Tam
EskidenYeniye
 

İkinci Ergenekon´da 176. duruşma

İkinci Ergenekon davasına 176. duruşmayla devam ediliyor. Duruşmada sanık ve avukatlarının talepleri alınıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.04.2012 11:21 İkinci Ergenekon davasının 176. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP milletvekili Mustafa Balbay, Hurşit Tolon, İbrahim Şahin, Tuncay Özkan ve Hasan Atilla Uğur´un da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ile tutuksuz sanıklardan CHP milletvekili Sinan Aydın Aygün ve Yalçın Küçük hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan CHP milletvekili Mehmet Haberal, Levent Ersöz ve Levent Göktaş ise duruşmaya katılmadı.Tutuklu, tutuksuz ve gelmeyen sanıklar arasında üç CHP milletvekilinin yer aldığı İkinci Ergenekon davasına iki CHP milletvekili de izleyici olarak geldi. CHP milletvekillerinden Eski Disk Başkanı Süleyman Çelebi ve Serdar Soydan, basın mensuplarının bulunduğu bölümden, duruşma başlamadan önce tutuklu sanıklarla sohbet etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, mahkeme tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlara yazılan yazılara gelen bazı cevabi yazılar olduğunu belirterek bu yazıların üst başlıklarını okudu. Özese, daha sonra da sanık savunmalarının alınmasına bu duruşmaya mahsus ara verdiklerini belirterek sanık ve avukatların taleplerinin alınacağını açıkladı.

-Balbay´dan davaların birleştirilmesine tepki-

Tutuklu sanıklardan CHP Milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay, ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasının birleştirilmesi ve ´Deniz Feneri e.V´ soruşturması kapsamında iddianame düzenlenmesine değinerek, uzun tutukluluk ve savunma hakkının kısıtlandığına yönelik açıklamalarda bulundu. Birleşen davayla sanık sayısının 147´ye çıktığını belirten Balbay, davanın görüldükçe uzadığını ve şiştiğini söyledi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin ´Bu davayı siyasi bir dava olarak görmüyoruz´ dediğini hatırlatan Balbay, son günlerde yargıya ilişkin haberlere, yeni tartışmalara, yeni operasyonlara bakıldığında bu davanın ´hukuk üretilen bir dava´ olarak görülmediğini savundu. Balbay, ´Yargı, bugün Türkiye´de adalet değil, yeni operasyonlar, tartışma üretmektedir. Yargı hukuk değil, hukuk çeşitliliği üretiyor. Hukuk bilimdir ve tektir. Çoktan seçmeli hukuk olmaz. ´Ben sonrakini alayım´ denilemez´ diye konuştu.

-Balbay´ın Deniz Feneri öfkesi-

Silivri´de görülen davalar ile ´Deniz Feneri´ ile ilgili iddianamenin karşılaştırmasını yapan Balbay, ´Her ikisi de yasalara göre yapılıyor. Deniz Feneri´nde 4 yıl süre içinde mevcut olan örgüt kayboldu. Lütfen bunu öfke olarak kabul ediniz, 4 yıldır bir sanığın bile ´Evet ben bu örgütün üyesiyim´ demediği bu davada örgüt aranıyor. Gele gele Ergene´ye gelindi. Burada 4 yıldır ´Örgüt bulacağım´ deniliyor. Orada 4 yılda ´Örgüt yok´ denildi. Deniz Feneri davasında 3-4 ay uzun tutukluluk sayılıyor, bu davada 3-4 yıl doğal tutukluluk. Deniz Feneri´nde 4 ay sonra ´Masumiyet karinesi´, bu davada 4 yıl sonra hala ´mahkumiyet karinesi´ geçerli. 2 farklı hukukun uygulandığı çıkmıyor mu ortaya?´ dedi.

Balbay´ın konuşmasının ardından açıklama yapan Başkan Özese, maddi gerçeği bulmak için çalıştıklarını belirterek, ´Davayı makul sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bizim işimiz adalet, bizim işimiz adaleti gerçekleştirmek. Bu dava başka bir davanın da alternatifi değil. CMK´ya göre göre delil topluyoruz. Mükerrer sorular soruluyor ve uzuyor. Makul süre için herkes elinden gelen gayreti göstermek zorunda. Bizim amacımız adaleti gerçekleştirmek´ dedi.

