Tam
EskidenYeniye
 

FORUM - SORU MESAJI

Bulunduğunuz bölüm: TARTIŞMA FORUMU > Kontrgerilla var mı? > 2007 cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru kontrgerilla

Bölümü Açan: Abdullah Harun, aharun@gmx.net
Tarih           : 29 Eylül 2006, Cuma 03:44

Başlık          : 2007 cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru kontrgerilla
Açıklama      : mustalican45@hotmail.com'un 9/28/2006 9:43:50 PM tarihli mesajı:
aslında yazacak çok şeyim var ama... gecenin bu vaktinda aklıma gelenleri yazayım..Şimdilik tek merak ettiğim sizce Hiram ABAS'ı Kim ve neden öldürdü? 9/28/2006 9:43:50 PM

Öncelikle site ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Amatörce birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Gizli bilgilere ulaşmamız (yani ajanlık vs.) mümkün değil. Gazete vb.deki bilgileri takip etmeye, aralarındaki görebildiğimiz ve olduğunu sandığımız irtibatları yakalamaya çalışıyoruz. Hiram Abas cinayeti de bize göre MİT'in Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından sivilleştirilmesi (ki asker hakimiyetindedir) ve başına Müsteşar olarak Abas'ın getirilmek istenmesini sabote eden Kontrgerilla diyebileceğimiz gizli devletin işidir. Aynı güç Turgut Özal suikastini Kontrgerillanın Afyon Dazkırı şebekesine mensup Kartal Demirağ'a gerçekleştirtmeye çalışanlardır. Başarılı olamayınca Özal'ı zehirlediler. Yine aynı güç MİT'e alternatif olarak Özal tarafından kurulmasına başlanıp Tansu Çiller tarafından devam ettirilen Abdullah Çatlı ve Mehmet Ağar gibi şahısların da yeraldığı Susurluk ekibinin çekirdeğini teşkil ettiği KGB (Kamu Güvenliği Birimi) adlı istihbarat örgütünü de önce Perinçek'in Aydınlık gazetesinde MİT raporu olarak lanse eden ve bir ay sonra Görevimiz Tehlike filmlerini bile gölgede bırakacak bir mükemmelikte Susurluk kazasıyla tam olarak çökerten güçtür. Yine aynı güç bize göre Güneydoğu'da dönen olayları ve silah kaçakçılığı vb. konularda itiraflara başlayan JİTEM Jandarma İstihbarat elemanı Binbaşı Cem Ersever ve ekibini yine görevimiz tehlike filmlerine benzer profesyonellikte öldürenlerdir.

Bu gücün en korktuğu şey halka yayılmış bir demokrasidir. Birbiri ardına gelişen Romanya Gürcistan ve Kırgızistan'daki demokratik halk ayaklanmaları bunları gittikçe köşeye sıkıştırmaktadır. Gelişen medya iletişimi, dünyanın küçülmesi, Avrupa Birliği ile yakınlaşma ve demokratikleşme çabaları, Güneydoğu meselesinde PKK etkisinin gittikçe kırılması, gösterilere para ile getirilen neredeyse tamamı küçük çocuklar dışında halkın katılmaması, Şemdinli olayı ile gizli devletin (ve bize göre parmağı var şimdiki Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın, mahkemece sorgulanmalıydı ama korktular ve olayı daha fazla büyütemediler) provokasyonunun ortaya çıkarılması vs.vs. gibi gelişmeler Kontrgerilla'nın hareket alanını gittikçe daraltmaktadır. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi adeta panik havasıyla peşpeşe demeçler vererek halkın oy vererek seçtiği hükümete gözdağı vermeye ve korkutmaya çabalamaktadırlar. Sitemizin ana sayfasında da peşpeşe sıraladığımız gibi cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki provokasyonlar gittikçe artmaktadır. Cumhurbaşkanı-Genelkurmay ve KK komutanı-Üniversite rektörleri üçlüsü atak üstüne atağa geçmişlerdir.

