Tam
EskidenYeniye
 

Doğan strese girdi: Aygan´ın teklifi intihar ettirecekti

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanığı emekli albay Arif Doğan strese girdiğini açıkladı. Doğan, öldürdüğünü söylediği itirafçı Abdülkadir Aygan´ın, ´Hayır yaşıyorum, gelsin tavla oynayalım´ şeklindeki açıklamasına içerlediğini, bunun kendisini intihara götüreceğini söyledi.

Doğan strese girdi: Aygan´ın teklifi intihar ettirecekti!

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanığı emekli albay Arif Doğan strese girdiğini açıkladı. Doğan, öldürdüğünü söylediği itirafçı Abdülkadir Aygan´ın, ´Hayır yaşıyorum, gelsin tavla oynayalım´ şeklindeki açıklamasına içerlediğini, bunun kendisini intihara götüreceğini söyledi.

İkinci Ergenekon davasının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde bugün görülmekte olan 98. duruşmasında, JİTEM´in kurucusu olduğu iddia edilen tutuksuz sanık emekli Albay Arif Doğan´ın çapraz sorgusuna devam ediliyor. Doğan, üye hakim Hasan Hüseyin Özese´nin ´Milli Seferberlik Tetkik Kurulu´nda çalıştığınızı söylediniz. Bunu açıklar mısınız?´ sorusuna, bu kurulda çalışmadığını belirtti. Doğan, ancak barış zamanında sefer hazırlıklarını bir nebze ifade ederek, albay rütbesinde kadro yetersizliğinden emekli olduğunu ancak seferi durumda orgeneral rütbesinde bulunduğunu kaydetti.

Özel Harp Dairesi

Özese´nin bir istihbaratçı olarak Özel Harp Dairesi (ÖHD) ve Özel Kuvvetler Komutanlığı´ndan (ÖKK) bilgisi olup olmadığını sorduğu Doğan, genel kültürü çerçevesinde cevap verebileceğini ifade ederek, Özel Harp Dairesi ile doğu ve güneydoğuda bir dönem birlikte görev yaptıklarını, bunların icraatçı, istihbarat gelince fiili operasyonlar yapan birim olduğunu söyledi. Özel Harp Dairesi´nin sadece subay ve astsubaylardan oluşan bir birim olduğunu ifade eden Doğan, ´O zaman Korkut ağabey yani Korkut Eken vardı. Korkusuzca omzuna silah alıp dağlara giderdi. İstihbarat doğrultusunda çatışmaya giriyorlardı. MİT´le de hareket ediyorlardı. Hiram Abbas vardı. İstanbul´da öldürüldü. İstihbaratı MİT´ten aldıklarını değerlendiriyorum´ dedi.

Kontrgerilla iddiaları

Özel Harp Dairesinin isminin Özel Kuvvetler Komutanlığı olarak değiştirildiğini ifade eden Doğan, o dönemde öne sürülen kontrgerilla faaliyetlerini kendisinin üzerine yüklediklerini söyledi. Özese´nin sorusu üzerine Doğan, ´Ergenekon´ kelimesini ilk defa ortaokul ve lise yıllarında Türk tarihinde, ikinci olarak da bu dava ile duyduğunu kaydetti. Hakim Özese´nin JİTEM´in kuruluşuyla ilgili beyanlarda bulunduğunu hatırlatması üzerine Doğan, Eruh ve Şemdinli baskınından sonra bölgeye gittiğini, doğu ve güneydoğuda istihbarat arzu edilen bölgede olmadığı için üst komutanların kararıyla daha güçlü bir istihbarat biriminin kurulmasına karar verildiğini söyledi. Ömrünün üçte ikisi bu bölgede geçtiği için kendisinin görevlendirildiğini belirten Doğan, binbaşı olarak Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığını kurduğunu, yaklaşık 1,5 yıl sadece alt birimler kurmak için çalıştığını kaydetti. PKK ile çalışan ajanları olduğunu ifade eden Doğan, Özese´nin ´JİTEM olarak istihbarat çalışması yaptıktan sonra operasyonları tek başınıza mı yapıyordunuz?´ sorusuna ise Özel Harp, Emniyet, Hava Kuvvetleri gibi diğer birliklerle koordineli çalıştıklarını belirtti.

