Tam
EskidenYeniye
 
İSTEDİĞİNİZ MANŞETLER..         "par-rtebocek-sor" için arama sonuçları    (Toplam 60 sonuç)          


Böcek iddianamesi kabul edildi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine 'böcek' tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 13 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. 13 kişi siyasi casuslukla yargılanacak. Sanıkların 21'er yıldan 36 yıl 6'şar aya kadar mahkumiyetleri talep ediliyor. Açılan davanın en önemli detaylarından biri sanıkların Fetullah Gülen'le bağlantılarının vurgulanmış olması.. Haberimizde dava iddianamesinin geniş bölümü de tam metin olarak aynen yer almaktadır.
Tamamı >   1.12.2014

Ala'nın dikkati böceği yakalattı

Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisiyle konutuna yerleştirilen böcekler, o dönem Başbakanlık Müsteşarı olan Ala'nın dikkati sayesinde ortaya çıkarıldı. Böcek taraması yapan ekibin rapor tutmamasından şüphelenen Ala, MİT'i devreye soktu. Fidan'ın görevlendirdiği özel ekip böcekleri prizlerde buldu.
Tamamı >   29.11.2014

Flaş!!! İddianame Gülen'e uzandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Erdoğan'ı başbakanlığı döneminde 'Siyasi casusluk' amacıyla dinlemekle suçlanan TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Palaz, Başbakanlık eski Koruma Müdürü Bulut'un da aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında iddianame hazırladı. Mahkemeye gönderilen iddianamede casusluğun fırsat operasyonuyla yapıldığı belirtiliyor. Dayanarak olarak Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'da bulunduğu 24-25 Kasım tarihlerinde arama/tarama faaliyeti adı altında ofislere böceklerin yerleştirilmesi gösteriliyor. Şüphelilerin dinlemeleri hangi örgüt, cemaat ya da ülke adına yaptığının tespit edilemediği, şüphelilerin kurdukları ve yönettikleri suç örgütü ile dinleme kayıtlarının bulunması amacıyla evrakın ayrıldığı belirtildi. İddianamede, 'Şüpheliler ifadelerinde Fethullah Gülen Cemaati ile işbirliği iddialarını reddetseler de, yurt dışında kaçak durumda olan şüphelilerden Serhat Demir'in, şüpheli Ahmet Türer'in bacanağı olduğu, Türer'in ABD'ye kayıtlı 2 numara ile irtibatının bulunduğu, söz konusu telefonların da Fethullah Gülen'in yardımcısı Sinan Dursun tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir.' deniliyor. Yine iddianamede, Türer'in, gözaltına alındığında paltosunun cebinden 2 sayfalık bir yazı çıktığı da bildiriliyor. Yazıda Askeri Yargıtay Daireler Kurulu'nda hizmetin hâkimlerinin bulunduğu ifadelerinin yer aldığı belirtiliyor. Savcılık, şüphelilerin 'Fetullah Gülen örgütsel yapılanması ile' bağlantısını araştırıyor. Dosyanın Gülen liderliğindeki paralel yapı ana soruşturmasıyla birleştirileceği dile getiriliyor. Bu gelişmelere dair bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, soruşturmaya konu yapılanma hakkında 'Kesinlikle Pensilvanya ile bağlantısı var' açıklaması yaptı.
Tamamı >   19.11.2014

Gülen'in böcekleri müebbetlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde ofisine dinleme cihazı yerleştirildiği iddiasıyla açılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. 13 polis hakkında 'örgütlü casusluk' suçlamasıyla müebbet hapis cezası istendi. Şüpheli isimlerin 'yakalanması'nın da istendiği iddianamede, şüpheli polislerin Gülen cemaatiyle bağlantılı oldukları iddialarına yer verilmesi de dikkati çekti. Savcılığın bu değerlendirmesini haklı çıkarırcasına paralel medyada iddianameye tepki gösterildi, o polisler için cevşenler okunduğu belirtildi.
Tamamı >   3.11.2014

