Tam
EskidenYeniye
 

Odatv´den teknoloji özürlü iddialar

Odatv davasında Tübitak tarafından hazırlanan ikinci rapor da sanıkların itirazlarını kesmedi. Sanıklar, ´Bilgisayarlarda virüs tespit edildi, öyleyse dijital deliller delil olarak kabul edilemez´ şeklinde teknoloji özürlü bir görüşü dillendirmekten çekinmiyorlar. Oysa bilgisayardan biraz anlayan kişiler de bilir ki, virüs bulunmayan bir bilgisayar hemen hemen hiç yoktur. İnternete bağlanıyorsa, cd ve usb gibi aygıtlarla dosya yüklemesi yapılıyorsa mutlaka her bilgisayara virüs bulaşır. Odatv davasındaki bu tartışmaların bir benzeri çarpıcı şekilde Ergenekon kapsamındaki ıslak imza davasında yaşanmıştı. Islak imzanın makineyle atıldığını iddia eden sanıklar, mahkemelerdeki tüm davaların çökmesi anlamına gelecek teknoloji özürlü o görüşü de ileri sürebilmişlerdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.11.2012 14:01 Ergenekon ve Balyoz davalarında olduğu gibi Ergenekon bağlantılı Odatv davasında da sanıklar delillerin sahte olduğunu, virüs yoluyla başkaları tarafından bilgisayarlarına yüklendiğini iddia ediyorlar. TÜBİTAK bilirkişileri tarafından iki kez hazırlanan raporlar da sanıkların itirazını kesmedi. Bilirkişiler bilgisayarlarda bazı virüslere rastlandığını, ancak delil olan dosyaların o virüslerden daha önce bilgisayarda bulunduğunu tespit ettiler.

Ergenekon ve Balyoz davalarında sanıklar savcılığın getirdiği delillerden bazılarının sahte olduğunu, polis tarafından üretildiğini iddia ediyorlar. Kritik delillerin hiçbirisini kabul etmiyorlar. Örneğin bir sanıktan elde edilen cd´lerden bazılarını kabul ederken içerisinde kritik bilgiler olduğunu iddia ettikleri bazılarını ise kabul etmiyorlar. Bu konuda oldukça komik gerekçeler de ileri sürebiliyorlar.

Örneğin Ergenekon sanığı Levent Bektaş´ın, Aramaya gelen polislere çay söylemek için bürodan çıktığımda onlar tarafından yerleştirilmiş demesi gibi. Diğer bir Ergenekon sanığı Mustafa Dönmez, evinden çıkan silahları arama esnasında polislerin yerleştirdiğini iddia etti. Aramaya katılan askeri yetkililer ise böyle bir şey olmadığını belirttiler. Ergenekon sanığı Dursun Çiçek´in hazırladığı ıslak imzalı belgenin fotokopisi için Kağıt parçası bu, hukuki değeri yok. Aslını bulun yoksa dünyayı başınıza yıkarız denildi. Aslı çıkınca da bu kez ıslak imza sahte denildi. Üzerinde parmak izi var mı bakılsın. Kağıt o dönem genelkurmayda kullanılan kağıtlardan mı bakılsın. Mürekkep de aynı şekilde kontrol edilsin. Herşey uygun olsa bile, imza ıslak imza makinesi ile atılmış olmalı. Ayrıca yazışma formatı resmi bir belgeye uymuyor.. gibi sürekli yeni bahaneler ileri sürüldü.

Ergenekon ve Balyoz davalarında olduğu gibi Ergenekon bağlantılı Odatv davasında da sanıklar delillerin sahte olduğunu, virüs yoluyla başkaları tarafından bilgisayarlarına yüklendiğini iddia ediyorlar. TÜBİTAK bilirkişileri tarafından iki kez hazırlanan raporlar da sanıkların itirazını kesmedi. Bilirkişiler bilgisayarlarda bazı virüslere rastlandığını, ancak delil olan dosyaların o virüslerden daha önce bilgisayarda bulunduğunu tespit ettiler. Ayrıntılarını okuyabileceğiniz bu tespitlerin yer aldığı toplam 425 sayfalık iki TÜBİTAK raporunu tam metin olarak sayfanın en altında yer verdiğimiz linklerden indirip okuyabilirsiniz.

