Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Yöneticileri davası: 75 sanık

Ankara'da, FETÖ çatı davası kapsamında, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 73 sanık hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi. 71 sanıklı olarak açılan davada sanık sayısı daha önce 73'e çıkmıştı. Son duruşmalarda sayı 75'e yükseldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.12.2017 11:20 Ankara'da, FETÖ çatı davası kapsamında, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 73 sanık hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi. 71 sanıklı olarak açılan davada sanık sayısı daha önce 73'e çıkmıştı. Son duruşmalarda sayı 75'e yükseldi.

27.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinin, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen, örgütün sözde 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz ve yine örgüt yöneticilerinden olduğu belirlenen Mahmut Akpınar hakkında ayrı ayrı açılan davaları birleştirmesiyle çatı davadaki sanık sayısı 73'ten 75'e yükseldi.

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 73 kişi hakkında, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden bir gün önce açılan davada sanıklar 'anayasayı ihlale teşebbüs etmek' ve 'hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek' suçlarından ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapsin yanı sıra 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek', 'siyasi ve askeri casusluk', 'hukuka aykırı olarak kişisel verileri ele geçirmek', 'hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek', 'nitelikli dolandırıcılık', 'zimmet', 'terör örgütü faaliyeti çerçevesinde resmi belgede sahtecilik' ve 'suç gelirlerini aklamak' suçlarından 132 yıl birer aya kadar hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

Çatı davanın iddianamesinde, FETÖ/PDY'nin, hükümeti devirmek, devlet kurumlarını ele geçirmek, anayasal düzeni yıkarak yerine otoriter, totaliter bir cemaat oligarşisi/zümre hakimiyetine dayanan devlet düzeni kurmak için kurulduğu ifade ediliyor.

Birleştirilen dosyalar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışında bulunan ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirlenenlere yönelik soruşturmayı kapsamında FETÖ'nün yöneticisi konumundaki Ahmet Kurucan, Harun Tokak, İsmet Aksoy, Murat Karabulut, Mustafa Özcan, Sait Aksoy, Süleyman Tiftik ve Şerif Ali Tekalan ile darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü'nde olduğu ortaya çıkan, serbest bırakılmasının ardından ortadan kaybolan, yurt içi ve dışında halen aranan Adil Öksüz hakkında 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' suçundan yeni dava açmıştı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, savcılığın birleştirme talebiyle gönderdiği iddianameyi kabul etmesinin ardından dosyayı, 'FETÖ/PDY çatı davası' ile birleştirdi. Yeni açılan davanın sanıklarından Öksüz dışındakilerin zaten 'çatı dava' sanıkları arasında bulunması nedeniyle sanık sayısı bir kişi artarak 74'e yükseldi.

Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, örgütün 'imam'larından olduğu belirlenen Mahmut Akpınar hakkında da 'silahlı terör örgütü' suçlaması kapsamında yine Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açtığı, bu davanın da 'FETÖ/PDY çatı davası' ile birleştirildiği, böylece sanık sayısının 75 olduğu öğrenildi.

'FETÖ/PDY çatı davası'

'FETÖ/PDY çatı davası'nda eski milletvekili İlhan İşbilen ile Dilaver Azim, Ali Çelik, Abdülkadir Aksoy, Kazim Avcı, Alaeddin Kaya ve Hidayet Karaca tutuklu bulunuyor. Diğer sanıklar ise firari durumda.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

28.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar İlhan İşbilen, Ali Çelik, Abdülkadir Aksoy, Alaeddin Kaya, Kazım Avcı, Dilaver Azim ile taraf avukatları ve bazı müştekiler katıldı. Tutuklu sanık Hidayet Karaca ise cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmada hazır edildi.

Duruşmanın öğleden önceki bölümünde dosyaya gelen evrakları okuyan Mahkeme Başkanı Selfet Giray, başka bir soruşturmada gizli tanık olarak ifade veren 'Toprak'ın beyanlarından dolayı Abdülkadir Aksoy hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçlamasıyla bir dava daha açıldığını belirtti.

