Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "par-22temistpol" için arama sonuçları    (Toplam 51 sonuç)          


22 Temmuz iddianamesi tamam

22 Temmuz'da İstanbul'da gözaltına alınan, aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 143 polis hakkında 'paralel devlet yapılanması adına casusluk ve yasadışı dinleme yapmak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçlamasıyla hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. 721 sayfalık iddianamede 209 müşteki ve 57 mağdur yer alıyor. İddianamede, şüpheli Yılmazer ve Demirhan için ağırlaştırılmış müebbet ve 65 yıla kadar hapis isteniyor. Soruşturma kapsamında aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 29 şüpheli hakkındaki dosya ise ayrılarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
Tamamı >   26.10.2015

22 Temmuz iddianamesi yazılıyor

22 Temmuz 2014 ve 8 Şubat 2015'te iki dalga halinde polise yönelik gerçekleşen operasyonları kapsayan ve 'Fetullah Gülen liderliğindeki silahlı terör örgütünün hükümete yönelik darbe girişimini' konu edinen soruşturmada iddianame yazılmaya başladı. Fetullah Gülen'in 1, eski polis ve Taraf yazarı Emre Uslu'nun 2, eski savcı ve Bugün yazarı Gültekin Avcı'nın ise 3 nolu şüpheli olarak yer aldığı ileri sürülen soruşturmada, 22 Temmuz operasyonlarında tutuklanan eski Terörle Mücadele Şube Müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında olduğu toplam 80 kişi şüpheli olarak yer alıyor.
Tamamı >   7.3.2015

Flaş: FETÖ=Fetullahçı Terör Örgütü

Paralel yapılanmaya yönelik '22 Temmuz 2014' soruşturması dosyasında çok önemli gelişme.. Emniyetin hazırlayıp savcılığa gönderdiği fezlekede Fetullah Gülen 1, eski polis ve Taraf yazarı Emre Uslu 2, eski savcı ve Bugün yazarı Gültekin Avcı ise 3 no'lu şüpheli olarak yer aldı. 22 Temmuz operasyonlarında tutuklanan eski Terörle Mücadele Şube Müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında olduğu toplam 80 kişi ise şüpheli olarak yer alıyor. Gülen hakkında ikinci kez yakalama kararı çıkarılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir numaralı müşteki olarak yer aldığı 1758 sayfalık fezlekede toplam 101 müşteki bulunuyor. Fezlekede en dikkat çeken ayrıntı, Fetullah Gülen liderliğindeki yapılanma için 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)' denilmesi oldu. Fezlekenin hazırlanmasında en somut delilleri, 8 Şubat 2015 tarihinde 12 ilde düzenlenen ve 17 polisin tutuklandığı geniş kapsamlı operasyonların fitilini de ateşleyen 2 harddiskteki belgeler oluşturdu.
Tamamı >   21.2.2015

Flaş!!! 1 numara Gülen, 2 Uslu

Devletin zirvesine yönelik 101 ses kaydı soruşturmasında, 1 numaralı şüphelinin Fetullah Gülen, 2 numaranın ise Taraf yazarı Emre Uslu olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin yasadışı şekilde kaydedildiği, görüşmelerin özel kuryeler aracılığıyla ABD'de yaşayan Gülen'e götürüldüğü, Emre Uslu'nun da bu görüşmelerden düzenli olarak haberdar edildiği savcılığın iddiaları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen (8 Şubat 2015) operasyonlarda 21 polis memuru gözaltına alınmıştı. Operasyonların 22 Temmuz 2014 tarihinde düzenlenen operasyonların devamı niteliğinde olduğu, haberde bahsi geçen harddiskin içindeki bilgilere ulaşılmasıyla yeni delillerin ortaya çıktığı ve operasyonların düzenlendiği öğrenilmişti. Savcılığın, 22 Temmuz ve 8 Şubat operasyonlarında gözaltına alınan sanıkların liderliğini Fetullah Gülen'in yaptığını, Emre Uslu'nun 2 numara olduğunu, şüphelilerin seçilmiş hükümete darbe girişiminde bulunmakla suçladığı öğrenildi. Soruşturmanın bu şekilde tırmanmasında 22 Temmuz'da gözaltına alınan polislerden birinin yaptığı itirafların etkili olduğu da ileri sürüldü. 1 yıl önce, 23 Ocak 2014 tarihinde Kontrgerilla.com site editörü Abdullah Harun, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, Gülen ve Uslu'dan şikayetçi olmuştu. Suç duyurusunda Gülen'in yasadışı dinleme çetesinin liderliğini yaptığını gösteren ilginç ve çarpıcı deliller sunulmuştu. O delillerin 8 Şubat operasyonuyla örtüşmesi de dikkatleri çekiyor.
Tamamı >   13.2.2015

