Tam
EskidenYeniye
 

Hakim Kaçmaz´dan şok Gül kararı

Ergenekon sanığı Kemal Kerinçsiz´e selam verip tebrik eden ve Kerinçsiz tarafından da öpülerek tebrik EDİLEN, kendisinin de üyesi olduğu Yarsav´ın başkanı Emin Ağaoğlu´nun başka mahkemelerin verdiği dinlenip dinlenmediğinin araştırılması başvurusuna takipsizlik kararları üzerine kendisine yaptığı müracaata olumlu yaklaşıp takipsizlik kararını KALDIRAN, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar´ın, Operasyon Ergenekon adlı kitabıyla ilgili olarak İşçi Partisi´nin suç duyurusu üzerine Ankara Başsavcılığı´nın verdiği takipsizlik kararını bozup Tayyar´ın yargılanmasını SAĞLAYAN, Başbakan Erdoğan´ın ´Sayın Öcalan´ dediği iddiasıyla yapılan suç duyurusuna Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararı üzerine kendisine yapılan başvuruyu değerlendirip takipsizlik kararını KALDIRAN ve Erdoğan´ın yargılanmasını İSTEYEN, son örnek olarak da Cumhurbaşkanı Gül hakkında ´yargılanması gereken şüpheli´ kararını VEREN Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Kaçmaz.. Bir tarafta düzenlediği iddianame sebebiyle Şemdinli savcısının apar topar meslekten atılması, davaya bakan ve sanıklara ağır cezalar veren Van mahkemesi hakimlerinin tümünün yine dava yarıda kesilerek apar topar sürgünle yurdun çeşitli yerlerine sürülmesi, davaya atanan başka hakim heyetinin ilk celsede davayı askeri mahkemeye devretmesi, diğer tarafta ise Vatana ihanet suçlaması dışında asla yargılanamayacak olan Cumhurbaşkanının tıpkı 367 kararında olduğu gibi hukuk kılıfına uydurulmaya çalışılmış bir kararla suçlanması, soruşturma başlamadığı halde ´şikayet edilen´ yerine ´şüpheli´ sıfatıyla hakarete maruz bırakılması. Karşıt iki tarafın varlığı ve mücadelesi giderek netleşiyor. Geriye dönüp son 6-7 yılda yaşanan gelişmeleri yanyana koyunca bu iki gücün varlığı ve mücadelesi çok net görülüyor.. Kışkırtma hamlelerinin son örneğini Cumhurbaşkanını suçlama cüretkarlığı ile veren Kontrgerillacılar giderek çılgınlaşıyor.. İki taraftan birinin yenileceği bu giderek kızışan süreçte Kontrgerilla eteğindeki taşları döküyor, uyuyan hücreleri uyandırıyor..