Söz konusu davanın, mahkeme tarafından görülen FETÖ çatı davası ile birleştirildiğini bildiren Giray, Aksoy'a savunma yapıp yapmayacağını sordu. Savunma yapmak istediğini bildiren Aksoy, 'Gizli tanık Toprak, ismimi bilmiyor. Bana herhangi bir fiil de isnat edemiyor. Bu iddianamenin reddi gerekirdi. Bu iddianameye karşı söylenecek bir şey yok. Eski beyanlarımı tekrar ediyorum. Terör örgütü üyesi değilim. Bu suçtan beraatımı talep ediyorum. Alaaddin Kaya ile ilişkim vekil-müvekkil ilişkisidir. Kaya, aynı zamanda hemşehrimdir. Bu nedenle zaman zaman görüşürdük.' dedi.

Giray, daha sonra sanıkların üzerilerinde ve evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyaller ile dokümanlara ilişkin dosyaya gelen belgeleri okudu. Belgeler arasında sanıkların ByLock yazışmalarının dökümleri ve örgüt lideri Gülen'in 'sohbet' ve fotoğraflarının bulunduğunu söyleyen Giray, sanıklara ve taraf avukatlarına belgelere ilişkin söyleyeceklerinin olup olmadığını sordu.

- 861 kez ByLock'a girmiş

Sanıklardan Ali Çelik, örgütün kriptolu mesajlaşma programı ByLock'u hiç kullanmadığını savundu. Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun (BTK) internet trafik tespiti tutanağında 861 kez ByLock'a girdiği yönündeki tespite değinen Çelik, bu trafiğin gittiği yerlerde internete otomatik bağlanmasından ya da kendi telefon internetini başkalarına açmasından kaynaklanabileceğini öne sürdü.

Çelik, BTK'dan gelen yazıda bir ByLock IP adresiyle bağlantısından söz edildiğini belirterek, 'Bu IP adresini sadece ByLock değil 7 farklı adres kullanıyor. Girdiğim bir başka adresin ByLock gözükmesinin birinci izahı bu olabilir. İkincisi ise bir bilişim uzmanı bazı programların arkasına gizli ByLock reklamı konulduğunu, bu sitelere girildiğinde ByLock bağlantısı yapılmış gibi gözüktüğü tespitini yapmıştı. Buna da müzik, namaz programlarını örnek verdi. Benim telefonumda da namaz programı var. Çok seyahat eden bir kişi olduğumdan namaz programını hep kullandım. Gittiğim yerlerde kıbleyi birilerine sormamak için namaz programı kullandım. Bundan dolayı böyle bir trafik oluşmuş olabilir veya reklamlara girmişimdir.' diye konuştu.

FETÖ çatı davasına 73'üncü kişi olarak raptiyeyle rapt edildiğini savunan Çelik, bu raptiyenin tutmayacağını söyledi. Bank Asya hakkında konuşan Çelik, 'Örgüt lideri demiş ki 'Bank Asya'yı kurtarın.' Benim bu dönemden sonraki Bank Asya hareketlerim ortada. 17-25 Aralık öncesinde oradan kredi almıştım. 17-25 Aralık'tan sonra gittim Beykoz'daki arsamı sattım ve o krediyi kapattım. Krediyi kapatmam bankanın aleyhinedir. Örgüt lideri 'bankayı kurtarın' diyor, birileri koşuyor, ben tam tersini yapıyorum. Örgütün kurucusu olmadığım, yöneticisi olmadığım ortada. Tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Sanık Dilaver Azim, kendisine ait hard diskte 'Zaman.com.tr'den bazı çıktıların bulunduğu tespitine ilişkin, 'Ben çok sayıda siteden haber okudum. Neden sadece FETÖ'nün yayını belge olarak gösteriliyor. Ben iki yıldır suçsuz yere yatıyorum. Bu örgütün bir bardak çayını içsem söylerim. Bu örgütle hiçbir ilgim yok. Bir delil varsa söyleyin.' ifadelerini kullandı.

- İşbilen, ByLock kullandığı iddialarını reddetti

Sanık İlhan İşbilen, hakkındaki ByLock raporuna ilişkin savunmasını raporu gördükten sonra yapacağını söyledi. ByLock kullanmadığını iddia eden İşbilen, 'ByLock kullanıldığı söylenilen telefonlar benim telefonlarım değil, Meclis tarafından bana verilen telefonlar. Meclis bazen telefonları topluyordu, programlar yüklüyordu ve Meclis ile alakalı programlar deniliyordu. ByLock'un yüklendiği tarihe bakıyorum o tarihte ben yurt dışındayım. Atılan mesajlara bakıyorum, Erzurum'dan mesaj atılmış ama ben yine yurt dışındayım.' şeklinde konuştu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

29.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar İlhan İşbilen, Ali Çelik, Abdülkadir Aksoy, Alaeddin Kaya, Kazım Avcı, Dilaver Azim ile taraf avukatları ve bazı müştekiler katıldı. Sanık Hidayet Karaca ise tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden telekonferans sistemiyle duruşmaya bağlandı.

