Tam
EskidenYeniye
 

Konya 486 sanıklı Fetö davası

Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 195'i tutuklu 486 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.02.2018 18:32 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 195'i tutuklu 486 kişinin yargılanmasına devam edildi.

30.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Meram ilçesinde özel olarak hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen davanın duruşmasına tanık beyanlarıyla devam edildi.

Duruşmaya, sanıklar, yakınları, avukatları ve tanıklar katıldı.

Tanıklardan H.Y, örgüte bir kez para transferi için yardımcı olduğunu, bunun dışında bir bağlantısının bulunmadığını öne sürdü.

İstanbul'da 2010 yılında kendi işini yaparken tutuksuz sanıklardan Ali Fuat D. tarafından telefonla arandığını anlatan H.Y, 'Ali Fuat D, İstanbul'da bir özel hastanenin kasasında örgüte ait 1 milyon doların bulunduğunu, bu paranın yarısını kendisinin, yarısını da benim 3-4 ay kullanabileceğimizi, daha sonra örgüte iade edeceğimizi söyledi. O dönem şirketim maddi sıkıntılar yaşadığı için bu teklifi kabul ettim.' diye konuştu.

'500 bin doları o gün teslim aldım'

Para transferine nasıl aracılık ettiğini anlatan H.Y, şöyle konuştu:

'Bahsedilen özel hastaneye giderek, orada söylenen kişiyle görüştüm. Kendimi tanıtıp durumu izah ettim. Kendisini bize bu transferi önerdiğini duyduğum Halil İbrahim A. ile telefonla görüştürdüm. 1 milyon doların tamamını güvenlik nedeniyle 'hepsini bir anda götürmem tehlikeli olabilir' diye o gün almak istemedim. Bu söylediğimi kabul ettiler ve paranın yarısı olan 500 bin doları o gün teslim aldım. Daha sonra bir bankaya giderek 250 bin doları kendi şirket hesabıma, 250 bin doları da Ali Fuat D'nin hesabına havale yaptım.'

H.Y, 3-4 gün sonra geri kalan 500 bin doları almak için tekrar hastaneye gittiğini, bu kez parayı başka birinden aldığını dile getirdi.

'Paraları alıp kendi işlerimizde kullandık'

500 bin doların 150 bin dolarını Ali Fuat D'nin hesabına, 350 bin dolarını kendi şirket hesabına yatırdığını söyleyen H.Y, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Paraları alıp kendi işlerimizde kullandık. Ali Fuat D, 2-3 ay sonra 'bu paraları iade edelim, çok geciktirmeyelim. Sonra ihtiyacımız olunca yine alırız' dedi. O dönem maddi sıkıntım olduğu için bu parayı 4-5 ay sonra dikkat çekmesin diye parça parça yurt dışına transfer ettim. Transfere ilişkin belgeler hala şirketimizde mevcuttur. Bu örgütle bu para ilişkisinden başka bir ilişkim olmamıştır. Para transferine yardımcı olursak bu parayı bir süre kullanabileceğim söylendiği için aracılığı kabul ettim.'

Tanıklardan A.K. de 2009 yılında 6 ay kadar örgüte ait bir dershanede kantin işlettiğini anlattı.

Kantin işletmeciliğinin kısa süre sonra kendisinden alınıp başkasına verildiğini aktaran A.K, 'Dershanenin müdürü ve alım-satım işleriyle ilgilenen kişi benden kurban, burs, bağış adı altında para talebinde bulundu ve sohbetlere katılmamı istedi. Bunları kabul etmedim.' ifadelerini kullandı.

Tanıklardan H.Ş, çocuğunu 2012-2013 eğitim öğretim yılında örgüte ait bir dershaneye gönderdiğini söyledi.

Çocuğunun öğretmeninin tutuklu sanık Ali B. olduğunu anlatan H.Ş, 'Ali B, oğlumun, Zaman gazetesinin haftada bir yapılan Türkiye geneli sınavlarına girebilmesi için gazeteye abone olmamız gerektiğini söyledi. Kendisinin talebiyle Zaman gazetesine bir yıllığına abone oldum. Abonelik ücretini dershanenin idari işler bölümünde ödedim.' ifadesini kullandı.

