Tam
EskidenYeniye
 

MHP´de şok gelişmeler

MHP´nin 6 Haziran´daki Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı. ´Kan dökülürse barajı geçeriz´ sözleri takibe takıldı. Bahçeli ise hükümeti suçladı. AK Parti tarafından bölücülerle karşı karşıya getirilmek isteniyoruz diyen Bahçeli, İstanbul´da PKK´lıların MHP mitingine saldırmalarının AK Parti´nin bir kurgusu olduğunu iddia etti, bundan sonra olacak tüm olaylardan hükümeti sorumlu tuttu. Bu arada şok bir ses kaydı internete düştü. Kayda göre, Van Başkale MHP ilçe teşkilatının BDP´ye katılmasına karşılık olarak, BDP Elazığ il Teşkilatı ile BDP eski Eş Başkanı Gülten Kışanak Elazığ´da MHP´yi destekleme kararı alıyor. Bir diğer gelişme de Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde 18 kişilik MHP ilçe yönetimi ve 150 delegenin istifa ederek, BDP´ye geçmesi oldu. Başka gelişmeler de var..

MHP´de şok gelişmeler

MHP´nin 6 Haziran´daki Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla 18 kişi gözaltına alındı. ´Kan dökülürse barajı geçeriz´ sözleri takibe takıldı. Bahçeli ise hükümeti suçladı. AK Parti tarafından bölücülerle karşı karşıya getirilmek isteniyoruz diyen Bahçeli, İstanbul´da PKK´lıların MHP mitingine saldırmalarının AK Parti´nin bir kurgusu olduğunu iddia etti, bundan sonra olacak tüm olaylardan hükümeti sorumlu tuttu. Bu arada şok bir ses kaydı internete düştü. Kayda göre, Van Başkale MHP ilçe teşkilatının BDP´ye katılmasına karşılık olarak, BDP Elazığ il Teşkilatı ile BDP eski Eş Başkanı Gülten Kışanak Elazığ´da MHP´yi destekleme kararı alıyor. Bir diğer gelişme de Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde 18 kişilik MHP ilçe yönetimi ve 150 delegenin istifa ederek, BDP´ye geçmesi oldu. Başka gelişmeler de var..

SABAH, MHP lideri Devlet Bahçeli´nin 6 Haziran´da yapılacak Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle İstanbul ve İzmir´de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerle ilgili şok ayrıntılara ulaştı. 7´si Ülkü Ocakları mensubu toplam 18 kişinin, miting için silahlı eleman toplama girişiminde bulundukları iddia edildi. Polisin bir süredir takip ettiği eylemcilerin teknik takibe takılan konuşmalarından dehşet verici plan ortaya çıktı. Gözaltına alınan şahıslardan MHP Maltepe eski İlçe Başkanı H.U. ile MHP İstanbul eski il delegesi M.A.´nın telefon görüşmelerinde geçen Orada kan dökülürse barajı geçeriz cümlesi dikkat çekti. İddiaya göre Bahçeli´nin mitingi öncesinde Diyarbakır´a gidecek öncü grup silah ve bıçak temin edecek, kargaşa ortamı başlatılacak. Bu ortamda meczup ya da tinerci bir şahsın da kalabalığa ateş açması sağlanarak kan dökülecek. Teknik takipten elde edilen bulgulara göre O.C., L.A., M.A. ve H.U. Diyarbakır´da eylem gerçekleştirmekte görevlendirilen isimler olurken, aralarında şu diyalog geçti:

H.U.: Bu tamamen ölüm kalım mitingi ya orası. Ya MHP baraja takılacak, ya çıkacak. Orada kan dökülürse barajı geçeriz. Kan dökülmez normal miting olursa hiç bir nane olmaz. Dağ taş PKK. Çatapat çıksa, ya bir tane deliye verseler, tinerciye deseler ki Al sana bir uzi dıırrrt şöyle bir gelişi güzel ateş et.

M.A.: Allah muhafaza bir de genel başkana falan sıksalar Türkiye karışır.

