Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "haberalkoruma" için arama sonuçları    (Toplam 108 sonuç)          


Haberal´ın ´çekil hakim´ talebine ret

13 ve 14´den sonra 9. Ağır Ceza hakimleri de Haberal´ın ´çekilin´ talebini reddetti. İtiraz dilekçesi 10. Ağır Ceza´ya gönderildi. Avukatları, Haberal kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı.
Tamamı >   29.6.2011

Biri Haberal´ı uyandırsın: Reddi hakim istedi

Haberal, kendisinin geliştirdiği ancak referandumda halkın çökerttiği savunma stratejisini tekrar kullanmaya kalktı.. İkinci ´Ergenekon´ davası tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın avukatları, tahliye taleplerinin reddine ilişkin itirazı inceleyecek olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görevli 3 hakim için ´reddi hakim´ talebinde bulundu. Dilekçede, Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemede görevli 3 hakim aleyhine tazminat davası açarak kazandığı, dolayısıyla bu hakimler ile Haberal arasında husumet bulunduğunun anlatıldığı öğrenildi. Ancak Haberal´ın bu talebinin kabul edilmesi mümkün görünmüyor.
Tamamı >   28.6.2011

Haberal´dan doktorlara suç duyurusu

CHP Zonguldak milletvekili adayı Ergenekon davası tutuklu sanıklardan Prof. Dr. Mehmet Haberal, sağlık durumu ile ilgili raporları nedeniyle Adli Tıp Kurumu Başkanı ve doktorları ile Mehmet Akif Ersoy Göğüs ve Kalp Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesi doktorları hakkında suç duyurusunda bulundu.
Tamamı >   16.5.2011

Ergenekon´u tazminatla çökertme planı çöktü

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Ergenekon sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın tahliyesini reddeden hakimler hakkında açtığı skandal tazminat davasında ´görevsizlik´ kararı verdi. Hakimler aleyhine açılan tazminat davaları için, referandumda kabul edilen anayasa değişiklik paketi ile önemli değişiklikler gerçekleşti. Yeni durumda sanıklar, davaya bakan ya da tutuklama, yakalama gibi işlemler hakkında karar veren hakimlere doğrudan tazminat davası açamıyor. Böylece, Ergenekon ve Balyoz gibi kritik davalarda savunma stratejisi olarak uygulanmaya başlandığı gibi sanıkların yargıtaydaki uzantılarını kullanarak hakimleri madden çökertmesi, ayrıca tazminata hükmedilmesi durumunda da ´husumet doğduğu´ gerekçesiyle o hakimlerin davadan çekilmesinin sağlanması mümkün olmayacak.
Tamamı >   3.5.2011

Aygün: Ecevit Başbakanlık yapamaz

DSP Antalya örgütünün suç duyurusunda bulunduğu, eski Başbakan Bülent Ecevit´i Clinton karşısında iki büklüm gösteren AK Parti seçim afişi için CHP´den de büyük bir tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun mitinginde afişten dolayı doğrudan Başbakan Tayyip Erdoğan´ı hedef alarak, ´Sen kim Ecevit kim? Sen Ecevit´in tırnağı olamazsın. Adını ağzına alırken önce abdest al´ dedi. Ancak ortaya çıkan bir gerçek, Kılıçdaroğlu´na sözlerini yalatacak cinsten. Bu şok ayrıntı, Kılıçdaroğlu´na gusül abdesti gerektirecek. T24 yazarı Doğan Akın´ın yakaladığı bu ayrıntı, akla başka ayrıntıları da getiriyor.
Tamamı >   28.4.2011

Baskınları telsizle ´haberal´ıyor

Ergenekon sanığı Prof. Mehmet Haberal´ı Kardiyoloji´de kaldığı günlerde hiç yalnız bırakmayan adamlarının ilginç bir erken uyarı sistemi kurduğu anlaşıldı. Haberal´ın adamlarının davetsiz misafirlere karşı kurduğu anlaşılan telsiz tabanlı sistem vasıtasıyla Haberal´ın refakatçisi ve doktorlarının uyarıldığı, kazanılan dakikalar içerisinde Haberal´ın odasındaki suç unsuru taşıyan tüm materyallerin refakatçinin kaldığı diğer bir odaya taşınıp dolaba kilitlendiği anlaşıldı.
Tamamı >   22.3.2011

Ve Haberal 2 yıl sonra Cezaevi´nde

Ergenekon tutuklusu olduğu halde 2 yıldır Haseki´deki İ.Ü. Kardiyoloji Hastanesinde örgüte bağlı doktorlarca hasta gösterilip cezaevinden kaçırıldığı anlaşılan Mehmet Haberal, sevkedildiği Halkalı Mehmet Akif Ersoy Hastanesinde bir ay süren tetkiklerinin normal çıkması üzerine Silivri Cezaevi´ne nakledildi. Bu durum başından beri haberlerimizle ısrarla takip ettiğimiz süreçteki, ´Haberal Ergenekon örgütüne bağlı doktorlarca korunuyor´ iddiamızın doğruluğunu bir kez daha teyit etmiş oldu. Bu şüphe üzerine başlatılan soruşturmada şu ana kadar iki doktor, örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanmış bulunuyor. Benzer şekilde Haberal ve örgütün sağlık alanındaki diğer elemanlarının dönemin Başbakanı Ecevit´i hasta tutup işgöremez raporuyla başbakanlıktan indirmeye çalıştıklarına dair iddianın soruşturmasında da, iddiayı doğrulayan bulgular elde edildi. Bu konudaki soruşturma da Ergenekon mahkemesince halen sürdürülüyor.
Tamamı >   11.3.2011