Tolon: Büyükanıt CD´si benden çıkmadı-

Tutuklu sanıklardan emekli Orgeneral Hurşit Tolon da eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve ailesine ait özel bilgilerin yer aldığı 2 adet elba marka CD´nin kendisine yönelik aramalarda bulunduğu iddialarına değindi. Arama ve el koyma tutanaklarında bu CD´lerin yer almadığını ifade eden Tolon, CD´lerin kendisinde bulunmadığını söyledi. Tolon, ´Bunlar bizi eziyor. Böyle bir şey yoktur. Bende olmayan 2 adet elba marka CD´nin kaderini tayin etmenizi istiyorum´ dedi. Bu 2 CD´nin Büyükanıt ile eski bakanlardan Fikri Sağlar arasındaki bir davaya konu olduğunu hatırlatan Tolon, kendisinde bulunmadığı için CD´lerin delil olamayacağını savundu.

Duruşmaya, taleplerin alınmasıyla devam ediliyor.

-Avukat Çörtoğlu, Mahkeme Başkanıyla tartıştı-

14.04.2012 00:23 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada sanıkların taleplerinin alınmasının ardından avukatlar beyanda bulundu. Tutuklu sanık Tuncay Özkan´ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, mahkemeye sundukları taleplerin dikkate alınmadığını belirterek, dosyaya konulan dilekçelerinin incelenmediğini savundu. Mahkemeye bu şekilde ithamda bulunulamayacağını belirten Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese ile avukat Çörtoğlu arasında tartışma yaşandı. Özese, Çörtoğlu´nu salondan çıkararak duruşmaya kısa bir ara verdi.

Ardından devam edilen duruşmada konuşan avukat Hüseyin Ersöz de sanıklar ve avukatların konuşmalarına mahkeme tarafından müdahale edildiğini, savunma haklarının kısıtlandığını söyledi. Ersöz, mahkemenin adil bir yargılamanın koşullarını oluşturmasını istedi. Başkan Özese de sanıklara savunma hakkı konusunda yeterli süre verildiğini belirtti.

Aradan sonra devam edilen duruşmaya giren avukat Ahmet Çörtoğlu´nun söze girmesi üzerine Başkan Özese, ´Siz ne zaman salona girdiniz. Sizi çıkarmıştım´ diyerek, yeniden Çörtoğlu´nun salondan çıkmasını istedi. Çörtoğlu ise CMK´da avukatların salondan çıkarılması şeklinde bir uygulamanın olmadığını belirterek, elindeki yasa kitapçığıyla kürsüye doğru yürüdü. Başkan Özese´nin salondan çıkmasında ısrar etmesi üzerine Çörtoğlu, ´Yasada böyle bir şey yok´ diye söylenerek salondan ayrıldı. Özese ise CMK´nın 250. ve devamındaki maddelerine göre avukatların salondan çıkarılabileceğini söyledi. ( Zaman)

-Neriman Aydın tahliye edildi-

14.04.2012 01:51 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen İkinci Ergenekon davasında sanıklar ile avukatların taleplerini sunmalarının ardından duruşmaya ara verildi. Mahkeme, yaklaşık 4 saat aranın ardından, aldıkları kararı açıkladı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 4 sayfadan oluşan kararı kendisi okudu. Buna göre 6 Mart 2009 tarihinden bu yana ağabeyi Kemal Aydın ile birlikte tutuklu olarak yargılanan Neriman Aydın´ın, hakkında iddia edilen suç vasfının değişme ihtimali ve dosya kapsamı gözönünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. Neriman Aydın, 6 Mart 2009 tarihinden bu yana tutuklu olarak yargılanıyordu. Neriman Aydın ve ağabeyi Kemal Aydın, bazı Kara Harp okulu öğrencileriyle irtibat kurarak Ergenekon Terör örgütünün emir ve direktifleri doğrultusunda TSK´ya sızmaya çalışmakla suçlanıyorlar.

