Tam
EskidenYeniye
 

Mahkemeyi basmaya kalktılar

Ergenekon davasının dünkü duruşması şok bir gelişmeye sahne oldu. Sabah saatlerinden itibaren otobüslerle Silivri´ye çıkarma yapan İşçi Partisi (İP), CHP, Tüm Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğündeki gruplar duruşma salonuna zorla girmeye kalktı. Sopalarla ve yumruklarla jandarmaya saldıran eylemciler güçlükle durdurulabildi. Duruşma salonundaki sanık avukatları da, sıralara vurarak ve bağırarak iddianamenin okunmasını engellemeye çalıştı.

14.12.2012 10:28 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasının dünkü 270. duruşması olaylı geçti. Davanın görüldüğü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde sabahın ilk saatlerinden itibaren İşçi Partisi, CHP, Halkın Kurtuluş Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tüm Gençlik Birliği gibi çeşitli kuruluşların öncülüğünde kalabalık bir grup toplandı. Otobüslerle bölgeye gelen gruplar, ´Faşizme karşı omuz omuza´ ve ´Mustafa Kemal´in askerleriyiz´ sloganları attı, 10. Yıl Marşı ve Gençlik Marşı´nı söyledi. CHP otobüsünden, Ergenekon davasında yargılanan 275 sanığın isimleri tek tek sayıldı.

Grup, adliye giriş kapısını zorlamaya başlayınca arbede yaşandı. Barikatı geçip salona girmeye çalışan bir grup eylemci, ellerindeki sopalarla güvenlik görevlilerine vurdu. Bazıları da Jandarma personeline yumruk attı. Duruşma salonu çevresindeki tel örgüleri tekmeleyen göstericilerin sopa ve yumruk darbeleriyle yaralanan iki asker, ambulansa taşınarak tedavi edildi. Jandarma, saldırganları tazyikli su ve biber gazı sıkarak durdurdu. Biber gazından CHP´li milletvekilleri de etkilendi. CHP Milletvekili Umut Oran, ?Silivri´de adalet işlemiyor. Bu mahkemeler, AKP´nin matruşkaları haline gelmiştir.? diye konuştu. Süheyl Batum ise ?Türk halkı bu adaletsizliği kabul etmemeli.? dedi. Emine Ülker Tarhan da yargılama şeklini eleştirerek, ?Mütalaadan eser yok. Yeni bir iddianameden bahsediyorlar.? şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise ?Davaların tamamı doğrudan doğruya hükümet tarafından yönetilen davalar haline gelmiştir.? ifadelerini kullandı. Duruşmayı izlemeye gelenler arasında CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile Banu Avar, Tarık Akan, Rutkay Aziz, Bülent Kayabaş ve Ali Sirmen de vardı. Binbaşı rütbesinde iken 1971 yılında 9 Mart darbe teşebbüsüne karıştığı için Deniz Kuvvetleri´nden atılan Erol Bilbilik de Silivri Cezaevi önündeydi.

MAHKEME BAŞKANINA BAĞIRDILAR

Duruşmanın ilk bölümünde Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, avukatlara söz vermedi. Bunun üzerine avukatlar itiraz etti. Özese ile avukatlar arasında tartışma yaşandı. Özese, ?Almak zorunda kalmak istemediğimiz tedbirleri almak zorunda bırakmayın.? uyarısında bulundu. Avukatlar buna bağırarak karşılık verdi. İzleyiciler de avukatları alkışlarla destekledi. Bunun üzerine Özese, duruşmaya ara vererek izleyicilerin dışarı çıkarılmasını istedi. Salondan yine protesto sesleri yükseldi. Duruşma, izleyicilerin çıkarılmasıyla yeniden başladı. Ancak sanık avukatlarının, slogan atan avukat Vural Ergül´ün dışarı çıkarılması kararına tepki göstermesi üzerine duruşmaya bir kez daha ara verildi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile emekli orgeneraller Hurşit Tolon ile Hasan Iğsız da avukatların mahkemeyi protesto etmesine destek amacıyla duruşma salonunu terk etti. Başbuğ´un salondan ayrılırken ?Yargılamayı görün.? dediği duyuldu. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel ise talepler ve dosyadaki eksikliklerle ilgili isteklerini açıkladı. Davanın önceki duruşmasında esas hakkındaki mütalaayı hazırlaması için süre verilen Savcı Pekgüzel, TBMM´ye yazı yazılarak, Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu´nun rapor ve eklerinin gönderilmesini talep etti.