Yine inandığımız başka birşey, 12 eylül benzeri bir darbeyi gerçekleştirmeleri mümkün değil, çünkü gelişen avrupa birliği sürecinde gelinen noktada demokrasinin geri döndürülemeyeceğini onlar da biliyor. Onların yapmak istediği, 28 şubat benzeri post modern darbe denilen demokrasiyi tamamen rafa kaldırmadan balans ayarı yapmaktır. Toplumu tekrar bati çalışma grubu gibi toplum mühendisleriyle istedikleri yöne sürüklemek istemekte, zamanında yaptıkları gibi halkı zorla halk evlerinde dans etmeye zorlayarak çağdaş hale getirmek ve benzeri çabalarla amaçlarına ulaşmaktır. Hükümet, avrupa birliği rüzgarını tıpkı 3 kasım seçimlerinden hemen sonra olduğu gibi arkasına alarak direnmelidir. Daha fazla demokrasi, daha fazla sivil insiyatif, halkın daha fazla katılımı, sivil toplum gösterileri sağlanmalıdır. Püf noktası burasıdır. Hükümet ve sivil toplum bunu başarmalı. Birileri silahlarına güvenerek macera düşünebilir. Tıpkı 2001 krizinde olduğu gibi çocukça hareketlerle halkın kafasına anayasa kitapçığı fırlatabilir. Ekonomi çökmüş umurlarında mı, nasıl olsa demirel örneğinde olduğu gibi ailece yolsuzluklarla ceplerini şişirmeyi becermekte, toplumun çektiği sıkıntılardan uzak kalmaktadırlar....

Yazacak şey çok ama şu an aklımıza gelenler bunlar. Emailinize cevap olarak bunları yazdık. Düzeltme yapmadan gönderiyoruz ve anlayışla karşılayacağınızı düşünerek bu cevabı siteye de yerleştimek istiyoruz. Ülkemiz için ümitliyiz. Sizlere iyi günler dileriz.
Abdullah Harun


Bu bölüme mesaj yolla-


CEVAP MESAJLARI

Abdullah Harun,
2 Mayıs 2007, Çarşamba 11:27

Anayasa Mahkemesi şaşırtmadı. KONTRGERİLLA örgütü tüm gücüyle cumhurbaşkanlığı sürecine müdahale ediyor!
Anayasa mahkemesi birilerinin emirlerini açıkça yerine getirdi.
1) Sezer, 25 Nisan'da hükümete karşı denge unsuru olmalarını istemişti.
2) Genelkurmay 27 Nisan'da verdiği muhtırayla nasıl hareket etmeleri gerektiğini hatırlatmıştı.
3) Son olarak da Baykal 30 Nisan'da ne olur ne olmaz diyerek akp'nin oylamasını reddetmezlerse çatışma çıkacağını kendilerine hatırlatmıştı.