5 polise kumpas tutuklaması

22 Temmuz yasadışı dinleme soruşturması kapsamında tutuklanmış olan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Ömer Köse, Erol Demirhan ve Kazım Aksoy, 14 Aralık Tahşiye kumpası soruşturması kapsamında da tutuklandı. Polis şeflerine 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçu' yöneltildi. Bu tutuklamalar önemli. Çünkü, paralel yapıyla ilgisi yok diye sanık avukatlarınca savunulan 22 Temmuz ve diğer tüm emniyet operasyonlarının paralel yapıyla bağlantılı olduğunu, suç konusu tüm o eylemlerin Gülen örgütünün bir eylemi olarak ana dosyaya gireceğini gösteriyor. 5 polis şefinin tutuklandığı 14 Aralık dosyasında 1 numaralı şüpheli Fetullah Gülen..
Tamamı >   28.12.2014

5 polise tutuklama talebi

Emniyetteki paralel yapıya yönelik 22 Temmuz tarihli operasyonlar kapsamında tutuklanan eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü şube müdürleri Yurt Atayün ile Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 5 polis müdürünün, Tahşiye Kumpası konulu 14 Aralık tarihli soruşturmada da tutuklanmaları istendi. Tutuklama talebinin gerekçesi; 'İftira', 'Terör örgütü üyeliği' ve 'Kamu görevlisinin gerçeğe aykırı evrak tanzimi' suçları.. Mahkemeye sevk edilen 5 isim, tutuklama kararı verilmesi durumunda ikinci kez tutuklanmış olacak. Öte yandan 14 Aralık soruşturmasında sorgulanmaları ve tutuklanmak üzere mahkemeye sevkedilmeleri, baş şüphelileri bu isimler olan 22 Temmuz soruşturmasının da kumpas ve paralel yapı bağlantılı olduğuna önemli bir delil olacak.
Tamamı >   26.12.2014

3 polisin tutukluluk itirazına ret

Paralel yapıya yönelik 22 Temmuz operasyonlarında tutuklanan 3 polis amirinin tutukluluğa itirazları reddedildi. redde gerekçe olarak, suçun vasfı, delil durumu, delillerin toplanmamış olması, kaçma şüphesi ve suçların basit görülmesi durumunda verilecek ceza ile tutukluluğun ölçülü olması gibi nedenler gösterildi.
Tamamı >   15.9.2014

5 polis 'darbe'den tutuklandı

Emniyetteki 'paralel yapı' operasyonu kapsamında, mahkeme sorguları tamamlanan 12 kişiden eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Bu polisler TCK 312/1'den yani darbeye teşebbüsten tutuklandı.
Tamamı >   4.9.2014

Şok itiraf: Darbe emri Gülen'den

25 Aralık dosyasında görev yapan ve gizli tanık olarak savcılığa ifade veren polisin şok itiraflarda bulunduğu öğrenildi. 'Hükümeti yıkın, Başbakan'ı cezaevine atın' talimatı Pensilvanya'dan geldi. Erdoğan'ın lehine delil oluşturacak dinlemeleri ise dosyaya koymadılar. Önceki gün gözaltına alınan dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı da 'gizli tanık' Fatih'in kimliğini açıklamış, o kişinin fezlekeyi yazan grubun başında olduğunu kabul etmişti.
Tamamı >   3.9.2014

Gizli tanıktan kumpas itirafı

Emniyette 'paralel yapı' iddialarına ilişkin, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği dünkü operasyonlarda gözaltına alınanlardan 17'sinin savcılık sorgusu yapılıyor. Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın 40 sayfalık ifadesinde de ilginç sözler yer aldığı öğrenildi. Soruşturma dosyasında, 'gizli tanık' Fatih'in, 'Başbakan'ın yaptığı bir konuşma lehine olur diyerek dosyaya konulmadı' yönündeki sözlerine karşılık 'Gizli tanığın iddiası gerçek dışıdır. Kendisi ifadesi haricinde başka delillerle desteklemesi halinde yeni şeyler söyleme imkanımız olacak' diyen Saygılı, gizli tanığın fezlekeyi yazan grubun başında olduğunu kabul etti, ancak ona şantaj yapıldığını iddia etti. Savcı Zekeriya Öz'ün bir işadamı ile yaptığı görüşmenin teknik takibe takıldığı, ancak bunun kolluk tarafından gizlendiği yönündeki iddialara ise Saygılı, 'Konuşmanın tape yapılmaması için bir talimat vermedim. Vakit yetmediği için tape yapılmamıştır' dedi.
Tamamı >   2.9.2014