-Abdulkadir Aksu için ret, Hilmi Özkök´ün için ise olabilir-

Tutuklu sanık Durmuş Ali Özoğlu´nun İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu´nun tanık olarak dinlenmesini istediği belirtilen kararda, yargılamaya bir yenilik katmayacağı gerekçesiyle Aksu´nun dinlenmesi talebinin reddine karar verildi. Özoğlu´nun, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök´ün de tanık olarak dinlenmesine ilişkin talebinin ise sanık savunmalarının tamamlanmasından sonra değerlendirilmesine karar verildi. Tutuklu sanık Hasan Atilla Uğur´un, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman´ın tanık olarak dinlenmesine ilişkin talebi de Özoğlu´nun talebi gibi sanık savunmalarının tamamlanmasından sonra değerlendirilecek.

Mahkeme, Jandarma Genel Komutanlığından, 2003 ile 2004 yıllarında kaç adet telefonun İstihbarat Daire Başkanlığı ve Mali Teknik Dairesi tarafından istihbarat amacıyla dinlendiğinin sorulmasını karara bağladı.

-Hanefi Avcı´dan ele geçen ses kayıtları-

Tutuklu sanık Adil Serdar Saçan´ın, Odatv davasının sanıkları arasında yer alan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı´nın ofisinde ele geçirilen ve soruşturma konusu yapılan ses kayıtlarının bir örneğinin kendisine verilmesine ilişkin talebinin reddine karar veren mahkeme, bu ses kayıtlarının çözümlerinin yaptırılarak dava ile alakası bulunan bölümlerinin dava dosyasına konulmasına hükmedildi.

-Levent Ersöz´le yapılan görüşmeler-

Kararın 18´inci maddesinde ise tamamına yakın bölümü sanıklardan Levent Ersöz´e ait olan ve diğer sanıklarda bulunan rehber ve ajandalardan tespit edilen numaralar sırasıyla okundu. 24 ana başlık altında kimde ya da nerede görüldüğü net olarak belirtilen ve tamamına yakını Levent Ersöz´ün adının farklı şekillerde kısaltılarak not edildiği bilgisi verildi. Mahkeme, abone kimlik bilgileri ile sabit olan telefon numaralarının sanık Levent Ersöz´ün görev sürelerini kapsayacak şekilde, sair numaraların ise tesis tarihinden iddianamenin tanzim tarihine kadarki ayrıntılı olarak arayan ve aranan kişilerin açık kimlik ve adreslerinin, arama tarih ve süresinin, arama sırasında kullanılan arayan ve aranan numaraların baz istasyonu kayıtlarının araştırılması ve bunları gösterir HTS kayıtlarının mahkemeye gönderilmesinin istenmesine karar verdi.

-Ergenekon´la birleşen 4 ayrı dava sanıklarının savunmaları alınacak-

Ayrıca İkinci Ergenekon davası ile birleşen 4 ayrı davanın savunması alınmayan tüm sanıklarının, savunmaları alınmak üzere duruşmalarda hazır edilmeleri için gerekli işlemlerin yapılmasına, gelmemeleri halinde haklarında yakalama kararı çıkarılabileceğinin ihtarına hükmedildi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un da sanıkları arasında yer aldığı İnternet Andıcı davasının İkinci Ergenekon davası ile birleştirildiği hatırlatılan kararda, her iki dava iddianamesinin diğer davanın sanıklarına tebliğ edilmesine ve birleşen iki davanın, tek dosya üzerinden 7 Mayıs 2012 tarihinde birlikte görülmeye başlanacağının bildirilmesi de karara bağlandı.

-Dava 7 Mayıs´a ertelendi-

Diğer 16 tutuklu sanığın tahliye taleplerinin reddine karar verilen duruşma, 7 Mayıs 2012 tarihine ertelenirken Neriman Aydın´ın tahliyesi ile 16´ya düşen tutuklu sanık sayısı, İnternet Andıcı davasının da birleştirilmesi nedeniyle 32´ye yükselmiş oldu. Toplam sanık sayısı 147´yükseldi. ( Cihan)

(13 Nisan 2012), son güncel.: (14 Nisan 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4442    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.750.659