Bu sitenin konusu kontrgerilla. Yeni hedefi İslam. Yıllardır bu sitede ve başka yerlerde projektör tutularak sergilenmekte olan bu çok gizli örgütlenme, tıpkı bir ahtapot gibi artık tüm kollarıyla açığa çıkmaktadır. Bir kolu Şemdinli'de ve Atabey'lerde ortaya çıktığı gibi silahlı gücü kontrol ediyor. Bu güç kah Şemdinli'de ortaya çıkıyor, kah Santora-Dink-Malatya cinayetlerini işlettiriyor. Diğer bir kolu chp'yi-akredite basını-üniversiteleri-dernekleri-sivil toplum kuruluşlarını vs. temsil ediyor. Diğer bir kolu yargıyı temsil ediyor. Sezer'in atadığı üyeler fire vermeden 9'a 2 çoğunlukla inanılmaz bir şekilde geçmişteki tüm cumhurbaşkanlığı seçimlerini de şaibe altında bırakarak 367 şartını kabul ediyor ve sistemi halkın seçtiği akp.yle inatlaşma uğruna tıkıyor. Zaten umurlarında mı, adam bir kitap fırlatıyor çocuk gibi, ekonomi çöküyor. 23 nisan'da cumhurbaşkanı sezer.in yerine geçen temsili öğrenci çocuk dahi bunu yapamaz. Diğer kolu Kontrgerilla tartışmasını Türkiye'de ilk defa başlatan Kurmay Albay Talat Turhan'ın da belirttiği gibi Cumhurbaşkanı temsil ediyor. Onun görevi kontrgerilla harekatını koordine etmek. Buna engel olmaya çalışan Özal'ın 1 Şubat 1993 yılındaki Uğur Mumcu cinayeti üzerine sözleri manidar. Onu suikastle, olmayınca da zehirleyerek ortadan kaldırmaktan çekinmiyorlar. Cumhurbaşkanlığı sürecinde ortamı geren provokasyonları adeta canlı yayınla bir bir buraya aktarmaya çalıştık, çalışıyoruz. Provokasyonlar peşpeşe ve gittikçe daha bir kaba şekilde gelişiyor, halkı, meclisi, kurumları tehdit ederek pervasızlaşıyor. Bir kırılma noktasına gidiyor Türkiye. Bir çatışma ortamına sürükleniyor. Bu sitede yıllardır dile getirilen kontrgerilla stratejilerinden birisi gerilim stratejisidir. Ortam terör olaylarıyla, ekonomik sabotajlarla, politik istikrasızlıklarla, diğer suç dalgalarıyla sarsılarak, gerilerek, toplum zaman içinde huzur ister hale getirilir. Darbe olgunlaştırılır. Sonunda da asker darbe yapar. Bunları yapanlar Atatürk'ün, Atatürkçülüğün arkasına sığınıyorlar. Atatürkçülük bu mu? Harbiyeli.net'teki emekli askerlerin yazısını okumanızı tavsiye ederiz. Gerçek Atatürkçüler de bu durumdan rahatsız. 27 nisan muhtırasını emekliliği yaklaşan bir generalin aceleyle organize ettiğinden bahsediyor bunlar. Bir rejim bu tür entrikalarla, provokasyonlarla, kontrgerilla yöntemleriyle nereye kadar gidebilir? Hadi iletişim gelişmese, nesiller tecrübelerini sonrakilere aktaramasa belki. Ama aksine iletişim gittikçe gelişiyor. Tartışmak, fikirleri aktarmak yasaklanamıyor, isteseler de yapamaz hale geliyorlar. Kendi menfaatlerini düşünen bir azınlık için bu durum, sürdürülebilir olduğu sürece kabul edilebilir belki. Ama gerçek bir devlet sürekli böyle bir gerilimle yaşayabilir mi? Şunu tartışamazsın şunu konuşamazsın şunu giyemezsin şunu teklif edemezsin. Bizim çizdiğimiz sınırlar içinde kalmak zorundasın.
Bu rejim, Talat Turhan'ın da belirttiği gibi bir Kontrgerilla Cumhuriyeti'dir, baskıcı bir rejimdir. Özgürlükler yoktur. Göstermelik jestlerle göz boyamak bu gerçeği değiştirmiyor. Tıpkı Irak Baas partisi olayında olduğu gibi bir azınlık orada baas, bizde chp olarak askeriyede-yargıda-partide-üniversitelerde-add gibi stk.larda-sendikalarda-vs. örgütlenmişler. Kontrgerillayı bunlar yönetiyor. Sen emekli yargıtay başsavcısı, üzerine düşeni yap, 367 olayını gündeme getir, sen başsavcı Şemdinli'de yakalanan elemanlarımızı mahkumiyetten kurtar, tekrar gördüreceğimiz mahkemeyi de sakın Van'da yaptırma. Sen eleman, bombanı gelecek defa daha dikkatli koy, bizi böyle cürmü meşhut halinde yakalatıp rezil etme. Sen hsyk, savcıyı derhal görevden at. Sen anayasa mahkemesi, seni kimin seçtiğini ve uyarılarımızı unutma, halkın vicdanını boşver.....Bu bölüme mesaj yolla


ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.018.787