İşte Böcek olayının detayları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisine dinleme cihazı yerleştirilmesi soruşturmasındaki ayrıntılar açığa çıkıyor. Paralel yapının delil karartma ve soruşturmayı engelleme çabalarına rağmen her aşaması titizlikle yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan dosyanın içeriği, ihaneti bütün yönleri ve bütün çıplaklığıyla açığa çıkarıyor. Habere, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan da katkı sundu. Böcek yerleştirme olayını ve konuyla ilgili soruşturmayı bir hukukçu gözüyle değerlendiren Okan'ın çarpıcı değerlendirmeleri var.
Tamamı >   8.7.2014

Böcekçiler firar mı edecek?

Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisine 'böcek' denilen dinleme cihazı konulması soruşturmasında sanık 5 kişinin yaptığı, yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebi reddedildi. Zanlılar, 'Kaçma şüphesi altında olduklarına dair somut olguların bulunması'nın da aralarında olduğu çok sayıda gerekçeyle önce nöbetçi hakim tarafından tutuklanmış, itiraz üzerine mahkeme heyeti de aynı kararı vermişti. Yine yapılan itiraz üzerine üst mahkeme sanıkları serbest bırakmış ancak yurtdışına çıkış yasağı getirmişti. Serbest bırakılmaları Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere kamuoyunda yoğun tepki ve tartışmalara neden olmuştu. Bu tartışmalar henüz bitmemişken sanıkların yurtdışı yasağının kaldırılmasını istemeleri, kaçmayı planladıkları şüphesine neden oldu. Bu şüpheyi güçlendiren bir başka olgu daha var. Paralel yapı tartışmalarında adı gündeme gelen birçok kritik ismin yurtdışına çıktığı ortaya çıkmıştı. Bu isimlerden biri de 5 zanlının adının geçtiği böcek soruşturmasında böcekleri yerleştirilmesinden sorumlu tutulan Emniyet Müdürü Serhat Demir. Bu isim soruşturmada halen firari konumunda bulunuyor.
Tamamı >   8.7.2014

Mahkemeden paralel skandal

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ofisine böcek yerleştirilmeyle ilgili soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı verilen 5 şüpheli polisi serbest bırakan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin karar yazısı 3 skandal ayrıntıyı ortaya çıktı. Mahkeme Başkanı Tayyar Köksal'ın uyardığı ve muhalefet şerhi olarak belirttiği bu üç maddeye göre; Yakalama kararına itiraz reddedildiyse, bir daha itiraz edilemez iken bu yapıldı. Aynı mahkeme, paralelcilerin tasfiye ettiği Orhan Özdemir'in aynı şekildeki başvurusunu reddetmişti. Tutuklamayı kaldıran diğer iki hakim 'Hasan Palaz'ın TÜBİTAK raporu'na dayandı. Oysa rapor Palaz'ın değil.. İşte açık şekildeki bu üç skandal detay, verilen kararın adil ve hukuka uygun olmadığı, paralel yapının etkisiyle verildiği şüphesini doğurdu.
Tamamı >   5.7.2014

Paralel tutukluluk itirazına ret

Böcek soruşturması kapsamında haklarında tutuklama kararı verilen 5 emniyet mensubunun karara yaptıkları itiraz reddedildi. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, verdiği tutuklama kararından vazgeçmedi. Mahkeme itiraz talebini bir üst mahkeme olan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.
Tamamı >   25.6.2014

Paralel kulağa 5 tutuklama

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisine 'böcek' tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten savcının, 5 şüpheli polis memuru hakkındaki yeniden tutuklama talebini kabul etti. Tutuklamaya gerekçe olarak somut olgular ile kaçma şüphesi ve delilleri karartma ihtimalleri gösterildi.
Tamamı >   24.6.2014