17 polis adliyeye sevkedildi

Emniyette 'paralel yapı' iddialarına ilişkin, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanlardan 17'si adliyeye sevk edildi. Bu kişilerden eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Tamamı >   2.9.2014

Paralel polisleri gizli tanık yaktı

22 Temmuz soruşturmasının dün gerçekleşen 3. dalga gözaltılarında ilginç detaylar basına yansıdı. 25 Aralık soruşturmasını yürüten ekipte yer alan bir polis memurunun 'Gizli Tanık Fatih' ismiyle, 'Soruşturma ilk önce ihaleye fesat karıştırmak iddiasıyla başlatılmıştı. Ancak daha sonra Başbakan'ın örgüt lideri olarak gösterildiği bir örgüt şeması oluşturuldu. Dönemin Başbakanı ifadesi kullanıldı. Amaç kesinlikle hükümeti düşürmekti' şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Bir diğer önemli ayrıntı da, 25 Aralık öncesinde görev yapan polislerin kendi aralarında Spark isimli bir programla yaptıkları konuşmalar oldu. Konuşmalar adeta darbe hazırlığının itirafı oldu. Örneğin 11 Aralık'ta Spark üzerinden çarpıcı bir yazışma yapıldı. Polisler kendi aralarında 'Nefes aldırmayacağız onlara, kabineyi toparlayacağız burada' şeklinde yazıştı. Emniyete yönelik soruşturmayı yürüten savcılar 'Kabineyi toplayacağız burada' şeklinde yazışmanın dosyanın içeriği ile uyumlu olduğunu ve yapılan incelemede bütün kabine üyelerinin yasal olmayan yöntemlerle dinlendildiğini vurguladı. Bu konuşma yapının tüm hükümeti hedef aldığına çarpıcı bir delil oldu. Takipsizlik kararında çok çarpıcı detaylar da yer aldı. Bu detaylar gözaltına alınan polislerin nasıl yasadışı hareket ettiklerini ortaya koyuyor.
Tamamı >   2.9.2014

2'şer 2'şer teslim oluyorlar

22 Temmuz operasyonlarında mahkemece serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, teslim olan Ramazan Bolat tutuklandı, Kazım Aksoy ise serbest bırakıldı. Yakalama kararı çıkanların grup grup adliyeye gelerek teslim olması dikkatleri çekiyor. Önceki gün de 2 polis teslim olmuş, 1'i tutuklanırken diğeri serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılan Kazım Aksoy, Selam Tevhid örgütünün çok tehlikeli olduğunu iddia etti. Gözaltına alınan diğer bazı polis şefleri ile Paralel medya da günlerdir bu iddiaları konuşuyor. Hukukçular ise bir uyarıda bulunuyor. Polislerin Selam dosyasındaki kumpas nedeniyle gözaltına alındıklarını, hiç bir delil ortaya koymadan bu şekilde iddiada bulunmalarının yargı sürecinde aleyhlerinde delil olacağını, kumpas şüphesini güçlendireceğini ve onları mahkemede çok zor durumda bırakacağını belirtiyorlar.
Tamamı >   17.8.2014

Kumpasın savcısı hayalet mi?

Paralel yapının kurduğu 'Selam-Tevhid' kumpasında sarsıcı gelişme.. 'Soruşturmaya ben baktım, hukuksuzluk yapılmadı' açıklamalarıyla dikkat çeken Savcı Adnan Çimen'in, dosyanın hiçbir aşamasında resmen rol almadığı ortaya çıktı. HSYK müfettişleri binlerce belgede yaptığı incelemede Savcı Çimen'in ismine rastlamadı. Bu durum ve dosyanın tüm detaylarını bilen Çimen'in tavırları dosyanın bir kısmının 'paralel yapı' tarafından kaçırıldığı kuşkularını doğurdu.
Tamamı >   16.8.2014

Firarileri avukatları mı saklıyor?

