Tam
EskidenYeniye
 

Sinan Aygün´e mahkemenin cevabı

DSP´lilerin öfkesi AK Parti´den CHP´ye dönmüş durumda. Çünkü 2002 yılında Haberal´ın başrolde olduğu, Ergenekon´un Ecevit´i iş göremez raporu ile başbakanlıktan düşürme planı iddiası tekrar gündemde, hem de çok ilginç şekilde. DSP´lilere göre Ergenekon CHP eliyle Ecevit´ten intikam alıyor..

Sinan Aygün´e mahkemenin cevabı

DSP´lilerin öfkesi AK Parti´den CHP´ye dönmüş durumda. Çünkü 2002 yılında Haberal´ın başrolde olduğu, Ergenekon´un Ecevit´i iş göremez raporu ile başbakanlıktan düşürme planı iddiası tekrar gündemde, hem de çok ilginç şekilde. DSP´lilere göre Ergenekon CHP eliyle Ecevit´ten intikam alıyor..

Eski Başbakan Bülent Ecevit´i Clinton karşısında iki büklüm gösteren AK Parti seçim afişinin başlattığı tartışma döndü dolaştı çok ilginç bir noktaya geldi. DSP ve CHP, afişten dolayı ilk anda AK Partiye çok büyük tepki göstermiş hatta CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan´ın Ecevit adını ağzına almadan önce abdest alması gerektiğini dahi söyleyebilmişti. Ancak CHP´de milletvekili adayı yapılan Ergenekon davası sanığı Sinan Aygün´ün 2002´de Ecevit´in artık iş göremeyeceği ve dolayısıyla başbakanlıktan düşürülmesi kararı için mahkemeye başvurduğunun ortaya çıkması şok etkisi yaptı. Yoğun tepkilere rağmen Aygün ve Haberal gibi Ergenekon sanıklarını kararlı şekilde aday yapan, hatta Haberal´ı Ecevit´in memleketi Zonguldak´tan aday yapan Kılıçdaroğlu zor durumda. DSP´lilerin öfkesi AK Parti´den CHP´ye dönmüş durumda. Çünkü 2002 yılında Haberal´ın başrolde olduğu, Ergenekon´un Ecevit´i iş göremez raporu ile başbakanlıktan düşürme planı iddiası tekrar gündemde. DSP´lilere göre Ergenekon CHP eliyle Ecevit´ten intikam alıyor. Ergenekon davasına bakan mahkemenin de soruşturduğu Ecevit´e yönelik komplo iddiaları, Aygün´ün başvurusu ile daha da güçlendi. Yenişafak yazarı Abdulkadir Selvi köşeyazısında bu iddiaları değerlendiriyor. İşte Selvi´nin yazısı:

Abdulkadir Selvi (Yenişafak): Bir hikaye anlatacağım bugün. Yok yok hikaye değil, yaşanmış bir olaydan söz edeceğim. Gazeteci Doğan Akın T24´de yazana dek, hiçbirimiz hatırlamadık. Ne zaman ki Başbakan Erdoğan meydanlarda gündeme getirdi, o zaman kafamıza dank etti. Özellikle de biz Ankara gazetecilerinin. Çünkü bir kısmımızın perde arkasında nelerin çevrildiğinden haberdar olduğumuz bir konuydu. Ecevit´in siyaseten tasfiye edilmesi operasyonu. Fikret Bila, Sedat Ergin, Murat Yetkin, Fatih Çekirge, Mehmet Çetingüleç, Bilal Çetin, Serhan Asker o dönemi çok yakından takip edip, yazan gazetecilerdi. O dönemi yakından takip etmiş gazeteciler başta olmak üzere, bu konunun yazılması gerekiyor. Yazılmalı ki kimler ne rol oynamış, nerede durmuş ortaya çıksın.

DSP Genel Başkanı Masum Türker´in bugün,Ecevit´ten hınç alıyor diye isyan etmesine yol açan Sinan Aygün, Mehmet Haberal olaylarının iç yüzleri de aydınlansın. Şener Eruygur´un Sarıkız, Ayışığı darbe planlarını hayata geçirmeye çalıştığı sıralarda, ATO emrinizdedir Paşam diye başvuru mektupları yazan Sinan Aygün´dü. Yazılmalı ki, Ergenekon tutuklusu olduğu dönemde aynı koğuşu paylaştığı Hurşit Tolon ve Şener Eruygur´a, Hiç bulaşık yıkatmadım diyerek övünmekte olan Sinan Aygün gibilerin o günlerde hangi Bulaşıkları yıkadıklarını öğrenelim.

