Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "kgmedyasi" için arama sonuçları    (Toplam 249 sonuç)          


Darbeyi olgunlaştırmada basına görev

Genelkurmay´ın, ´internet andıcı´na ilişkin Ergenekon davasına bakan mahkemeye gönderdiği harddisklerden bir çarpıcı bilgi daha çıktı. 30 Ağustos 2007´de Harekat Başkanlığı için hazırlanan bilgi notunda, darbe hazırlığı gözler önüne seriliyor, hükümete müdahale şartlarının olgunlaşma süreciyle ilgili basına yüklenen bazı sorumluluklara ve faaliyetlere yer veriliyor. Bunlar arasında, yazarlara kitap yazdırma, bazı tarikat ve sivil toplum örgütleri hakkında broşür hazırlatılması ve yönlendirici anket yaptırılması dikkat çekiyor.
Tamamı >   21.12.2012

Çifte standart, inandırıcılığı yok ediyor

Bazı çevreleri için bütün yollar Ergenekon´a çıkıyor; hangi konu açılırsa açılsın lafı Ergenekon´a bağlayıp, Silivri´deki bazı isimler üzerinden Ergenekon davasının nasıl saçma olduğunu kanıtlamaya çabalıyorlar. Her biri 5 yıldızlı avukat!. Davanın sürekli karalanmasına tepki gösteren Sabah yazarı Nazlı Ilıcak, bu çevrelerin geçmişteki bazı davalarda tam tersi bir tutum sergilediklerini, çifte standartlı tutumlarının inandırıcılıklarını yok ettiğini vurguluyor. Ilıcak, bu karalama kampanyalarının bir operasyonun parçası olabileceğini de dile getiriyor.
Tamamı >   20.12.2012

Ergenekon´da en iyi savunma, saldırı

Önceki gün görülen 272. duruşmada, sanık Mustafa Balbay´ın bir taraftan savunma süresinin kısıtlı olmasından şikayet etmesi, diğer taraftan da hakkındaki suçlamalarla ilgili tek kelime konuşmaması ve aksine mahkemeyi ve yargılamayı suçlaması, uyarılara rağmen de bunu sürdürmesi hakimleri isyan ettirdi. Aslında bu, Ergenekon sanık ve çevrelerinin uzun süredir yürüttüğü bir savunma taktiği olarak gözleniyor. ´En iyi savunma, saldırıdır´ taktiğini kullanan sanıklar mahkeme heyeti yerine kamuoyunu etkilemeye çalışıyor. Bu duruma dikkat çeken Bugün yazarı Adem Yavuz Arslan, sanık avukatları ile Ergenekon yandaşlarının ekran ekran dolaşıp davayı kamuoyunda kazanmaya çalıştığını belirtiyor. 4 yıl öncesini hatırlatan Arslan, iddianame açıklanmadan önce de harekete geçen bazı çevrelerin 22 maddelik bir eylem planı hazırlayıp müzahir oldukları yazar ve akademisyenlere yolladıklarını hatta talimatın piyasaya düştüğü gün bazı gazetelerin tam da talimatta yer alan haber ve yorumlarla çıktığını belirtiyor. Diğer taraftan yargıtay onursal eski başkanı Sami Selçuk´tan şok bir öneri geldi: Ergenekon sanıklarına af çıkarılsın! Hukukçu kimliğiyle bağdaşmayan dengesiz çıkışlarıyla bilinen Selçuk´un bu son önerisi kamuoyunu şok etti.
Tamamı >   19.12.2012

G.kurmay´a çalışan 14 gazeteci kim?

