Tam
EskidenYeniye
 

Düzce 48 sanıklı Fetö davası

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği ile suçlanan, aralarında eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit ile eski adliye görevlilerinin bulunduğu tutuklu 48 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başladı. Dava, FETÖ'nün Düzce Adliyesi'ndeki katip, mübaşir ve gardiyandan oluşan personel yapılanmasını konu alıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.03.2017 14:12 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği ile suçlanan, aralarında eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit ile eski adliye görevlilerinin bulunduğu tutuklu 48 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başladı.

14.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

14 Mart'ta Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi için yapılan yeni duruşma salonunda, tutuklu 48 sanık ile yakınları ve avukatları hazır bulundu.

Sanıkların kimlik tespitinin ardından, duruşmada hazır bulunanlara bilgilendirme yapan Mahkeme Heyeti Başkanı Fercan Acar, 4 gün sürmesi planlanan duruşmanın ilk üç gününde sanıkların savunmasının dinleneceğini, 4. günde iddia makamının taleplerini alacaklarını kaydetti.

Bu sırada sanık avukatlarının, duruşmanın sesli ve görüntülü kayıt edilmesi talebini değerlendiren mahkeme heyeti, talebi uygun bulmayarak reddetti.

Tutuklu sanık eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, kentte 2006 ve 2011 yılları arasında görev yaptığını, FETÖ'nün ise 2016 yılında silahlı terör örgütü ilan edildiğini belirtti.

Savcılıktaki savunmasını tekrar ettiğini ancak ifadelerinin çarpıtılarak iddianameye konulduğunu öne süren Yiğit, '7 aydır tutuklu bulunuyorum. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Cezalandırılmam abesle iştigal olacaktır, hukuki değildir. Bu memleketin delisi ben miyim, Savunmamı ailem için, Türk hukuk tarihine geçmesi için yapıyorum. Hakkımda beraat kararı verilmeli. İfadelerim iddianamede çarpıtılmıştır. Eğer yazıldığı şekilde söylediysem Düzce'nin merkezinde beni asın.' diye konuştu.

Mahkeme heyetinin, Düzce ve bazı illerdeki 'adliye imamı' olan Ceyhan Ulkar ile birçok kentte örgüt üyelerinin adliyedeki atama işlerini yürüttüğü yönündeki iddialara ilişkin soru üzerine Yiğit, geçirdiği trafik kazasında eşini kaybettiğini, kızının beyninden hasar aldığını ve psikolojik desteğe ihtiyacı olduğu için, kendisine yapılan öneriler sonucunda Ulkar ile tanıştığını söyledi.

Ulkar ile ilişkisinin öğrenci veli ilişkisi olduğunu dile getiren Yiğit, 'Beni kriptocu olarak nitelendiriyorlar. Adliye imamı olduğu belirtilen kişiyle niye makamımda görüşeyim. Hakkımda bir tane somut delil yok.' dedi.

2006-2011 yılları arasında Düzce Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan, daha sonra emekliye ayrılarak İzmir'de avukatlık yaparken gözaltına alınıp tutuklanan Ekrem Yiğit, 1.5 saat savunma yaptı. Siyasi iktidarın ilk yıllarında FETÖ'yü desteklediğini, bunun iddianamede de belirtildiğini savunan Yiğit, şöyle konuştu:

'Sayın savcımızın yazmış olduğu iddianamenin 31'inci sayfasında örgütün siyasi iktidarın ilk yıllarda desteğini de kazandığını çok açık bir şekilde yazmıştır ve 2011 yılına kadar bu desteğin devam ettiğini, 2011 yılında siyasi iktidar ile yapı arasında bir kırılma yaşandığını belirtmiş olmasına rağmen desteğin çekildiğine dair hiçbir beyan mevcut değildir. Tam da siyasi iktidarın desteğini verdiği dediği dönem benim Düzce'de görev yaptığım dönemdir. Hal böyle iken halkın oyuyla iktidara gelen siyasi iktidarın bir terör örgütünü desteklemesi bahis mevzu olabilir mi, olamaz. Zaten o dönemde bunlar terör örgütü olsaydı, siyasi iktidarımızın bunlara nokta kadar destek vermesi mümkün olamazdı.'

