Tam
EskidenYeniye
 

O subaylar, İşçi Partili çıktı

Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten genç subayların dört kuvvet komutanlığında örgütlendiği ortaya çıktı. İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halindeki genç subayların Deniz´de ´Martı´, Kara´da ´Kurt´, Jandarma´da ´Tilki´, Hava´da ´Kartal Kuvvetleri´ kod adıyla ´Hücresel´, ´Bölgesel´ ve ´Hiyerarşik´ olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor.

31.12.2011 12:27 ´Jandarmada genç subaylar vakası´ olarak medyaya yansıyan olayda yeni gelişme.. Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten genç subayların sadece jandarma içinde değil, dört kuvvet komutanlığında örgütlendiği ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanlığı´na ihbar mektubuyla birlikte gönderilen 3 DVD içerisinde, illegal yapıda örgütlenen bazı genç subayların, kuvvet komutanlıkları içerisindeki yapılanması ile mevcut hükümeti asimetrik darbe yaparak yıkmak istediklerine dair bilgilerin yer aldığı belirtildi. Söz konusu DVD´lerin, Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Deniz Teğmen Ülkü Öztürk´e ait bilgisayarın hard diskinden alınan belgeleri içerdiği ifade ediliyor. 3 No´lu DVD incelendiğinde genç subayların Deniz´de ´Martı´, Kara´da ´Kurt´, Jandarma´da ´Tilki´, Hava´da ´Kartal Kuvvetleri´ kod adıyla ´Hücresel´, ´Bölgesel´ ve ´Hiyerarşik´ olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor.

Genelkurmay´a gönderilen bilgi notunda genç subayların İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halinde oldukları belirtiliyor. Söz konusu yapının sivil irtibatları arasında TAİ ve TÜBİTAK´ta görev yapan personelin de yer aldığı ifade ediliyor. Yine aynı bilgi notuna göre örgütlenen genç subaylar Devrimci-Aşırı Sol genel görüşünü benimsiyor. Bu doğrultuda TKP, DHKP-C ve Karargâh Evleri gibi yapılara ait dokümanları eğitim amaçlı kullandıkları aktarılıyor. 3 No´lu DVD´de genç subayların Kara Harp Okulu´nda tüm devlet erkânının katılacağı bir toplantı sırasında öldürülmesi eylemini analiz ettiği bilgisine yer veriliyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde örgütlenen grup ise bir eğitim uçağını düşürerek bu konuda Kürt kökenli askerlerin zan altında bırakılmasını amaçlıyor. Bu eylemlere ait hazırlık doküman ve fotoğraflarının DVD´lerde mevcut olduğu vurgulanıyor. Genelkurmay´ın, söz konusu bilgi notunda yer alan bilgilerin derinlemesine araştırılması için ilgili kuvvet komutanlıklarına yazı gönderdiği ifade edildi. ( Zaman)

´Genç Subaylar´ın Kaos Planı!

01.01.2012 11:28 TSK içinde kuvvet komutanlıklarında ´devrim yoluyla hükümeti devirmek´ amacıyla, genç subaylardan oluşan örgütlenmeler olduğu ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri´nde ´Kurt´, Deniz´de ´Martı´, Hava´da ´Kartal´ ve Jandarma´da ´Tilki Kuvvetleri´ adı altında örgütlenen genç subayların, devlet büyüklerine suikast planladıkları belirtiliyor.

Genç subayların kuvvet komutanlıklarında, ´hükümeti devrim yoluyla devirmek´ amacıyla örgütlendikleri şeklindeki haberlerle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı´nda ´Kurt Kuvvetleri´, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda ´Martı Kuvvetleri´, Hava Kuvvetleri´nde ´Kartal Kuvvetleri´ ve Jandarma Genel Komutanlığı´nda da ´Tilki Kuvvetleri´ adı altında örgütlendikleri ileri sürülen genç subayların genç subayların İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halinde oldukları belirtiliyor. Sosyal medya da yapılarak örgütsel faaliyet içerisinde oldukları da ifade ediliyor. Bilgi notu halinde istihbarat birimleri tarafından Genelkurmay Başkanlığı´na sunulan örgütlenme ile ilgili Genelkurmay´ın ise derinlemesine araştırma yapılması için Kuvvet Komutanlıkları´na bir yazıyla konuyu ilettiği ifade edildi.

ASİMETRİK DARBE YAPACAKLARDI

Genelkurmay Başkanlığı´na bir ihbar mektubuyla birlikte gönderilen 3 DVD içerisinde illegal bir yapı içerisinde örgütlenen bazı genç subayların mevcut hükümeti asimetrik darbe yaparak yıkmak istedikleri ve Kuvvet Komutanlıkları içerisindeki yapılanmasına ait bilgilerin yer aldığı belirtildi. Söz konusu DVD´lerin Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Deniz Teğmen Ülkü Öztürk´e ait bilgi sayarının hard diskinden alınan belgeleri içerdiği ifade ediliyor. 3´nolu DVD´in içeriği incelendiğinde genç subayların illegal yapılanması her kuvvette farklı ifade edildiği aktarılıyor. Genç subayların Hücresel, Bölgesel ve Hiyerarşik olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor. Bu illegal yapılanmanın Asimetrik darbeye dayanan devrim modeli ile az sayıda kişi kullanarak tüm devlet ve ordu yönetiminin ele geçirilmesini tasarladıkları ifade ediliyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE BAĞLANTILILAR

Örgütlenme halindeki genç subayların Devrimci-Aşırı Sol genel görüşünü benimsedikleri, bu doğrultuda TKP, DHKP-C ve Karargâh Evleri gibi yapılara ait dokümanları eğitim amaçlı kullandıkları belirtiliyor. Hava Kuvvetleri´ndeki ´Kartal´ grubunun aralarında ´Irkçı, Türkçü ve Şamanist´ ifadeler kullandıkları, diğer kuvvetlerdeki yapılarda ise ´Yoldaş, Anda, Göktürk ve Kandaş´ tabirlerini tercih ettikleri vurgulanıyor.

Devlet büyüklerine suikast

Genç subayların Kara Harp Okulu´nda tüm devlet erkânının katılacağı bir toplantı esnasında öldürülmesi eyleminin analiz ettiği bilgisine yer veriliyor. Hava Kuvvetleri´ndeki grubun, bir eğitim uçağının düşürülmesi ve bu konuda Kürt kökenli askerlerin zan altında bırakılması amaçlanıyor. Üst düzey bir komutana suikast düzenlemesi ve üssün su deposuna zehir atılarak kaos ortamı oluşturmak istendiği belirtiliyor. Bu eylemlere ait hazırlık dokümanları ve fotoğrafların DVD´lerde mevcut olduğu vurgulanıyor. Deniz Kuvvetleri´nde ise Oramiral Eşref Uğur Yiğit´in zehirlenmesi yönünde fizibilite çalışması yapıldığı aktarılıyor. ( Yenişafak)

(31 Aralık 2011), son güncel.: (01 Ocak 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Jandarmada genç subaylar vakası

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4046    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.249.851