-´Bilgisayarda virüs var, o halde veriler delil olamaz!´-

Bilirkişinin çok sayıdaki tespitini görmezden gelen sanık ve avukatları, Bilgisayarlarda bazı virüslerin varlığının tespit edildiği konusunu ön plana çıkarıp diğerlerini görmezden geldiler. Böyle bir savunmanın kabul edilemeyeceği açıktır. Açıktır, çünkü bilgisayardan biraz anlayan kişi dahi, dünyadaki her bilgisayarda mutlaka az veya çok sayıda virüs bulunduğunu, virüs programlarının bunu engelleyemediğini bilir. Bunun teknik olarak ispatlanması da mümkündür. Virustotal.com adresini bilenler, bu site hakkında fikir sahibi olanlar yüzde yüz virüssüz bir bilgisayar olamayacağını bilirler. Odatv davasına dönersek önemli olan, o virüslerin sanıkların iddia ettiği işi, yani o delil dosyalarını bilgisayarlarına bırakma yeteneğine sahip olup olmadıkları. İşte TÜBİTAK raporu bu hususu kesin bir dille yalanlamaktadır. Üstelik sanıkların bilgisayarlarında ´teamviewer´ adlı uzaktan erişim programı bulundu. Yine bilgisayar kullanan lise çocukları dahi bu programın ne işe yaradığını bilir. Sanıkların kendi rızası dışında kurulamayan bu programlarla sanıklar odatv bilgisayarına dosya gönderip alabildikleri bilirkişilerce tespit edildi. Bu programı kuran sanıklar bir de utanmadan yabancı birilerinin odatv bilgisayarlarına o dosyaları gönderdiğini söyleyebiliyor alay edercesine ya, pes doğrusu!.. Mahkeme heyetini bilgisayar cahili görerek ve güya akıllarını karıştırarak delillerden kurtulabileceklerini düşünüyorlar. Ama nafile. Dediğimiz gibi lise çocukları dahi artık bu teknolojilerden haberdar..

Eğer sanıkların iddia ettiği mantıkla hareket edilecek olursa hiç bir dijital delil, mahkemelerde delil olarak kabul edilemez. Çünkü her bilgisayarda virüs vardır. Geçtiğimiz günlerde DHKP-C davasında bir sanık hakkında Yargıtay´ın verdiği onama kararı bu tartışmayı bitirecek emsal bir karardır. DHKP-C´li sanığı dijital verilere dayanarak 6 yıl hapse mahkum eden İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Günümüzde bilgisayar verileriyle ilişkisi olmayan çok az suç kalmıştır. Suç işleyen kişilerin ya da suç örgütlerinin bu teknolojiden faydalanmayacağını düşünmek imkânsızdır demiş ve hükmünü vermiştir. Mahkemenin bu kararı Yargıtay tarafından da onanmış ve dijital veriler de delildir şeklinde emsal bir karar haline gelmiştir.