Yiğit savunmasında, Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'Biz 2004'te hükümeti uyarmıştık' diyen eski Genelkurmay Başkanlarından biri için, 'Ne uyarması kardeşim. Verdiğin karara bakıyoruz. 'Nur Cemaati ve Hizmet Hareketi takibe alınsın' diyorsun. Ne zamandan beri tarikatlar ve cemaatler terör örgütü oldu? Bizim bu hususta tavrımız, kırmızı çizgimiz nettir. O da terör faaliyetinin başladığı gündür. O tarih de 17 Aralık'tır. Kimse eline silah almadıkça, insanları öldürmedikçe terör örgütü muamelesi göremez.' dediğine de işaret etti.

Devletin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gözetimindeki ve denetimindeki bir okula çocuğunu göndermesinin suç olduğunu bilmediğini ifade eden Yiğit, 'Oğlumu lise 2'de Yamanlar Lisesi'ne verdiğimi hatırlıyorum. Çocuğum annesini erken yaşta kaybettiği için ne Fen Lisesi ne de Anadolu Lisesini kazanamadı. Ben de çocuğumun eğitimi için oraya verdim. Benim devletim, terör örgütüne mensup bir okulu saniyesinde kapatır. Ben bu kurumun terör örgütüne bağlı olduğunu bilmiyorum. Vatandaş olarak da bilmiyordum. Bilseydim göndermezdim. Diğer okullarla da görüşmüştüm. Fiyat düşürmedikleri için vermedim. Zaten kriptolar çocuklarını bu okullara vermiyormuş. Ben verdim. Eğer kriptoysam ben bu kurala uymuyorum' dedi.

Daha sonra savunma yapan tutuklu sanık Yusuf Selim Karakuş, Ulkar'ın düzenlediği sohbet toplantılarına defaetle katıldığını kabul etti.

Karakuş, 2013 yılının Haziran ayında 'Murat' isimli örgüt üyesi bir şahsın sohbet öncesi adliyedeki dava ve dosyalar hakkında bilgi akışı sağlamasını istemesinin üzerine örgütle ilişiğini kestiğini aktardı.

'ByLock' kullandıkları iddiasıyla tutuklanan zabıt katipleri Eyüp Demir ve İsmail Durmaz da Ulkar'ın düzenlediği sohbetlere manevi amaçla katıldıklarını ancak kendilerinden himmet ve yardım istemeye başladıklarında örgüt ile ilişkilerini kestiklerini iddia etti.

Duruşmaya, tutuklu sanıklar Suat Albayrak ve Aziz Altun'un savunmalarının ardından ara verildi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, tutuklu yargılanan ve görevlerinden ihraç edilen zabıt katiplerinden Uğur Büyük, Ramazan Dinçer, Yusuf Kars, Selim Güzel, Üzeyir Akarsu, Hamza Yılmaz, Fatih Tanrıver, Şükrü Aycı, Cengiz Keskin ve İsmail Kadakal'ın savunmaları alındı.

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle 10'ar dakikalık iki aranın verildiği duruşmada, sanıklar, iddianamede Düzce ve bazı illerin 'adliye imamı' olduğu iddia edilen Ceyhan Ulkar tarafından düzenlenen sohbet toplantılarına katıldıklarını savundu.

Sanıkların tamamı haklarındaki suçlamaları reddedip, beraatlerini istedi.

Öte yandan, Erzincan'da tutuklu bulunan ve görevinden ihraç edilen zabıt katibi İsmail Kadakal'ın savunması SEGBİS ile alındı.

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

15.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği ile suçlanan, aralarında eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit ile eski adliye görevlilerinin bulunduğu tutuklu 48 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşması sona erdi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada tutuklu yargılanan ve görevlerinden ihraç edilen zabıt katiplerinden Recep Danış, Muhammed Emin Topal, Bünyamin Yeşil, Yasin Doğan, Ahmet Turmuş, Mehmet Akif Aytan, Atilla Erkalip, Murat Gündoğan, Dursun Kıran, Ramazan Arslan, Yusuf Kızıltoprak, İsmail Şentürk, Mehmet Demirel, Metehan Koç ve Osman Kaplan'ın savunmaları alındı.

Sanıklar, iddianamede Düzce ve bazı illerin 'adliye imamı' olduğu iddia edilen Ceyhan Ulkar tarafından düzenlenen sohbet toplantılarına katıldıklarını dile getirerek, kendilerinin dini duygularının Ulkar tarafından sömürüldüğünü, örgütsel faaliyetlerde bulunmadıklarını öne sürdü.