Yargıdaki Kontrgerilla elemanları bir bir deşifre oluyor

Ergenekon sanığı Kemal Kerinçsiz´e selam verip tebrik eden ve Kerinçsiz tarafından da öpülerek tebrik EDİLEN, kendisinin de üyesi olduğu Yarsav´ın başkanı Emin Ağaoğlu´nun başka mahkemelerin verdiği dinlenip dinlenmediğinin araştırılması başvurusuna takipsizlik kararları üzerine kendisine yaptığı müracaata olumlu yaklaşıp takipsizlik kararını KALDIRAN, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar´ın, Operasyon Ergenekon adlı kitabıyla ilgili olarak İşçi Partisi´nin suç duyurusu üzerine Ankara Başsavcılığı´nın verdiği takipsizlik kararını bozup Tayyar´ın yargılanmasını SAĞLAYAN, Başbakan Erdoğan´ın ´Sayın Öcalan´ dediği iddiasıyla yapılan suç duyurusuna Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararı üzerine kendisine yapılan başvuruyu değerlendirip takipsizlik kararını KALDIRAN ve Erdoğan´ın yargılanmasını İSTEYEN, son örnek olarak da Cumhurbaşkanı Gül hakkında ´yargılanması gereken şüpheli´ kararını VEREN Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Kaçmaz..Bir tarafta düzenlediği iddianame sebebiyle Şemdinli savcısının apar topar meslekten atılması, davaya bakan ve sanıklara ağır cezalar veren Van mahkemesi hakimlerinin tümünün yine dava yarıda kesilerek apar topar sürgünle yurdun çeşitli yerlerine sürülmesi, davaya atanan başka hakim heyetinin ilk celsede davayı askeri mahkemeye devretmesi, diğer tarafta ise Vatana ihanet suçlaması dışında asla yargılanamayacak olan Cumhurbaşkanının tıpkı 367 kararında olduğu gibi hukuk kılıfına uydurulmaya çalışılmış bir kararla suçlanması, soruşturma başlamadığı halde ´şikayet edilen´ yerine ´şüpheli´ sıfatıyla hakarete maruz bırakılması. Karşıt iki tarafın varlığı ve mücadelesi giderek netleşiyor. Geriye dönüp son 6-7 yılda yaşanan gelişmeleri yanyana koyunca bu iki gücün varlığı ve mücadelesi çok net görülüyor.. Kışkırtma hamlelerinin son örneğini Cumhurbaşkanını suçlama cüretkarlığı ile veren Kontrgerillacılar giderek çılgınlaşıyor.. İki taraftan birinin yenileceği bu giderek kızışan süreçte Kontrgerilla eteğindeki taşları döküyor, uyuyan hücreleri uyandırıyor..

Sincan´daki mahkeme tartışmalı kararlara imza attı

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ni kamuoyu tartışmalı kararlarıyla tanıdı. Mahkeme Başkanı Osman Kaçmaz, Başbakan Erdoğan hakkında ´Sayın Öcalan´ sözüne verilen takipsizlik kararını kaldırdı. Ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında bir başka karara imza attı. Gül´ün, ´kayıp trilyon´ davasında Anayasa gereği yargılanmasının mümkün olmadığını belirten takipsizlik kararının Maliye Bakanlığı´na tebliğ edilmesi gerektiğine hükmetti. Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar´ın, Operasyon Ergenekon adlı kitabıyla ilgili olarak İşçi Partisi´nin suç duyurusu üzerine Ankara Başsavcılığı´nın verdiği takipsizlik kararını bozdu. Tayyar, bu kararın ardından yargılanmaya başladı. Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu´nun telefonlarının dinlenip dinlenmediği yönünde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na yaptığı başvuruya ilişkin verilen takipsizlik kararını da bu mahkeme kaldırdı. Mahkeme Başkanı Kaçmaz, dinlemeye karşı önlem olarak odasına Jammer cihazı koydurmasıyla gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün yargılanması yönünde karar veren Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz´ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın da yargılanmasının önü açan isim olduğu ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan´ın ´Sayın Öcalan´ dediği iddiasıyla mahkumiyetine giden yolu açan Kaçmaz, Ergenekon´un tutuklu sanığı Avukat Kemal Kerinçsiz tarafından da tebrik edilmiş.

Kerinçsiz Ergenekon davasına bakan savcı ve hakimleri Sincan hakimi Osman Kaçmaz´la tehdit etti

