davaya konu tarihte 1. Ordu plan seminerinin idari işler sorumluluğunun kendisine verildiğini belirten Bayram Tanrısevdi, Seminerin sekreterliğini yaptım. dedi. Oturma planları v e haritaları hazırladığını söyleyen Tanrısevdi, daha önceden yapılan seminerlerin kayıtlı olduğu CD´lerine bakarak 2003 yılındaki 1. Ordu Plan seminerindeki oturma planları ve haritaların hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Duruşma yarına ertelendi. (Cihan)

MEMURLARDAN BİRİ 3 CD´Yİ HATIRLAMADI, DİĞERİ O 3 CD´DEN BİRİNİ HATIRLADI

28.02.2012 09:56 İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nin yürüttüğü Balyoz davasının dünkü duruşmasına, 1. Ordu Komutanlığı´nda hazırlandığı iddia edilen darbe planıyla ilgili CD damgasını vurdu.Bu kapsamda komutanlıkta çalışan sivil memur Sevilay Erkani Bulut, tanık olarak dinlendi. 1. Ordu´da 5 yıl çalıştığını ifade eden Bulut´a, sanıkların kendi ifadelerinde reddettiği 11 No´lu CD´nin fotoğrafları gösterildi. Arşiv amaçlı kullandığımız CD´lere benziyor. diyen sivil memur, bu şekilde 19 CD´yi teşhis etti. Kendisine yöneltilen Bunlar arasında sizin hazırladığınız var mı? sorusuna ise şu karşılığı verdi: 15 numaralı CD´yi hatırlıyorum. Üzerindeki yazı bana ait.

Balyoz davasının 78. celsesi Silivri´de görüldü. Duruşmaya aralarında emekli orgeneraller Çetin Doğan, İbrahim Fırtına, Şükrü Sarıışık ve emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek´in bulunduğu 206 tutuklu sanık katıldı. Balyoz davası kapsamında yargılanan 365 sanıktan 361´inin sorgulamalarının tamamlanması sebebiyle mahkeme dünkü duruşmada tanıkların dinlenilmesi aşamasına geçti. Daha önce tanık olarak çağrılan Sevilay Erkani Bulut, Melek Üçtepe, Bayram Tanrısevdi, Mehmet Tanju Poshor, Ahsen Süren ve Hakan Gökden de hazır bulundu.

İddia edilen suç tarihinde 1. Ordu Komutanlığı Harekat Başkanlığı Plan Harekat Şube Müdürlüğü´nde sivil memur olarak çalıştığını ifade eden Bulut, 1998 yılında bu şubeye girdiğini, 2003 yılına kadar çalıştığını kaydetti. Çapraz sorguda, Çalıştığınız bilgisayarlardaki şifreleri siz mi belirliyordunuz? sorusunu yönelten Mahkeme Başkanı Ali Efendi Peksak´a, Şifreyi biz belirlemiyorduk. Bize verilen elimizdeki şifrelerle çalışıyorduk. şeklinde cevap verdi. Görev yaptığı dönemde komutanlarının kendisine verdiği işleri yerine getirdiğini aktardı. Zamanın büyük çoğunluğunun bilgisayarda yazı yazmakla geçtiğini belirtti. Çalıştığı odada plan subaylarının da olduğunu dile getirdi. Bu odada 2 adet bilgisayar bulunduğunu, kullandığı bilgisayarda CD´ye yazılabildiğini söyledi.

Tanığa soru yönelten Çetin Doğan´ın avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin, 1. Ordu komutanı olduğu dönemde Bulut´un da aynı yerde görev yaptığını hatırlattı. Dava konusu ´Balyoz, Oraj, Suga ve Çarşaf´ planlarını kendisinin yazıp yazmadığını sordu. Tanık, Balyoz Planı´nı televizyondan öğrendiğini ifade etti. Planları hatırlamadığını kaydetti. Dosyaya giren delil CD´lere ait resimlerin tek tek tanığa gösterilmesini isteyen Ülgen, bu CD´leri hazırlayıp hazırlamadığını sordu. Gösterilen CD´lerin büyük bölümü hakkında, Arşiv için kullandığımız CD´lere benziyor. ifadesini kullanan Bulut, üzerinde kendi ismi bulunan 15 No´lu CD´yi hatırladığını aktardı.

Sivil memur, savcılık sorgusunda kendisine gösterilen 11 sayfalık ´Balyoz Eylem Planı´nın askerî yazışma usullerine uygun olduğunu söylediğini, ancak içeriğini bilemeyeceğini savundu. Tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri ise, 11 sayfalık Balyoz Planı size gösterilmiş. Ben size böyle bir yazı verdim mi? Savcılık ifadenizde ´Süha Tanyeri bana böyle yazılar yazdırırdı´ demişsiniz. ifadelerini kullandı. Savcılık ifadesinde planın içeriğiyle ilgili bir bilgi vermediğini aktaran Bulut, Ben sadece şekil olarak söyledim. Yazışma usullerine uygun olduğunu söyledim. Darbe planı mı ne, içeriğini bilemem. dedi.

Sevilay Erkani Bulut´tan sonra tanıklık için kürsüye gelen sivil memur Melek Üçtepe de Bulut´u doğrular nitelikte ifade verdi. Delil klasörlerine giren 19 CD´den 16´sını hatırladığını aktardı. Yalnızca içeriğinde suç unsuru bulunduğu iddia edilen 11, 16 ve 17 No´lu CD´leri hatırlamadığını bildirdi. Özden Örnek´in, Bir CD yanlışlıkla arşive, dolabına girebilir mi? sorusu üzerine, Hayır cevabını verdi.

SAVCILIKTA CD´LERİ KABUL ETMİŞLERDİ

Arşivlenen CD´lerin plan odasında bir dolabın içinde muhafaza edildiğini söyledi. Tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan ise, Arşivdeki CD´lerde bir eksiklik gördünüz mü? CD´lerde noksanlık var mıydı? diye sordu. 2006 yılında plan odasından çalışma odasına geçtiklerini belirten tanık sivil memur, arşiv dolabının plan subaylarının bulunduğu odada kaldığını ifade etti. Odanın kilitli olması nedeniyle CD almak için anahtarla odaya girdiklerini belirtti. Doğan, CD´lerde eksiklik var mıydı?´ sorusunu birkaç kez tekrarladı. Hakim Ali Efendi Peksak da, bu soruyu Siz CD´lerde eksiklik fark ettiniz mi?´ şeklinde yöneltti. Üçtepe, Fark etmedim. Tek tek CD´leri saymıyordum.´ dedi. Arşive kaldırdığı CD´lerden en son 2009 yılında faydalandığını, arşivde 180´e kadar numaralandırılmış CD olduğunu aktardı. Duruşma salonundaki ekrandan gösterilen CD resimlerini teşhis eden Üçtepe, bazı CD´ler üzerindeki yazılar kendisine ait olduğunu bildirdi.

Sivil memurlar Sevilay Erkani Bulut ve Melek Üçtepe, savcılık ifadelerinde fotoğrafları gösterilen CD´leri bizzat kendilerinin hazırladıklarını kabul etmişti. ( Zaman)

(27 Şubat 2012), son güncel.: (28 Şubat 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Balyoz´da 11 nolu CD tartışması manşetlerimiz

BALYOZ PLANI VE DAVASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

1. Balyoz iddianamesinde ara

2. Balyoz iddianamesinde ara

3. Balyoz iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4290    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.708.848