Haberal hastanelerinin maaş faizleri Ergenekon´a

Başkent Hastanesi´nin eski yöneticisinin, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´e gönderdiği ihbar mektubunda, Ergenekon´dan tutuklu eski Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal´ın Ergenekon´a para aktardığı öne sürülüyor. İhbara göre, Türkiye genelinde yedi hastane çalışanının maaşı ve tıbbî cihaz ödemeleri bir hafta geciktirilerek bankaya yatırılıyor ve faizi illegal yapılanmalara veriliyordu.
Tamamı >   8.3.2011

Yargı yükseldikçe algısı düşüyor

Ergenekon ve Balyoz gibi kritik davalara bakan çok sayıdaki hakimi skandal tazminat cezalarına çarptırarak davaları çökertmeye çalışan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Ergenekon sanıklarının açtığı tazminat davalarını reddetmedi. Bunun yerine sanıkların isteğine uyarak Meclis´in çıkardığı yasa değişikliğinin anayasaya aykırılık iddiasını incelemeye aldı ve sanıklara süre verdi. Meclis´in süratle çıkardığı kanunları algılayamayan ve sindirmekte zorluk çeken sanıklar ile Yargıtay´daki uzantılarının, bu süre sonunda Meclis´in kararına uymaktan başka yol bulamayacağı ve davaların reddedileceği belirtiliyor. Aynı durumla karşılaşan yerel mahkemelerde ise algı güçlüğü yaşanmıyor. Benzer durumda kalan bir yerel mahkeme Meclis kararına uyarak tazminat davasını düşüreceğini açıkladı.
Tamamı >   1.3.2011

Avukatı Haberal´ın ölebileceğinde ısrarlı

Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın avukatı Dilek Helvacı, müvekkilinin kaldırıldığı Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi´ndeki tetkiklerde de İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü´ndeki gibi ani ölüm riski teşkil eden ritim bozukluğu çıktığını iddia etti. Helvacı, Haberal´ın tutukluluğunun devamına karar verilmesi durumunda ilgililer hakkında ceza sorumluluğu gerektiğini savundu. Mehmet Akif hastanesinden yapılan açıklamada Haberal´ın sağlığının normal olduğu belirtilmişti. Haberal´ın avukatları daha önce de mahkemeyi benzer bir uyarı yaparak tehdit etmişti.
Tamamı >   24.2.2011

Hastaneden çıkınca iyileşen ikinci hasta Haberal

´Haberal, Ecevit gibi hastaneden çıksın iyileşir´ demiştik haklı çıktık. 21 ay boyunca kaldığı İstanbul Kardiyoloji hastanesinde sağlığı ´kağıt üzerinde´ bir türlü düzelmeyen Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´a yeni hastane ortamı yaradı. Raporlar, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi´ndeki odasında cep telefonu, interneti ve bilgisayarı olmayan Haberal´ın, ´turp gibi´ olduğunu ortaya koyuyor. Burada çok ilginç bir ironi de var: Haberal´a ait ´Başkent´ hastanesinde tedavi gören Başbakan Ecevit bir türlü iyileşememişti. O günlerde yakınlarına gelen, ´Kasten iyi edilmiyor, çünkü başbakanlıktan düşürüp yerine başkasını geçirecekler´ ihbarı üzerine adeta kaçırılırcasına hastaneden çıkarılan ve tedavisine evinde devam edilen Ecevit hızla iyileşmişti. Bu durum ´Hastaneden çıkınca iyileşen dünyadaki tek hasta Ecevit´tir deyişine bile neden olmuştu. Ancak Haberal´ın durumu çok farklı. 21 aydır zaten hastanede yatmayı gerektiren bir hastalığının olmadığı, Ergenekon örgütüne bağlı doktorlarca hasta gibi gösterilmeye çalışıldığı iddia edilmişti. Son aylarda bu konuda başlatılan ve derinleştirilen soruşturma, kuşkuları haklı çıkaracak çok çarpıcı ayrıntıları ortaya çıkardı.
Tamamı >   16.2.2011

Meclis tasarıyı kabul etti: Haberal da etkilenecek

Yargı reformu düzenlemesi, Meclis´te kabul edildi. Yüksek yargıdaki iş yükü tıkanıklığının çözülmesi yönündeki süreç, kanunun yürürlüğe girmesiyle başlayacak. HSYK´nın seçeceği yeni 218 üye ile daire ve üye sayısı artacak olan Yargıtay ile Danıştay, daha hızlı çalışma temposuna girecek. 1,5 milyon bekleyen dosya raflardan inecek. Adalet Bakanlığı, yeni seçilen üyeler için bina tahsis edecek. Yasa değişikliğinde hakimlere doğrudan dava açılmasının yolu da kapatıldı. Hakimlere Yargıtay´da açılan ve devam eden davalar devlet aleyhine asliye hukuk mahkemelerine görülecek. Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın şikayeti üzerine Yargıtay´ın verdiği skandal tazminat cezası davası asliye hukuk mahkemesinde devam edecek.
Tamamı >   13.2.2011

