Tam
EskidenYeniye
 

Poyrazköy´ün altını üstüne getiren mail

?Size Levent Göktaş hakkında bilgi vereceğim. Bu adamın bir ekibi var. Bu ekip eylem yapmak için ondan talimat bekliyor. Bu ekibin başı ise Levent Bektaş´tır. Diğer elemanları ise Emre Onan, Mustafa Türkan, Ercan Kireçtepe ve Eren Güney´dir. Bu kişiler bomba konusunda eğitimli subaylardır. Daha önce çalıştıkları birimlerde elde ettikleri patlayıcıları Bedrettin Dalan´ın Poyrazköy´deki arazisine gömdüler. Daha önce gömü çalışmalarında fark edildiler. Ancak kaçmayı başardılar. Fakat elde ettikleri cephaneyi araziye gömdüler. Bu durumdan Dalan´ın da haberi var. Şimdi bu mühimmat ile Ergenekon adına eylem yapacaklar. Levent Göktaş´ın tahliyesini bekliyorlar. Tahliye edilmezse eylem için harekete geçecekler. Hedeflerinde ise Ergenekon savcıları bulunuyor.?

İhbarlar artıyor: Poyrazköy´ün altını üstüne getiren e-mail

?Size Levent Göktaş hakkında bilgi vereceğim. Bu adamın bir ekibi var. Bu ekip eylem yapmak için ondan talimat bekliyor. Bu ekibin başı ise Levent Bektaş´tır. Diğer elemanları ise Erme Onat, Mustafa Turhan Ecevit, Ercan Kireçtepe ve Eren Güney´dir. Bu kişiler bomba konusunda eğitimli subaylardır. Daha önce çalıştıkları birimlerde elde ettikleri patlayıcıları Bedrettin Dalan´ın Poyrazköy´deki arazisine gömdüler. Daha önce gömü çalışmalarında fark edildiler. Ancak kaçmayı başardılar. Fakat elde ettikleri cephaneyi araziye gömdüler. Bu durumdan Dalan´ın da haberi var. Şimdi bu mühimmat ile Ergenekon adına eylem yapacaklar. Levent Göktaş´ın tahliyesini bekliyorlar. Tahliye edilmezse eylem için harekete geçecekler. Hedeflerinde ise Ergenekon savcıları bulunuyor.?

Poyrazköy´de yapılan kazıları başlatan ihbar e-mail´inin detaylarına ulaşıldı. Emniyete gönderilen mail´de cephanelerin tutuklu Albay Levent Göktaş´ın emriyle gömüldüğü öne sürülüyor. Göktaş´ın ekibi olduğu söylenen subayların emir beklediği, eğer albay tahliye edilmezse Ergenekon savcılarına suikast yapacakları iddia ediliyor. Vatan gazetesinin haberine göre, Beykoz´a bağlı Poyrazköy´de İSTEK Vakfı´na ait arazide yapılan aramalarda bugüne kadarki en büyük cephanelik ele geçirildi. Cephaneliği ortaya çıkaran ise polise gönderilen bir ihbar e-mail´i oldu. Polise gelen bu ihbar mailine göre bu mühimmatlar bomba konusunda uzman subaylar tarafından birliklerinden çıkarıldı. İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan´ın bilgisi dahilinde de buraya gömüldü. E-mail´deki bilgilere göre bu mühimmatları kullanacak ekip 12 Ocak 2009 tarihinde düzenlenen 10´uncu dalga operasyonunda tutuklanan emekli Albay Levent Göktaş´ın timiydi. İhbara göre, eylem için Göktaş´tan talimat bekleniyordu ve hedefte Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet savcıları vardı.

Sürpriz şekilde Levent Göktaş 6 Nisan´da ek ifade vermişti

E-mail´de önceki gün tutuklanan subayların Ergenekon soruşturmasının 7 Ocak´taki 10´uncu dalgasında gözaltına alınıp, 12 Ocak 2009´da ?terör örgütüne üye olmak? suçundan tutuklanan Emekli albay Levent Göktaş´ın ekibi olduğu iddia ediliyor. Göktaş, 6 Nisan´da sürpriz bir şekilde ´Ergenekon´ savcılarına yaklaşık 4 saat ek ifade vermişti.

Dalan´ın da bilgisinin olduğu Göktaş´ın ekibi

16 Nisan 2009 tarihinde polise gelen ihbar e-mail´i şöyle:

?Size Levent Göktaş hakkında bilgi vereceğim. Bu adamın bir ekibi var. Bu ekip eylem yapmak için ondan talimat bekliyor. Bu ekibin başı ise Levent Bektaş´tır. Diğer elemanları ise Erme Onat, Mustafa Turhan Ecevit, Ercan Kireçtepe ve Eren Güney´dir. Bu kişiler bomba konusunda eğitimli subaylardır. Daha önce çalıştıkları birimlerde elde ettikleri patlayıcıları Bedrettin Dalan´ın Poyrazköy´deki arazisine gömdüler. Daha önce gömü çalışmalarında fark edildiler. Ancak kaçmayı başardılar. Fakat elde ettikleri cephaneyi araziye gömdüler. Bu durumdan Dalan´ın da haberi var. Şimdi bu mühimmat ile Ergenekon adına eylem yapacaklar. Levent Göktaş´ın tahliyesini bekliyorlar. Tahliye edilmezse eylem için harekete geçecekler. Hedeflerinde ise Ergenekon savcıları bulunuyor.?