Çünkü o dönem Ecevit üzerinden bir operasyon yürütüldü. 10-11 ve 12 Temmuz 2002 tarihlerinde, siyasetin ´Pearl Harbor´ olayını anımsatan bir baskınla 36 saat içerisinde DSP, milletvekili istifalarıyla çökertildi. Tsunami sonucunda Tokyo Borsasının çökmesine benzer bir süreçti o. Ardından Troyka olarak adlandırılan İsmail Cem, Hüsamettin Özkan ve Kemal Derviş üçlüsüyle, bir siyasi çekim merkezi oluşturuldu. 28 Şubat sürecinde etkili olan kalemlerin (Cengiz Çandar sonradan eklendi) tümü Troyka´ya destek verdi, YTP´nin yüzde 65´lere kadar tırmanacağına varan yazılar yazdılar. Gaz vermek hafif kalır, adeta Jet yakıtı kullandılar. Süreci 2001 ekonomik krizi tetikledi ama operasyon Ecevit´in sağlığı üzerinden yürütüldü.

Ünlü İşgöremez raporu... Operasyonun Ecevit´in tasfiyesi, DSP´nin parçalanması ve YTP´nin iktidara getirilmesi gibi bir görünür ayağı vardı. Bir de Cumhurbaşkanlığı´na uzanan görünmeyen yüzü. Ama bunlar usta bir şekilde, aynı anda ve eşgüdüm halinde yürütüldü. 5 Temmuz 2002 tarihinde ATO Başkanı Sinan Aygün´ün gazete kupürleriyle desteklenmiş bir dosya ile Ankara Adliyesi´ne başvurması da aynı zamana denk geliyor. Çünkü sürecin bir parçası. Bülent Ecevit 12 Temmuz 2002 tarihinde kontrol için Başkent Hastanesi´ne gidecek. O tarihten önce ise DSP Genel Merkezine,Ecevit´e işgöremez raporu verilecek diye bir ihbar geliyor. İstihbaratı getiren kişinin güvenilirliği ve kaynağının Başkent Hastanesi´nin içinden olması nedeniyle DSP yönetimi, ihbarı yabana atmadan araştırıyor. Benzer istihbaratlar da eklenince 11 Temmuz günü Ecevit´in evinde bir toplantı yapılıyor ve hastaneye gitmeme kararı alınıyor. Aynı hafta içerisinde Sinan Aygün, Ankara Adliyesi´ne Ecevit´e vasi tayin edilmesi talebiyle başvuruda bulunuyor. Bu kadar tesadüf olur mu?

Sinan Aygün dilekçesinde, Başbakan Ecevit´in sağlık durumunun kişisel ihtiyaçlarını bile karşılamaya elvermeyecek kadar bozuk olduğunu, makamına gelemediğini ve ekonomiyi yönetemediğini belirtiyor. Başbakan´ın üstlendiği ağır görevler dikkate alındığında, Sayın Bülent Ecevit´in sorumluluklarını yerine getirip getiremeyeceğinin tespitinin gerekli olduğu düşünülmektedir diyor ve medeni kanun uyarınca Vesayet altına alınması nı talep ediyor. Vasi tayin kendisini yönetmekten aciz olmakla birlikte aklı melekeleri yerinde olmayanlara verilir. Boğaz´a nazır bir Köşkü olan kimsesiz yaşlıların elindeki mallarına konmak için mafyanın kullandığı bir yöntemdir;Vasi tayini. Kabaca,Bunak muamelesi yapılmasıdır. Ecevit´e yapılmak istenen de tam budur.

Sinan Aygün´ün Ankara Adliyesi´ne başvurusu orada kalmıyor. Vasi tayini,Ahkamı şahsiye ye girdiği için 3.Sulh Hukuk Mahkemesi´ne sevk ediliyor. Burada işlem görüyor ve mahkeme,Ekonominin bozulması, vasi tayinini gerektiren bir husus değildir. diyor. Esas:2002/1022 Karar:2002/ 848 Peki mahkemeden bu karar değil de başka bir karar çıksaydı. O günkü konjonktüre göre bu pekala mümkündü. O zaman Mahkeme kararıyla kendisine vasi tayin edilip, Başbakanlıktan uzaklaştırılan bir Ecevit. Kıbrıs fatihi Karaoğlan işte o zaman ölürdü.