Erdoğan´ı da ´yargılayın´ dedi

Erdoğan´ın ´Sayın Öcalan´ dediği iddiasıyla yapılan suç duyurusu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verilerek rafa kaldırıldı. Başsavcılığın bu kararı aleyhine ise Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ne itiraz edildi. Kaçmaz takipsizlik kararını zamanaşımı süresinin dolmadığı ve suç işlenip işlenmediğinin takdirinin de mahkemeye bırakılması gerektiği´ gerekçesiyle kaldırdı. Kaçmaz´ın bu kararı Kerinçsiz´in Ergenekon sanıklarından Muammer Karabulut ile yaptığı ve Ergenekon iddianamesine de giren telefon kayıtlarına yansıdı. Kerinçsiz, Ergenekon davasındaki çapraz sorgusunda Karabulut ile yaptığı söz konusu telefon kayıtlarına açıklık getirdi. Erdoğan´la ilgili alınan kararının ardından Bakü´de düzenlenen 11. Türk Dünyası Kurultayı´na katıldıklarını belirten Kerinçsiz, burada ilk kez karşılaştığı Kaçmaz´ı kararından dolayı tebrik ettiğini ifade etti. Kaçmaz´a yönelik övgü dolu sözlerin yer aldığı telefon kayıtlarının iddianameye alınmasına tepki gösteren Kerinçsiz, Ergenekon savcılarını O adil hakimlere en fazla sizin ihtiyacınız olacak. Siz onlardan adalet dilemek zorunda kalacaksınız.´ diyerek de tehdit etmişti.

Hakim Kaçmaz YARSAV üyesi

Bu arada hakim Osman Kaçmaz´ın yargıda ideolojik bölünmeye yol açtığı gerekçesiyle eleştirilen Yargıçlar ve Savcılar Birliği üyesi olduğu öne sürüldü. Kaçmaz´ın verdiği ve temyize götürülen kararların büyük bölümü Yargıtay Ceza Daireleri tarafından bozuldu. Kaçmaz´ın son 4 yılda temyiz edilen 185 kararından 161´i kanuna aykırı bulunarak bozuldu.

Kanadoğlu´nun arkadaşı

Gül hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen ´kovuşturmaya yer olmadığı´na ilişkin karar için Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ne itiraz eden ismin eski Yargıtay üyesi Cahit Nalbantoğlu olduğu öğrenildi. Eski Yargıtay üyesi Nalbantoğlu ile Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu´nun çok yakın arkadaş olduğuna dikkat çekildi.

Karara itiraz hakkı yok

Hukukçular, Gül hakkındaki karara Nalbantoğlu´nun itiraz hakkı bulunmadığına dikkat çekiyor. Ceza Muhakemesi Kanunu´nun 173. maddesine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın ´kayıp trilyon´ davasında Abdullah Gül ile ilgili verdiği karar sadece Hazine ve Maliye´nin itiraz hakkı bulunuyor.

BENİMLE İLGİLİ DE KARAR VERMİŞTİ

Başbakan Erdoğan´ın AK Parti Genel Merkezi´nde yapılan basına kapalı grup toplantısında Gül hakkında ´yargılanabilir´ kararı veren hakim Kaçmaz´la ilgili açıklamalar yaptığı ileri sürüldü. Kulislere sızan bilgilere göre Erdoğan, Danıştay başta olmak üzere yargı organlarının hükümetin icraatlarını engellediğini belirtirken ?Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nin son verdiği kararı hepiniz biliyorsunuz. Bu karar Anayasa´ya aykırı. Ama böyle bir karar verilebiliyor. Benim hakkında bu hakim tarafından ´yargılanmam´ gerektiğine ilişkin karar verilmişti dedi. Kaçmaz´ın YARSAV üyesi olduğuna yönelik haberleri hatırlatan Erdoğan ´O hakimin nereyle bağlantılı olduğu ortaya çıktı yorumunda bulunduğu belirtildi.

Moğultay: MHP´lileri mi alsaydım?