Polis ihbarcıyı arıyor

Mektubun geri kalan kısmında ise cephaneliğin gömülü olduğu yerler en ince ayrıntısına kadar tarif ediliyor.Polise gelen bu ihbarın aynı kişi tarafından yapılan ikinci ihbar olduğu öğrenildi. Daha önceki ihbarın ise tutuklu şüphelilerden emekli Albay Levent Göktaş hakkında geniş bilgiler içerdiği belirtildi. Ergenekon şüphelileri hakkında bu kadar bilgi sahibi olduğu anlaşılan ihbarcıyı arayan polis, e-postanın bir internet kafeden gönderildiğini tespit etti. Polis ihbarın yapıldığı internet kafeye gelen giden kişileri mercek altına aldı ancak henüz bir bulguya ulaşılamadı.

Mühimmat bulundu

Bu ihbar mektubu üzerine İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti. İhbarda sözü edilen arazide arama ve kazı çalışması için düğmeye basıldı. Salı günü başlatılan kazı çalışmalarında emniyetin açıklamasıyla şu ana kadar 22 adet lav silahı (15 dolu 7 boş), 14 adet el bombası, 24 adet el bombası fünyesi, 450 gram C-3 patlayıcı madde, 7 adet hakem bombası, 3 adet gösteri bombası, 5 adet bubi tuzağı, 2 adet kullanılmış bubi tuzağı, 23 adet işaret fişeği, 45 adet sis bombası, 15 adet aydınlatma fişeği, 30 metre uzunluğunda infilaklı fitil (Korteks), 38 metre uzunluğunda saniyeli fitil , 3017 adet çeşitli çaplarda fişek ve 1 adet siyah renkli kamuflaj kremi tüpü ele geçirildi. Mühimmatın ilk gün bulunmaya başlanmasının ardından emekli binbaşı Levent Bektaş, Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe ve Deniz Binbaşı Erme Onat gözaltına alındı. Muvazzaf subaylar Merkez Komutanlığı´nda; emekli binbaşı Levent Bektaş ise İstanbul Terörle Mücadele Şubesi´nde sorgulandı. İşlemleri cuma günü tamamlanan Bektaş, Kireçtepe ve Onat, Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne sevk edildi.

Subaylar tutuklandı

Savcılıkça sorgulanan emekli binbaşı Levent Bektaş, Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe ve Deniz Binbaşı Erme Onat, tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde ?terör örgütüne üye olmak?, ?ateşli silahlar kanununa muhalefet? ve ?tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi? suçlarından tutuklandı. Levent Bektaş, Metris Cezaevi´ne, Ercan Kireçtepe ve Erme Onat ise Hasdal Cezaevi´ne gönderildi.

Güney´in işlemi sürüyor

İhbar mektubunda ismi geçen ve yurt dışı görevde olan binbaşı Eren Günay önceki gün İstanbul Merkez Komutanlığı´na teslim olmuştu. Günay´ın buradaki işlemleri sürüyor. İsmi geçen son kişi olan yarbay Mustafa Turhan Ecevit´in de yurt dışındaki tatbikat görevinden dönmesi bekleniyor.

Kazılar salıya kadar sürecek

Vakfı´na ait Beykoz Poyrazköy´deki arazide salı gününden bu yana yürütülen kazı çalışmaları dün de devam etti. İstanbul Jandarma ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi´ne bağlı ekipler, metal dedektörler, kazma, kürek ve iş makineleriyle alışma yaptı. Yetkililer kazı çalışmalarının Salı gününe kadar süreceğini açıkladı.

ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN VE DURDURULAMAYACAK ŞEKİLDE ÇÖZÜLÜYOR

İhbarlar ve gizli-açık tanıklıklar artarak devam edecek, bunlar arttıkça dalga operasyonlar da artacak