JİTEM elemanlarının özellikleri

´Kurduğunuz JİTEM´in sivillerden oluştuğunu söylediniz. Operasyon için nasıl haber veriyordunuz? Maaş veriliyor muydu? Çatışmada ölen JİTEM elemanlarının yakınlarına tazminat ödeniyor muydu?´ soruları üzerine de Doğan, bunların detay olduğunu belirterek, ´Seçtiğimiz ajan ve muhbirlerle ilgili birtakım özellikler, yaş sınırlaması belirlenmiştir. Bunlar nasıl müdahale yapılacağını bilir. 10 kural vardır. Bunu bilen Çoban da mücadele eder. Bir de aptallar. Aptal olmasaydım PKK ile mücadele ettiğim için beni yargılamazdınız´ dedi. Bunun üzerine Özese de Doğan´a suçlandığı konuları hatırlatarak, kendi kurduğu JİTEM elemanlarına nasıl ödeme yapıldığı, yakınlarına tazminat ödenip ödenmediği gibi çeşitli sorular yöneltti. Emekli albay Doğan bunları yazılı olarak ayrıntılı sunabileceğini belirtirken Özese bu konuda bildiklerini anlatmasını istedi. Doğan da ´Adli suç işlememiş olacak. Sabıka kaydı olmayacak. Ailesinin geçmişinde vatana, millete, sancağa ihanet etmemiş olacak. 1,70 boyundan aşağı olmayacak. Diksiyonu anlaşılabilir olacak. Gözlük kullanmayacak´ dedi. Özese´nin çatışma sırasında ölen JİTEM elemanları ya da ölü ele geçirilen PKK´lı kişilerle ilgili kimlerin tutanak tuttuğunu, bu durumlarda yasal prosedürün nasıl işlediğini sorduğu Doğan, ´Bunların çok önemi yok. Benden sonra JİTEM komutanlığına geçecekseniz...´ diye konuştu.

Doğan strese girdi

Yüksek sesle konuşan Doğan, ´Dün işittiğim şey beni intihara götürecekti. Öldürdüm dediğim adam ´gelsin tavla oynayalım´ diyor. Abdülkadir Aygan bana bu mesajı gönderiyor. Buna mani olun. Aygan, Arif Doğan ile tavla oynayacak adam mı?´ diye bağırdı. Sanık Doğan´ın iyi olmadığını, strese girdiğini söylemesi üzerine duruşmaya ara verildi. Ara verildiğinde sağlık ekiplerince kontrol edilen Doğan´ın Özese´yle bağırarak konuştuğu duyuldu. Duruşma, Doğan´ın çapraz sorgusuyla devam ediyor. ( AA)

Aygan kim?

Abdulkadir Aygan, eski PKK itirafçısı ve JİTEM elemanı. JİTEM´den maaş aldığını gösteren resmi bordrosu, örgütün varlığını doğrulayan çok önemli bir delil olmuştu. Pişmanlık duyduğunu açıklayan Aygan, JİTEM´le ilgili çok önemli bilgiler vermekte. Halen süren JİTEM davasında tutuklama kararı çıkartılan sanıklardan birisi. Diyarbakır savcılarının talimatıyla başka bir dava için İsveç´te ifadesi alındı. Örgütçe infaz edildiğini ileri sürdüğü bazı kişilere ait bilgiler doğru çıktı ve cesetler onun tarif ettiği yerlerin yakınında bulundu.

