Tam
EskidenYeniye
 

Kamikaze hakimlere dava açıldı

'Paralel Devlet Yapılanması' soruşturmasında tutuklanmış olan çok sayıda şüphelinin reddi hakim talebini yetkisi dışında kabul eden ve tahliye etmeye kalkan hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer için hazırlanan iddianame kabul edildi. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar vererek, kovuşturmanın başlatılmasına hükmetti. İddianamenin tebliğinden sonra sanıklara mahkemece savunma ve ek deliller için süre verildi. Delillerin değerlendirilmesinden sonra sanıklar Başer ve Özçelik, suç tarihinde birinci sınıf hakim oldukları için ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay'da yargılanacak. İki hakime 'Fetullahçı Terör Örgütüne üye olmak' ve 'Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlamaları yöneltiliyor. İki hakim için ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 16 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.10.2015 15:44 Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturmada, tutukluların reddihakim talebini yetkisi olmadığı halde kabul eden hakim Metin Özçelik ile salıverilmelerine hükmeden hakim Mustafa Başer hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "görevi kötüye kullanmak" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından hazırlanan iddianameyi kabul etti.

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması ile bağlantılı dosyanın tutuklu şüphelileri için tahliyeye giden yolu yetki ve görev gaspı yaparak yasaya açıkça aykırı şekilde açmaya çalıştıkları belirtilen iddianamede, “Eylemlerini amaç ve örgütsel faaliyetleri yönünden bilinçli olarak, hiyerarşik bağlılık ve süreklilik içerisinde adı geçen örgütün hedeflerine uygun şekilde gerçekleştirme yönünde sürdürdükleri anlaşılmıştır” deniliyor.Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt'un, tutuklu hakimler Özçelik ve Başer hakkında yürüttüğü soruşturma sonunda hazırladığı ilk iddianame, eksiklikler nedeniyle iade edildi. Eksiklikleri tamamlayan Kurt'un sunduğu ikinci iddianame, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından hazırlanan iddianamenin 119 ya da 224 sayfadan oluştuğu ileri sürülüyor. Bu detayın önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. İddianamede, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) başmüfettişlerince hazırlanan raporlar, şüphelilerin telefon görüşmeleri ve delillerin değerlendirilmesi bölümleri yer aldı.

Sanıklar Başer ve Özçelik'in eylemlerinin değerlendirildiği iddianamede, suça konu reddihakim ve tahliye taleplerini içeren dilekçelerin, tahliyelerine karar verilen Selam-Tevhid soruşturmasındaki tüm şüpheliler hakkında aynı günde aynı hakime sunulduğu, dosyanın şüphelileri ile avukatlarının aynı gün aynı talepleri içeren dilekçeleri verdiği kaydedildi.

İddianamede, Özçelik ve Başer'in, dosya asıllarını ve evrakı, fiziki veya UYAP sisteminden kısmen dahi olsa incelemeden karar verdiği aktarılarak, tahliye edilen dosyadaki (Selam Tevhid soruşturması) tüm şüphelilerin ve avukatlarının, örgüt lideri olarak değerlendirilen Fetullah Gülen'in, "herkul.org" isimli sitede 19 Nisan'da yayınlanan ve açık şekilde tutuklu şüphelilerin tahliyelerini konu alan konuşmasından bir gün sonra dilekçe verdiği belirtildi. İddianamede, "Gülen'in konuşmasından sadece 5 gün sonra tahliye kararı verilmesinin, başından itibaren gelişen olaylar dikkate alındığında tesadüfle izahı mümkün değildir" denildi.

Sanıkların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensubu oldukları, anılan örgütün hiyerarşik yapısına bağlı verilen görevi yerine getirmek üzere yasal hükümleri açıkça hiçe sayarak bilinçli, istikrarlı ve kasıtlı karar verdikleri anlatılan iddianamede, "bu derece açık bir hukuksuzluğun, yasanın yorumlanması veya takdir hakkının kullanılmasıyla izahının mümkün olmadığı, reddihakim ve tahliye kararlarının önceden tasarlanarak, belli bir amaca yönelik kasıtlı verildiği" ifade edildi.

