Tam  EskidenYeniye
 

Tanık: Özkök, Ergenekon yöneticisi

Ergenekon davasına 253. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada Ergenekon örgütünün medya yapılanması konusunda şok iddialarda bulunan gizli tanık Mart, örgütün medya yöneticiliğini Ertuğrul Özkök´ün yaptığını iddia etti. Duruşmada önemli bir diğer gelişme de, Odatv davasına bakan mahkemenin davanın Ergenekon´la birleşmesi için görüş talep etmesi oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.11.2012 12:42 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 65´i tutuklu 274 sanıklı ´Ergenekon´ davasının 253. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan´ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile Sedat Peker ve Semih Tufan Gülaltay´ın da aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık gelmedi. Duruşmada, kumar operasyonundan tutuklanan davanın tutuksuz sanığı Sami Hoştan ile tutuksuz yargılanan ´Odatv´ davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük de hazır bulundu.

ODATV DAVASI ERGENEKON´LA BİRLEŞSİN TALEBİ

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi´nin ´Odatv´ dava dosyasını göndererek, bu dava ile birleştirilip birleştirilmeyeceği konusunda görüş sorduğunu kaydetti.

GİZLİ TANIK ´MART´IN İFADESİ

Başkan Özese, ardından ´gizli tanık Mart´ın gizli tanık odasında hazır olduğunu belirtti. Özese´nin ´İfadenizde Ergün Poyraz, Hüseyin Buzoğlu ve emekli Orgeneral Tuncer Kılınç gibi sanıklarla ilgili beyanda bulunmuşsunuz. Anlatır mısınız?´ diye gizli tanık Mart´a soru yöneltti.

-Ergenekon´un medya ayağına dair bilgiler-

Gizli tanık, isnat edilen örgütün medya ayağıyla ilgili bilgisi olduğunu söyledi.

-Poyraz´ın kitapları-

Gizli tanık, Togan Yayınları´nda çalıştığını belirterek, Ergün Poyraz´ın yazdığı kitapların Ankara´dan avukat Hüseyin Buzoğlu tarafından getirilerek bu yayınevinde basıldığını anlattı.Poyraz´ın kitaplarının Hürriyet Gazetesi´nde tanıtımının yapıldığını ve haberleştirildiğini ifade eden gizli tanık, Poyraz´ın en son yazdığı ´İplikçi´ adlı kitabın internet sitelerinde kapağının tanıtımının yapılmasına rağmen basılmadığını belirtti.Gizli tanık, savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in ´Poyraz´ın yazmış olduğu kitaplardaki bilgilerin nereden temin edildiği konusunda jandarma ismi geçti mi?´ sorusunda, ´Geçiyordu. Öyle bir kanaldan geldiği söyleniyordu. Kitaplar Ankara´da yazılıp Ergün Poyraz´ın düzeltmesinden sonra yayına veriliyordu´ yanıtını verdi.

Pekgüzel´in, ifadesinde Tuncer Kılınç´tan da söz ettiğini belirttiği gizli tanık, ´Tuncer Kılınç kanalıyla geldi mi bilemem. Ben Kılınç´ın adını Hüseyin Buzoğlu avukatı olduğu ve onu tanıdığı için söylemiştim´ dedi.

Gizli tanık Mart, savcılıktaki ?Bu örgütün medya patronluğunu Hüseyin Buzoğlu yapmaktadır. Talimatı da Tuncer Kılınç´tan almaktadır? şeklindeki ifadesini düzelterek şu iddialarda bulundu: ?Hüseyin Buzoğlu için bu biraz ağır olmuş. Bu şekilde yorumlanmış. Tuncer Kılınç´ı tanımıyorum. Kendi yorumlarına göre medya patronluğunu Ertuğrul Özkök ve ekibi yapıyordu.?

-Deniz Feneri dosyası-

Deniz Feneri dosyasını Almanya´dan Hürriyet Gazetesi muhabiri Toygun Atilla´nın getirdiğini öne süren gizli tanık Mart ?Deniz Feneri dosyasının Almancasını gördüm. Toygun Atilla, bize getirdi. Hürriyet Grubu, önce yayınlamayı düşünmüş, sonra vazgeçmiş? diye konuştu.

