Tam  EskidenYeniye
 

Ergenekon´da 313. duruşma

Ergenekon davasında 313. duruşma görülüyor. Sanıkların savcılık mütalaasına karşı son savunmalarının alınmasına devam ediliyor. Duruşmada sanıklardan Gürbüz Çapan son savunmasını yapıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.06.2013 11:27 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 66´sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon davasının 313. duruşması görülüyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davanın duruşmasında, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, İbrahim Şahin, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan´ın da aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu.

Tutuksuz sanıklardan eski emniyet müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve Gazeteci Adnan Bulut ile Yalçın Küçük de duruşmaya katıldı. Küçük, Odatv davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Kimlik yoklamasının ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 7 Haziran 2013 tarihli oturumda tutuklu sanık İlker Başbuğ´un savunmasını tamamlamasının ardından bazı seyircilerin alkışlamak suretiyle duruşma disiplinini ve düzenini bozduklarına ilişkin jandarma tarafından tutulan tutanağın mahkemeye sunulduğunu açıkladı.

SANIK GÜRBÜZ ÇAPAN´IN SAVUNMASI

Daha sonra da Özese, tutuksuz sanık Adil Serdar Saçan´a savunması için hazır olup olmadığını sordu. Ancak Saçan, rahatsız olduğu için savunma sırasını mahkemenin müsaadesiyle sanık Gürbüz Çapan´a vermek istediğini ifade etti. Başkan Özese rahatsızlığını sorduğunda Çapan, akciğer yetmezliği sendromu olduğunu ve fazla oturamadığını söyledi. Bunun üzerine Başkan Özese, savunması için Çapan´a söz verdi.

Çapan, Dava dosyasındaki deliller bir örgütün varlığını ortaya koyuyorsa örgütün istemediği bir kişi olduğum apaçık ortadadır. diye konuştu. Çapan sözlerine Bu davayla ilgili bir sürü vatandaşımız var. Savunmalarımız sırasında onlar da ben de aramızda organik bir ilişkinin olamayacağını söyledik. Bırakın darbecilerle birlikte olmayı bir karakolda çay içmişliğim bile yoktur. diye konuştu.

Bu dava ile hayatının hiç bir evresi arasında irtibat göremediğini belirten Çapan, kendi ile alakalı suçlamaların Ergenekon davasından ayrılmasını istedi.

Kendisine gelen bir ihbarda suikaste uğrayacağının belirtildiğini anlatan Çapan, silah temin etmeye çalıştığını söyledi. Resmi kanallardan silah ve koruma talebinde bulunduğunu belirten Çapan bu isteklerinin de geri çevrildiğini anlattı. Bu davada tanık olmasının da sanık olmasının da mümkün olmadığını belirten Çapan, bu davada yeri olmadığını, tek suçunun Cumhuriyet gazetesine yardım etmek olduğunu söyledi.

Çapan, 50 yaşımdan sonra dava nedeniyle 1,5 yılımı kaybettim. Dışarı çıkıp hakkımı aramaya da çalışmayacağım ama özensiz ve dikkatsiz delillerle birşey yapmadan beraatime karar verilmesini talep ediyorum. ifadesini kullandı. (Cihan)

SANIK ADİL SERDAR SAÇAN´IN SAVUNMASI

Duruşmada tutuksuz sanık İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan da son savunmasını yaptı. 2 saat savunma süresi verilen Saçan, 16 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiğini söyleyerek, Tahliye olduktan 3 ay sonrasına kadar neden tutuklandığımı ben de anlayamadım. Dosyadaki iddiaları, belgeleri okuyunca ´Bende hakim olsam tutuklardım´ diye düşündüm. Emniyet talep ettiğim bazı belgeleri, ben tahliye olduktan 2 ay sonra gönderdi. Zamanında gönderseydi tutuklanmazdım. 25 yıl emniyet hizmet ettiğim halde bana bunu yaparsa, emniyetçi olmayanlara neler yapar, diye düşünüyor insan. O kadar emeğimiz var. Yazıklar olsun. Talebimin üzerine dosyaya gelen belgeler iddianameyi tamamen çürüttü diye konuştu. Saçan, soruşturma aşamasında emniyetin yaklaşık 300 sayfa belgeyi savcılıktan ve sonrasında da mahkemeden gizlediğini iddia etti.