Sanıklar Mustafa Başer ve Metin Özçelik'in, kamuoyunda Selam-Tevhid Dosyası olarak bilinen soruşturma dosyasının birçok aşamasında görev almaları nedeniyle HSYK 2. Dairesi'nce 14 Temmuz 2015'te görevden uzaklaştırılmalarına karar verildiği hatırlatılan iddianamede, şunlar kaydedildi:

"Dosyanın şüphelileri, aynı mahiyetteki suçlar nedeniyle diğer soruşturma evrakları kapsamında (Selam-Tevhid) tutuklu olan şüpheliler hakkında tahliyeye giden yolu yetki ve görev gasbı yaparak yasaya açıkça aykırı şekilde açmaya çalışmışlardır. Şüphelilerin eylemlerini amaç ve örgütsel faaliyetleri yönünden bilinçli olarak, hiyerarşik bağlılık ve süreklilik içerisinde adı geçen örgütün hedeflerine uygun şekilde gerçekleştirme yönünde sürdürdükleri anlaşılmıştır.''

İddianamede, sanık Metin Özçelik'in, yasal olarak kurulmuş ve soruşturma aşaması bakımından kesin ve yargı bölgesi ile yetkili, görevli kılınan tüm İstanbul sulh ceza hakimliklerinin reddine ilişkin talepleri, CMK 26. maddesi ile diğer hükümlere açıkça aykırı olmasına rağmen kabul ettiği ve yasal sınırların aşıldığı aktarılarak, "Mustafa Başer'in ise açıkça hukuka aykırı yetki ve görevlendirme sonucu tahliye kararı vermek suretiyle yeniden yasal sınırları kasten aştığı değerlendirilmektedir" denildi.

MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR

Sanıklar Mustafa Başer ve Metin Özçelik hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "görevi kötüye kullanmak" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 16 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar vererek, kovuşturmanın başlatılmasına hükmetti.

İddianamenin tebliğinden sonra sanıklara savunma ve ek deliller için mahkemece süre verildi.

Delillerin değerlendirilmesinden sonra sanıklar Başer ve Özçelik, suç tarihinde birinci sınıf hakim oldukları için ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay'da yargılanacak.

Eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince 30 Nisan'da, eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer de 1 Mayıs'ta tutuklanmıştı.

HAKİMLERİN ŞÜPHELİ TELEFON TRAFİĞİ

Tutuklu Paralel Yapı mensuplarını yetkisiz oldukları halde tahliye etme girişiminde bulunan hâkimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer'in MİT krizi, HSYK seçimi, 17 Aralık ve çeşitli yakalama kararlarının gerçekleştiği tarihlerdeki görüşme kayıtları ortaya çıktı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede yer alan kayıtlara göre en çok görüşme HSYK seçimlerinin olduğu 12 Ekim 2014'te yapıldı. Hâkim Metin Özçelik, seçim günü, Poyrazköy Davası olmak üzere önemli davalarda görev alan hâkim Mehmet Karababa ile toplam 47 saniye süren 5 görüşme yaptı. Özçelik aynı gün gazeteci ve yazarların kod isimlerle dinlenmesi kararına imza atan hâkim Yakup Hakan Günay'la da dört kez görüştü. İkili arasındaki, saat 11.31, 12.53, 20.23 ve 21.38 sıralarında gerçekleşen görüşmeler toplam 149 saniye sürdü. Aynı gün Özçelik, saat 16.30 sıralarında şike davasının üye hâkimlerinden Bülent Kınay'ı arayıp 18 saniye konuştu. HSYK seçimlerinin olduğu gün telefon trafiği şöyle devam etti: "Selam Tevhid soruşturması kapsamında dinleme kararlarına imza atan hâkim Dursun Ali Gündoğdu ile 3 farklı görüşmede 52 saniye, Poyrazköy davasının üye hâkimi Mehmet Hamzaçebi ile toplam 48 saniye süren 3 ayrı görüşme, Mesut Özcan ile 34 saniyelik 2 görüşme, Eşref Aksu ile toplam 26 saniye olmak üzere 4 ayrı görüşme."