H.U.: Geçmiş olsun yani. Yok yok genel başkana etten duvar yaparlar. Halkın içine gelişi güzel sıksalar sekiz on tane yirmi tane böyle. 3 ölü 5 yaralı 8 ölü falan filan. Oldu mu oradan MHP yüzde 25 ile gelir yani.

TAM TEÇHİZATLA GELİN

Gözaltına alınanlardan MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu üyesi E.K.´nin, Küçükçekmece Ülkü Ocakları üyesi A.Ö.´ye söylediği Mitinge dolu geliriz ifadeleri de teknik takibe takıldı.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı M.K. ile MHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu Üyesi A.K. arasındaki görüşmede de, mitinge bıçak götürmelerinin iyi olacağı ancak havalimanında xray´de yakalanacağından bahisle bıçağın Diyarbakır´dan satın alınabileceği ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Görüşme ile ilgili ulaşılan bazı ayrıntılar şöyle oldu:

M.K.: Ne b.k olacağı da belli değil saldırı maldırı olacak diyorlar falan.

A.K.: Kanka benim bir kurt başlı bıçağım var a.k. her türlü.

M.K.: Tamam işte, al yanına.

A. K. Alacam da uçakta x ray var orada satın alırız.

Operasyonda gözaltına alınanlar:

E.K.: İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı

M.T.: Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında sanık avukatı

O.C.: Diyarbakır´da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan

L.A.: Diyarbakır´da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan

M.A: Diyarbakır´da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan

H.U.: Diyarbakır´da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan

M.A.: Yeniçağ Gazetesi yazarı

A.Ö.: Küçükçekmece Ülkü Ocağı eski Başk.

E.K.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi

G.A.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi

A.K.: MHP Tuzla Yönetim Kurulu Üyesi

M.K.: İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yard.

O.D.: İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim Masası Başk.

Ü.L.: DTP binasına saldırı düzenleyenlerden

A.M.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Gn. Sekreter Yard.

T.Y.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Bşk.

Y.A.

Y.K. ( Sabah)

BAHÇELİ´DEN HÜKÜMETE ŞOK SUÇLAMALAR: BÖLÜCÜLERLE BİZİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTİYOR, OLACAKLARIN SORUMLUSU AK PARTİ

Bahçeli hükümetin kendilerini bölücülerle karşı karşıya getirmek istediğini savundu ve inanılmaz iddialarda bulundu.. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ´Seçim öncesinde MHP´yle siyasi bölücüleri karşı karşıya getirmek ve bir kaos ortamı oluşturmak için olağanüstü gayret sarf edilmektedir´ dedi. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye´nin, 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimi öncesinde; çok gergin ve her türlü provokasyona açık bir ortamda adeta can çekiştiğini savundu. ´Ülkemizin değişik yörelerinde meydana gelen son derece tehlikeli, düşündürücü ve endişe verici olaylar tahammül edilemez bir sınıra dayanmış bulunmaktadır´ ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti: ´Gerisinde AKP´nin olduğu anlaşılan alçakça tertipler artık bardağı taşırma noktasına kadar getirmiş, sinirler ve sabırlar ciddi düzeyde gerilmiştir. Önümüzdeki seçimlerde iktidarı kaybedeceğini anlayan ve bir daha tek başına hükümet olamayacağını gören Başbakan Erdoğan kontrolünü, ferasetini ve sağduyusunu bütünüyle kaybetmiştir. Fren ve ayar mekanizmalarını yitiren AKP hükümeti, siyasal fayda sağlayabileceğini ümit ettiği her çirkin yola tevessül etmeye başlamıştır. Aziz milletimiz, çıkışı olmayan alacakaranlık bir ortama hükümet eliyle sürüklenmeye çalışılmaktadır.´