Ecevit´e, İşgöremez raporu iddiasıyla gündeme gelen kişi CHP´nin Zonguldak´tan birinci sırada Milletvekili adayı olan Mehmet Haberal. Ecevit´in mahkeme kararıyla Başbakanlıktan uzaklaştırılması için girişimde bulunan kişi CHP´nin Ankara´dan milletvekili adayı Sinan Aygün. Ayrıca,Ecevit´i şikayet ettim ne var bunda diyecek kadar da rahat. Ne de olsa arkasında, PM´ye karşı kendisini aslanlar gibi savunan bir Kılıçdaroğlu ve Ecevit´e vasi tayin edilmesi talebini dahi,Kişisel bir taleptir diye savunabilen bir Gürsel Ağabeyi var. Kemal Kılıçdaroğlu-Gürsel Tekin ikilisi değil miydi başlarına kasket geçirip Ecevit´in mirasına soyunan. Bu CHP değil mi, Ecevit´in oylarına talip olan. Bu Rahşan Ecevit değil mi, Haberal´a, Sinan Aygün´e destek veren. Bu durumda bana da ittifakınız hayırlı olsun demek düşer. ( Abdulkadir Selvi / Yenişafak)

DSP LİDERİ TÜRKER´DEN CHP´YE TEPKİ

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na seslenerek, ?Ecevit için ´çalışamaz´ kararını almaya giden Sinan Aygün´ü Ankara´nın 2. bölgesinde aday gösteriyor. Sen Ecevit´i seviyorsan, Ecevit´in kemiklerini sızlattığının farkında mısın? diye sordu. Türker, İnşaat Mühendisleri Odası´nda yapılan toplantı ile ?Çokça Üreten, Hakça Bölüşen Türkiye için Çözüm DSP? sloganı altında partisinin seçim bildirgesini açıkladı.

?Değerli devrimci dava arkadaşlarım? diyerek sözlerine başlayan Türker, 2 yıl önce genel başkan olduğunda ilk vaadinin DSP´yi yapılacak ilk milletvekilliği seçimlerine sokmak olduğunu belirterek, ?Bugün burada kurultayda verdiğimiz vaadini yerine getiren adaylar olarak devrim yürüyüşümüzü başlatıyoruz? diye konuştu.

Türker, partisinin seçim projesini değil, seçim programını açıkladığını ifade ederek projeleri ancak belediye başkanlarının sunduğunu, liderin ise ülkenin geleceğini düşünerek program sunduklarını belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın ?Kanalİstanbul? projesine işaret eden Türker, bunun DSP´nin 1994´teki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin projesi olduğunu söylediklerini hatırlatarak, ?Gazeteler malın sahibini değil, çakma sahibini haber yaptılar? dedi.

BROŞÜRÜ GÖSTERDİ

Türker, Başbakan Erdoğan´ın projenin Ecevit´e ait olduğunun iddia edilmesinin ardından ?Varsa projesi nerede?? sözlerine de belgeyle yanıt verdi. Türker, salona söz konusu broşürü göstererek, ?Bu proje, 27 Mart´ta ´İstanbul´a Bahar Geliyor´ seçim bildirgesinin içinde, finansmanı dahil anlatılmış bir projedir. Belli ki aynı dönemde Necdet Özkan´la yarışıp seçimi kazanan Tayyip Erdoğan´ın hoşuna gitmiş, bu broşürü saklamış, Şimdi yeni bir proje olarak getirdi. Kendisine, düşüncemizden etkilenmiş, teşekkür ediyoruz? dedi

ECEVİT´İN ŞAPKASI DİYE MOTORCUNUN ŞAPKASINI GİYDİRİYORLAR

12 Haziran´daki genel seçimler için CHP´nin kendilerine ´oyları bölmeyin´ dediklerini ifade eden Türker, ?Biz oyları bölmüyoruz, Türkiye´nin bölünmesini engellemek için yola çıkıyoruz. 30 yıl. Tıpkı şimdi size söyledikleri gibi; ´bir bölen´ dedikleri, Bülent Ecevit´e söylüyorlar? dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na işaret eden Türker, ?Ecevit´i o kadar tanımıyorlar ki; Ecevit şapkası diye kendilerine Zonguldak´ta bir motorcunun, gemicinin şapkasını giydiriyorlar. Aramızdaki fark bu? diye konuştu.

?BİR BÖLEN DEĞİLİZ?