´Kademe kademe yargıyı baskı altına alma çabası´

Ergenekon davasında dün yaşananlar, hukukçuların da tepkisini çekti. Emekli Başsavcı Reşat Petek, ?Kademe kademe yargıyı baskı altına almaya çalışıyorlar.? dedi. Emekli Yargıtay Savcısı Ahmet Gündel de CHP´li vekillerin tavrını eleştirerek, ?CHP, demokrasi yolunda bir arpa boyu yol alamadı.? tespitinde bulundu. Hukukçuların tepkisi şöyle:

Reşat Petek (Emekli Başsavcı): Silivri´de sergilenen davranış, hukukta ´mahkemeleri basma´ olarak değerlendirilir. Duruşma salonu içinde slogan atılması ve resim çekilmesi hukuk kurallarının ihlal edildiğini gösteriyor. Bu davranışların ardından yargıyı hukuka uygun davranmaya zorlamak mantığa aykırı. Mahkemede hukuksuzluk olduğunu iddia edenler, önce kendileri hukuka uygun hareket etmek zorunda. Kademe kademe kendi istekleri doğrultusunda yargıyı zorlamanın yollarını arıyorlar.

Ahmet Gündel (Emekli Yargıtay Savcısı): Kılıçdaroğlu, (yargının baskı altına alınmaması) söylemiyle ortaya çıktı. Ancak bu söylem eyleme de geçebilecek miydi? Maalesef, Ergenekon ve Balyoz davaları ile ilgili bugün darbeye kalkıştığı iddia edenlerden yana koyduğu tavrı, geçmişteki tavırlarıyla örtüşüyor. Ve CHP´nin demokrasi ve hukuk devleti yolunda bir arpa boyu yol alamadığını görüyoruz. İşçi Partisi ve CHP aynı yönde, aynı siyasi partiymiş gibi hareket ediyorlar.

Süleyman Soylu (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı):Anayasa´ya aykırı şekilde hakimlerimizi ve hukukun üstünlüğünü bertaraf etmek için ortaya konulan çırpınışlar beyhud. Bu çırpınışlar, milleti sürü olarak gören anlayışın tezahürüdür. Silahın değil, aklın ve bilginin güçlü olduğu dönemdeyiz.

CHP´li İnce´den üsteğmene tehdit: Elini kırarım

Ergenekon davasına, bir avukatın slogan atmaya başlaması üzerine ara verildi. Bu sırada tutuklu sanıkların yanına gitmek isteyen CHP milletvekili Namık Havutçu´yla bir üsteğmen arasında tartışma yaşandı. Üsteğmen, ısrar edip geçmeye çalışan Havutçu´nun kolundan tuttu. Arka sırada oturan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ise üsteğmene ?Dokunma, kırarım elini.? diye bağırdı. Diğer vekillerin ve rütbeli askerlerin araya girmesiyle vekiller yerlerine geçti. Basın bölümünde oturan CHP milletvekillerinden bazıları yanlarında getirdikleri lahmacunları diğer milletvekilleri ile bazı basın mensuplarına ikram etti. Duruşma salonuna yiyecek sokulmasının yasak olmasına rağmen ara sırasında basın bölümünde oturan milletvekillerinin yoğun soğan kokusu ile lahmacun yemeleri dikkat çekti.

CHP´li Umut Oran Mahkeme salonundan fotoğraf paylaştı, 6 ay hapis cezası alabilir

CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ergenekon davasının görüldüğü Silivri´deki duruşma salonunda çektiği bir fotoğrafı, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştı. Bu durum, Türk Ceza Kanunu´nun (TCK) 286. maddesine göre suç. Yasa, soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses veya görüntüleri yetkisiz olarak kayda alan veya nakleden kişilere altı aya kadar hapis cezası öngörüyor. Avukat Bülent Demir, yasanın milletvekili olsa da değişmeyeceğini belirtiyor. Demir, ?Mahkeme başkanından izinsiz fotoğraf çeken ve yayınlayan 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılır. Bu durum, çeken kişi milletvekili de olsa değişmez.? ifadelerini kullandı. (Zaman)

Bu filmi, Balyoz´da görmüştük

14.12.2012 10:55 Mütalaa aşamasına gelen Ergenekon davasında dün yaşananlar, ?Biz bu filmi daha önce görmüştük.? dedirtti. Kısa bir süre önce Balyoz davasında aşina olduğumuz ´yargıyı kilitleme´ taktiğinin farklı bir versiyonu, Silivri´de uygulamaya konuldu.