Bahçeli: MHP´ye artan ilgi AKP´nin dengesini bozdu

Bu kapsamda, Türk milletinin MHP´ye dönük artan ilgi ve desteğinin AK Parti´nin ´kâbusu haline geldiğini ve dengesinin kaybolmasına neden olduğunu´ savunan Bahçeli, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ´Bundan böyle, Başbakan Erdoğan ve partisinin iftiraları, asılsız suçlamaları ve yalanları partimizi daha çok hedef alabilecektir. Nitekim MHP´ye yönelik kirli bir saldırının adım adım ve bir strateji dâhilinde ilerletildiği anlaşılmaktadır. Partimizi zan ve töhmet altında bırakmak, aziz millet nezdinde şaibeli bir duruma sokmak için iktidarın hummalı bir faaliyet yürüttüğü tüm çıplaklığıyla ortadadır. Karanlık odakların komplosundan sonuç almayacağını anlayan AKP hükümeti, mesnetsiz ve sanal suç oluşturmak marifetiyle partimizin artan millet desteğini geri çekmeye ve itibarını zedelemeye pervasızca cüret etmiştir. Başbakan Erdoğan´ın tedirginlik ve korku yaratmaya dayalı siyasal yaklaşımının icrası, ne yazık ki AKP güdümlü devlet güçleri tarafından yerine getirilmektedir. İlave olarak partimizin fütursuzca ve ahlaksızca kavgaya çekilmeye çalışıldığı, yükselen toplumsal ve siyasal tansiyonun müsebbibi gibi sunulmaya uğraşıldığı görülmektedir. Seçim öncesinde MHP´yle siyasi bölücüleri karşı karşıya getirmek ve bir kaos ortamı oluşturmak için olağanüstü gayret sarf edilmektedir. Ülkemizi yaşanmaz hale getiren bölücü unsurları ülkücü hareketin üzerine kışkırtan ve etnik temelli bir husumet oluşturarak bundan siyasal rant elde etmeyi hesap eden adice bir plan AKP hükümetinin yönetimi altında hızla mesafe almaktadır.´

Bahçeli Star´a saldıranların gözaltına alınmasını eleştirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ´Hali hazırda gözaltında bulunan dava arkadaşlarımızın başına geleceklerden ve bundan sonraki yaşanacak olumsuzluklardan Başbakan ve hükümeti birinci derecede sorumlu olacaktır´ ifadesini kullandı. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ´yandaş´ olarak nitelendirdiği basın organlarının ´hayasızca tahrik ve düzmece haberlerine tepki gösteren vatanseverlerin ve ülkücülerin gözaltına alınmasıyla başlayan sürecin çok kritik bir aşamaya geldiğini´ öne sürdü.

Bahçeli: AKP, PKK´lıların MHP mitingine saldırmasına sessiz kaldı

Özellikle İstanbul´da meydana gelen ve parti mensuplarını hedef alan bölücü saldırıların kurgusunun ve altyapısının AK Parti tarafından oluşturulduğunun anlaşıldığını ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti: ´Özellikle, partimizin İstanbul Kazlıçeşme´deki muhteşem mitingini sabote etmek ve gölgelemek maksadıyla partililerimizin yol güzergahına PKK´lı çapulcuların çıkmasına sessiz ve tepkisiz kalınması AKP´nin gerçek niyet ve yüzünü ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda MHP´nin seçim büroları harap edilmiş ve partililerimizin can ve mal güvenliği tehlikelere maruz kalmıştır. En son olarak da bir grup dava arkadaşımızın sistemli ve organize bir şekilde; partimizin Diyarbakır mitinginde provokasyon yapacakları iddiasıyla insanlık dışı yollarla gözaltına alındıkları görülmüştür. MHP´ye gönül veren ve şerefli geçmişimizin kutlu hatıralarını yüreğinde taşıyan hiçbir arkadaşımızın; şahsımı, partimizi ya da demokratik nizamı hedef alan bir tezgahın içinde yer alması düşünülemeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti, ateşle oynadığını artık idrak etmeli, iftiralarla, ithamlarla, oyunlarla partimize ve dava arkadaşlarımıza çamur atmaktan bir an önce vazgeçmelidir.´