2001 yılında Tuncay Güney ile yapılan mülakatın ardından yürütülen proje çalışmasının savcılık tarafından hazırlık soruşturmasına dönüşmeden kapatıldığını söyleyen Saçan, kendisi hakkında ´soruşturmayı kapattığı, mülakat kasetlerini aldığı, başka suretleri olmayan belgelerin evinde bulunduğu´ şeklinde suçlamalarda bulunulduğunu belirtti. Güney´in mülakat kasetleri ile kendisinin aldığı iddia edilen belgelerin talep etmeleri üzerine ilgili yerlerden mahkemeye gönderildiğini söyleyen Saçan, Ben yaptığım operasyonlarla ilgili belgelerin birer suretini hep yanımda götürmüşümdür. Adli tahkikatta dava açıldıktan sonra gizlilik kalkar dedi.

Dava kapsamında dinlenen gizli tanığın, ´Saçan´ın, Sedat Peker´e yol verdiğini alemde herkes bilir´ şeklinde ifade verdiğini söyleyen Saçan, bu iddianın doğru olmadığını belirterek Alemde herkes yol vermediğimi çok iyi bilir dedi. Adil Serdar Saçan, Yattılar kalktılar ´Saçan işkenceci´ dediler. Bu işkence davası mı? İşkence iddialarına ilişkin yargılandığım davalardan beraat ettim. Tuncay Güney´e işkence yaptığım mütalaa edilmiş. Ben Güney´e işkence yapmadım, bununla ilgili kesinleşmiş yargı kararı var diye konuştu. Dava sanıklarından Veli Küçük´ü tanımadığını söyleyen Saçan, Veli Küçük´e hiçbir belge vermedim, telefon irtibatım yok. Adam hakkında bir sürü işlem yapmışım gidip bir de tanışacak mıyız? diye konuştu.

SANIK YALÇIN KÜÇÜK´ÜN SAVUNMASI

Adil Serdar Saçan´ın ardından Mahkeme Başkanı Özese, tutuksuz sanık Yalçın Küçük´e Avukat Kazım Yiğit Akalın burada. Siz son savunmanız için hazır mısınız? diye sordu. Sinirlenen Yalçın Küçük, Siz burada devlet işi yapıyorsunuz. Ben bir devletim. Burada devlet olarak bulunuyorum. Çocuk gibi ´Gel hazır mısın savunmanı yap´ olmaz. Ben çocuk değilim. Ben kafası olan bir adamım diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Özese´nin Bağırmayın diye uyarması üzerine Yalçın Küçük yine sinirli bir tonda şöyle konuştu: Benim 100 avukatım vardır. Her birinin ayrı yerlerde ayrı işi var. Devlet için buradayım. Ciddi konuşma yapacağım. Bizim acelemiz yok, sizin aceleniz nedir? Görüyorsunuz sabahtan beri çalışıyorum. Dikkatim yoğunken savunma yapamam. Avukatım, ustadım Hasan Fehmi Demir´in gelmesini bekliyorum. Çünkü o da çok çalıştı diye konuştu.

Başkan Özese ise Mütalaa 18 Mart´ta verildi. Aradan 2.5 ay geçti. Tutuklu sanıklardan başladık, hazır olan tutuksuz sanıkları da aldık diye konuştu.

SANIK ÖZKAN KURT´UN SAVUNMASI

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz´ü tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Özkan Kurt da önceki beyanlarını tekrar ettğini söyleyerek, yazılı savunmasını mahkemeye sundu.

