Tam
EskidenYeniye
 

20 mahkemeden Kaçmaz´a darbe: Kararlar incelenemez

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´nda (TİB) ikinci kez bilirkişi incelemesi kararı vermesi, cumhuriyet başsavcılıklarını harekete geçirdi. Başsavcılıklar, mahkemelere başvurarak, soruşturmaların gizliliğini ihlal edecek bilirkişi incelemesine tedbir konulmasını istedi. Mahkemeler de talepleri kabul ederek, gizliliği bulunan dinleme kararı ve kayıtların hiçbir şekilde başkasına verilmemesine hükmetti. Yaklaşık 20´ye yakın ilden gelen mahkeme kararı TİB´e tebliğ edildi. Mahkemelerin tedbir kararı sonrası Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin TİB´de bilirkişi incelemesini yaptırıp yaptıramayacağı merak ediliyor.

20 mahkemeden Kaçmaz´a darbe: Kararlar incelenemez

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´nda (TİB) ikinci kez bilirkişi incelemesi kararı vermesi, cumhuriyet başsavcılıklarını harekete geçirdi. Başsavcılıklar, mahkemelere başvurarak, soruşturmaların gizliliğini ihlal edecek bilirkişi incelemesine tedbir konulmasını istedi. Mahkemeler de talepleri kabul ederek, gizliliği bulunan dinleme kararı ve kayıtların hiçbir şekilde başkasına verilmemesine hükmetti. Yaklaşık 20´ye yakın ilden gelen mahkeme kararı TİB´e tebliğ edildi. Mahkemelerin tedbir kararı sonrası Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin TİB´de bilirkişi incelemesini yaptırıp yaptıramayacağı merak ediliyor.

Sincan mahkemesi diğer mahkemeleri ayağa kaldırdı: Hukuk darbesine karşı mahkemeler tankın üstüne çıktı

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´nda soruşturmanın gizliliğini ihlal edici şekilde ikinci kez bilirkişi incelemesi kararı vermesi, cumhuriyet başsavcılıklarını harekete geçirdi. Başsavcılıklar, mahkemelere başvurarak, devam eden soruşturmaların gizliliğini ihlal edecek bilirkişi incelemesine tedbir konulmasını istedi. Mahkemeler talepleri kabul ederek, TİB´e soruşturmaların gizliliğinin ihlal edilmesine izin verilmemesini, gizliliği bulunan dinleme karar ve kayıtlarının hiçbir şekilde başkasına verilmemesine hükmetti. Yaklaşık 20´ye yakın ilden gelen mahkeme kararlarının TİB´e tebliğ edildiği belirtiliyor. Mahkemelerin tedbir kararı sonrası Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin TİB´de bilirkişi incelemesini yaptırıp yaptıramayacağı merak ediliyor. Sincan´daki mahkemenin gizliliği bozacak bir bilirkişi incelemesi veya mahkeme kararlarının kopyalanması işlemini gerçekleştiremeyeceği belirtiliyor.

Kontrgerilla en sert direnişi yargıda gösteriyor

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, Ömer Faruk Eminağaoğlu´nun yasadışı dinlendiği iddiaları üzerine Sulh Ceza Hakimi Hayri Keskin eliyle TİB´de bilirkişi incelemesi yaptırmıştı. İlk bilirkişi incelemesini yeterli bulmayan Sincan Mahkemesi, HTS´ kayıtlarının yeniden incelenerek, bunlara ilişkin mahkeme kayıtlarının bulunduğu bilgisayar disklerine el konulması kararı vermişti. Bu harddiskler içerisinde tüm dinleme kayıtları bulunacak.Sincan´ın kararıyla ilgili ikinci bilirkişi incelemesi henüz yapılmadı. Ancak çeşitli soruşturmalarda TİB üzerinden mahkeme kararıyla dinleme yapan başsavcılıklar, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edileceği gerekçesiyle ´gizliliğe aykırı´ tespitler için mahkemelerden tedbir kararı aldı. Mahkemelerin kararlarında, adli soruşturmaların gizliliğinin ihlalinin TCK´nın 285. maddesine göre suç oluşturduğunu vurguladığı ifade edildi. Soruşturmaların CMK ve Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu´na göre yapıldığı belirtilen kararlarda, mahkeme kararı olsa bile kayıtların verilmemesinin istendiği belirtildi.

MİT´ten mahkemeye yazı: Kayıtları almayın, ulusal güvenlik tehlikeye girer

Yargıtay´ın telefonlarının dinlenmesine ilişkin Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından TİB´in kayıtlarına el konulması kararı, MİT´i harekete geçirdi. Sincan 1. Ağır Ceza Hakimliği´nin verdiği telekulak kararı sebebiyle MİT Müsteşarlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´na ve mahkemeye resmi yazı gönderdi. Habere göre MİT Müsteşarlığı, gönderdiği yazıyla TİB´den, ulusal güvenliği tehlikeye sokabileceği gerekçesiyle kayıtlarını dışarıya vermemesini istedi. Polis, Jandarma ve MİT´in kayıtlarının bulunduğu TİB´e ve Sincan Ağır Ceza Hakimliği´ne yazılan resmi yazıda, Kurumun kanuni alanına giren konularda, yabancılara yönelik yapılan kayıtların alınmasının, ´ulusal güvenliği´ tehlikeye sokacağına dikkat çekiliyor. ( Yenişafak)