Genelkurmay´ın andıç davası kapsamında mahkemeye gönderdiği harddisklerin incelemesi tamamlandı. Bazı üst düzey gazetecilerle askerler arasında sıkı bir ilişkinin olduğu ortaya çıktı. Hazırlanan raporda, mahkemede bulunmayan yeni belge ve isimlere dikkat çekildi. Yaklaşık 3 milyon belgeden 600 bin adedinin şifreli ve gizli ibareli olduğu kaydedilirken, bu bilgiler ışığında yeni bazı soruşturmaların açılabileceği üzerinde duruluyor. Mahkeme Genelkurmay´dan şifreleri istedi. Belgelerin açılmasıyla yeni delillerin elde edilebileceği düşünülüyor. Harddiskten çıkan bir belge ise gündemi sarsacak gibi görünüyor. Belgede AK Parti´ye kapatma davası hazırlanırken kullanılan 14 gazetecinin isimleri yer alıyor. Genelkurmay´dan gönderilen haberleri başlıkları değiştirerek aynen kendi haberleri gibi köşelerinde yayınlayan ve sadece isimlerinin başharfleri öğrenilebilen bu 14 gazetecinin kim olduğu,örneğin E.Ö.´nün Ertuğrul Özkök olup olmadığı merak ediliyor.
Tamamı >   18.12.2012

Gel de ´Ergenekon medyası´ deme

2011 seçimlerinin hemen öncesinde 50 bin kişi ile Silivri´yi basmaktan söz eden CHP´liler bu planlarını 13 Aralık 2012´deki duruşmada gerçekleştirdi. İşçi Partisi ile birlikte düzenlenen baskın girişiminde duruşma salonuna zorla girilmeye çalışıldı, engel olan jandarmalar tartaklandı. Zaman yazarı Ekrem Dumanlı, ´Gel de Ergenekon medyası deme´ başlıklı yazısında, CHP´lilerin bu girişimine ve bir kısım medyanın olayları çarpıtmasına tepki gösteriyor.
Tamamı >   17.12.2012

Odatv´den teknoloji özürlü iddialar

Odatv davasında Tübitak tarafından hazırlanan ikinci rapor da sanıkların itirazlarını kesmedi. Sanıklar, ´Bilgisayarlarda virüs tespit edildi, öyleyse dijital deliller delil olarak kabul edilemez´ şeklinde teknoloji özürlü bir görüşü dillendirmekten çekinmiyorlar. Oysa bilgisayardan biraz anlayan kişiler de bilir ki, virüs bulunmayan bir bilgisayar hemen hemen hiç yoktur. İnternete bağlanıyorsa, cd ve usb gibi aygıtlarla dosya yüklemesi yapılıyorsa mutlaka her bilgisayara virüs bulaşır. Odatv davasındaki bu tartışmaların bir benzeri çarpıcı şekilde Ergenekon kapsamındaki ıslak imza davasında yaşanmıştı. Islak imzanın makineyle atıldığını iddia eden sanıklar, mahkemelerdeki tüm davaların çökmesi anlamına gelecek teknoloji özürlü o görüşü de ileri sürebilmişlerdi.
Tamamı >   16.11.2012

Odatv davasında 14. duruşma

OdaTV davasına 2 aylık aranın ardından 14. duruşma ile devam ediliyor. Doğan medyasında duruşma haberlerinin çarpıtılarak verildiği gözleniyor. Örneğin Cnntürk, Odatv davasında, gazetecilerin tıpkı KCK davasındaki meslektaşları gibi gazetecilik faaliyetlerinden dolayı yargılandıklarını iddia etti.
Tamamı >   16.11.2012

Odatv´ye Tübitak´tan ikinci şok

TÜBİTAK, Odatv davasında hazırladığı ikinci raporu da mahkemeye gönderdi. İlk raporda mahkeme heyetinin teknik olarak anlayamadığı bazı sorularına cevap niteliği taşıyan rapor, ilk raporda olduğu gibi yine sanıkları şok eden bir sonuca vardı. 3 uzmanın imzasını taşıyan 84 sayfalık ek raporda, ´İncelenen bilgisayarlarda belgelerin kullanıcılar tarafından açıldığı anlaşılmıştır. Uzaktan dosya göndermeye yarayan bazı programlara rastlanmışsa da dava konusu belgelerin bu programların bilgisayara geliş tarihinden daha önce de bilgisayarda var olduğu anlaşılmıştır´ deniliyor. Odatv´ye düzenlenen baskında bir bilgisayarda ele geçirilen ve davanın en önemli delilleri arasında yer alan ´Ulusal Medya 2010´ isimli belgede Ergenekon, Balyoz ve Poyrazköy gibi davaların boşa çıkarılması için neler yapılması gerektiği ifade ediliyordu.
Tamamı >   12.11.2012