1993 yılında kadroya alınan sol zihniyetli ikibin hakim ve savcı

Oysa siyasallaşma iddiaları, 1993´te Tansu Çiller´in başkanlığında kurulan DYP-SHP hükümetlerinin SHP´li Adalet Bakanları Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay döneminde ortaya çıktı. İki bakan döneminde, yine yazılı sınav ve mülakat yöntemiyle 2 bine yakın hakim ve savcı alındı. 1994 yılında hakimlik ve savcılık için yapılan yazılı sınavda dereceye girenlerin yarıdan fazlasının, Bakan´ın oluşturduğu heyetin yaptığı mülakatta elenmesi, yargıda siyasallaşma iddialarını gündeme getirdi; ancak ne yargı kurumları ne Barolar Birliği ne de diğer sol partiler olaya tepki göstermedi. 1994´teki yazılı sınavda aldıkları yüksek puanlarla ilk 10´a giren 4, ilk 50´ye giren 27, ilk 100´e giren 57 hakim ve savcı adayı, mülakatta başarısız sayılarak elendi. Mülakatlarda hakim ve savcı adaylarına namaz kılıp kılmadıklarının dahi sorulduğu da gazetelere yansımıştı. SHP´li Adalet Bakanı Mehmet Moğultay ise, yargıya yandaşlarını dolduruyorlar eleştirilerine cevap verirken, siyasallaşma itirafında bulunuyordu: Elbette kendi partililerimi alacağım. Sınavda MHP´lileri mi alacaktım? Moğultay´ın bu sözleri büyük tartışmalara neden oldu ancak rejim krizine dönüştürülmedi.

´Beni hatırlayabildin mi Kemal?´

Kerinçsiz: ´Bi gözünüzden öpüyüm dedim. Sarıldım öptüm adamı´

Ergenekon iddianamelerinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´e yargı yolunu açma girişimiyle ilgili çarpıcı bilgiler yer alıyor. Ergenekon sanıkları, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ni iki yıl önce takibe almış. Avukat Kemal Kerinçsiz, Cumhurbaşkanı Gül´le ilgili ´Kayıp Trilyon´ davasında tartışmalı karar veren hakim Osman Kaçmaz için övgü dolu ifadeler kullanıyor. Kendisiyle karşılaştıklarında aralarında geçen diyaloğu şöyle anlatıyor: Beni hatırlayabildin mi Kemal? dedi. Hatırlayamadım dedim, efendim. Ben senin yaptığın itiraza kararı veren reisim, dedi. ´Sincan ağır ceza´ yapmayın ağbi dedim. Ben de sizi ziyaret edecektim Ankara´ya geldiğimde, bi gözünüzden öpüyüm dedim. Sarıldım öptüm adamı.

Darbe teşebbüsü ve darbe için kaos ortamı oluşturmakla suçlanan Ergenekon davası sanıklarının, siyasilerin önünü kesmek için yargı yolunu da kullandığı Ergenekon iddianamelerine yansıdı. İddianamelerde, terör örgütü üyesi olmakla suçlanan avukat Kemal Kerinçsiz ve idare mahkemelerinde bilirkişilik yapan Mahir Akkar´ın örgütün faaliyetleri doğrultusunda davalar açtıkları belirtiliyor. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Gül´ün yargılanmasının önünü açmaya çalışan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ne de Ergenekon sanıkları sıkça uğramış. Kerinçsiz´in Başbakan Erdoğan hakkında teröristbaşına ´sayın´, şehitlere ´kelle´ dediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasından sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nca verilen takipsizliği Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi kaldırmıştı. Ergenekon davasının 2.455 sayfalık ilk iddianamesindeki bilgilere göre Kerinçsiz, Sincan´dan çıkan Haziran 2007´deki bu karardan sonra 11. Türk Dünyası Kurultayı´nda karşılaştığı mahkeme başkanı Osman Kaçmaz´ı sarılarak öpmüş.

