Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz tutuklularına süper konfor

Bir taraftan Balyoz tutukluları için askerlerden baskı ile en az 1 TL yardım toplanmaya çalışılırken, diğer taraftan 1 milyon TL harcanarak Hadımköy´deki Balyoz sanıklarına süper cezaevi konforu sağlanıyor. Hasdal Cezaevi´nden Hadımköy´e nakledilen Ergenekon sanığı generallerin kaldığı ´tesisler´de yok yok. 1 milyon TL harcanarak restore edilen cezaevinde jakuziden, golf alanına, saunadan mini bara her şey var. Erler ile tutuklu generallerin yediği yemekler görünüşte aynı, ancak pişirilirken kullanılan malzemeler çok farklı. Geçtiğimiz aylarda medyaya yansıyan çeşitli ses kayıtlarında ve haberlerde TSK´da Balyoz ve Ergenekon sanığı tutuklu subaylara yardım için erlere baskı yapılarak en az 1 TL vermeleri isteniyor, vermeyenlere hakaretler ediliyordu.

Balyoz tutuklularına süper konfor

Bir taraftan Balyoz tutukluları için askerlerden baskı ile en az 1 TL yardım toplanmaya çalışılırken, diğer taraftan 1 milyon TL harcanarak Hadımköy´deki Balyoz sanıklarına süper cezaevi konforu sağlanıyor. Hasdal Cezaevi´nden Hadımköy´e nakledilen Ergenekon sanığı generallerin kaldığı ´tesisler´de yok yok. 1 milyon TL harcanarak restore edilen cezaevinde jakuziden, golf alanına, saunadan mini bara her şey var. Erler ile tutuklu generallerin yediği yemekler görünüşte aynı, ancak pişirilirken kullanılan malzemeler çok farklı. Geçtiğimiz aylarda medyaya yansıyan çeşitli ses kayıtlarında ve haberlerde TSK´da Balyoz ve Ergenekon sanığı tutuklu subaylara yardım için erlere baskı yapılarak en az 1 TL vermeleri isteniyor, vermeyenlere hakaretler ediliyordu.

Ergenekon Balyoz ve Poyrazköy gibi davaların tutuklu sanıklarının nakledildikleri Hadımköy´ün, cezaevinden çok sosyal tesis gibi dizayn edildiği ortaya çıktı. Hasdal Cezaevi´nde tutuklu bulunan 65 muvazzaf sanık 10 Kasım 2011´de Hadımköy´e nakledilmişti. Daha önce 1.Zırhlı Tugay Komutanlığı olarak kullanılan ´Gn.Kani Akman-1 Kışlası´nın´ cezaevine dönüştürülürken güvenlik harcamaları için 1 milyon TL harcandığı belirtildi. İki kişilik odaların, LCD televizyon, mini bar gibi 4 yıldızlı otelleri aratmayacak lüksle donatıldığı kaydedildi.

Yüzme havuzlu, saunalı cezaevi

Herkesin rahatça dolaşabildiği bütün mahkumların birbirlerini ve ziyaretçilerini görebildiği Hadımköy lüks bir sosyal tesis görünümünde. Hadımköy´de 18 subay, 16 astsubay ve 20 uzman çavuş misafirhanesi olmak üzere toplam 54 oda bulunuyor. Her odada yatak ve oturma alanları, banyo-tuvalet, LCD televizyon, mini bar, buz dolabı ve klima bulunuyor. Nakilden önce tadilattan geçirilen Hadımköy´de açık ve kapalı spor alanları, tenis kortları, golf sahaları, kapalı yüzme havuzu, revir, kapalı kondisyon salonu, sauna, şok havuzu ile jakuzi de bulunuyor. Bunun yanında tutukluların canlarının sıkılmaması için bilardo, briç, bezik gibi paşaların zevk aldığı oyun ve eğlence imkanlarıyla birlikte, her türlü içki ve meşrubatın servis edildiği gazino da bulunuyor. Ayrıca mesire yeri şeklinde stresten uzak yürüyüşler için yeşil alanlar da elden geçirildi. Nurettin Işık, Erkal Bektaş, M. Korkut Özarslan ve bir denizci amiralin ise Hadımköy´e gitmek istemedikleri belirtildi. 4 muvazzafın Hadımköy´e gitmemesi, diğerleriyle fikir ayrılıkları bulunduğu şeklinde yorumlandı. Hadımköy´ün hazırlanması ise oldukça detaylı bir çalışmayla mümkün oldu. Bütün odalar bakım ve onarımdan geçirildi. Odalardaki duşakabinler sökülerek yerlerine küvetler takıldı. Her odaya odaya çay makinesi verildi. Tutuklular geldikten sonra ısınmadan şikayet etmeleri üzerine 1 gün içinde cezaevine ilave olarak 19 ton yakıt gönderildi. 2 tesisat işçisi ve astsubay ısınma konusunda görevlendirildiler. Ayrıca tutukluların talebi üzerine küçük bir kriz yaşandıktan sonra tüm odalara masa lambası da dağıtıldı.

