Tam
EskidenYeniye
 

Malatya FETÖ davası başladı

Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasının ilk duruşması görüldü. Tutuklu 10 sanıktan 5'i tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Toplam 33 sanık hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' suçlamaları ile 10 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.06.2016 17:32 Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasının ilk duruşmasında tutuklu 10 sanıktan 5'i tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Zekai Işık, Gökhan Gökbulut, Suat Sarın, Kubilay Karaaslan, Muzaffer Erşan, Yücel Yılmaz, Turan Canpolat, Turgut Altın, Kaan Emre Öztaş, Halil Kayış ile tutuksuz sanıklar Hikmet Özbay, Bayram Eken, Nurettin Karabekmez, Haşim Oskaloğlu, Sadullah Ilıcak, Ömer Fatin Nalçacı, Murat Bolelli, Mahmut Oruç, Yakup Öztürk ve Nüvit Eray Erenler hazır bulundu.

SANIK GÖKHAN GÖKBULUT'UN SAVUNMASI

Gökhan Gökbulut, savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, Beşer ve Kardelen Eğitim Kurumlarındaki hisselerini cezaevine girdikten sonra devrettiğini ileri sürdü.

Gökbulut, Malatya Aktif İş Adamları Derneği'nin (MAKİAD) bir dönem başkanlığını yaptığını ve halen üyesi olduğunu belirterek, cemaat adına burs, bağış, kurban adı altında para toplamadığını savundu.

Kendisi aleyhinde ifade veren Mehmet Tanrıverdi'nin yönetim kurulu başkanı olduğu Kardelen A.Ş'de çaycılık işlerini yaptığını belirten Gökbulut, tutuklu kaldığı dönemde maddi kayıplar yaşadığını bu nedenle beraat ve tahliyesini talep etti.

SANIK KUBİLAY KARAASLAN'IN SAVUNMASI

Sanık Kubilay Karaaslan da Beşer ve Kardelen Eğitim Kurumlarına ortak olduğunu, her iki şirketteki hisselerini de devrettiğini iddia ederek, MAKİAD'da bir dönem başkanlık yaptığını, cezaevine girdikten sonra bu dernek üyeliğinden ayrıldığını öne sürdü.

Tutuklu kaldığı süreçte ailesinin ve kendisinin çok zorlandığını ifade eden Karaaslan, "Ben bugüne kadar biriyle kavga dahi etmedim. Silahlı terör örgütü suçlamasına anlam veremedik. Mehmet niye böyle bir şey yaptı anlamadım. Herhangi bir terör örgütü üyeliğim ve para toplamam söz konusu değil. Terör örgütü suçlaması son derece ağırıma gitti. İl imamı olduğu iddia edilen şahısların il imamı olup olmadığını bilmiyorum. Ben şirket çalışanlarımdan nasıl talimat alayım." dedi.

SANIK MUZAFFER ERŞAN'IN SAVUNMASI

Sanık Muzaffer Erşan ise suçlamaları kabul etmeyerek, herhangi bir terör örgütüne üye olmadığını ve finans sağlamadığını iddia etti. Erşan, "Geçen yıl vergide 6. ihracatta da bölge birincisi oldum. Bütün zamanımı işlerime ayırmaya çalıştım. Kardelen Eğitim Kurumları şirketinden 2 yıl önce ayrıldım. MAKİAD'da da 2 dönem başkanlık yaptım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Bana iftira attıklarını düşünüyorum. Malatya'da herkes beni tanır. Ben bu kadar mağduriyet yaşamayı hak etmedim." ifadelerini kullandı.

Erşan, emniyette verdiği ifadesini kabul etmeyerek, Eyüp Doğan'ın eğitim kurumunda matematik öğretmeni ve eğitim danışmanı olarak çalıştığını, il imamı olup olmadığını ise bilmediğini kaydetti.

Erşan, mahkeme başkanının, "Cemaatin Malatya kasası" olduğu yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine, "Ben kendi kasamı tutamıyorum bunu nasıl yapayım." şeklinde konuştu.

SANIK SUAT SARIN'IN SAVUNMASI

Sanık Suat Sarın da hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, devlete zarar verebilecek hiçbir organizasyonun içinde olmadığını, mağduriyet yaşadığını belirterek, bu nedenle beraatını ve tahliyesini talep etti.