Mahkeme Heyeti Başkanı Fercan Acar'ın sorusu üzerine bazı zanlılar, adliye zabıt katipliği sınavları için daktilo çalışmalarını örgütün yurtlarında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

16.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği ile suçlanan, aralarında eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit ile eski adliye görevlilerinin bulunduğu tutuklu 48 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmanın üçüncü gününde, tutuklu yargılanan ve görevlerinden ihraç edilen zabıt katiplerinden Emrullah Fatih Yılmaz, Mustafa Kuzu, Emre Sülü, Kazım Binbir, Mustafa Kum, Serhat Cinoğlu, Ömer Uğuz, Nur Şahin, Tuğba Gül Uzun, Funda Boz, Hatice Turmuş, Fatma Kars, Sude Yılmaz, İsmail Birinci, Merve Bayrakdar ve Ali Tozcu'nun savunmaları alındı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Fercan Acar, sanıklara, Düzce ve bazı illerin 'adliye imamı' olduğu iddia edilen Ceyhan Ulkar'ı tanıyıp tanımadıklarını, Bank Asya'da hesaplarının bulunup bulunmadığını ve çocuklarını örgütün okuluna gönderip göndermediklerini sordu.

Sanıklar, örgüt üyeleri tarafından düzenlenen sohbetlere manevi duygularla katıldıklarını öne sürerek, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyip, tahliyelerini istedi.

Savunmaların alındığı sırada, fenalık geçiren bir sanık sağlık ekipleri ve jandarma eşliğinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesine götürüldü. Sanık, tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar salona getirildi.

Üç gün boyunca, aralarında eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit ile eski adliye görevlilerinin bulunduğu tutuklu 48 sanığın savunmalarını dinleyen mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

Yarınki duruşmada, savcı İsmail Karataş'ın mütalaasını sunacağı öğrenildi.

17.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmanın 4'üncü gününde, Cumhuriyet Savcısı İsmail Karataş, mütalaasını verdi.

Sanıkların ve avukatlarının detaylı beyanlarının dinlendiği duruşmada, savcı Karataş, sanıkların savcılıkta doğru söyleyip, mahkemede şaşırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

'Cezaevinde elde edilen notlardan da anlaşılacağı üzere, birçok sanık birbirlerine not atarak ağız birliği yapma cihetine gitmişlerdir. Yalnızca belli isimler ve belli olaylar üzerinde yoğunlaşıp terör örgütü hakkında bilgi vermemeye, örgütün deşifre olmasını engellemeye çalışmaktadırlar. Şunu bilmekteyiz ki, örgüt liderinin örgüt üyelerine, terör örgütünün deşifre olmasını engellemek adına konuşmamaları yönünde el altından bilgiler gönderildiği bilinmektedir. Tüm bu hususlar birlikte değerlendirilerek, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar verilmesi mütalaamızdır.'

Tutuklu sanıklardan eski Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, savunmasında, görevli olduğu komisyon kararları nedeniyle suçlandığını, birinci sınıf savcı olduğunu, yargılama yapılabilmesi için izin alınması ve Yargıtay'da yargılanması gerektiğini ifade etti.

Mahkeme heyeti, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 128. maddesi gereğince sanıklara uygulanan tedbir kararının, isnat edilen suç, dosyanın geldiği aşama, sanıkların ekonomik durumları ve talepleri dikkate alınarak ayrı ayrı kaldırılmasına karar verdi.

Yiğit'in 'görevsizlik' itirazını değerlendiren mahkeme heyeti, iddianamede sanığın, örgüt bölge sorumlusu olarak değerlendirilen Ceyhan Ulkar ile olan bağlantısı nedeniyle ve bu doğrultuda katip alımlarında örgüt lehine işlem yaptığı gerekçesiyle örgüt üyeliğinden cezalandırılması talep edildiğinden, Türk Ceza Kanununun 314. maddesinin izne tabi suçlardan olmaması nedeniyle, görevsizlik itirazının reddini kararlaştırdı.

22 TAHLİYE

Mahkeme, sanıklar Ekrem Yiğit, Bünyamin Yeşil, Yusuf Kars, Mehmet Akif Aytan, Atilla Erkalip, Murat Gündoğan, Dursun Kıran, Uğur Büyük, Yusuf Kızıltoprak, Mustafa Kuzu, Eyüp Demir, Emrullah Fatih Yılmaz, Metehan Koç, Selim Güzel, Ramazan Dinçer, İsmail Durmaz, Üzeyir Akarsu, Mustafa Kum ve Ömer Oğuz'un tahliye taleplerinin reddine ve tutukluluk hallerinin devamına, Ahmet Turmuş, Yasin Doğan, Ali Tozcu, Suat Albayrak, Ramazan Arslan, Cengiz Keskin, Merve Bayrakdar, Merve Sude Yılmaz, Fatih Tanrıver, Muhammed Emin Topal, Recep Daniş, Osman Kaplan, Yusuf Selim Karakuş, İsmail Kadakal, Şükrü Aycı, İsmail Şentürk, Aziz Altun, Hamza Yılmaz, Emre Sülü, Kazım Binbir, Yaşar Bengi ve Serhat Cinoğlu'nun, adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla tahliyelerine hükmederek, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

FETÖ soruşturması kapsamında Düzce eski Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit 18 Ağustos 2016'da gözaltına alınmış, ilerleyen günlerde tutuklanmıştı.