Neden ?bir bölen? olmadıklarını açıklayan Türker, ?Bir partinin oyları arttığı zaman milletvekili sayısı artıyor ama oy kullanmayan tarafsızlar arttığı zaman oy oranı en yüksek olan parti, büyük sayılar kanununa göre beleş milletvekili sahibi oluyor, hiç yorulmadan. Şimdi biz o beleşliğe alışmışların işini, düzenini bozmak istiyorsak, yeni parti olarak, bir grup olarak parlamentoda yer almalıyız. Bizim oylarımız, solda tek parti olsun diye bizi yok etmeye çalışanların düşündüğü gibi, eklendiği zaman CHP´nin milletvekili sayısı artmıyor, AKP´nin milletvekili sayısı artıyor? dedi. Kendi milletvekili sayıları arttığı zaman ise, parlamentoda AKP dışındaki her parti ile koalisyon kuracaklarını belirten Türker, ?İstenen AKP´yi götürmek değil mi? Biz seçilelim, gelin koalisyon kuralım. Demek ki biz bir bölen değil, bir ekleyeniz. İktidar partisine giden beleş milletvekillerini paçasından tutup, bizim paçamıza doğru götüren bir partiyiz? diye konuştu.

CHP´YE DERSİM DOSYASI İLE YÜKLENDİ

Türker, salondaki milletvekili adaylarına seslenerek, ?Size ´bölüyorsunuz oyları´ diyenlere; ´alın seçim bildirgenizi okuyun, siz Dersim dosyasıyla Atatürk´ü yargılayacaksınız´ deyin. Mazlumların önderi olduğu Atatürk´ü yok etmek isteyen çok uluslararası lider var, ülkemizde de yok etmek isteyenler var; kimileri irtica nedeniyle, kimileri bölme nedeniyle. Ama Atatürk´ün kurduğu partinin bunu seçim bildirgesine koymasını anlamak mümkün değil. Onun Atatürk´ün adını ağzına almak yerine, seçimde 30 yıldır söylemediklerini bırakmadıkları liderimize sarılmakla gidermeye çalışıyorlar? dedi.

OKUDUKÇA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR, AĞLAYASIM GELİYOR

Türker, CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Sinan Aygün´ün, geçmişte Ecevit için ?işgöremez? raporu verilmesini istemesini de değinerek, ?Ecevit´e şimdi ana muhalefet partisi de sahip çıkıyor, daha 9 yıl evvel Ecevit´i, Kemal Derviş´in başlattığı operasyonla düşürmeye çalışanların şu anda seçilecek yerde aday yapan biz miyiz? Ecevit için ´çalışamaz´ kararını almaya giden Sinan Aygün´ü Ankara´nın 2. bölgesinde aday gösteriyor. Sen Ecevit´i seviyorsan, Ecevit´in kemiklerini sızlattığının farkında mısın? CHP liderini Anakara 2. bölgesinde, Ankaralıların gömmesi gerekir. Neden? Şimdi sahip çıkmaya çalıştıkları Ecevit´in ´işgöremez´ diye. İnsan o dava dilekçesini yazmaya utanır? dedi.

Türker, ?O dava dilekçesi çoğaltılacak, Türkiye´nin her yerine yollanacak. Ve Ankara 2. bölgesinin liste başındaki Genel Başkan Yardımcımıza görev verdim; ´ayrılma Ankara´dan 2. bölgede Sinan Aygün´ü sandığa göm´ dedim.

Dava dilekçesinin örneğini salona gösteren Türker, ?Okudukça tüylerim diken diken oluyor. Ağlayasım geliyor. O gün yanı başında olduğumuz Ecevit´e neler yazılmış, şimdi bu zatı CHP parlamentoya taşımak istiyor. Bunları niye söylüyorum, döneceksiniz bölgenize, propaganda yapacaklar; ´aman ha bölmeyin´ diye. ´Hadi canım sende, Ecevit´in kemiklerini sızlatan adamı meclise mi taşıyacağız´ diye söyleyin. Hiç merak etmesinler Ecevit´e uzanacak dili biz kesmesini biliriz? diye konuştu. ( Milliyet)

(02 Mayıs 2011, 11:50)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Aygün: Ecevit Başbakanlık yapamaz

ECEVİT´İN ´İŞ GÖREMEZ´ RAPORU İLE BAŞBAKANLIKTAN DÜŞÜRÜLME GİRİŞİMİ MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3247    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.724.211