"YAKALAMA" TELAŞI

Hâkim Mustafa Başer hakkında yakalama kararı çıkarılmasının hemen ardından da Özçelik'in telefonlarında hareketlilik gözlendi. Özçelik, eski mesai arkadaşı hâkim Birol Bilen ile 4 ayrı görüşme yaptı. Görüşmeler 452 saniye sürdü. Yakalama kararının çıkarıldığı 30 Nisan 2015 tarihinde bir diğer dikkat çekici konuşma ise Özçelik ile Cihan Haber Ajansı arasında geçti. Saat 18.26 sıralarında gerçekleşen ilk görüşme toplam 68 saniye sürerken, ikinci görüşme yaklaşık 1 saat sonra ve 29 saniye olarak kayıtlara yansıdı. Cihan Haber Ajansı saat 19.49'da hakkında yakalama kararı çıkarılan Başer'i aradı, görüşme 126 saniye sürdü. Özçelik ve Başer'in kritik telefon görüşmeleri bu şekilde devam etti. Özçelik ve Başer, Samanyolu Yayın Grubu Hidayet Karaca, eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek gibi 63 tutuklu sanığın serbest bırakılması için yetkisi olmadığı halde girişimde bulunmuştu.

MİT KRİZİ TELEFONDA

MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında yakalama kararı çıkaran Hâkim Mesut Özcan'ın 7 Şubat günü saat 16.25'te Metin Özçelik'i aradığı tespit edildi. Özçelik ise 3 dakika sonra Mesut Özcan'ı aradı. Her iki görüşme 44 ve 66 saniye sürdü. Özcan ve Özçelik arasındaki bir diğer görüşme ise 30 Aralık 2013 Yargıtay seçimi sırasında yapıldı. Özçelik'i saat 10.19'da Özcan ararken, ikilinin görüşmesi 75 saniye sürdü. İkilinin Yargıtay seçimleriyle ilgili yaptığı bir diğer görüşmenin saati ise 11.25 olarak belirlendi. Bu görüşme tam 100 saniye sürdü.

17 ARALIK DOSYADA

Özçelik, 17 Aralık kumpasının yapıldığı gün de Savcı Hüseyin Ayar ile Dursun Ali Gündoğdu ile telefonda görüştü. Ayar ile gerçekleşen görüşme 23 saniye sürerken, Gündoğdu ile yapılan görüşme 338 saniyeye kadar uzadı. 25 Aralık operasyonundaki telefon kayıtları da iddianamede yerini aldı. Hâkim Özçelik, 25 Aralık soruşturmasında Mesut Özcan ile 33 saniye görüştü.

PARALEL KESİMLERDEN İDDİANAMEYE TEPKİ

Kamikaze hakimler hakkında hazırlanan iddianameye paralel kesimlerden tepki geldi. "49'lar Platformu"nun bir açıklaması paralel medyada yer aldı. Paralel yapıyla bağlantılı "GriHat" sitesinde "49'lar Platformu'ndan hakimler Başer ve Özçelik açıklaması" başlığıyla 8 Ekim tarihinde yayınlanan açıklama şu şekilde:

"Tutuklu hakimler Özçelik ve Başer hakında hazırlanan iddianameyi satır satır okuyup inceledik.Hukuki metin olmaktan uzak olduğunu gördük.Hakimlerin 7 yıllık geçmişleri devletin tüm imkanlarıyla taranmış,kayda değer tek bir somut delil ortaya konulamamıştır. Suçlama;verilen kararlar,mahkeme personelinin tanıklığı,HTS raporları ve F.Gülen'in internette yayımlanan sohbetine dayandırılmaktadır. Verilen kararlar;hakimlerin yargısal nitelikteki kararları olup tek denetim yolu yasa yollarıdır.Savcı görev ve yetkisini aşmıştır. Mahkeme personeli baskı altına alınmak suretiyle delil uydurulmaya çalışılmıştır. Mesela,hakimlerin paralel yapıyla ilgilisi sorultmuştur. Bu tarz sorular tek kelimeyle görevi suistimal,suç uydurma ve kumpas çalışmasıdır.Soruşturma makamları açıkça suç işlemiştir. Soruşturmayla ilgisi olmayan çok sayıda kişinin HTS kaydı ve parasal hareketlilikleri incelenmiştir. Bu özel hayatın gizliliğinin ihlalidir. Yedi yıllık HTS kaydına rağmen tek delil elde edilememiştir.Hakimlerin görüştüğü kişilerin başka kişilerle irtibatı suç sayılmıştır. Hakimlerin yaptığı binlerce görüşme arasında hiç ilgisi olmadıkları kişilerin bir grupla muhtemel irtibatı suç delili sayılmıştır. Bu anlayışla geçmişte çocuklarını bir grubun okuluna göndermiş,bir kısım HSYK üyeleri de dahil olmak üzere ülkenin üçte biri suçlanabilir. Hem ciddi bir örgütten bahsediliyor,hem de talimatların internette yayımlanan sohbetten gizli mesaj olarak verildiği iddia edilmektedir. En absürt iddiada bu olsa gerek.Zira terör örgütlerinde esas olan gizliliktir.Gizlilik olmadan terör örgütü olmaz. Ayrıca cebir,şiddet kullanılarak baskı kurmak,yıldırmak örgütsel yapının kanuni tanımıdır.Ancak savcı TD kurumunun tanımına sığınmıştır. Suç tipe uygun hukuka aykırı bir harekettir.Kanuni tanıma uymayan suç uyduramazsınız.Bu engizisyon mahkemelerinde geçerli yaklaşım olur. Özetle;ilgisiz bilgi ve gereksiz tekrarlarla oluşturulmuş metinde hakimleri suçlayacak tek bir somut delil ortaya konulamamıştır. İddianame ile soruşturma makamları;özel hayatın gizliliğini ihlal,suç uydurma ,görevi suistimal benzeri birden fazla suç işlemiştir. Dosyayla ilgisi olmadığı halde suçluymuş gibi bahsi geçen yargı mensubu ve diğer tüm kişilerin şikayet ve tazminat hakkı doğmuştur."