Adalet Bakanı:Yargı, kendisini yürütmenin yerine koymamalı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, TİB´in, başkanlıkta yapılan son tespite ilişkin tutanaklara dayanarak Adalet Bakanlığı´na şikayette bulunduğunu açıkladı. Ergin, Yargı da kendini yasama ve yürütmenin yerine koyarak onların fonksiyonlarını icra etmeye kalkmamalı.´ dedi.Ergin, katıldığı CNN Türk televizyonundaki canlı yayında, yargıdaki dinleme iddialarıyla ilgili soruları cevapladı. Ergin, bilgi sahibi olmadan yapılan değerlendirmelerin toplumun psikolojisini etkilediğini söyledi. Sadullah Ergin, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´nda (TİB) arama yapan hakim hakkında Adalet Bakanlığı´nın inceleme başlattığının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti: Son TİB tespitinde, yapılan tespit esnasında tutanaklar tutulmuş. O tutanaklara dayalı olarak TİB Başkanlığı, Adalet Bakanlığı´na şikayette bulunmuş, ´Orada yapılan işlem esnasında gizliliğin ihlali söz konusudur, biz uyarılarımızı yaptık, ama itibar edilmedi´ demiş. Bu arada, Sincan mahkemesinin verdiği inceleme kararında da ´Halen dinleme varsa buna ilişkin gizlilik nedeniyle tespitlerin yapılmamasına´ diye bir cümle konulmuş. Yani ´gizlilik kararı varsa tespit yapmayın´ diyor. Tespite gelen yargıç, ´varsa da, yoksa da ben tespit yaparım´ noktasında.´Bakan Ergin, sorular üzerine, yasama, yürütme ile yargı arasında geçmişte de zaman zaman gerilimler yaşandığını ifade ederek, Yasama ve yürütme yargıya müdahale etmemeli, ama yargı da kendini yasama ve yürütmenin yerine koyarak onların fonksiyonlarını icra etmeye kalkmamalı.´ dedi. (AA)

4´ü 1 arada: Bir hakim aynı konuda, hem sanık, hem müşteki, hem yargıç hem de savcı olabilir mi?.. Böyle bir reddi-hakim nasıl reddedilir?..

Bir karşı darbe de Kontrgerillacılardan.. Sincan mahkeme üyeleri, başkanları Osman Kaçmaz´dan ayrılmak istemiyor

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi, aynı mahkemenin Başkanı Osman Kaçmaz´ın, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı ve eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu´nun yargılandığı davada görev almama talebini reddetti. Osman Kaçmaz´ın isteğini görüşmek üzere, Kaçmaz´ın yerine bir yedek üyenin katılımıyla mahkeme heyeti toplandı. Heyet, Kaçmaz´ın istemini reddederek, Eminağaoğlu´nun, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına ve Kaçmaz´ın heyete başkanlık etmesine karar verdi. ( Zaman) Böylece

Kaçmaz´ın bu davada ihsası rey yaptığı ve taraf olduğu açık

Hukukçulara göre kendisinin de meslekten ihracı istenen Kaçmaz´ın bu davaya bakması mümkün değil. Kaçmaz´ın, Adalet Bakanlığı´nın yürüttüğü soruşturmayı ´yasa dışı´ olarak niteleyerek ihsas-ı rey´de bulunduğunun altı çiziliyor. Kaçmaz´ın Adalet Bakanlığı müfettiş raporları üzerine hazırlanan iddianamede sanık, soruşturmayı yürütenleri bakanlık ve Yargıtay´a şikayet etmesiyle müşteki, Eminağaoğlu dosyasında hakim ve YARSAV Başkanı´nın talebiyle TİB´de incelemeleri yaptıran savcı konumunda bulunduğuna işaret ediliyor. Hukukçular, Kaçmaz´ın 4 kimlikli tavrının tarafsızlığına gölge düşürdüğünü savunuyor ve soruyor: Bir kişi, hem sanık, hem müşteki, hem yargıç hem de savcı olabilir mi? Kaçmaz´ın kimse girişimde bulunmadan davadan çekilmesini isteyen Eski Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Reşat Petek şöyle diyor: Gerek Osman Kaçmaz gerekse YARSAV Başkanı hakkındaki soruşturmaya izin veren ve hazırlık aşamasını yapan Adalet Bakanlığı hakkında bir husumet veya karşı düşünceli iki taraf izlenimi ortaya çıkmıştır. Bir hakimin tarafsız olarak önüne gelen davayı inceleyebilmesi için gerek şikayetçi olarak gerek yasadan kaynaklanan sebeple resen önüne gelmesi halinde bu konuyu önüne getiren makamla davalı-davacı olma durumu kendiliğinden doğacağından davaya bakan hakim taraf konumuna düşüyor.

(20 Kasım 2009, 11:30)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Sincan hakimi Kaçmaz´ın skandal ´tüm gizli dinlemeleri inceleme´ kararı

TİB baskınıyla gizli Ergenekon dinlemelerinin ele geçirilmesi manşetlerimiz

Haklarından 2008´de soruşturma başlatılan hakim ve savcılar manşetlerimiz

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1142    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.555.971