Yemek kalitesi de farklı

Kurallar gereği erlere çıkan yemeklerle tutukluların yediği yemeklerin aynı olması gerekiyor. Ancak kriz çıkmaması için ilginç bir formül bulundu. Büyükçekmece Orduevinde görevli sivil bir aşçı mutfak düzeninin oluşması için Hadımköy´de görevlendirildi. Yemekler askere pişenlerle aynı görünse de konulan malzemede kalite farklılığına gidildi. Ayrıca extra lezzet ve sunum için dikkat edildi. Özel soslar, baharatlar, zeytinyağı, ketçap, mayonez de tutuklulara sunuldu. Hadımköy´ün Kışla Komutanı Kıdemli Albay İlhami Keleş, çoğu generallerden oluşan tutukluların rahat ve memnuniyeti için olağanüstü çaba göstermekte. Keleş, ita amiri olduğu için para harcama yetkisi bulunuyor ve paşaların her isteği bu şekilde karşılanabiliyor. Tutuklular şikayetçi oldukları konularda Ordu Komutanı, Kolordu Komutanı gibi sıralı olarak herkesi aramakta ve şikayetlerini emir olarak iletmekteler. Bu şikayetlerin en geç 1 gün içinde yapıldığı belirtiliyor.Hadımköy´e aralarında Orgeneral Bilgin Balanlı, Korgeneral Rıdvan Ulugüler, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tümgeneral Mehmet Eröz, Tümgeneral Gürbüz Kaya gibi isimlerin bulunduğu 65 kişi nakledildi. ( Star)

KOŞANER: HALİMİZ TAM BİR KEPAZELİK

Önceki Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, medyaya yansıyan ses kayıtlarında Dağlıca, Hantepe ve diğer baskınlardaki ihmaller ile TSK´daki diğer bir çok hatayı gündeme getirerek halimiz tam bir kepazelik diyordu. Adeta bunu doğrular şekilde Koşaner, emekli olmadan hemen önce Balyoz ve Ergenekon gibi davalardaki sanık ve şüpheli askerlerin avukatlık ücretlerinin Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca karşılanmasının önünü açtı. Sanık askerlerin savunma masrafları daha önce TSK´da görevli er ve subaylardan toplanmaya çalışılmış, yardımlar çok yetersiz kalınca da yöneticilerin baskı, tehdit ve hakaretle askerleri yardıma zorladığını gösteren haber ve ses kayıtları ortaya çıkmıştı.

ASKERLERDEN KÜFÜR VE HAKARETLE YARDIM TOPLANMAYA ÇALIŞILMIŞTI

Balyoz ve Ergenekon´dan tutuklanan askerler için TSK bünyesinde gönüllülük esasına göre yardım toplanmaya çalışıldığına dair iddialar bir çok kez basına yansımıştı. İsteyen TSK personelinin tutuklu meslektaşlarına yardımda bulanacağı istemeyenin bulunmayacağı yardım kampanyaları yeterli olmadı. Hatta o kadar yetersiz kaldı ki bu işi organize eden yöneticiler yardım sağlayabilmek için baskı, tehdit ve hakaretlere yöneldi. Yardım toplamada gönüllülük esasına uyulmadığı, karşı çıkanlara baskı kurulduğunu gösteren ses kayıtları ve haberler ortaya çıktı. Bu haberleri sitemizde yayınladık. Linkleri de aşağıda yer almakta. Son örneğini bir astsubayın küfürle ikna edilmeye çalışıldığı şok ses kaydının oluşturduğu bu baskılar, bu işlerin öyle gönüllülükle yapılmadığını, TSK personelinden zorla, küfürle ve hakaretlerle darbe suçundan yargılanan tutuklu askerlere yardıma zorlandığını ortaya koydu. Ses kaydında askerleri yardıma zorlayan yöneticilerin olaya ne kadar çarpık baktıklarını gösteren ilginç cümleler de yer alıyordu:

SEN SİLAH ARKADAŞINI 1 TL´DEN AZ MI SEVİYORSUN?

1. Piyade Tugayı Kandıra Kışlası Tugay Komutan Yardımcısı olduğu iddia edilen kişi emri altındaki astsubay bakın nasıl ikna etmeye çalışıyor? Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Şimdi ben, silah arkadaşıyım. Sen benim silah arkadaşımsın. Hayat normal senin. Hayatın normal devam ediyor. Allah´a şükür sağlığın yerinde. Hanımefendinin sağlığı yerinde. Kimseye ihtiyacınız yok. Bana ne zaman ihtiyacın var senin. Başın dara girdiği zaman. Sen bir silah arkadaşını 1TL´den az mı seviyorsun. Para vermek istemeyen Astsubay Osman: Düşüncedir komutanım, ben bu şekilde düşünmüyorum.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Bir TL´den ya ben seni, seni bir liradan az mı seviyorum Osman yani. Benim silah arkadaşım bunlar ya. Benim silah arkadaşım oluyor onlar lan. Gürbüz Kaya Paşa şu anda adamın rütbesi elinden alındıya Osman.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Suçu ne? Vatanı için savaşmak lan. Suçu bu, lan adamın ya. Ben silah arkadaşımı seviyorum. Anladın mı bakış açısı bu. çorbada bir tanede bizim tuzumuz olsun. Paran yoksa ben sana o iki lirayı veririm o... çocuğuyum vermezsem. Anamı Yunanlılar si..... vermezsem. toplantıya katılıyoruz. Hepimiz katılıyoruz toplantılara.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Bilmem ne toplantısında Osman darbe planladılar deseler. Sen gö...le gülmez misin.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Aynı lannn. Ekmek Kur´an çarpsın o.... çocuğuyum aynı lann. Bu kadar net söylüyorum sana lan. Bir tane o ha İlhami Erdil´i oramiraldi o.... çocuğunu er yaptılar ya hepsi doğruydu. Hırsız O.

Astsubay Osman: Hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu...

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Ulan bir tane doğru var işte doğru bir tane. O o..... çocuğunun olayı doğruydu sadece. Anladın mı yavrum.

Astsubay Osman: Bilmiyorum

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Ebeni si.... şerefsizim vallahi. Gebertirim. Döve döve öldürürüm seni. A.. Mesajımı anlıyor musun yavrum?

Astsubay Osman: Anlıyorum komutanım.

Söyle lan erkekçe

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Sen biz silah arkadaşıyız oğlum. Biz silah arkadaşıyız. Bak dinliyor musun? Dinle oğlum bak kafa atarım. Valla döverim ya. Sen benden on beş yaş küçüksün peze..... Dövsem bana el kaldırabilecek misin? Kaldıramazsın. Çünkü ben büyüğüm sen Türk gelenekleriyle büyüdün oğlum. Fiziksel olarak beni dövebilirsin. Benden gençsin. Ama ben seni dövebilirim. Niye? Ben senin üstünüm çünkü. Hayvan herif. Niye anlatıyorum sana bunu ben. Ben üzüldüm. Çünkü niye? Silah arkadaşıyız lan biz. İkna olmadıysan komutanım ikna olmadım de. Yalan söyleyen Ali Çankır o..... çocuğudur o kadar net söylüyorum. İkna olmadıysan deki bana ikna olmadım komutanım de söylediklerime. Söyle lan erkekçe.

Astsubay Osman: İkna olmadım komutanım.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Niye ikna olmadın onu da söyle şimdi.

Astsubay Osman: Bana yani ben bunları sizden duyuyorum komutanım. Yani benim düşüncem görüşüm daha farklı yani.