-Avukat Buzoğlu salondan çıkartıldı-

Tutuksuz sanık avukat Hüseyin Buzoğlu, gizli tanık Mart´ın ifadesinin 5 Mart 2012 tarihinde savcılık tarafından alındığına dikkat çekerek ?Mahkeme ile savcılık arasında gizli tanık Mart´ın ifadesine ilişkin bir yazışma olmamış? diye konuştu. Başkan Özese ?Belgeler dosyada vardır. Siz gizli tanık Mart´a soru sorun? diye uyardı. Hüseyin Buzoğlu ise ?Hiçbir yazışma olmadığı halde mahkeme nereden biliyor da gizli tanık Mart´ın ifadesini istiyor? Mahkeme, duruşma dışında savcılarla görüşüyor mu? diye sordu. Başkan Özese ?Soru sorma hakkınızı amacına uygun kullanmıyorsunuz. Kesmek zorunda kalacağım. Usule uygun soru sormuyorsunuz? dedi. Buzoğlu´nun gizli tanık Mart´ın ifadesinin alınması ve mahkemeye gönderilmesi sürecine ilişkin sorularını sürdürmesi üzerine Başkan Özese Buzoğlu´nun dışarı çıkarılması talimatı verdi. Buzoğlu ise jandarmanın müdahalesine fırsat vermeden ?Yargılama böyle mi olacak? Bana soru sordurmuyorsunuz? diye bağırarak salondan çıktı.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük ise, tutuksuz sanık ve avukat Hüseyin Buzoğlu´nun salondan çıkarılmasına ?Sanığa soru sordurtmadınız ve dışarı çıkarttınız. Bu nedenle tanığın sorgusu eksiktir. Bu durumda adil yargılama yapıldığından bahsedemeyiz? sözleriyle tepki gösterdi. Gizli tanık Mart´ın ?Ergenekon davasının ilk 30-40 duruşmasını izlemişimdir? sözleri üzerine avukat Zeynep Küçük, ?Bir tanığın duruşmalara girmesi yasaktır? diye konuştu.

Duruşmaya ara verildi. (AA)

GİZLİ TANIK BOYABAT´IN İFADESİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkmesi´nde görülen Ergenekon Davası´nın öğleden sonraki bölümünde Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Gizli Tanık Boyabat´ın dinleneceğini söyledi. Mahkeme Başkanı Özese, Savcılık ifadenizde dava sanıklarından Sami Hoştan ve Muzaffer Tekin hakkında beyanlarda bulunmuşsunuz. Bildiklerinizi anlatır mısınız? diye sordu. Sesi ve görüntüsü bozularak duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılan Gizli Tanık Boyabat, Taner Büber isimli şahısla cezaevinde tanıştıklarını söyledi. Gizli Tanık Boyabat, Büber aracılığıyla Muzaffer Tekin ve Sami Hoştan ile tanıştığını söyleyerek şunları anlattı:

2001 yılında Taner Büber ile gayrimeşru ortamlarda tanıştık ve suç ortaklığımız oldu. Taner Büber 2005 yılında cezaevinden avukatı aracılığıyla bize notlar göndermeye başladı. Gönderdiği notların birinde Gaziosmanpaşa´da Kürt- Türk çatışması çıkarmamızı istedi, bunun ardından belli hedeflere ateş etmeye başladık. PKK´ya destek veren esnaflara ve PKK sempatizanı gençlere saldırmaya başladık. 2005 yılında çatışma hızlandı. Bizden ve onlardan da vurulanlar oldu. Bu süreçte cezaevine girdik ve çıktık.

Büber´in avukatları aracılığıyla gönderdiği başka nota da değinen Gizli tanık Boyabat, Büber gönderdiği pusulasında Erol Evcil´in vurulmasını istedi. Gönderilen notta, ´Erol Evcil ağabeye yanlış yaptı bulun öldürün´ yazıyordu. Evcil´i 1,5 ay Bursa ve Adana´da takip ettik. Evcil´i bir kaç yerde kıstırmaya çalıştık ancak çok sıkı korunuyordu. Evcil´in JİTEM elemanları tarafından korunduğunu öğrenerek durumu Büber´e ilettik. Büber de ´Ağabeyi bu işi hallecek siz geri çekilin´ dedi. Ağabeyi olarak bahsettiği kişi ise Sami Hoştan´dı diye konuştu.

Büber´in cezaevinden çıkmasının ardından Muzafer Tekin ve Sami Hoştan´ın Silivri´deki çiftliğe geldiğini söyleyen Gizli tanık Boyabat, Tekin´in çiftlikte 5-6 gün kadar kaldığını söyledi. Gizli Tanık Boyabat, Muzaffer Tekin bize ideolojik şeyler bahsetti. Ben doğma büyüme Gaziosmanpaşalı´yım. Gaziosmanpaşa´da çatışma çıkarmamızı, PKK sempatizanlarının yollara çıktığını, öldürmemiz gerektiğini söyledi. Benim bakış açım da onunla aynıydı. Kürtlerle iyi geçinemiyordum. Tekin´den bir silah almadık. Bizim silaha ihtiyacımız yoktu. Silahı sokakta da buluyorduk. Silahı kendimiz temin ettik. Tekin, bizden çatışma ortamı için hazırlık yapmamızı istedi. Hazırlığını yapıyorduk. Gaziosmanpaşa´da dükkanlara ateş ediyorduk. İnsanlar yaralandı diye konuştu.