Sanık avukatları, dün CHP´li milletvekilleri ve İşçi Partililerin desteğiyle yargılamayı durdurmak için her yolu denediler. Sloganlar atarak ve masalara vurarak duruşmayı yaptırmadılar.

Yıllardır duruşmalara uğramayan birçok sanık avukatı ile kalabalık izleyici grubu, günlerdir yapılan çağrıya uyarak dün Silivri´deki mahkeme salonunu doldurdu. Bu durum, sanıkların da dikkatini çekti. Tutuksuz yargılanan Erol Mütercimler, mahkemenin salondan çıkarma kararına direnen izleyicilere, ?Siz yıllardır neredeydiniz? 2008´den beri burada olsaydınız dava bu hale gelmezdi.? diye seslendi. Mütercimler´in dediği gibi, Cumhuriyet mitinglerinde olduğu gibi ´bindirilmiş kıtalar´, sabah erken saatte Silivri´ye geldi. Uzun zamandır birkaç avukat ve bir elin parmakları kadar izleyicinin takip ettiği duruşmaya dün 100 civarında sanık avukatı katıldı. İstanbul, Ankara gibi barolardan avukat temsilcileri ile CHP milletvekilleri duruşmada yer aldı.

İki hafta aradan sonra başlayan duruşmada, savcıların esas hakkındaki mütalaası açıklanacaktı. Bu açıklanmayınca mahkeme heyeti birleşen bir davanın iddianamesinin okunması ile yargılamaya devam etmek istedi. Bu da normal bir uygulama. Ancak sanık avukatları bu birleştirme kararına karşı söz hakkı istedi. Mahkeme heyeti de 100 civarında avukatın konuşması halinde duruşmanın yapılamayacağı gerekçesiyle söz vermedi. Yazılı beyanda bulunulmasını istedi. Ama sanıklardan Sevgi Erenerol´un avukatı duruşmada slogan atınca ortam gerildi. İlk başta sadece Erenerol´un avukatı ile birlikte birkaç avukat tepkisel bir duruş sergiledi. Ancak gazetecilere ayrılan yere oturan CHP´li vekiller de, ?ayağa kalksanıza? diye diğer sanık avukatları kışkırttı. Böylece avukatlar hep birlikte ayağa kalktı.

Protestolar sebebiyle duruşmaya üç kez ara verildi. Mahkeme heyeti, en sonunda, protestolara rağmen yargılamaya devam etmek amacıyla davayla birleştirilen dosyanın iddianamesinin okunmasına başladı. Fakat bu sefer de sanık avukatları masalara vurup, hakimin iddianameyi okumasını engelledi. Daha ikinci kez duruşmaya gelen İlker Başbuğ gibi sanıklar salonu terk etti. Bu sırada salondan çıkarılan izleyiciler de kapılara yüklenip içeri girmeye çalıştı, jandarma görevlileri zor engelledi. Duruşmaya ara verildiğinde ise CHP Milletvekili Mahmut Tanal´ın, salondan çıkan sanık avukatlarına ?Valla bura Meclis olsa ben şimdi koşmuştum kürsüye, indirmiştim onu (hakimleri), ama burası sizin alanınız.? dediği duyuldu. Bu sözler, Silivri´de kaba kuvvetle bir yargılamanın nasıl engellenmeye çalışıldığını açıklamış oldu.

Bir duruşma günü boşu boşuna hiçbir işlem yapılmadan geçti. Bu durum da ´yıllardır dava uzuyor, sanıklar haksız yere tutuklu´ diyen çevrelerin samimiyetinde ciddi bir soru işareti oluşturdu. Bir davayı daha kilitleme taktiği başlatılmış oldu. (Büşra Erdal / Zaman)

(14 Aralık 2012, 10:28)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4997    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.422.776