Olacaklardan AKP sorumlu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın, ´karanlık emellerle, rezil yöntemlerle ve kuşkulu vasıtalarla´ MHP´yi sindiremeyeceğini er geç anlayacağını iddia eden Bahçeli, şöyle devam etti: ´Hali hazırda gözaltında bulunan dava arkadaşlarımızın başına geleceklerden ve bundan sonraki yaşanacak olumsuzluklardan Başbakan ve hükümeti birinci derecede sorumlu olacaktır. AKP hükümetinin, hiçbir suçu ve günahı olmayan dava arkadaşlarımızdan pis elini çekmesi gecikmeksizin sağlanmalıdır. Aksi takdirde AKP iktidarı, bundan sonra olacakların ve ağır vebalın faturasına katlanmak zorunda kalacak ve fitne siyasetinin altında ezilip gidecektir. Demokrasiyi gerçek manasıyla içine sindirememiş olan Başbakan Erdoğan´ın kurduğu ve yönlendirdiği çeteleriyle sonuç alması asla mümkün olamayacak ve yaptıklarının hesabını maşalarıyla birlikte yakın bir zamanda verecektir. Bilinmelidir ki tahrikler ne kadar büyük olursa olsun; Milliyetçi Hareket Partisi hukukun ve demokrasinin tayin ettiği ilkelerden bir an olsun ayrılmayacaktır.´

Partisinin çıkarılmaya çalışılan kardeş kavgasının asla tarafı olmayacağını da bildiren Bahçeli, ´Başbakan Erdoğan´ın kumpasları, nefreti ve hiddeti aziz milletimizin yardımıyla ve Cenab-ı Allah´ın izniyle sonuca ulaşamayacak; keskin sirke mutlaka küpüne zarar verecektir´ ifadesini kullandı. Bahçeli, MHP´nin 12 Haziran´da yapılacak olan ´hesaplaşmayı´ sabırsızlıkla beklediğini vurgulayarak, ´Türk milletinin belirleyiciliği altında, AKP geldiği gibi gidecek ve gittiği yerde de neden olduğu tahribatların hesabını inşallah verecektir´ yorumunu yaptı. ( AA)

ŞOK SES KAYDI: BDP ELAZIĞ´DA MHP´Yİ DESTEKLEYECEK Mİ?

Video paylaşım sitesi dailymotion.com´a düşen ses kaydında BDP Elazığ il başkanlığının 12 Haziran seçimlerinde MHP´ye oy desteği verme kararı aldığı iddia ediliyor. Ses kaydında konuşan kişilerin BDP eski Eşbaşkanı Gülten Kışanak ile Elazığ BDP İl Örgütü yetkilisine ait olduğu iddia ediliyor.Ses kaydındaki konuşmalara göre, BDP Elazığ il Teşkilatı seçimlerde MHP´yi destekleme kararını Kışanak´a iletiyor. BDP İl Başkanı olduğu iddia edilen kişi, ... Eğer CHP uygun değilse götürelim eğer MHP kazanıyorsa orda bir tane çıkarıyorsa ikincisini biz destek sunarsak MHP çıkarıyorsa biz götürüp MHP´ye verelim oyu diyor..