İddianamede Yiğit dahil 48 şüpheli hakkında, TCK'nın 314/2 maddesi gereğince 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ ile ilgili şu hususlar vurgulanıyor:

'Örgüte/cemaate zarar gelmemesi için yalan söylemek, iftira etmek, hırsızlık yapmak, suç işlemek, dinen haram sayılan içki, kumar, fuhuş gibi günahları işlemek mubahtır. Onun verdiği emre göre 'gerekirse Allah'ı bile inkar etmek (haşa)' mümkündür. Kısaca örgütün işlediği her günah veya kusurun, ayıbın, suçun kılıfına tedbir denilmektedir. Fetullahçı Terör örgütü, sis bulutu arkasında gizlidir. Bütün örgüt yöneticileri ve üyeleri, her konuda mütemadiyen tedbir uygular. Örgütün üye sayısı, amacı, ekonomik kaynakları milletten ve devletten gizlidir. Örgütün bütün işlemleri gizli yürütülür. Örgüt lideri, genel olarak emirlerini gizli verir. Örgütün nihai maksadı gizlidir. Örgüt üyeleri, istihbarat ve kişilerin mahrem bilgilerini toplamayı severler. Bu teşkilat gizli yaşamak her zaman korkmak, doğruyu söylememek, gerçeği inkar etmek üzerine kuruludur. FETÖ, gizli, sinsi, kaypak, doğrusu olmayan, hakikati gizleyen bir grup insan topluluğudur. Zeki öğrenci bulmak için örgüt, sınıf arkadaşı veya okulda okuyan kendi mensubu bir öğrenciden bilgi toplar. Öğrencinin bütün ailevi, geçmişi, özellikleri, her şeyi fişlenir. Kişinin sevdiği sevmediği, mutlu olup olmaması gibi bütün özellikleri üzerinde çalışma yapılır. Öncelikle örgüte kazandırılacak kişinin özellikleri çıkarılır ve örgüt sorumlu abisi onunla irtibat kurar. Sonra öğrenci eve getirilir, eğitimine başlanır. İrtibat genellikle, eve sohbete davet, ders çalıştırma, bir sorununu çözme gibi yöntemlerle kurulur. Bu ilk ilişkiden sonra, tedricen kazandırılacak kişiyle ilgilenme metotları uygulanır. Kurban çoğu kez böyle bir örgütle irtibat kurduğunun farkına varamaz. Üzerinde çalışılan kurban, belli bir kıvama geldikten sonra adım adım örgütün hararetli bir militanı haline getirilir. Çocuk yaştaki kişiler, 8-12. Sınıf öğrencileri ders çalıştırma ve sınava özel olarak hazırlama vaadiyle eve alıştırılır. Kazandırılacak kişiye ders çalıştırılır, pikniğe götürülür, yemek ikram edilir, bir sorunu çözülür, spor müsabakasına alıştırılır, eve götürülüp alıştırılarak cemaate kazandırılır. Örgüt kişileri kazanabilmek için oldukça kibar, nazik bir üslup kullanır. Muhatabı etkilemek için önce kişiyle ilgili bilgiler toplar ve ona önemli bir şahsiyet muamelesi yapar. Sohbet, kişinin durumuna göre zevk alıp etkileneceği konuda olur. FETÖ'nün de hedef aldığı devleti, siyasal iktidarı ve kişileri beğenmeyen düşman gören savaşan bu kesimler müşterek amaç için güç birliğine gitmektedir. Örgüt, güç ve çevre edinmek için yurt dışı gezileri, açılımlar, olimpiyatlar gibi organizasyonlar yapıp bu sayede hem güç gösterisi yapmış örgüte destek verenlerin gururları okşanmış, örgüte karşı olan kesimlere ise bu güç gösterileri ile korku salmıştır.'

Paralel yapı-18 Ağustos (2016) 'Düzce Adliye Yapılanması 48 sanık' davası

(17 Mart 2017, 14:12)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9862    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.685.177