Paralel savcısı böcek sorgusunda

Başbakan'ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili soruşturmada 11 polis ifade verdi. Operasyonda ele geçen deliller de Gülen ve paralel yapı dosyasına ekleniyor.. Soruşturmada sanıkların, gizli tanık 'Hançer 2014'ün verdiği bilgilere göre sorgulandığı ortaya çıktı.. Soruşturmada ortaya çıkan bir detay da, operasyonun kara kutusu olarak görülen Ahmet Türer'in hesabındaki para hareketlerinin şüpheli bulunması ve sahte bir Bulgaristan pasaportu taşıdığının ortaya çıkması oldu.
Tamamı >   22.6.2014

Böcekler Emniyet İstihbarat'ın

Başbakanlığa yerleştirilen dinleme böceklerinin Emniyet İstihbarat'a ait olduğu kesinleşti. Böcekleri satan firmaya ulaşıldı. Erdoğan'ı dinleyen böceklerin de arasında olduğu 5 cihazın Emniyet İstihbarat'a satıldığı doğrulandı. Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisi ve makam aracına konulan dinleme cihazları ile ilgili gözaltına alınan çoğu koruma polisi 11 emniyetçiden 6'sı savcılık, 5'i ise mahkemece serbest bırakıldı. Soruşturmanın uzun süredir devam ettiğini, delillerin çoğunun toplandığını belirten mahkeme, şüphelileri adli kontrol şartıyla salıverdi.
Tamamı >   21.6.2014

Böcekçilerin tümü serbest

Başbakan Erdoğan'ın ofis ve konutuna dinleme cihazı konulmasıyla ilgili operasyonlarda gözaltına alınan 11 emniyet mensubu, emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanması sonrası Ankara Adliyesi'ne getirildi. Zanlıların sorgusu cumhuriyet savcılarınca yapılacak. Zanlılardan bazılarının poliste ifade vermeyi reddettiği öğrenildi. Öte yandan savcılığın Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan böceği yerleştiren kişileri tespit ettiği ileri sürülüyor. İlerleyen saatlerde savcılık sorgusundan detaylar da gelmeye başladı. Savcıya ilk ifade veren polis memuru Hurşit Gölbaşı oldu. Akşam saatlerinde 11 zanlıdan 5'i tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken aralarında emniyet müdürleri Zeki Bulut ve Mehmet Yüksel'in de bulunduğu 6 şüpheli ise serbest bırakıldı. Mahkeme diğer 5 şüpheliyi de serbest bıraktı. Bu şahıslar tutuksuz yargılanacaklar.
Tamamı >   20.6.2014

Flaş!!! Paralel kulağa baskın

Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazları ile ilgili operasyon başlatıldı. Sabah erken saatlerde Ankara Cumhuriyet Savcısı Duran Çetin'in talimatıyla başlayan operasyonlar kapsamında Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Yozgat ve Karabük'teki 12 adreste arama yapılıyor. Soruşturmadaki 15 şüphelinin polis memurları, Başbakanlık korumaları ve bürokratlardan oluştuğu belirtiliyor. İlerleyen saatlerde emniyet müdürleri Mehmet Yüksel ve Zeki Bulut'un aralarında olduğu 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltı kararı bulunan bir kişinin ise yurt dışında olduğu öğrenildi.
Tamamı >   17.6.2014

Böcekçiler Ankara'dan

Başbakan Erdoğan'ın evinde ve ofisinde 2 yıl kadar önce böcek diye tabir edilen dinleme cihazlarına yönelik soruşturma giderek derinleşirken yeni bilgiler de elde edildi. 30 Mart seçimlerinden önce Başbakan Erdoğan'ın montajlanmış ses kayıtlarının Youtube'a yüklendiği adres belirlendi. Kayıtlar, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın da bulunduğu Çankaya Yıldız'daki bir merkezden yüklenmiş. Çok sayıda bilgisayarın aynı IP numarasını kullandığı merkez incelemeye alınırken, illegal kayıtları internete koyan kişilerin ve kullanılan bilgisayarın belirlenmesi için çalışma devam ediyor. İstihbarat yetkililerini en çok şaşırtansa, emniyet birimlerinin yoğun çalışmasına rağmen 30 Mart'a kadar yüklemelere devam edilmesi oldu.
Tamamı >   2.5.2014