Van MHP teşkilatının BDP´ye katılmasına karşılık jesti

CHP´den sonra MHP´ye de PKK desteği mi geliyor?..Ses kaydındaki konuşmalara göre, seçim sürecinde yaşanan ilginç olaylara bir yenisi daha eklendi! Van Başkale´de MHP´li ilçe teşkilatının BDP´ye katılmasının ardından, BDP Elazığ il Teşkilatı ve BDP eski Eş Başkanı Gülten Kışanak da Elazığ´da MHP´yi destekleme kararı alıyor. BDP İl Başkanı olduğu iddia edilen kişi, ... Eğer CHP uygun değilse götürelim eğer MHP kazanıyorsa orada bir tane çıkarıyorsa ikincisini biz destek sunarsak MHP çıkarıyorsa biz götürüp MHP´ye verelim oyu diyor. Gülten Kışanak daha önce de, demokratik taleplerimiz konusunda Devlet Bahçeli, Erdoğan´dan daha sağduyulu bir söyleme sahip, bunu önemsiyoruz demişti. BDP´nin diğer Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da MHP´ye baraj desteği vermişti. Demirtaş yaptığı açıklamada Türkiye´de Türk milliyetçiliğini temsil edenlerin Meclis dışına itilmeye çalışılması tam bir demokrasi aymazlığı demişti. ( Aktifhaber)

MHP CİZRE İLÇE TEŞKİLATI BDP´YE GEÇTİ

Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde 18 kişilik MHP ilçe yönetimi ve 150 delege partilerinden istifa ederek, BDP´ye geçti. MHP ilçe teşkilatının BDP´ye geçişi gece havai fişek gösterisi ve konserle kutlandı. Konser sonrası ise Cizre savaş alanına döndü. MHP Cizre İlçe Başkanı Ramazan Mungan, 18 kişilik yönetimi ve 150 delegesiyle birlikte partisinden istifa ederek BDP´ye katıldıklarını duyurdu. Mungan´ın yönetimi ve delegeleriyle birlikte BDP´ye geçmesi üzerine Cizre´de MHP teşkilatı da kapanmış oldu. MHP ilçe teşkilatının katılımının BDP´ye güç kattığını belirten BDP Cizre İlçe Başkanı Esat Malkoç, yeni partilileri kutlayarak şöyle dedi: Yedi yıldan bu yana ilçede MHP ilçe Başkanlığını yürüten Ramazan Mungan´ın, Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu´na katılmak için vermiş olduğu karar biz BDP yönetimini sevindirmiş ve büyük bir mutluluk yaşatmıştır. Bugünleri çok uzun zaman önceden hayal ediyorduk ve hayalimizin gerçekleştiği bu anlamlı günde çok sevinçli olduğumu ifade etmek istiyorum.

´KÜRT HALKININ YANINDA OLMAK İÇİN´

Kürt halkının haklı mücadelesinin yanında yer almak istedikleri için MHP´den istifa ettiklerini belirten Ramazan Mungan ise, Ben bundan sonra Kürt halkının partisi olan BDP´ye resmi olarak geçiyorum. Tüm yönetici ve delege arkadaşlarımla birlikte artık, halkımızın hizmetinde olacağız. BDP´ye katıldığım için başım dik ve çok mutluyum diye konuştu. Ak Parti, CHP ve MHP´deki tüm Kürtler´in istifa edip BDP´ye katılmaları çağrısı yapan Mungan, Böyle olursa Kürt halkı ilerleyecek ve bütün haklarını elde edecektir. Kürt halkı olarak birlik ve beraberlik sağladığımız zaman mücadelemizi sürdürebiliriz. Birlik ve beraberlikten güç doğuyor. Bizler birlikte olduğumuz zaman güzel ve güçlü görünürüz dedi. Dün akşam Kırmızı Medrese arkasında düzenlenen Demokratik Özerklik şöleninde eski MHP´li yeni BDP´li Ramazan Mungan´a rozetini BDP PM üyesi Hasan Özgüneş taktı. Mungan, burada halkı selamladı.

ŞÖLEN SONRASI OLAYLAR

MHP ilçe teşkilatının BDP´ye geçişi, dün akşam havai fişek gösterisi ile kutlandı. Düzenlenen konser sonrası ortalık savaş alanına döndü. Konser sonunda alandan ayrılmak üzere yola koyulan kalabalığa, bilinmeyen bir nedenle polis gaz bombaları ile müdahale etti. Polisin ani müdahalesi sonrasında alan bir anda boşaldı. Öte yandan konserden dönen bir gurup ile farklı bir gurup arasında Orhan Doğan Caddesi üzerinde tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Ak Parti ilçe binası önünde nöbet tutan çevik kuvvet polisleri kalabalığa gaz bombaları ile müdahale etti. ( DHA)