Paralel yapı soruşturmasında yakalama kararı verilen 17 polisten halen teslim olmayan 8'i aranıyor. Bu firari polislerin avukatlarının bürolarında saklandığı iddia ediliyor. Bu iddiayı doğrularcasına, daha önce bir kaç grup halinde teslim olan şüphelilerin hep avukatlarının eşliğinde adliyeye yakın olan avukatlık bürolarından teslim olmaya gelmiş olmaları gösteriliyor.
Tamamı >   15.8.2014

13 polis kayıplara karıştı

22 Temmuz operasyonlarında gözaltına alınıp serbest bırakılan, daha sonra haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten 13'ü hala firarda. Aralarında İstanbul Terörle Mücadele eski şube müdürü Ömer Köse ve emniyet amiri Gaffur Ataç'ın da bulunduğu isimlere ulaşılamıyor. Bu kişilerin Pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa gitmedikleri de öğrenildi. Hafta sonu ve dün teslim olan 4 kişi ise sorgularının ardından serbest bırakıldı. 17 kişiden 8'i hakkında tutuklamaya yeter delil olduğu daha önce açıklanmıştı. Bu 8 kişinin tamamı firarda olan 13 kişi arasında yer alıyor.
Tamamı >   12.8.2014

Paralel itirazda 11 kişiye ret

Aralarında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 11 şüpheli hakkında yapılan tutukluluğa itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Bir kaç gün önce diğer 20 polis için yapılan itiraz da reddedilmişti. Öte yandan haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 kişiden şu ana kadar 4'ü teslim oldu. Bu kişilerden 2'si hafta sonu mahkemece sorgulanıp serbest bırakılmıştı. Bugün teslim olan diğer 2'sinin mahkeme sorgusu ise henüz sonuçlanmış değil. Günün ilerleyen saatlerinde bir ret haberi daha geldi. 17 kişi için çıkarılan yakalama kararına yapılan itiraz da reddedildi.
Tamamı >   11.8.2014

Paralel çeteye itiraf darbesi

Paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan polislerden Ömer Hüseyin Eroğlu, önemli bir itirafta bulundu. Emniyetteki ifadesinde, kod isimle dinleme yapıldığı için amirlerini sürekli ikaz ettiğini, gerçek isimleri tespit ettiğinde onlara haber verdiğini fakat, 'Haberimiz var, sen işine bak' yanıtını aldığını anlattı. Eroğlu'nun avukatını reddettiği ve barodan başka avukat istediği de ortaya çıktı. Eroğlu, ikinci dalga operasyonlarda gözaltına alınmış, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevkedilmeye gerek görülmeden savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.
Tamamı >   9.8.2014

HSYK kilidine '288' anahtarı

HSYK'daki paralel yapılanmanın, mensubu olan savcı ve hakimlerin soruşturulmasını engelleme çabalarına karşı savcıların devreye girmeye hazırlandığı ileri sürüldü. HSYK 3. Dairesi'nin, yapı mensubu savcı ve hakimlerin soruşturulmasını Zekeriya Öz örneğinde olduğu gibi bloke etmeye devam etmesi halinde şok bir adım atılacak. Buna göre, paralel yapıya yönelik dosyalara bakan savcılar, 'casusluk' suçu nedeniyle Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hariç tutan CMK 161-8 maddeyi işletecek. Sonrasında da HSYK yetkilileri İbrahim Okur ve Ahmet Hamsici için TCK 288. madde, yani 'Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' maddesi devreye sokulacak.
Tamamı >   9.8.2014

Şok: 17 Aralık bağlantısı şüphesi

Paralel yapı iddialarına yönelik olarak Selam-Tevhid dosyasında kumpas ve dinleme soruşturmasında gözaltına alınan zanlıların, yasadışı dinlemelerden elde ettikleri bilgileri hükümete darbe girişimi olan 17 Aralık soruşturmasında da kullanmış olabilecekleri şüphesi ortaya çıktı. Buna göre, Halkbank Dış Operasyonlar Müdürü Levent Balkan, hiçbir delil olmadığı halde terör örgütü üyesi şüphesiyle mahkemeden karar alınarak dinlenmiş. 22 Temmuz operasyonunda gözaltına alınan ve tutuklanma talep edilenlerden 38'inin mahkemece serbest bırakılmasına itiraz eden Savcı dilekçesinde buna da dikkat çekti. Savcı, Halkbank dinlemesinin 17 Aralık soruşturmasıyla bağlantısının araştırıldığını belirtti.
Tamamı >   6.8.2014