Tanıklardan İ.M, geçmişte örgüte ait bir dershanede öğretmenlik yaptığını, bu dönemde maaşından burs adı altında kesintiler yapıldığını anlattı.

İ.M, görev yaptığı dönemde yönetimin çeşitli talepleriyle karşılaştığını aktararak, 'Her öğretmenden yılda 5 gazete, 5 dergi abonesi toplaması isteniyordu. 'İster bulun, ister bulmayın. Bulamazsanız bu miktarı maaşınızdan keseriz' diyorlardı. Bu yüzden öğretmenler gazete ve dergi abonesi bulmaya çalışırdı. Ayrıca her yıl 1 kurban bağışçısı bulmamız istenir, bulamazsak kurban ücreti maaşımızdan kesilirdi. Fazla kurban bağışı toplarsak ödül olarak erken tatil, gezi gibi imkanlar verilirdi.' diye konuştu.

'Aboneliği iptal ettirdiğimde bana kızdı'

Tanıklardan H.S, geçmişte örgüte ait bir şirkette garsonluk yaptığını söyledi.

Tutuklu sanık Doğan S'nin çalıştığı şirketin müdürü olduğunu dile getiren H.S, şöyle devam etti:

'Doğan S, 'Abiler, ablalar şirkete gelecek' deyip bizden masa hazırlamamızı isterdi. Biz de masa hazırlar, garsonluk yapar, toplantıların içeriğinden ve katılımcılarından haberdar olmazdık. Mevlana Üniversitesinde çalıştığım dönemde de bu tarz etkinliklerde garson olarak görev aldığım olmuştur. Doğan S, beni istemediğim halde Zaman gazetesine abone yaptı. Daha sonra ben bu aboneliği iptal ettirdiğimde bana kızdı ve tekrar abone olmak durumunda kaldım.'

Doğan S'nin örgüt içi evliliklere aracılık yaptığını ileri süren H.S, 'Abilere ve ablalara fotoğraf göstererek örgüt içi evliliğe aracılık yaptığını tutuklu sanık Fatih K. ile konuşurlarken duymuştum. Bildiğim kadarıyla Doğan S, örgüt dışı evliliğe izin vermiyordu.' ifadesini kullandı.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

31.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince, merkez Meram ilçesinde özel olarak hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya bazı sanıklar, yakınları, avukatları ve tanıklar katıldı.

Tanıklardan E.B, 2006-2015 yıllarında cemaat olarak bildiği yapının içinde yer aldığını, bu dönemde yaşadıklarını samimiyetle anlattığını söyledi.

Gittiği bir düğünde tanıştığı kişinin kendisini sohbetlere davet ettiğini, örgütle ilişkisinin bu şekilde başladığını belirten E.B, 'Bir süre sohbetlere katıldım. Daha sonra örgütten bir kişi bana artık mütevelli olduğumu söyledi. Bu konumum 17-25 Aralık olaylarına kadar sürdü. Bana mütevelli olduğumu söyleyen Rahmi isimli şahıs her ay öğrenci evleri masrafları için benden bin 500, 2 bin lira isterdi. Toplamda yaklaşık 30 öğrenciye burs verdim.' ifadelerini kullandı.

E.B, 2010 yılında örgüte ait Sabah Eğitim AŞ'nin yönetim kurulu üyesi yapıldığını dile getirerek, 'İmza yetkisi sanıklardan Nurullah B. ile bendeydi. Talep üzerine vekaletimi örgütten birine verdim.' dedi.

Vekaleti verdikten sonra dershane tarafından haberi olmadan banka kredisi çekildiğini anlatan E.B. kullanıldığını ve ateşe atıldığını anladığını aktardı.

Sanık E.B, 2012 yılında Konya'dan bir grupla Amerika'da, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in mütevellilere yönelik sohbetine katıldığına işaret ederek '17-25 Aralık olaylarından sonra yapıyı sorgulamaya başladım. Bu tarihten sonra burs, kurban, himmet adı altında örgüte maddi yardımda bulunmadım. Dershanede aldığım görev nedeniyle 2015 yılına kadar bir şekilde içinde bulunduğum yapıyla tüm bağlantımı 2015 yılında kopardım.' şeklinde konuştu.