Bir başka telefon görüşmesinde, ikinci iddianamenin sanıklarından Mahir Akkar´ı arayan T.K. isimli bir kişi Abdullah Gül´ün Kayıp Trilyon davası sende mi? diye soruyor. İddianamede, Ergenekon örgütü adına yargı işlerini takip ettiği ileri sürülen Akkar, bu davanın kendisinde olmadığını belirtiyor. İkinci iddianamede, sanıklardan bilirkişi Mahir Akkar´ın, Ergenekon örgütünün amaçları doğrultusunda kişileri yasadışı olarak takip ettiği, takip ettirdiği, Ankara´da bulunan farklı yargı mercilerinde görev yapan hakim ve cumhuriyet savcıları hakkında şahıslara bilgi verdiği, bu kişilerin dosyaları ile ilgili olarak iş takibi yaptığının tespit edildiği belirtiliyor. Akkar, Ergenekon sanığı doktor Mesut Özcan´la konuşurken elindeki CD´leri Tuncay Özkan´a ulaştırmak istediğini söylüyor. Özkan´ın doktoru Mesut Özcan´dan randevu almasını talep ediyor. Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, 12 Haziran 2008´de M. ile yaptığı görüşmede yine Kayıp Trilyon davasından bahsediyor. Büyükçelebi, A.G.´nin Kayıp Trilyon dosyası vardı ya, Dosya bulunmuş Tabii kendileri kaybettiler, kendileri buldular, zamanı geldi demek ki, onu bi yarına toparlayalım da yarına gündeme verelim olur mu? diyor. M. ise Tamam müdür karşılığını veriyor.

M.K.: ´Tayyip´e ceza kararı nasıl çıktı?´ Kerinçsiz: ´O abi onu telefonla söylemeyeyim abi (Gülerek)..´

Muammer Karabulut (Noel Baba Derneği başkanı): Geldi yolladım bile biraz sonra da bizim sitede sana şöyle söyleyeyim, Türkiye´deki hem yabancı yayın organlarına, basın organlarına hem bütün haber ajanslarına Türkiye´deki bütün ilçedeki gazetelere gitti. Erdoğan kelle dedi, üç yeni kuruş ceza aldı. Bu karar nasıl çıktı?

K.K.: O abi onu telefonla söylemeyeyim abi (Gülerek)... işte bunu .. muhaliflerin iyi kullanması lazım ama nerde o muhalif ayrı bir mesele.

K.K.: ... geçen gün karşılaştık Sayın davasını açan Sincan Ağır Ceza Mahkemesi´nin başkanıyla, ´beni hatırlayabildin mi Kemal?´ dedi. ´Valla hatırlayamadım´ dedim efendim. Ben dedi senin yaptığın itiraza kararı veren reisim dedi. ´Sincan ağır ceza´ yapmayın abi dedim. Ben de sizi ziyaret edecektim, Ankara´ya geldiğimde bi gözünüzden öpüyüm dedim. Sarıldım öptüm adamı ... Dedim Türkiye´de böyle hakimler kaldı mı? Acaba dedim. ... neyse oturduk sohbet ettik Allah razı olsun böyle aslan gibi bir çocuk, şimdi sana 45-47 yaşlarında benim yaşlarda bir şey

Ergenekon sanıkları yakın takipte

T.K.: Bu Abdullah Gül hakkında bu Kayıp Trilyon´dan dolayı bi takipsizlik kararı verilmişti. Acaba sizin ona bir itirazınız söz konusu oldu mu? Sincan.

Mahir Akkar: Abdullah Gül´le ilgili.

T.K.: Evet bi takipsizlik kararı verilmişti bu Kayıp Trilyon davası vardı ya efendim. Acaba onunla ilgili sizin bir itirazınız oldu mu?

M.A.: Yok o konu bende değildi ki Kayıp Trilyon olayı. Ama o Kayıp Trilyon dosyası bende var, bende onun sureti de o ben ben şey tarafı ben değildim onun.

T.K.: Fakat takipsizlik kararından Maliye Bakanlığı´nı haberdar etmiyor. Maliye Bakanlığı´nı haberdar etmediği için bir vatandaş Sincan Ağır Ceza Mahkemesi´ne başvurmuş. ( Zaman)

Abdullah Harun

(21 Mayıs 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=704    yazdır/print
ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.017.296