Arif Doğan´ın çapraz sorgusu sürüyor: Doğan ´Yeşil´ kod adlı Mahmut Yıldırım ile hâlâ görüşüyormuş

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuksuz sanıklarından emekli albay Arif Doğan, ´Yeşil´ kod adlı Mahmut Yıldırım ile hala görüştüğünü söyledi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada çapraz sorgusu yapılan Doğan, 1990 yılında, Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı görevini Veli Küçük´e devrettiğini ifade etti. Doğan, hakim Hasan Hüseyin Özese´nin, ´Küçük´ün JİTEM´den haberi olmadı mı?´ sorusuna, ´Hayır kimsenin haberi olmadı. Kurduğum JİTEM´den kimseye bahsetmedim. Eşim bile bilmiyordu. Kimseye bahsetmedim´ dedi.

Hakim Özese´nin, ´JİTEM üyelerine bir kimlik kartı verilip verilmediği´ sorusuna, elektrik hatlarını yapan Türkiye Elektrik Kurumu ve köylere sağlık taramalarına giden sağlık görevlileri gibi kurumların tanıtım kartlarının JİTEM´de çalışan kişilere deşifre olmamaları için verildiğini kaydeden Doğan, ´Deponuzda yapılan aramada boş kimlik kartları istediğinize dair bir belge çıktı´ demesi üzerine de şu yanıtı verdi: ´İtirafçı yasası çıktıktan sonra biz Nüfus İşleri Genel Müdürlüğünden, bu kimlik kartlarını alıyorduk. İtirafçıların esas kimlikleri deşifre olmasın diye de onlara farklı isimlerle nüfustan onaylı kimlik kartları çıkarırdık. Kadın ve erkeklere ait kimlik kartları istendiği zaman veriliyordu bizlere.´

Terör örgütünün eylemlerine devam etmesine rağmen JİTEM´in neden 1990 yılında dondurulduğu sorulan Doğan, JİTEM´in çok başarılı çalıştığı ve büyük darbeler vurduğu örgütün propagandası nedeniyle dondurulduğunu iddia etti.

Tutuksuz sanık emekli Albay Arif Doğan, Özese´nin, ´JİTEM´in yasa dışı faaliyetleri oldu mu?´ sorusuna, ´JİTEM´in kurucusu benim. Bilgim dahilinde ve bilgim dışında illegal hiçbir faaliyetleri yoktur. Biz örgütle çarpışmaya gitmişiz. Evinde oturan insanlarla işimiz olmaz´ şeklinde cevap verdi.

Diyarbakır´da dönemin devlet güvenlik mahkemesi tarafından 3 kişinin öldürülmesi nedeniyle açılan bir dava nedeniyle ifade verdiğini anlatarak, o dönemlerde çok deşifre olduğunu ve örgütün bir numaralı hedefi haline geldiğini kaydetti. Şu anda da halen örgütün hedefi olduğunu dile getiren Doğan, ´Eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum, ama halen yanlarında olamıyorum. Kendime ceza verdim ve onlardan ayrı oturuyorum. 3 koruma ile bakımımı üslenen bir görevli var sadece, başka da kimse yok´ dedi.

JİTEM donduruldu mu dondurulmadı mı?

Doğan, 1990 yılında tayini çıktıktan sonra doğuda operasyon yapmadığına göre, JİTEM´in faaliyetlerinin kendisiyle birlikte tamamlandığını belirterek, ´Ancak JİTEM kendi üyelerini aynı kod adlarıyla yenileyerek hala varlığını sürdürüyor. Yapılan yenilemeler hala bana bir şekilde ulaşıyor´ diye konuştu. Bunun üzerine araya giren hakim Özese, ´Siz ´1990 yılında donduruldu´ diyorsunuz. Şimdi de ´Varlığını halen sürdürüyor´ diyorsun. Bu nasıl oluyor?´ diye sordu. Doğan da ´Bana yenilenen liste canlı posta aracılığıyla gelir. JİTEM´e girenler 22-30 yaş arasından seçilir ve sicillerine fiziklerine bakılarak alınırlar. 5 arşiv sorumlusu vardır. Onlar bile birbirlerini tanımazlar. Benim alt birimlerim hala kendi kendini yeniliyor´ dedi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün araya girerek, ´Elinde yetki belgesi olan insanlar, bu dediklerinizi araştırabilir. Bu insanları, Türkiye çapında neye istinaden seçiyordunuz? Vatan için mücadele de belli kurallar çerçevesinde olur. Sizin anlattıklarınıza göre nasıl olabilir?´ demesi üzerine Doğan, ´Ben yapıyorum, suçsa cezamı çekmeye razıyım. Ben örgüt kurmak için yapmadım PKK´yla mücadele etmek için yapıyordum´ cevabını verdi. Arif Doğan, hakim Özese´nin, ´Yetkililerin, JİTEM´den haberinin olmaması mümkün mü?´ sorusuna da hiç kimsenin haberinin olmadığını, olmasını da gerekli görmediğini kaydetti.