-Islak imzalar delil değerini yitirdi mi?-

Zaten olması gereken de buydu. Aksi halde mahkemelerde görülen davaların çoğu çökmek durumunda kalacaktır. Çünkü her davada dijital veriler hakimlerin önüne gelmektedir. Dijital verilerle ilgili tartışmanın bir benzeri, çarpıcı şekilde Ergenekon kapsamındaki ´Islak İmza´ davasında yaşandı. Dava konusu olan ve Albay Dursun Çiçek´in imzasını taşıyan ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ Ergenekon sanık avukatlarından birisinin bürosunda fotokopi olarak elde edildi. Ancak hem Genelkurmay, hem de sanıklar ´o bir kağıt parçasıdır ve fotokopidir, dolayısıyla delil olamaz´ tartışması başlattılar. İlerleyen süreçte belgenin ıslak imzalı orjinali savcılara ulaştırıldı. Ancak tartışmalar bitmedi, şekil değiştirdi. Islak imzanın sahte olduğu, Albay Çiçek´e ait olmadığı iddia edildi. Jandarma, Emniyet ve Adli Tıp laboratuvarlarında toplam 7 kez yapılan ´O imza Albay Çiçek´in el ürünüdür´ tespiti dahi bu itirazları durduramadı. Bu kez, o imza ıslak imza makinesi ile atılmıştır denildi. Türkiye ilk kez bu makinenin varlığından haberdar oldu. Sanık avukatları duruşmalara ıslak imza makinesi getirerek ıslak imzaların taklit edilebileceğini hakimlerin huzurunda ispatlamaya çalıştılar. Ama başaramadılar. Çünkü makine ıslak imzayı şeklen kopyalayabilmekteydi. Laboratuvar incelemelerinde ise bir imzanın makineyle atılıp atılmadığı kolaylıkla ortaya çıkarılabilmekteydi. Çünkü makine imzayı atarken bir insanın uyguladığı basıncı taklit edemiyordu. Yani elle imza atılırken kağıtta oluşan çukurlar makineyle atılırken oluşmuyordu.

Makine şeklen bir imzayı benzetebiliyor, ancak gerçek imzanın bazı özelliklerini, özellikle de basınç sonucu kağıtta oluşan derinlikleri kesinlikle taklit edemiyordu. Oysa kriminal incelemelere tabi tutulan bir ıslak imza, o şahsa ait örnek imzalar ile çok farklı açılardan mukayese edilmektedir: Tersim tarzı, işleklik derecesi, istif, eğim, doğrultu, hız, seyir, alışkanlıklar ve baskı derecesi. Bu farklı açıların tamamını taklit etmek tüm uzmanların ortak kanaatiyle imkansızdır ve o belgedeki ıslak imzanın Albay Dursun Çiçek´in el ürünü olduğu, tüm bu mukayese kriterlerini karşılaması neticesinde kesin olarak belirlenmiştir.

Aksi zaten düşünülemezdi. Çünkü eğer imzayı taklit etmek mümkün olsaydı dünyadaki tüm davalar geçersiz hale gelirdi. Çünkü imzalar davalardaki en önemli delillerden biridir. Onlarda şüphe ortaya çıkarsa hiçbir dava yürütülemez. İşte dijital veriler de imza gibi artık her davada delil olarak yer almaktadır. Onların olmadığı bir dava neredeyse kalmamıştır ve giderek davalarda daha çok yer alacakları açıktır. Eğer Odatv sanık ve avukatlarının iddia ettiği gibi ´virüslerin bilgisayardaki varlığı delil bütünlüğünü bozmaktadır´ gibi ispat edilmeyen bir görüş ileri sürülerek delillerin dikkate alınmaması sonucu ortaya çıkarsa sadece Ergenekon ve benzeri davalar değil mahkemelerdeki tüm davaların çökmesi durumu ortaya çıkacaktır.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(16 Kasım 2012, 14:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Tübitak bilirkişilerinin hazırladığı 84 sayfalık ek raporu indirmek/okumak için tıklayın (pdf)

Tübitak bilirkişilerinin hazırladığı 339 sayfalık ilk raporu indirmek/okumak için tıklayın (pdf)

Karanlık Oda´nın virüs iddiası çöktü

Belgeleri kaydeden virüs tespit edildi

Odatv´ye TÜBİTAK şoku

´Oda´ya bu rapor olmaz dedim´

OdaTV tahliyesine virüs reddi

Odatv virüs tahliyesi istedi

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Odatv iddianamesinde ara

Odatv ile ilgili manşetlerimiz

Odatv davası duruşmaları

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

Flaş!!! Odatv´ye baskın

ERGENEKON VE BALYOZ DAVALARINDA DELİL TARTIŞMALARI

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4945    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.530.927