Böcek kriptolu telefonda

Başbakan Erdoğan'ın evinde ve resmi konutunda bulunan böceğin kriptolu telefonun altına yerleştirildiği ortaya çıktı. İleri teknolojiye sahip böceğin elektrik hattına bağlı kesintisiz yayın yaptığı tespit edildi. Paralel yapının her ilde binlerce kişiyi dinlediği, bunların da önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi.
Tamamı >   26.2.2014

Böcekçilere kırmızı bülten

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Erdoğan'ın ofisine dinleme cihazı koyan iki rütbeli polisin hangi ülkeye kaçtıklarını bildiklerini açıkladı. Ala, soruşturma tamamlandığında Kırmızı Bülten çıkarılabileceğini ima etti. Sağlık sorunlarını göstererek yurtdışına çıkan S.D., böcek soruşturmasında ana şüpheli olarak görülüyor. S.D.'nin bacanağı olan ve böcek yerleştirme-dinleme operasyonunu beraber yürüttükleri düşünülen A.T.'nin de yurtdışına çıktığı öğrenildi.
Tamamı >   23.2.2014

Böcek soruşturmasında 4 ifade

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofislerinde bulunan ve 'böcek' olarak anılan dinleme cihazlarına ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili 4 kişinin 'tanık' sıfatıyla ifadesine başvuruldu.
Tamamı >   12.2.2014

Böcek soruşturması başladı

2011'de Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofislerinde bulunan, 'böcek' adı verilen dinleme cihazıyla ilgili müfettiş raporu tamamlandı ve savcılığa gönderildi. Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma üç savcı tarafından yürütülecek. Çok sayıdaki bulgu, böcek olayının ardında cemaatin paralel yapılanmasının olduğunu gösteriyor. Casusluk şüphesiyle yürütülen soruşturmada İsrail'in adı da gündeme geldi.
Tamamı >   1.2.2014

Başbakan´dan o telefona tepki

Başbakan Erdoğan, Brüksel'de 'Paralel Yapı'yı anlattı. AB yetkililerinin de duydukları karşısında rahatsız olduklarını söyleyen Erdoğan, bu yapının millete ve devlete zarar veremeyecek hale getirileceğini vurguladı. Erdoğan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Fethullah Gülen'in telefon görüşmelerine de tepki gösterdi. 'Her şey bizim olsun mantığıyla şantajlar, tehditler... Benim ofisime böcek koyacak kadar ileri gittiler. Bunların hepsi açıklanacak.' diyen Erdoğan, 'Şantaj kanıtları var mı?' sorusuna, 'Olmaz olur mu. Onun için böyle konuşuyoruz. Son telefon görüşmesine bakın, finans sektörünü, ihale yönetme var. Hem de uluslararası boyutta. Falancayı falan yere getirelim mi, götürelim mi var.' cevabını verdi.
Tamamı >   23.1.2014

Böcek´çiler yakında açıklanıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Subayevleri'ndeki özel konutunun altında yer alan ofisinde bulunan dinleme cihazını oraya yerleştiren kişinin kimliği ve bağlantılarının yakında kamuoyuna açıklanacağı ileri sürülüyor. Başbakan'ın 'paralel yapı' olarak adlandırıp 'temizleneceği'ni söylediği kadroların 'yargı' ayağındaki 'hakim ve savcı' sayısının da 1900 civarında olduğu aynı iddia kapsamında yer alıyor. Bu sayı da genelin yüzde 14'üne tekabül ediyor.
Tamamı >   23.1.2014

Görüntülenen: 41 - 60 (Toplam 60)  |  Önceki 20ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.656.479