Tanık: Özkök, Ergenekon yöneticisi

Ergenekon davasına 253. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada Ergenekon örgütünün medya yapılanması konusunda şok iddialarda bulunan gizli tanık Mart, örgütün medya yöneticiliğini Ertuğrul Özkök´ün yaptığını iddia etti. Duruşmada önemli bir diğer gelişme de, Odatv davasına bakan mahkemenin davanın Ergenekon´la birleşmesi için görüş talep etmesi oldu.
Tamamı >   1.11.2012

Kılavuzu Aydınlık olan CHP karanlıkta

CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun Başbakan´ı suçlamak için gösterdiği Wikileaks belgesinin kaynağı Odatv sanıklarının kitabı. Onların kaynağı da Aydınlık gazetesi. Wikileaks´in kendi sitesindeki belgede bu ifadeler yok. Sahtecilikten medet uman Ergenekon çevrelerinin, bir de alay eder gibi Balyoz ve Ergenekon gibi davalardaki delillerin sahte olduğunu her fırsatta dile getirmesi ise pes dedirtiyor.
Tamamı >   29.9.2012

Darbeciler Doğan medyasıyla görüştü

Ergenekon sanığı Mustafa Balbay´ın günlüklerinde, 2003 yılında Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Doğan medya grubu başkanı Aydın Doğan´ı çağırarak 1 yıllık Ak Parti hükümetinden duydukları rahatsızlığı ilettiği görülüyor. Bu olayın ayrıntılarını aktaran Sabah yazarı Nazlı Ilıcak´ın yazısından, Doğan medyasının darbecilerle ne kadar içli dışlı olduğu anlaşılıyor. Bu durum, Balyoz davasının hapis cezalarıyla sonuçlanmasının Doğan medyasında niçin eleştiri bombardımanına tutulduğunu da anlaşılır hale getiriyor.
Tamamı >   27.9.2012

Yalanlarından faydalanılacak gazeteciler

TSK´da Kurmay Başkanı Tümamiral Kemalettin Gür´ün istifa ettiği haberi dün medyada flaş haber olarak yer aldı ve bazı medya organlarında Balyoz davasına tepki olarak gösterildi. Bu haberlere tepki gösteren Gür ise bir açıklama yaparak, ´İstifamı 15 Ağustos´ta yazılı olarak sundum ve uygun görüldü. İstifayla ilgili yapılan yayınlar tamamen spekülasyon ürünüdür´ dedi. Bu olay, Balyoz davasının hapis cezalarıyla sonuçlanmasını hazmedemeyen, ´Harekat Planına Kamuoyu Desteği Sağlanmasında Faydalanılacak Medya Mensupları´nı bir kez daha deşifre etti.
Tamamı >   26.9.2012

Asıl Balyoz, yararlanılacak gazetecilere

Balyoz davasının darbe girişiminin sabit görülerek sanıkların cezalandırılmalarıyla sonuçlanması bazı medya organlarını şok etti. Taraflı yayın yaparak darbecileri masum melekler gibi göstermeye çalışan bu medya organları kamuoyu önünde ne kadar deşifre olduklarının farkında olmadan taraflı yayınlarını sürdürüyor. Balyoz darbesi gerçekleştiğinde ´kendisinden yararlanılacak gazeteciler´ olarak adları darbe planlarında açıkça geçen gazeteciler, bu tespiti doğrularcasına hayret verici şekilde Balyoz darbecilerini masum göstermeye çalışıyor. Zaman gazetesinden Veysel Ayhan, yazısında asıl Balyoz´un medyaya indiğini belirtiyor.
Tamamı >   26.9.2012