Uzmanlar Ergenekon soruşturmasında ihbarların giderek artmasını normal karşılıyor. Önceki dalgalardan birinde gözaltına alınıp serbest bırakılan Genelkurmay emekli adli müşaviri Erdal Şenel´in, önüne savcılıkça konulan delillerle örgütün ne kadar büyük olduğunu görerek dehşete düştüğünü belirtmesi örneğinde olduğu gibi birçok örgüt elemanının da bu şekilde zamanla dehşete kapılarak ihbarlara yöneldiği iddiaları anlaşılır hale geliyor. Bu örgütlenmede bir şekilde aktif rol alanların hücre yapılanması sebebiyle örgütün büyüklüğünü farketmeleri mümkün değildir. Örgütün ne kadar yayıldığını ancak üst düzey yöneticiler bilebilir. Ancak dalga dalga yapılan operasyonlarla ve bu operasyonlarda ortaya çıkan silah, kemik ve diğer her türlü belge ve bilgilerle de örgütün büyüklüğü giderek ortaya çıkıyor. Ergenekon soruşturmasında veya dolaylı bağlantılı olarak Güneydoğu´daki faili meçhullerde mesafe alındıkça örgüt ve eylemleri hakkında belge ve bilgi sahibi olan kişilerin cesaret bularak konuşmaya başladığı bunların verdiği bilgilerle soruşturmaların zincirleme reaksiyonlarla giderek büyüdüğü ve büyümeye de devam edeceği rahatlıkla görülebiliyor.

Levent Göktaş´tan savcılara suikast ihbarıyla ilgili tekzip geldi: Bu iddiayla ilgim yok

?Zaman Gazetesi´nde, 26 Nisan 2009 tarihli nüshasının 1. sayfasındaki Ergenekon´un suikast planı: Zırhlı hedefe LAW´lı saldırı, 13. sayfasındaki LAW´ların hedefinde savcılar vardı başlığı ve Mutlu Özay, Erkan Acar imzasıyla yayımlanan haberde: Halen Ümraniye´de bulunan bombalarla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli durumunda bulunan, müvekkil Mustafa Levent Göktaş hakkında, şeref ve haysiyetini ihlal edici ve gerçek dışı, çirkin iddialara yer verilerek, iddialar gerçekmiş gibi haber yapılıp, müvekkilin kamuoyu önünde suçlu ilan edilmesi amaçlanmıştır. Bu tutumun Anayasa´nın 38. maddesindeki masumiyet karinesi ve Ceza Muhakemesi Kanunu´nun 157, Türk Ceza Kanunu´nun 285. maddesindeki soruşturmanın gizliliği ilkesine aykırılığı ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi´nin 6. maddesindeki sanık hakları ile dürüst yargılanma hakkının ihlal edildiği tartışmasızdır.

Haberdeki Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunan müvekkilin, Poyrazköy´de Bedrettin Dalan´a ait olduğu iddia edilen arazide bulunan silah ve mühimmatı; tahliye edilmediği takdirde, soruşturmayı yürüten savcılara yönelik suikastta kullanmak üzere talimat verdiği yolundaki, iddialar tamamen gerçek dışı uydurma ve atfı cürümden ibarettir. Haberde; İstek Vakfı´na ait arazide bulunan mühimmatların, soruşturmayı yürüten savcılara yönelik suikastta kullanılacağı dün basına yansıdı. 10. dalgada tutuklanan Albay Levent Göktaş´ın Silivri Cezaevi´nde kendisini ziyaret eden emekli Binbaşı Levent Bektaş´a, Eğer cezaevinden çıkmazsam, o silahları Bedrettin Dalan´ın arazisine göm. Onları savcılara yönelik suikastta kullanın. dediği öne sürüldü, denilmektedir.

Müvekkil ileri sürüldüğü gibi Levent Bektaş isimli şahıs tarafından cezaevinde ziyaret edilmemiştir. Bu husus basit bir araştırma ile öğrenilebileceği gibi, tutukluların ziyaretçileri ile camlı bölme arkasında ve konuşmalarının kayıt altına alındığı telefon ile görüştükleri de keza öğrenilebilirdi. Ancak amaç, basın meslek ilkelerine aykırı olarak müvekkilin kişilik haklarına, şeref ve haysiyetine yönelik saldırı olduğundan, böyle bir araştırma gereği dahi duyulmaksızın, kim olduğu belli olmayan bir şahıs tarafından düzenlenip basına servis edilen mektup, gerçekliği kanıtlanmış gibi haber yapılması kabul edilemez. Bu tutumun tarafsız habercilik anlayışıyla bağdaşması mümkün değildir. Bu konu ile ilgili olarak soruşturma savcılığınca müvekkilin ifadesine dahi başvurulmamıştır. Hal böyle iken, Poyrazköy´deki arazide bulunan silahlar müvekkile aitmiş ve müvekkil bu silahların, o araziye gömülmesi ve tahliye edilmediği takdirde, savcılara yönelik suikastta kullanılması için talimat vermiş gibi, haber yapılmasının ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek müvekkilin suçlu ilan edilmesinin başlı başına suç olduğu tartışmasızdır. İlgililer hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur. Mustafa Levent Göktaş Vekili Av. Basri Aydın?, ( Zaman, 30 Ekim 2009)

(26 Nisan 2009), son güncel.: (30 Ekim 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=645    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.203.747