MAHKEMEDEN AVUKAT VE SANIKLARIN MAZERET TALEPLERİNE RET

Duruşmaya verilen aranın ardından Mahkeme Başkanı Özese, Yalçın Küçük´ün avukatlarından Kazım Yiğit Akalın´a savunma yapıp yapmayacaklarını yeniden sordu. Avukat Akalın Benim işverenim avukat Hasan Fehmi Demir´dir. Ben yanında çalışan SGK´li işçi avukatım. Hasan Bey boyun fıtığı ameliyata oldu, 30 günlük raporu olmasına rağmen gelip savunmayı yapmak istiyor. Haftaya pazartesi ya da salı günü savunmasını yapabilir dedi.

Aldıkları ara kararları açıklayan Mahkeme Başkanı Özese, Davanın geldiği aşama, duruşmaların kesintisiz devam ettiği, tutuklu sanıkların hepsinin esas hakkındaki mütalaalara karşı son savunmalarını yaptığına dikkat çekti. Kararında tutuksuz sanıkların vareste tutulma taleplerinin de kabul edilmediğinin tebliğ edildiğine dikkat çeken mahkeme heyeti, avukatların ve sanıkların mazeret taleplerinin reddine karar verdi.

TUTUKLU 66 SANIK İLE TUTUKSUZ 80 SANIĞIN SAVUNMASI TAMAMLANDI

Bu şekilde tutuklu 66 sanığın savunması tamamlanmış oldu. Yine esas hakkındaki mütalaanın açıklanamsının ardından geçen 2 aylık süre içinde 80 tutuksuz sanık da mütalaaya ilişkin son savunmasını yapmış oldu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti savunmaların alınmasına ara verdi. Mahkeme heyeti duruşmayı 13 Haziran Perşembe saat 09.30´a ertelendi. (DHA)

312. DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ergenekon davasında dün de 312. duruşma görüldü. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda dün görülen 312. duruşmaya CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ve İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek´in de aralarında bulunduğu 46 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Gülhane Askeri Tıp Akademisi´nde (GATA) tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında yer aldığı 20 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Yalçın Küçük ile tutuksuz sanıklar eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Abbas Yurtkuran ve avukat Hüseyin Buzoğlu da hazır bulundu.

SANIK MUSTAFA ABBAS YURTKURAN´IN SAVUNMASI

Duruşmada, savunmasını yapan Yurtkuran, mütalaada iletişim tespitlerine göre davanın sanıklarından emekli Orgeneral Şener Eruygur, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Doğu Perinçek gibi bazı sanıklarla irtibatlı olduğunun yazıldığını söyledi. Eruygur ile yazlık evinde komşu olduklarını, rektörlük görevi nedeniyle iki kez Eruygur´a ziyarette bulunduğunu ifade eden Yurtkuran, Tolon ile iddia edilen irtibat süresinin ise 2-3 kez telefon görüşmesi olduğunu savundu.

Dava sanıklarından İlker Güvenin 20 yıllık arkadaşı olduğunu, yine sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersözü de Bursa Bölge Jandarma Komutanı olması nedeniyle tanıdığını anlatan Yurtkuran, Haberal hem meslektaşım, hem de transplantasyonda ağabeyimdir. Bu kişilerle olan ilişkim örgütsel ilişki değildir. Rektör olmam nedeniyle kamu görevimin gerektirdiği ilişkilerdir dedi.

Yurtkuran, Perinçek´in de aralarında bulunduğu İşçi Partili bazı sanıklarla da mütalaada yer almasına rağmen hiç görüşmesinin olmadığını, bu kişileri dava nedeniyle tanıdığını öne sürdü. Rektörlüğünü yaptığı 2000-2008 yılları arasında Uludağ Üniversitesi´nde hiçbir öğrenci hareketinin dahi olmadığını savunan Yurtkuran, darbe iddialarını ise kabul etmedi.