Darbe medyası da Balyoz yedi

Türkiye dün tarihi bir gün yaşadı. Ülke tarihinde ilk kez bir askeri darbe girişimi cezalandırıldı. Balyoz darbesinin mahkemece tescil edilerek ağır cezalar verilmesi, sadece sanık ve yakınlarını değil, ´darbe medyası´ olarak nitelendirilen basın organlarını da sarstı.
Tamamı >   22.9.2012

Odatv´de 2 tahliye

OdaTV davasına 3 aylık aranın ardından 13. duruşma ile devam edildi. Duruşma sonunda sanıklardan Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan tahliye edildi.
Tamamı >   14.9.2012

Ergenekon´un Esed´le dansı

CHP ve medyanın bir kısmında, PKK ve eylemleri büyütülmeye, sevimli gösterilmeye çalışılıyor. Bu gruplar, Suriye Esed rejimine de açık destek verirken, bu konuda Türk hükümetini de yerden yere vuruyorlar. Radikal yazarı Avni Özgürel yazısında, Erdoğan´la sandıkta baş etmekten ümidini kesen bu grupların, asker ve yargı cephesinde yaşadıkları onca hayal kırıklığının ardından ellerinde hükümeti yenebilmek için umutlarını bağladıkları biri kadim, diğeri yeni iki adresin kaldığını vurguluyor.
Tamamı >   13.9.2012

OdaTV tahliyesine virüs reddi

Odatv sanıklarının, Tübitak raporunun bir kısmını gizleyerek yaptıkları tahliye talebi mahkemece reddedildi. Odatv sanıklarına göre rapor, dava konusu kritik belgelerin dışarıdan virüsle geldiğini ispatlıyordu. Oysa rapor farklı bir tespitte bulunuyordu.
Tamamı >   6.9.2012

Odatv virüs tahliyesi istedi

Odatv davasında Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan, TÜBİTAK´ın hazırladığı rapordaki; ´bilgisayarlarda virüs var´ kısmını gerekçe göstererek tahliye talebinde bulundular. Oysa raporun diğer kısımlarındaki ifadeler sanıkların gerekçesini tamamen çürütüyor. Sanıkların raporun sadece bir kısmını göstererek tahliye talep etmeleri, Bektaşilerin ´namaza yaklaşmayın, sarhoşken´ ayetini çarpıtarak, ´namaza yaklaşmayın deniliyor, onun için namaz kılmıyoruz´ savunmalarını hatırlattı.
Tamamı >   31.8.2012

Odatv´ye TÜBİTAK şoku

TÜBİTAK, Odatv davasının kritik raporunu mahkemeye gönderdi. 3 uzmanın imzasını taşıyan 339 sayfalık raporda, ´İncelenen bilgisayarlarda virüs tespit edildi. Ancak belgelerin virüsle yerleştirildiğine dair tespitimiz yok´ denildi. Odatv´ye düzenlenen baskında bir bilgisayarda ele geçirilen ve davanın en önemli delilleri arasında yer alan ´Ulusal Medya 2010´ isimli belgede Ergenekon, Balyoz ve Poyrazköy gibi davaların boşa çıkarılması için neler yapılması gerektiği ifade ediliyordu.
Tamamı >   27.8.2012

Ustalar içeride, iş acemilere kaldı

Yöneticileri Ergenekon davasında yargılanan Aydınlık gazetesi, birkaç gün arayla önce MİT´in Fethullah cemaatinin açığını aradığını iddia etti. 4 gün sonra da, bu kez cemaatin MİT Müsteşarı Hakan Fidan´ın açığını aradığını iddia etti. Kısa aralıkla yapılan iki zıt haber, kışkırtma çabasının sırıtmasına neden oldu. Bu durum, Doğu Perinçek ve üst düzey yöneticileri gibi usta elemanları Silivri´de hapiste olan gazetenin, acemi kışkırtıcıların eline kaldığını, onların da işi ellerine yüzlerine bulaştırdığı şeklinde yorumlandı.
Tamamı >   18.8.2012

Görüntülenen: 21 - 40 (Toplam 249)  |  Önceki 20 | Sonraki 20 ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.880.213