-´Muzaffer Tekin, Hrant Dink´i öldürme talimatı verdi´-

Duruşma savcısı Pekgüzel Muzaffer Tekin ile Taner Büber´in arası neden bozuldu? diye sorması üzerine tanık şunları anlattı:

2005 yılında Taner Büber cezaevinden çıkmıştı. Silivri´deki çiftlikte Muzaffer Tekin, Taner Büber´in Hrant Dink´i öldürmesini istedi. Tekin, Taner Büber´e üzerinde miktarı yazmayan çekler verdi. Tekin, ´İşi bitirdikten sonra istediğiniz miktarı yazabilirsiniz´ dedi. Ama Taner Büber, yeniden cezaevine girmek istemediğini söyleyip vazgeçti, kabul etmedi.

Savcı Pekgüzel, Neden Hrant Dink´in öldürülmesi isteniyor? diye sordu. Gizli Tanık Boyabat, Muzaffer Tekin, Büber´e 2005 yılının ortalarında, Hrant Dink´i öldürmesini söyledi. Hrant Dink´in yazdığı yazılarından dolayı. Büber bu işi bize yaptıracaktı. Ancak plan aşamasına gidilmedi. Büber bu işin kendisine uzayacağını anladı, ´Büyük cezalar alırım´ diye vazgeçti. Bunu Tekin´e de söyledi. Tartıştılar. Muzaffer Tekin çiftlikten ayrıldı. Tekin, Büber´e verdiği çekleri geri istedi. Çekler, Dink´in öldürülmesi için verildi. İşi hallettikten sonra istediğimiz rakamı yazabileceğimiz söylendi. Büber, ´sizin için işler yaptık´ diyerek çekleri geri vermedi. Sami Hoştan ağabeyin araya girmesi üzerine Büber çekleri Tekin´e geri verdi diye konuştu.

-Balbay´a suç duyurusu talebi-

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, duruşma sona ererken söz alarak Mustafa Balbay´ın 30 Ekim 2012 tarihli duruşmada iddia makamını ?itham edici? beyanları nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na gereğinin yapılması için yazı yazılmasını talep etti.

Duruşma 5 Kasım Pazartesi gününe ertelendi.

-Balbay, Savcı´ının açığını yakalamasına bozulmuş-

30 Ekim Salı günkü duruşmada Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Mustafa Balbay´ın sabahki oturumda ?Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, duruşmalardan yasaklı olduğum sırada Haziran 2008´e yazdığım yazıyı 2006´da yazdığımı ifade ederek soru yöneltmiş? şeklinde itirazı olduğunu anımsatmıştı. Pekgüzel, Balbay´ın Cumhuriyet Gazetesi´nde 2 Haziran 2006 tarihinde yayınlanan ?Er Er Ergenekon Gel Her Yere Kon? başlıklı yazısını okuyarak açıklama yapmasını istemişti. Ergenekon adının kendisi yazmadan önce medya yer aldığına dikkat çeken Mustafa Balbay ise şu açıklamayı yapmıştı: ?Benim Savcı Pekgüzel´in ´Ergenekon soruşturmaları başlamadan, hiçbir yerde yayınlanmadan Mustafa Balbay´ın yazılarında kaleme aldı´ şeklindeki sözleri çok ağır bir itham. Eğer hiçbir yerde yayınlanmadan Ergenekon´u yazdıysam ya çok özel bir şeyler biliyorum ya da bir şeyler saklıyorum. Bu konuyu araştırıp benden önce nerelerde yayınlandığını size sunacağım. Şimdi hatırladığım 26-27 Mayıs 2006 tarihlerinde gazete manşetlerinde Ergenekon yer almıştı.?

?Savcı Pekgüzel´in benim yokluğumda gazeteci Aslı Aydıntaşbaş´ın tanıklığı sırasında ´Siz bu yazıyı yazarken Balbay´dan mı esinlendiniz´ diye sormasına çok alındım? diyen Balbay, 2 Haziran 2006 tarihli yazısının Atabeyler operasyonu ve Danıştay saldırısının ile ilgili olduğunu anlatmıştı. Balbay yazısındaki ?Bütün bu örgütlenmelerin tepesinde de medyaya ve medyaya haber sızdıranlara göre, Ergenekon adlı bir örgüt var? ifadesine dikkat çekerek ?Benim savcı Pekgüzel´e itirazım hiçbir yerde yayınlanmadan benim Ergenekon´u yazdığım iddiası. İşte adresi gösteriyorum? demişti.