BALBAY VE HABERAL´DAN TBMM´YE ÇAĞRI

Dünkü duruşmada davanın sanıklarından Balbay ve Haberal ortak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 2 yıllık süre içerisinde tutuklu milletvekilleri sorununun çözülmemiş olmasının TBMM´nin sorunu olduğu belirtilerek, Hemen her dönem yargı paketleri çıkaran TBMM, bugüne kadar bu sorunu çözemeyerek eksik çalışmalarını devam ettirmiş ve bizleri de seçen binlerce insanın oylarını da adeta yok saymıştır ifadeleri kullanıldı. Tutukluyken aday olanların milletvekili seçildikten sonra özgürlüğüne kavuştuğu kaydedilen açıklamada, tutukluluk sorunlarının çözülmesi için TBMMye çağrıda bulunuldu. (AA)

(11 Haziran 2013, 11:27)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Mütalaa: Ergenekon var

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon, Balyoz ve benzer davalarda delil tartışmaları

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5382    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Büyükelçiliğine Saldırı davası

12.01.2019 20:16 Ankara'da, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine 20 Ağustos 2018'de ateş açılması ve olayın Fetö ile bağlantısına ilişkin davanın görülmesine başlandı. 8 Ocak'ta Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar..
Tamamı 12.1.2019

Akfa Holding'e FETÖ davası

12.01.2019 15:54 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla kayyum atanan Akfa Holding ve alt şirketlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında i..
Tamamı 12.1.2019

Zonguldak: Fetö Polislerine 16 Hapis

12.01.2019 15:39 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada hükümle birlikte dosyaları ayrılan 26 tutuklu sanığa, 7 yıl 6 ay ila 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezası verildi. 10...
Tamamı 12.1.2019

Sakarya 26 sanık: Darbeci Polisler

12.01.2019 15:26 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ve 15 Temmuz'daki darbe girişimine destek verildiği iddiasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında Kanun Hükmünde..
Tamamı 12.1.2019

Kaynak Holding Fetö davası

12.01.2019 15:13 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'in yöneticilerine yönelik soruşturmada haklarında dava açılan 34'ü firari, 19'u tutuklu 85 sanıklı davada 10 sanığın tahliyesine kar..
Tamamı 12.1.2019

17 Aralık Kumpas Polisleri davası

12.01.2019 14:49 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan '17 Aralık soruşturması'nda kumpas kurup usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile dönemin emniyet müdürleri ve ABD'deki Hakan Atilla davasında tanıklık ya..
Tamamı 12.1.2019

Denizli: Fetö Okullarına 35 Hapis

12.01.2019 13:21 Denizli'de, FETÖ/PDY'nin okul yapılanmasında yer aldığı öne sürülen 21'i tutuklu 49 sanıklı davada 35 kişiye 1 ile 9 yıl arasında değişen hapis cezası verildi. 2 Ocak'ta Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince Kongre ve Kül..
Tamamı 12.1.2019

Ankara 32 Polis: Fetö İstihbaratçıları

12.01.2019 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme ve darbe girişimi süresince tüm Türkiye'de istihbarat fonksiyonlarını işlevsiz hale ge..
Tamamı 12.1.2019

Furkan Vakfı Fetö/PKK davası

12.01.2019 13:00 Adana'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme' ve 'silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak' suçlamasıyla h..
Tamamı 12.1.2019

Fetö Futbol Yapılanması davası

12.01.2019 18:32 İstanbul'da, FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin, eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül'ün, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15'er y..
Tamamı 12.1.2019

Muhafız Alayı Darbe davası

12.01.2019 17:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da..
Tamamı 12.1.2019

Kara Harp Okulu Darbe davası

12.01.2019 17:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 307 sanıklı davaya devam edildi. 07.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Ankara 24. Ağır..
Tamamı 12.1.2019

Jandarma Darbe davası

12.01.2019 16:27 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargahındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı davaya devam edildi. 02.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞ..
Tamamı 12.1.2019

Özel Kuvvetler Darbe davası

12.01.2019 16:20 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. 07.01.201..
Tamamı 12.1.2019

Donanma Komutanlığı Darbe davası

12.01.2019 15:17 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada hükümle dosyaları ayrılan 6'sı tutuklu, 13'ü firari 35 sanığın yargılandığı davanın d..
Tamamı 12.1.2019

Manisa 9 sanıklı Darbe davası

12.01.2019 20:02 Manisa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 6'sı tutuklu 9 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada cumhuriyet savcısı mütalaasını açıkladı. 08.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR ..
Tamamı 12.1.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
33.894.386