Savcı Osman Şanal duydun mu adını?

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Anlatacağım sana şimdi. Silah kuvvetler üzerinde oynanan çok iğrenç bir oyun var. Osman Şanal duydun mu adını?

Astsubay Osman: Duymadım.

Kur.Alb.Ali Çankır: Duymadın. İbneler okumuyorsunuz ki. Adamın adalet bakanlığına adamla ilgili suç duyurusu var. O savcının. Adalet bakanı müsaade etmiyor. Anlatabiliyor muyum adalet bakanı müsaade etmiyor. Anladın mı kardeşim

Astsubay Osman: Evet

Lan adam ordu komutanı lan

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Net konuşuyorum sana ha. Adalet bakanı da Hataylı tarikattan, Hatay´ın tarikatından. Saldıray Berk orgeneral. Ordu komutanı. Adam 3. Ordu komutanı lan. Ergenekon üyesi olmaktan onunla da ilgili suç ilişkilendiriyorlar. Lan adam ordu komutanı lan. Yasadışı bir örgüte üye olmasına gerek yok ki. Ordu komutanı a... koyum yürüyün şurayı yok edin dese iner hepsinin öldürürüz lan. E örgüt yasa dışı örgüt üyesi olmasına gerek var mı? Erzincan cumhuriyet başsavcısı. Erzincan merkezindeki İsmailağa cemaatine ilgili operasyonları yaparken jandarmayı kullandı niye? Emniyetin içinde Fethullahçılar var. Erzincan il jandarma komutanı da Ergenekon üyesi olmaktan aldılar. Ulan bunları kim için alıyor biliyor musunuz. Okursanız öğrenirsiniz Osman.

Astsubay Osman: Evet komutanım.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Okumadığın için ben ikna olmadım diyorsun. Oku lan ikna olmak için a...a koyum lann. Şimdi sen bunlarla ilgili o bu suç olaydan içeriye girmiş suçsuz insanlar var. Şimdi sana soruyorum bu garibanların ne suçu var?

Astsubay Osman: -Yok komutanım.

Bizim birbirimizden başka kimsemiz yok oğlum.. Mehmet Haberal´ın ne suçu var? Tuncay Özkan´ın ne suçu var? Mustafa Balbay´ın ne suçu var? İçeri girmiş insanlarımıza yardım etmeyelim mi?

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Mehmet Haberal´ın ne suçu var? Tuncay Özkan´ın ne suçu var? Mustafa Balbay´ın ne suçu var? İçeri girmiş insanlarımıza yardım etmeyelim mi?

Bir lira iki lira yardım.. Allah rızası için ya..

Çorbada tuzumuz olsun diye bir lira iki lira şey yapacağız. Bunlara yardım etmeyelim mi? Sana soruyorum erkekçe elini vicdanına koyarak söyle Allah rızası için ya. Biz silah arkadaşıyız lan. Yarın nerede hanginizin başına ne iş geleceği kimse bilmiyor oğlum. Biz birbirimizden başka kimsemiz yok oğlum. Bu üniformayı giyiyorsan bu yemini etmişsek bu üniformayı çıkardıktan sonra da bizden başka dost yok. O tür sosyal dayanışma fonlarında lütfen Osman yardımcı olalım. Tamam mı yavrum.

Astsubay Osman: Emredersiniz.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Emekli olup gitsen de askersin. Diyecekler ki emekli başçavuş. Tamam mı yavrum.

Astsubay Osman: Emredersiniz.

Kur.Alb.Ali Çankır: Hadi görüşürüz. Hadi güle güle. Kolay gelsin.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(05 Aralık 2011, 11:28)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Sanık generallerin masrafı vatandaşa

TSK´dan Ergenekon sanıklarına para yardımı

Fakir cuntacıların 1 TL ısrarı

Fakir cuntacıya 1 TL yetecek mi?

Fakir cuntacıya bi sadaka..

TSK´dan Silivri´ye yardım çelişkisi

Ergenekon´a yardım TSK´da rahatsızlık çıkardı

Balyoz sanıklarına yardım kampanyası, az verene eleştiri

Ergenekon´un finans kaynakları manşetlerimiz

Balyoz planı ve davasıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3962    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.667