Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "kgmedyasi" için arama sonuçları    (Toplam 249 sonuç)          


Sütten çıkmış ak kaşık değiller

Ergenekon ve Balyoz davalarında sona yaklaşılıyor. Hakim ve savcılar konuşamadığı için, avukatlar ve sanık yakınları kamuoyu vicdanında kendilerini aklamaya çalışıyor, delillerin sahte olduğunu, suçsuz yere yargılandıklarını ileri sürüyorlar. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan fuhuş ve casusluk davası buna ilginç bir örnek. Fuhuş ve casusluk suçlarının ispatlanamadığı davada, TSK´nın gizli bilgilerini çalan bir örgüt tespit edildi. Sanıklar bu suçtan ceza aldı. Ama bazı medya işin bu kısmını görmeyerek sanıkların suçsuz yere yargılandığını açıkça iddia edebildi. Sanık ve onları savunan medyanın bu şaşkınlığına Sabah yazarı Nazlı Ilıcak tepki gösteriyor.
Tamamı >   8.8.2012

Odatv´nin iftar davası ertelendi

Odatv davasının tutuklu sanığı Barış Terkoğlu´nun, 2009 yılında emniyet görevlileri ile hakim ve savcıların katıldığı Ramazan ayı iftar yemeğine ilişkin yaptığı hedef gösterici haberi nedeniyle yargılandığı dava yeni yargı paketi nedeniyle ertelendi. Sanıklar üç yıl içinde yeni bir suç işlemez ise dava düşürülecek, işlerse davaya devam edilecek.
Tamamı >   18.7.2012

Odatv davasında 12. duruşma

Odatv davasına 12. duruşma ile devam ediliyor.
Tamamı >   18.6.2012

Aydınlık davası başladı

Ergenekon örgütünün medya ayağına yönelik olarak açılan Aydınlık davasında ilk duruşmanın görülmesine başlandı. 14 sanıktan 12´si duruşmaya katıldı. Sanıkların, siyasi parti üyesi ve yöneticisi oldukları gerekçesiyle dava dosyasının Anayasa Mahkemesine ya da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi talepleri mahkemece reddedildi.
Tamamı >   4.6.2012

Ergenekon dinliyor, Aydınlık yayınlıyor

Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün kabul edilen Aydınlık iddianamesi, Aydınlık yayın grubu ile Ergenekon terör örgütü arasındaki kirli ilişkiyi gözler önüne seriyor. Örgüt tarafından temin edilen siyasîlere ait ses kayıtlarının, Aydınlık grubu tarafından yayınlandığı aktarılıyor. Bunun gazetecilik değil, Doğu Perinçek´in talimatıyla gerçekleşen ´örgütsel´ bir faaliyet olduğu belirtiliyor.
Tamamı >   27.4.2012

Aydınlık iddianamesi kabul edildi

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek´in oğlu Mehmet Perinçek ve Aydınlık gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu´nun da aralarında bulunduğu 14 şüpheliye ilişkin hazırlanan iddianame İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edildi. İlk duruşma 4 Haziran´da görülecek. Davanın, ikinci Ergenekon davasıyla birleştirilmesi talebi konusunda bir karar çıkıp çıkmadığı ise henüz öğrenilemedi.
Tamamı >   25.4.2012

Aydınlık soruşturması 2011´de başladı

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek´in oğlu Mehmet Perinçek ve Aydınlık gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu´nun da aralarında bulunduğu 14 şüpheliye ilişkin hazırlanan iddianame, ´İkinci Ergenekon Davası´ ile birleştirilmesi talebiyle özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderildi.
Tamamı >   13.4.2012

Gölcük´ten 28 Şubat medyası çıktı

Taraf muhabiri Mehmet Baransu, dün akşam katıldığı canlı yayında şok iddialarda bulundu. Baransu, Gölcük´ten çıkan belgelerin arasında, 28 Şubat döneminde darbecilerden emir alan bazı gazetecilerin ses kayıtlarının da bulunduğunu öne sürdü.
Tamamı >   4.4.2012

Ergenekon medyası davaya karşıydı

´Bakmayın siz Hürriyet ve benzeri yayınların başlangıçta Ergenekon sürecini destekledikleri, fakat Türkan Saylan´ın evinde arama yapılmasından itibaren bu desteği ´sürdüremedikleri´ yolundaki iddialarına... Bunlar tümüyle gerçek dışı... Merkez medya gazeteleri daha iddianame bile ortaya çıkmamışken, ilk gözaltıların üzerinden sadece iki ay geçmişken Ergenekon sürecini itibarsızlaştırmak için dalgalarını geçmeye başlamışlardı.´
Tamamı >   20.3.2012

Dava düştü mü, dağılalım mı?