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 51)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kars 11 Sanıklı Darbe davası

07.03.2020 10:44 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın y..
Tamamı 7.3.2020

Fetö yöneticilerine 59 yıl hapis

08.03.2020 11:33 Adana, Ankara, Gaziantep, Kayseri ve Şanlıurfa'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 8 sanığa toplam 59 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşana..
Tamamı 8.3.2020

Fetö'nün fişçi ablasına 8 yıl hapis

08.03.2020 11:58 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde 'büyük bölgecisi' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Sibel E. hakkındaki gerekçeli kararda, sanığın savunmasındak..
Tamamı 8.3.2020

Öksüz'ün Baldızına Hapis Gerekçesi

08.03.2020 10:44 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz'ün baldızı Seyyide Öznur Yıldırım, 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gerekçeli kararda,..
Tamamı 8.3.2020

Ankara: Casusluk savcısı davası

08.03.2020 12:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan İzmir'deki 'askeri casusluk kumpası' davasının savcısı Zafer Kılınç'ın, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suç..
Tamamı 8.3.2020

Albay Ülger Zirve'den beraat etti

08.03.2020 11:22 Malatya'da, 2007 yılında işlenen Zirve Yayınevi Cinayeti kapsamında tutuklanan dönemin İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger, hakkındaki tüm suçlamalardan beraat etti. 3 Mart'taki gelişmeye dair edinilen..
Tamamı 8.3.2020

ÖSYM Bşk. Demir davaları birleşti

07.03.2020 10:44 Ankara'da, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında Kayseri'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açılan yeni davanın, ilk duruşmada aynı örgüt kapsamında Ankara..
Tamamı 7.3.2020

Zonguldak 24 sanıklı Fetö davaları

07.03.2020 11:24 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olunduğu iddiasıyla açılan iki ayrı davada 15 ve 9 sanığın yargılanmasına devam edildi. Zonguldak 15 sanıklı dava 25 Şubat'ta Zonguld..
Tamamı 7.3.2020

Sakarya 14 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

07.03.2020 11:16 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik davada aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 14 sağlık çalışanının yargılanmasına devam edildi. 3 Mart'ta Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılana..
Tamamı 7.3.2020

Kılıçdaroğlu'na 20 Fetö Sorusu

23.02.2020 12:09 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevaplaması talebiyle ilginç sorular yöneltildi. 'Fetogercekleri.com' sitesinde yayımlanan sorular aslında Fetö'nün siyasi ayağının kim olduğu gösteriyor. 14 Şubat'ta 'Kemal Kılıçdaroğ..
Tamamı 23.2.2020

Darbeyi Öven CHP'li Başkana Hapis

23.02.2020 12:09 Tekirdağ'da, sosyal medya hesabından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini övdüğü iddiasıyla hakkında kamu davası açılan CHP Muratlı Gençlik Kolları Başkanı Onur Eser, 2 ay 15 gün hapis cezasına..
Tamamı 23.2.2020

CHP'li Burak Oğuz yargılanıyor

22.02.2020 16:23 İzmir'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Urla Belediyesi'nin CHP'li eski başkanı İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmasına başlandı. 14 Şubat'ta  İzmir 17. Ağı..
Tamamı 22.2.2020

7 Şubat MİT Kumpası'na dava

22.02.2020 15:42 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından düzenlenen 7 Şubat 2012'deki MİT Kumpası'na ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Aralarında elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğ..
Tamamı 22.2.2020

Zeki Üçok Kumpası: Adli Tıp'a dava

23.02.2020 12:09 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında Hava Kuvvetleri eski savcısı, emekli hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un görevdeyken yürüttüğü ve tamamlanan soruşturmada hakkında gerçeğe aykırı raporlar tanzim ..
Tamamı 23.2.2020

Müebbete Onama, Beraatlere Bozma

22.02.2020 16:28 Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinin darbe girişimine yönelik davada 7'si mahkumiyet 18'i beraat olmak üzere 25 sanık hakkında verdiği kararı yapılan itiraz üzerine ..
Tamamı 22.2.2020

Fetö yöneticilerine 164 yıl hapis

23.02.2020 09:27 Adana, Afyonkarahisar, Eskişehir, Gümüşhane ve Van'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 19 sanığa toplam 164 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda ..
Tamamı 23.2.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.019.483