Balbay, ayrıca yazısındaki ifadeleri 2008 yılında bir televizyon programında Şamil Tayyar ile tartışmasında kullandığına dikkat çekerek ?Burada 4 yıldır benim Türkiye´deki tartışmaları haber yapmam tartışılıyor. Ben Cumhuriyet Gazetesi´nin Ankara temsilcisi olarak ülkedeki tartışmaları yazıyordum. Televizyon programları yapıyordum, radyoda yorumlar yapıyordum ve kitap yazıyordum? diye konuşmuştu. (Cumhuriyet)

(01 Kasım 2012, 12:42)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla Medyası

Odatv ile ilgili manşetlerimiz

Odatv davası duruşmaları

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4916    yazdır/print

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

Yargıtay Ergenekon davasını bozdu

23.04.2016 08:49 İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davası, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin kararını açıklamasıyla davayı 9 yıl sonra karara bağlandı. Ergenekon ..
Tamamı 23.4.2016

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetöcü Savcının Cezası Onandı

16.09.2018 12:27 Erzurum'da, FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırılan ve örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen bir dönem Adalet Bakanlığı eski başmüfettişi ..
Tamamı 16.9.2018

Yarbaydan hakime açık hakaret

15.09.2018 14:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada sanıkların yargılanmasına devam edildi. 1..
Tamamı 15.9.2018

Ergenekon mütalaa aşamasına geçti

15.09.2018 15:38 İstanbul'da, daha önce verilen beraat, görevsizlik ve düşme kararları sonrasında tutuksuz 229 sanık yönünden devam eden 'Ergenekon' davasında, sanıklar dosyanın bir an önce karara bağlanmasını isterken mahkeme dosyanın..
Tamamı 15.9.2018

Öksüz'ün Serbest Bırakılması davası

15.09.2018 13:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde 'Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili 12'si asker, 14'ü Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ve biri eski Başbakanlık mü..
Tamamı 15.9.2018

25 Aralık Darbeye Teşebbüs davası

15.09.2018 15:29 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptıkları ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettikleri iddia..
Tamamı 15.9.2018

ÖSYM Başkanının Dosyası Ayrıldı

15.09.2018 15:49 Kayseri'de, 5 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü davasında tutuksuz yargılanan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) eski Başkanı Ali Demir ve Başkan yardımcısı Ömer P.'nin sanıkları arasında yer aldığı davaya devam edildi. ..
Tamamı 15.9.2018

Balyoz Hakimi Diken Fetö davası

16.09.2018 12:51 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında dava açılan 'Balyoz darbe planı davası' hakimi eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken'in ..
Tamamı 16.9.2018

YARSAV Başkanı Fetö davası

16.09.2018 11:00 Ankara'da, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın yargılanmasına devam edildi. 14 Eylül'de  Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya ..
Tamamı 16.9.2018

Casusluk Savcısı Fetö davası

16.09.2018 12:58 İzmir'de, bir dönem 'özel yetkili savcı' olarak görev yapan ve 'Askeri Casusluk' davasında kısa süre duruşma savcısı olan sanık hakkında 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. ..
Tamamı 16.9.2018

Fetö Askeri Yargısı yargılanıyor

16.09.2018 13:14 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin, aralarında eski Genelkurmay Adli müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da bulunduğu 21 kişinin yargılandığı davaya d..
Tamamı 16.9.2018

MSB Müsteşar Yard. Darbe davası

16.09.2018 10:50 Ankara'da, Eski Milli Savunma Bakanlığı (MSB) müsteşar yardımcısı tümgeneral Şaban Umut'un, 'anayasal düzeni ihlal' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasın..
Tamamı 16.9.2018

Zonguldak 19 sanıklı Darbe davası

15.09.2018 17:22 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, subay ve astsubay 2'si tutuklu 19 eski askerin yargılanmasına devam edildi. 12 Eylül'de Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi..
Tamamı 15.9.2018

Donanma Komutanlığı Darbe davası

15.09.2018 16:54 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 50'si tutuklu, 15'i firari 90 sanığın yargılandığı davaya sanıkların esasa ilişkin..
Tamamı 15.9.2018

Darbede Turkcell İşgali davası

15.09.2018 16:51 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Turkcell'in Gebze Veri Merkezi'ne girerek, iletişimi kesmeye çalıştıkları iddia edilen 10'u tutuklu, 1'i firari 15 sanığın yar..
Tamamı 15.9.2018

Muhafız Alayı Darbe davası

15.09.2018 15:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet ..
Tamamı 15.9.2018

Akıncı Üssü darbe davası

15.09.2018 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 469 sanıklı davaya devam edildi. 10.09.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA Y..
Tamamı 15.9.2018

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
32.213.446