OdaTv davası sanığı gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener tahliye edildikten sonra intikam alacaklarına, sürecin tersine döneceğine, Silivri´ye Ergenekoncular yerine kendilerini içeri tıkanların doldurulacağına ant içtiler. Ergenekon medyasında da inanılmaz bir intikam havası var. Hedef gazetecilerin isimleri açıkça belirtilmekten çekinilmiyor. Tahliye değil beraat kararı verilmiş gibi davranılıyor. Şener Eruygur ve Hurşit Tolon gibi tahliye edilen pek çok Ergenekon sanığının yapmadığını bu gazeteciler yapıyor. Savcı ve hakimlere ´komplocu´ diyerek hakaret ve tehdit yöneltiyorlar. Eruygur ve Tolon tahliye edilince düşmeyen Ergenekon davası şimdi düşmüş sayılıyor. Taraf´tan Melih Altınok ile Bugün´den Gültekin Avcı yazılarında, dava düştü mü dağılalım mı diye soruyorlar.
Tamamı >   16.3.2012

Odatv davasında 4 tahliye

Odatv davasına 11. duruşma ile devam ediliyor. Duruşma tutuklu sanık Ahmet Şık ile avukatı Fikret İlkiz´in savunmalarıyla devam ediyor. Duruşmanın ilerleyen saatlerinde ara karar alan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın tutuklu 4 sanığı gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk´un tahliyesine karar verdi. Tahliye kararlarına gerekçe olarak, ´suç vasfının değişme ihtimali´ ve ´tutuklu kaldıkları süre´ gösterildi.
Tamamı >   12.3.2012

Balbay Başbuğ´u tehdit etmiş

Ergenekon tutuklusu gazeteci Mustafa Balbay´ın, taslak belgelerle Genelkurmay eski Başkanı Org. İlker Başbuğ´a açıkça tehdit ve şantaj yaptığı ortaya çıktı. Balbay´ın görev yaptığı Cumhuriyet gazetesi ise Başbuğ ile Balbay arasındaki görüşmelerin Başbuğ iddianamesinde yer almasını eleştirmiş, ´Bu nasıl bir delil, görüşmelerde ne gibi bir suç unsuru var´ demişti. Ergenekon davasında yargılanan Balbay´ın gazetecilik faaliyetlerinin ötesine geçtiği, darbecilere akıl verdiği ve yol gösterdiği iddianamelerde yer alıyor.
Tamamı >   20.2.2012

Odatv-Aydınlık-İsrail´in hedefi: Fidan

KCK kapsamında ifade vermeye çağrılan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ismi gündeme geldiği günden bu yana organize saldırılara maruz kaldı. Odatv ve Aydınlık Gazetesi´nde sistematik olarak yıpratma-karalama haberleri yapıldı. Odatv´nin sahibi Soner Yalçın´ın bu haberleri İsrailli gazeteci Rafael Sadi ile eş güdümlü olarak yayınladığı ortaya çıkmıştı.
Tamamı >   10.2.2012

En büyük gasteci bizim darbeci

Ergenekon davalarında tutuklu yargılanan gazeteciler bazı çevrelerce basın kahramanı olarak yansıtılıyor, sadece gazetecilik faaliyetinden dolayı hapiste tutuldukları iddia ediliyor. Bugün gazetesi yazarı Gülay Göktürk ise köşe yazısında, bunun böyle olmadığını, örneğin Ergenekon tutuklusu gazeteci Mustafa Balbay´ın darbecilere nasıl akıl verdiğini ve yol gösterdiğini somut örnekle açıklayarak yargılananların darbeciler ve darbecilik olduğunu gösteriyor. Odatv davasından da örnekler veren Göktürk, darbecilerin Ergenekon soruşturmasını etkisiz kılmak için şimdiye kadar çeşitli yöntemler denediklerini, son olarak da basının susturulmak istendiği yalanını dillendirdiklerini belirtiyor. Göktürk, Ergenekon´un çökmediğine, en az zayiatla hayatta kalmaya çalıştığına da dikkat çekiyor.
Tamamı >   4.2.2012

Her taşın altında ´The Cemaat´ mi var?

Gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak´ın son kitabı, Ergenekon, Balyoz, Dink cinayeti ve Oda TV davası gibi gündemdeki birçok konuya ışık tutuyor. Yazar, resmi belgelere dayanarak dile getirdiği analizlerde, bir kesim tarafından Ergenekon davalarını karalamak için yapılan dezenformasyona dikkat çekiyor.
Tamamı >   30.1.2012

İklim Kaleli ağlayınca salon boşaltıldı

Odatv davasına 10. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada bazı sanıkların taleplerinin ardından tutuksuz sanık İklim Bayraktar´ın savunmasına geçildi. Ancak gergin olan Kaleli ağlamaya başlayınca hakim sanıkların tamamını mahkeme salonundan dışarı çıkarttırdı.
Tamamı >   27.1.2012

Soner Yalçın MİT ajanı çıktı

Ergenekon bağlantılı Odatv Davası´nın tutuklu sanıklarından Soner Yalçın´la ilgili bir dosya yayımlayan Chronicle dergisi, Yalçın´ın MİT bağlantısını deşifre etti: Yalçın, MİT müsteşar yardımcısı Mikdat Alpay´ın ekibinden.. Dergiye göre Behçet Cantürk´ün MİT´teki sorgu tutanakları Yalçın´a gitmiş. Ergenekon´un medya yapılanmasında yer aldığı iddia edilen Odatv´nin MİT bağlantısı hep gündeme gelmişti. Bu bağlantının kalp krizi sonucu yaşamını yitiren MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu üzerinden kurulduğu iddia edilmişti. Ancak sitenin sahibi Soner Yalçın´ın MİT´le ilişkisinin sadece Kozinoğlu´dan ibaret olmadığı geçmişinde de bir çok kez teşkilatla yollarının kesiştiği anlaşıldı.
Tamamı >   27.1.2012

Odatv davasında 9. duruşma

Odatv davasına 9. duruşma ile devam ediliyor. Duruşma önceki celsede savunması süre nedeniyle yarım kalan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı´nın konuşmasıyla devam ediyor.
Tamamı >   23.1.2012

Başbakanın telefonunu dinletmişler

Ergenekon soruşturması kapsamında açılan ´Adil Yargılamaya Etki´ davası delil klasörlerinde, Başbakan Erdoğan´ın da yasadışı dinlendiği ortaya çıktı. C.D. isimli şahıs, davanın tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz´le yaptığı görüşmede, Başbakanın ses kaydını kendisine vereceğini ve ortalığın karışacağını belirtiyor.
Tamamı >   17.1.2012

İlker Başbuğ´un oğlu şok etti

İlker Başbuğ´un oğlunun bir PKK´lı ile çekilmiş fotoğrafı geçen sene gündem olmuş, Başbuğ, fotoğrafın bir arkadaş ortamında tesadüfen çekildiğini savunmuştu. Geçtiğimiz günlerde Başbuğ´un tutuklanması üzerine oğlu, babasını ´teröristlere karşı aslandı´ diye savunmuş, bir gazete ise Ergenekon üyeliğinden tutuklanan Başbuğ´un aslında Ergenekon tarafından İzmir´de bombalı bir saldırıda öldürülmek istendiğini iddia etmişti. Ancak bu haberin tüm ayrıntılarının asılsız olduğu ortaya çıktı. Ardından Başbuğ´un oğlunun da o PKK´lı arkadaşıyla farklı zamanlarda çekilmiş 7 fotoğrafının daha olduğu, dolayısıyla bir arkadaş ortamında tesadüfen yaşanan birliktelik iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı.
Tamamı >   13.1.2012

Görüntülenen: 41 - 60 (Toplam 249)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.656.003