'Himmet olarak 20 bin lira verdim'

Tanıklardan L.D. de geçmişte bazı sohbet ve toplantılara katıldığını söyledi.

Örgüt üyelerinin toplantılarda yaptığı himmet baskısından söz eden L.D, şunları kaydetti:

'Sanık Mevlüt Y. bir toplantıda herkese ne kadar himmet vereceğini söylüyordu. Ben himmet olarak 10 bin lira verebileceğimi söyleyince 'bu rakam az' dedi ve 20 bin lira istedi. Ben de kabul ettim ve himmet olarak 20 bin lira verdim. Ancak bu anlattığım olay yaklaşık 20 yıl önce yaşanmıştı.'

Mahkeme Başkanı, tanığın bu beyanı üzerine 20 yıl önce 20 bin liranın oldukça yüksek bir meblağ olduğuna dikkati çekti.

01.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince, merkez Meram ilçesinde özel olarak hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya, bazı sanıklar, yakınları, avukatları ve tanıklar katıldı.

Tanıklardan M.Ö, geçmişte bir süre örgütün sohbet toplantılarına katıldığını söyledi.

Örgüt üyeleriyle 2010'da Bosna Hersek'e düzenlenen yurt dışı gezisine katıldığını anlatan M.Ö, 'Yaklaşık 200 kişilik bir grupla gittik. Gezi sonrasında tutuklu sanıklardan Aytekin Ş. ile tanıştık. Beni geziye davet eden Yusuf K. ile Aytekin Ş. gezi sonrası iş yerime gelip benim artık mütevelli üye olduğumu söyledi. Mütevelli olduktan sonra toplantılarına katıldım. İlk toplantıda Aytekin Ş. bana mütevellilere verdikleri bir hediye çanta getirdi. Çantanın içinde bir cübbe ve namaz takkesi vardı. Bunu mütevelli olanlara verdiklerini söylediler.' diye konuştu.

M.Ö, 2010-2014 yıllarında sohbetlere katıldığı dönemde sohbet hocalığını Aytekin Ş. ile sanıklardan Aykan D.A'nın yaptığını belirtti.

Mütevelli toplantılarında toplanan burs, himmet, bağışlar ile gazete ve dergi abone sayılarının değerlendirildiğini kaydeden M.Ö, şöyle devam etti:

'Ayrıca mütevelli üyeler için yeni burs, kurban, abone hedefleri belirlenirdi. Biz de bu hedeflere ulaşmaya çalışırdık. 2010-2014 yıllarında bu yapıya yıllık 4-5 burs verdim. Bir burs yaklaşık 2 bin lira civarındaydı. Her yıl 5-7 adet kadar kurban bedeli de veriyordum.'

'Hainlerin olduğunu söylüyordum'

M.Ö, 17-25 Aralık olaylarından sonra örgütün devletle karşı karşıya gelmesi üzerine kendini geri çektiğini dile getirerek, '2014'te örgütle bütün bağlantımı kopardım. Bu yapıdan ayrılırken tutuklu sanık Aytekin Ş. ile tartışmalarımız oldu. Ben bu yapıda hainlerin olduğunu söylüyordum, o da yapı içinde hainlerin olabileceğini ancak herkesin hain olmadığını savunuyordu. Kendisiyle bu tartışmalarımız dolayısıyla daha sonra hiç görüşmedik.' ifadelerini kullandı.

Tanıklardan M.K. da liseyi örgüte ait bir okulda okuduğunu bildirdi.

Okulda tanıştığı kişilere ilişkin beyanda bulunan M.K, tutuksuz sanık Serkan E'yi, 2002 yılında diploma aldığı okulun yurdunda sohbet hocası olarak bildiğini ifade etti.

Kendisini 16 yıldır hiç görmediğini savunan M.K, 2002 yılından sonra sanık Serkan E'nin örgütle ilişkisinin olup olmadığını bilmediğini belirtti.

M.K, tutuklu sanık İsa T'yi de sohbet hocası olarak tanıdığını, geçmişte verdiği sohbette dinleyici konumunda bulunduğunu söyledi.

Paralel yapı-21 Temmuz (2017) 'Konya 486 sanık (ilk 527 sanık) Hava Kuvvetleri Yap./Darbeye destek' davası

(03 Şubat 2018, 18:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12308    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.593.359