MHP´DEN BİR ŞOK ÇIKIŞ DAHA: ÖZERKLİĞE EVET

MHP´nin Çanakkale Milletvekili Adayı Füsun Koroğlu, ÖZERKLİK konusunda şok bir çıkış yaptı. Koroğlu, Diyarbakır belediye başkanının herkese eşit mesafede birisi olursa ÖZERKLİK yapısının düşünülebileceğini kaydetti. Bahçeli döneminde Başbakanlık Müsteşarlığı yapan MHP´nin Çanakkale Milletvekili adayı Füsun Koroğlu, BDP´nin uzun süredir dillendirdiği ve CHP´nin de tam destek verdiği özerklik çıkışına tam destek verdi.

MHP´li Füsun Koroğlu bugün NTV canlı yayınında Bahçeli´nin Diyarbakır mitingini değerlendirdiği konuşmasında özerklik konusunda şu ŞOK açıklamayı yaptı. Belediyelere özerklik derken en azından belediyenin bütün vatandaşlarına eşit yaklaşacak konumda bir belediye başkanı olduğu takdirde bir özerklik yapısını düşünülebileceğini düşünüyorum Evet Füsun Koroğlu´nun açıklaması aynen böyle. Yani Diyarbakır´da herkese eşit mesafede birisi olursa Güneydoğu için özerklikliğe MHP yeşil ışık yakabilirmiş. MHP lideri Bahçeli de gittiği her yerde ülke bölünüyor diye propaganda yaparken onun seçtiği bir milletvekilinin özerklik düşünülebilir demesi oldukça ilginç bir durum... ( Aktifhaber)

KAYAKENT BELEDİYE BAŞKANI İLE 5 MECLİS ÜYESİ MHP´DEN İSTİFA ETTİ

Eskişehir´in Günyüzü İlçesi MHP´li Kayakent Belediye Başkanı Efe Ildız ile 5 MHP´li Belediye Meclis Üyesi partilerinden istifa etti.Başkan Ildız, yaptığı açıklamada, kendisinin 5 meclis üyesi ile birlikte partilerinden istifa ettiklerini belirtti. MHP´nin her geçen gün parti içerisindeki muhafazakârları dışladığını, CHP´ye ise daha da yakınlaştığını ve kaset olaylarını da tasvip etmediklerini belirten Başkan Ildız, Bizler yıllardır bu partiye hizmet vermekteyiz. Ancak parti içerisinde her geçen gün muhafazakâr insanlar dışlanmakta. Partimiz her geçen gün CHP´lileştirilmekte. dedi.

Bu nedenle yıllardır içinde bulundukları ve hizmet verdikleri MHP´den 5 meclis üyesi ile istifa etmeye karar verdiklerini belirten Başkan Ildız, Böyle bir yapılanma içerisindeki partide yer almak bizlere göre değil. Parti gerçek çizgisinden ve ideolojisinden kaymakta. MHP´den genel başkan bile istifa etmeli, görevinden ayrılmalı. diye konuştu.

MHP Genel Başkanı´nın geçtiğimizi pazartesi günü Eskişehir´de miting yaptığını kaydeden Başkan Ildız, bu mitinge MHPli başkan olarak kendisinin bile davet edilmediğini vurgulayarak, Ben bu partinin bir belediye başkanıyım. Ben bile bu mitinge davet edilmedim. Bana sadece telefonla mesaj geçildi. ifadesini kullandı. Başkan Ildız, MHP belde teşkilatında da istifaların olacağını belirtti. ( Cihan)

(01 Haziran 2011, 12:19)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ses kaydını dinlemek için tıklayın

2011 seçimleri Ergenekon referandumu

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011 Kontrgerilla için ´Kıyamet´ yılı

Seçim ve anayasa Kontrgerilla için ölüm kalım meselesi

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3381    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.011.911