SANIK HALİL KAYIŞ'IN SAVUNMASI

Halil Kayış ise emniyet imamı olduğu iddialarını kabul etmeyerek, "Ben İmam Hatip Lisesinde öğretmenim. Malatya'ya geldiğimde 70 kilometre uzaklıktaki okula atandım. Kışın zor gidip geliyordum. Eş durumundan Malatya'ya gelebildim. Kendi tayinini yaptıramayan bir kişi nasıl emniyet mensuplarını tayin etsin? Tahliyemi ve beraatımı istiyorum." dedi.

SANIK KAAN EMRE ÖZTAŞ'IN SAVUNMASI

Kaan Emre Öztaş da suçlamaları kabul etmeyerek, toplanan paraların kendisine teslim edildiği iddialarını yalanladı. Öztaş, kendileri aleyhinde ifade veren Mehmet Tanrıverdi adına açılan hesaptan yapılan para sirkülasyonundan haberi olmadığını savundu.

SANIK TURGUT ALTIN'IN SAVUNMASI

Turgut Altın da işsiz olduğu için Malatya'dan Batman'a gittiğini ve burada gözaltına alındığını anlatarak, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

SANIK YÜCEL YILMAZ'IN SAVUNMASI

Sanık Yücel Yılmaz ise il imamı olduğu iddiasını kabul etmeyerek, herhangi bir terör örgütüne üye olmadığını ileri sürdü.

Yılmaz, Kahramanmaraş'ta özel bir okulda görev yaparken çocuğunun tedavisi nedeniyle Malatya'ya geldiğini ve burada HÜGEM dershanesinde matematik öğretmeni ve eğitim danışmanı olarak görev yaptığını anlatarak, suçlamaları kabul etmedi.

SANIK ZEKAİ IŞIK'IN SAVUNMASI

İl imamı olduğu iddia edilen Zekai Işık ise Burdur'dan il vaizi olarak görev yaparken Malatya'ya tayin edildiğini, il imamı olmadığını, dershanelerin muhasebecisi ve şu anda firarda olan Ramazan Çiftçi'yi uçak bileti alırken tesadüfen tanıdığını, kendisi adına havale yapan Mehmet Tanrıverdi'yi ise tanımadığını iddia etti.

SANIK AVUKAT TURAN CANPOLAT'IN SAVUNMASI

Sanık Avukat Turan Canpolat ise hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, terör örgütü üyesi olmadığını ve operasyonun yapıldığı sabah avukat olarak sanık Muzaffer Erşan'ın evine gittiğini belirtti.

Canpolat, şüpheli olması için sahte belge hazırlandığını iddia ederek, M.C. adlı şahsın dosyadan çıkartıldığını ve kendisinin eklendiğini ileri sürdü.

DİĞER SANIKLARIN SAVUNMALARI

Tutuksuz sanıklar Yakup Öztürk, Mahmut Oruç ve Ömer Fatin Nalçacı da haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

ARA KARARLAR

Duruşmaya bir süre ara veren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Gökhan Gökbulut, Kubilay Karaaslan, Muzaffer Erşan, Suat Sarın ve Halil Kayış'ın adli kontrol kararıyla yurt dışı yasağı getirerek tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine, diğer 5 sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Heyet duruşmayı 26 Temmuz'a erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Cumhuriyet Savcısı Aziz Yaşar Yetkinoğlu tarafından hazırlanan ve 171 sayfadan oluşan iddianame 33 sanığa "Silahlı terör örgütüne üye olmak, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçları yöneltilmiş, şüpheliler hakkında 10 yıldan 20 yıla kadar hapis istenirken, Mehmet Tanrıverdi hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep edilmişti.

22 Nisan 2016 tarihinde Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen iddianamede toplam 33 sanık hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet" suçlamaları ile 10 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Dava kapsamında Saadettin Ç., Eyyüp D., Ali Ç., Mustafa A., Osman Ç., Hasan Y., Musa Tarkan A., Ramazan Ç., Sedat A., İmdat Ö. ve Kürşad B. isimli şüpheliler ise halen firari olarak aranıyor.

Paralel yapı-27 Ocak (2016) 'Malatya örgüte finansal destek' soruşturması manşetlerimiz

(18 Haziran 2016, 17:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8124    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.422.116