Müdahil Başbakanlığın avukatının da hazır bulunduğu duruşmada sanıklar ve avukatlara dosyaya giren belgeler ile tahliye konusundaki beyanları soruldu.

'Antidepresan müptelası oldum'

Beyanları alınan sanık Alaeddin Kaya, sağlığıyla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadığını, kalp ve damar rahatsızlığının bulunduğunu söyledi. Uzun yıllardan beri kalbinde ritim bozukluğu olduğunu, aynı zamanda hipertansiyon hastası olduğunu anlatan Kaya, '2 ay sonra 68 yaşına gireceğim. Gücüm kalmadı, yoruldum. An itibariyle tam 19 çeşit ilaç kullanıyorum. Her çıktığım doktor bir ilaç verdi. İkisi ruh sağlığımla ilgili ilaçlar. Artık antidepresan müptelası oldum. Tahliyemi talep ediyorum' dedi.

Tutuklu sanıklardan Alaeddin Kaya, ciddi sağlık sorunları bulunduğunu ifade ederek, tahliyesini istedi.

Kaya ve Avcı'nın avukatı Bülent Teoman Özkan, iddianameyi hazırlayan savcının Ocak 2016'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen Adil Öksüz'den haberdar olduğunu belirterek, 'Ama bu kadar önemli bir kişi bir defa ifadeye çağrılmamış.' dedi.

Sanıkların darbeyle ilişkilendirilmesi için Adil Öksüz'ün de ek iddianameyle bu dosyanın sanıkları arasına girdiğini savunan Özkan, 'Adil Öksüz'ün bu dosyayla ne ilgisi var?' dedi. Özkan, Öksüz yönünden dosyanın ayrılmasını istedi.

Hidayet Karaca da iddianamede çelişkiler bulunduğunu öne sürdü. Karaca, 'sanık olması gerekenlerin tanık olduğunu' söyleyerek, 'Her türlü pisliğe bulaşmış insanlar kendini kurtarmak için tanık oluyor, sanık olmuyor.' dedi.

Sanık avukatı Ahmet Serdar Güneş de müvekkilinin cebir ve şiddet içeren eylemi bulunmadığını kaydederek, 'Üç dosyadan tutuklu. Delil karartma ihtimali ve kuvvetli suç şüphesi delilleri yok. Adli kontrolle tahliyesini istiyoruz.' diye konuştu.

Kazım Avcı da sağlık sorunları bulunduğunu, cezaevinde zorluk çektiğini söyledi. '24 aydır tutukluyum. Beraber kaldığım insanlara yük oluyorum.' diyen Avcı, tahliyesini talep etti.

Avcı ayrıca geçen yıllardaki soruşturmalarda üst düzey askerlerin örgütün kumpasları sonucu tutuklanmasına yönelik eleştirileri üzerine Ergenekon'dan içeri almak istediklerini de iddia etti.

Sanık Abdülkadir Aksoy da delillerin toplandığını, aleyhine hiçbir delil bulunmadığını ileri sürerek, tahliyesini istedi.

Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, sanıklardan Kazım Avcı ve Alaeddin Kaya'nın maruz kaldığı ağır bir hastalık nedeniyle cezaevinde hayatlarını yalnız sürdürüp sürdüremeyecekleri hususunda Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasını talebinde bulundu.

Hakkında yakalama veya yokluğunda tutuklama kararı bulunan sanıklara ilişkin bu kararların devamını isteyen savcı, sanıkların 'kırmızı bülten' ile aranmaları ve yurt dışında bulunduğu belirlenen sanıkların iadelerinin sağlanmaları hususunda Adalet Bakanlığına yazılan müzekkerelerin akıbetinin sorulması talep etti.

Avcı, tutuklu sanıkların mevcut durumunun devamını da istedi.

Heyetçe yaptıkları müzakerelerin ardından Mahkeme Başkanı Selfet Giray, ara kararları açıkladı.