TUTUKLU HAKİMLERDEN İDDİANAMEYE İTİRAZ

09.11.2015 20:17 Metin Özçelik ve Mustafa Başer, haklarında hazırlanan iddianameye karşı mahkemeye itiraz dilekçesi sundu. Avukat Celal Sis ve Önder Durdu aracılığıyla Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçede, iddianamede hukuksuzluklar yapıldığı iddia edildi. İddianamenin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Anayasa Mahkemesi kararları, Yargıtay içtihatlarına aykırı olduğu vurgulandı. İddianameyi kabul eden mahkemenin ise yetkisiz olduğu kaydedildi. İddianamede şu itirazlar sıralandı:

"Soruşturma evresinde görev yapan hakim, kovuşturmada da görev aldı:

CMK'ya göre soruşturma evresinde görev yapan hâkim, kovuşturma evresinde görev alamaz. Bu kapsamda Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinde bulunan Asuman Yetişkin, Köksal Özkapu, Güler Kurt ve İsmail Taş'ın kendiliğinden dosyadan çekilmesi gerekiyor.

7 sayfalık iddianame iki saatte 219 sayfaya çıktı:

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından hazırlanan 7 sayfalık iddianame, 7 Eylül'de Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘eksik' olduğu gerekçesiyle 18 Eylül'de iade edildi. 21 Eylül Pazartesi günü saat 13.27'de ise iddianame Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt'a geri geldi. Savcılığa geldiğinde 7 sayfa olan iddianame iki saat içinde (15.29'da) 219 sayfaya çıkartılarak tekrar aynı mahkemeye gönderildi. Mahkeme, neredeyse 30 kat büyüyen bu iddianameyi kabul etti.

İddianame, hakimlerin savunması alınmadan yazıldı:

HSYK müfettişinin raporuna dayanan iddianamenin hazırlanma sürecinde her iki hakimin savunması dahi alınmadı. Anayasal teminat altına alınan hakimlik teminatı yok sayıldı. Hakimlere, HSYK müfettiş raporlarında isnat edilen suçlamaların hiçbirisi sorulmadı.

Telefon kayıtları üzerinden algı oluşturulmaya çalışıldı:

Hakim Başer hakkında yakalama kararı çıktığı gün başta Anadolu Ajansı olmak üzere çok sayıda gazeteci Başer'i aradı. Ancak müfettiş raporu ve iddianamede sadece Cihan Haber Ajansı muhabirinin ismine yer verilerek algı oluşturulmaya çalışıldı. Savcı İdris Kurt, ayrıca hakim Özçelik'in telefonla görüştüğü kişilerin, görüştüğü üçüncü ve dördüncü kişileri bile dosyaya ekledi. Örgüt iddiasına dayanak olarak hakim Özçelik'in görüştüğü bir kişinin Fatih Üniversitesi rektörüyle yaptığı telefon görüşmesini göstererek büyük bir skandala imza attı. (Haberdar.com)"


Paralel yapı-25 Nisan (2015) '25 Nisan kamikaze/yargısal darbe girişimi' manşetlerimiz

(12 Ekim 2015, 15:44), son güncel.: (09 Kasım 2015, 20:17)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7244    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.602.141