Mahmut Yıldırım´la görüştüğünü iddia etti

Doğan, ´Yeşil´ kod adlı Mahmut Yıldırım ile hala görüştüğünü ileri sürerek, ´Ancak bana nasıl olduğunu sormayın, söylemem. Tunceli-Muş-Bingöl bölgesindeyken, burayı çok iyi bilen, bu halkın dilinden konuşan istihbaratçıdan söz ediliyordu. Kendisine ´Yeşil´ denilen bu kişiyle konuştum. Bana ´Hükümete çalışıyorum´ dedi. Ben de ona ´Ben görev verdiğim zaman yapacaksın´ dedim ve bunu kabul ederek bölgede kaldı. Bir iki defa görev verdim, 72 saat hiç uyumadan çalıştı´ dedi.

Özese´nin ardından sorularını yönelten diğer üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu´nun, Susurluk kazasında, kaza yapan aracın arkasından gelen aracın kime ait olduğuna ilişkin sorusuna, ´JİTEM´in ´kazadan sonra müdahale etmedi, ölümlerine neden oldu´ şeklinde dedikodu vardı. Takip eden araç vardı, ama JİTEM değildi. Kaza yapan araçtaki çantayı alıp gidenleri takip ettiği söylendi. Ali Yasak mı, Arnavut mu bilemem Bu konuda benim bilgim yok sadece duyumum var´ şeklinde konuştu. Kazada yaşamını yitiren kadının kim olduğuna ilişkin soruya da Doğan, ´Ne değişecek, kaç sene sonra sormanızdan rahatsız oldum´ dedi. Haşıloğlu´nun ´Bir şeyden mi çekiniyorsunuz?´ demesi üzerine de hiçbir şeyden çekinmediğini söyledi. Hakim Haşıloğlu´nun, ´O zaman söylemek mi istemiyorsunuz?´ sorusuna da ´Bunu bana sormanızı yadırgıyorum´ yanıtını verdi. Doğan´ın, bazı sorulara bağırarak ve sinirli bir şekilde cevap vermesi üzerine, Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, ´Düzgün cevap verin, azarlayarak konuşmayın´ diye uyardı. Doğan da ´O zaman ben aptalım´ dedi. Şengün´ün ´Ne kadar akıllı olduğunuz belli oluyor´ diye cevap vermesi üzerine Doğan, ´Bu kadar üzerinden süre geçmiş, bana bunları niye ısrarla soruyorsunuz´ yanıtını verdi.

Çapraz sorgu sürüyor

Arif Doğan, bir soru üzerine, Güneydoğudaki bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili, Beşiktaş´taki özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık´ın, ´şüpheli´ olarak ifadesinin alındığını, savcı Zekeriya Öz´ün ise ´tanık´ konumunda ifade verdiğini anlattı. Duruşma Doğan´ın çapraz sorgusuyla devam ediyor. ( AA)

(20 Ocak 2011, 13:00)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Aygan: Doğan, aklınca JİTEM´i gömecek

Arif Doğan mahkemede JİTEM´i savundu

Abdulkadir Aygan´la ilgili manşetlerimiz

JİTEM´den bordrolu Aygan hakkında geniş bilgi

JİTEM´in varlığını ispatlayan resmi belgeler

JİTEM´le ilgili tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2822    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.401.322