Buna göre, Abdülkadir Aksoy, Alaeddin Kaya ve Kazım Avcı'nın sağlık durumları konusunda Adli Tıp Kurumundan rapor alınması kararlaştırıldı.

Varsa soruşturmanın genişletilmesine yönelik taleplerini bildirmesi için dosyanın cumhuriyet savcısına verilmesine karar verilirken, haklarında yakalama ve yokluğunda tutuklama kararı bulunan sanıklar yönünden bu kararların devamına, 'kırmızı bülten' ve iade talepleri konusunda da Adalet Bakanlığından cevap beklenmesine karar verildi.

Sanıkların tutukluluklarının devamı kararlaştırıldı. Sanıklardan İşbilen, Aksoy, Avcı ve Kaya'nın ilaçları hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için cezaevi müdürlüğüne müzekkere yazılmasına da hükmedildi.

Dava, 7-8 Şubat 2018'e erteledi.

İDDİANAME

İddianamede, Gülen'in de arasında bulunduğu sanıkların, 'Anayasayı ihlale teşebbüs etmek' ve 'hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek' suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yanı sıra 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek', 'siyasi ve askeri casusluk', 'hukuka aykırı olarak kişisel verileri ele geçirmek', 'hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek', 'nitelikli dolandırıcılık', 'zimmet', 'terör örgütü faaliyeti çerçevesinde resmi belgede sahtecilik' ve 'suç gelirlerini aklamak' suçlarından 132 yıl birer aya kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

FETÖ çatı iddianamesinde, FETÖ/PDY'nin, devlet kurumlarını ele geçirmek, anayasal düzeni yıkarak yerine otoriter, totaliter bir 'cemaat oligarşisi/zümre hakimiyetine dayanan devlet düzeni' kurmak ve hükümeti devirmeye teşebbüs etmek suçlarına ulaşmak için kurulduğu ifade ediliyor.

İddianamede, 2002'de öldürülen yazar Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu, emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, eski Ankara ve Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in de aralarında bulunduğu bazı kişiler, 'mağdur' ya da 'şikayetçi' olarak yer alıyor. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Maliye Hazinesi de 'mağdur' olarak gösteriliyor.

Davanın sanıkları şunlar:

'Fetullah Gülen, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdülkadir Aksoy, Abdullah Aymaz, Abdulletif Tapkan, Ahmet Can, Ahmet Kara, Ahmet Kirmiç, Ahmet Kurucan, Ahmet Şahinalp, Alaeddin Kaya, Ali Bayram, Ali Çelik, Ali Ursavaş, Bahattin Karataş, Barbaros Kocakurt, Bekir Baz, Cemal Türk, Cemal Uşak, Cemil Koca, Cevdet Türkyolu, Dilaver Azim, Faruk İlk, Halit Esendir, Hamdi Akın İpek, Hamdullah Bayram Öztürk, Harun Tokak, Hüseyin Kara, Hüseyin Saruhan, İbrahim Kocabıyık, İlhan İşbilen, İrfan Yılmaz, İsmail Büyükçelebi, İsmail Cingöz, İsmet Aksoy, Kazim Avcı, Kudret Ünal, Mahmut Akdoğan, Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet Ali Şengül, Mehmet Erdoğan Tüzün, Mehmet Hanefi Sözen, Muammer Türkyılmaz, Murat Karabulut, Mustafa Yeşil, Mustafa Muhammet Günay, Mustafa Özcan, Mustafa Talat Katırcıoğlu, Naci Tosun, Necdet Başaran, Necdet İçel, Nevzat Ayvacı, Osman Hilmi Özdil, Osman Karakuş, Önder Aytaç, Rahmi Bıyık, Recep Uzunallı, Reşit Haylamaz, Rıdvan Akovalı, Sadettin Başer, Sadık Kesmeci, Sait Aksoy, Selman Kuzu, Suat Yiğit, Suat Yıldırım, Süleyman Tiftik, Süleyman Uysal, Şerif Ali Tekalan, Talip Büyük, Tuncay Delibaşı ve Ziya Demirel.'

Paralel yapı-11 Aralık (2015) 'Ankara 75 sanık (ilk 73 sanık) (Çatı) Lider Kadrosu' davası

(02 Aralık 2017, 11:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11864    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.922.232