Haberal soruşturmasında 4 kişi ifade verdi

Ergenekon davasının tutuklu sanığı eski Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal´la ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi ifade vermeleri için Beşiktaş´ta bulunan Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı´na getirildi. İlerleyen saatlerde savcılık sorguları yapılan 4 kişi serbest bırakıldı.
Tamamı >   13.2.2011

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlendiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir astsubay, bir hemşire ve iki refakatçi olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı. Son operasyonda gizlendiği öne sürülen raporda imzası bulunan ve daha önce de ifadeye çağrılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker de şüpheli olarak ikinci kez ifadeye çağrıldı. İlerleyen saatlerde savcılık sorgusu yapılan Çeliker, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Tamamı >   11.2.2011

Flaş!!! Haberal başka hastaneye sevk edildi

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´nde kalan Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal, başka bir hastaneye sevk edildi. Son olarak Adli Tıp´a sevk edilmek istenen Haberal´ı almak için gelen ambulans engellenmişti. Adli Tıp doktorlarının bu nedenle Haberal´ı yattığı hastanede yaptığı muayeneden ´sağlıklı´ raporu çıkmıştı. Bu rapora avukatlarınca itiraz edilmesi üzerine Haberal´ın diğer bir hastaneye sevk edildiği sanılıyor. Aylardır gereksiz yere Türkiye´nin bir numaralı gündemi hale gelen bu sorun nedeniyle başlatılan soruşturmada Haberal´ı koruyan doktorlardan biri tutuklanmıştı. Bugün soruşturmada 4 gözaltı daha gerçekleşti.
Tamamı >   11.2.2011

Ersöz´ü üzecek güzel haber: Sağlıklı

Ergenekon sanığı emekli tuğgeneral Levent Ersöz´ü muayene eden Adli Tıp heyeti, ´hastanede kalacak kadar hayati risk taşımadığını´ belirledi. Oysa avukatı birkaç gün önce yaptığı açıklamada Ersöz´ün ölüm riski taşıdığını ve hayati fonksiyonlarını kaybettiğini iddia etmişti. Ersöz, bir süre önce internete düşen ve GATA´da yatarken eşi ile yaptığı neşeli bir sohbeti içeren ses kaydında çok ilginç sözler sarfediyordu: ´Biz normal hasta değiliz biz başka türlü hastayız. Ergenekon hastasıyız (gülüşmeler...)´
Tamamı >   11.2.2011

Güzel haberi alınca üzülecek: Sağlıklı

Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca tedavi gördüğü hastanede muayene edilen Ergenekon sanığı Mehmet Haberal hakkında hazırlanan rapor tamamlandı. Rapora göre, Haberal´ın yatarak tedavi olmasını gerektirecek bir sağlık sorunu bulunmuyor. Haberal´ı cezaevine gönderecek rapor kısa süre içinde mahkemeye sunulacak.
Tamamı >   9.2.2011

Radikal Yalan: YÖK, Haberal´ın hastanesine el koysun

Radikal gazetesinde bugün yayınlanan bir haber akşam olmadan iki tarafça da yalanlandı. Haberde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın, Prof. Haberal´a ait şirketlerle usulsüz para trafiği olduğu gerekçesiyle Başkent Üniversitesi´ne YÖK´ün el koymasını istediği iddia ediliyordu. Ancak hem YÖK hem de Ankara C. Başsavcılığı bu iddiayı yalanladı.
Tamamı >   9.2.2011

Haberal tazminatı için hakimlerden düzeltme talebi

Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ı tahliye etmedikleri gerekçesiyle tazminata mahkûm edilen 9 hakim, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu´na karar düzeltme talebinde bulundu. CHP´nin halkı iç çatışmaya çağırarak engellemeye çalıştığı Yargıtay ve Danıştay´a yeni daireler kurulmasını düzenleyen yasa tasarısında yer alan maddelerle Yargıtay´ın tazminat korsanlığı da engelleniyor. Tartışılan yasa tasarısının kabul edilmesi ile Haberal´ın açtığı tazminat davaları asliye hukuk mahkemesine gönderilecek.
Tamamı >   3.2.2011

Jandarma Haberal´ı savcılardan koruyor

Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın, internet ve 3G gibi hizmetlerden yararlanmanın yanı sıra; ani baskınlar öncesi telsiz sistemiyle uyarıldığı ortaya çıktı. Haberal´ın yattığı hastaneye yapılan baskın esnasında odası önünde bekleyen iki jandarma görevlisinin baskını yapan görevlilere fiili direniş gösterdiği ve Haberal´a toparlanması için vakit kazandırmaya çalıştığı öğrenildi. Jandarma görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı.
Tamamı >   2.2.2011

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 108)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.815